با رونمایی شرکت OpenAI از آخرین خدمات خود به نام Chat GPT، تغییرات قابل توجهی در چشم انداز فناوری اتفاق افتاد.  این مدل زبانی به قدری قدرتمند است که توانایی انجام چندین کار مختلف با هم را دارد. برخی از ویژگی های جالی این خدمت عبارتند از نوشتن مقاله، خرد کردن اعداد، کدنویسی. افراد بسیاری در ایران با شیوه ای هوشمندانه به کسب درآمد دلاری از چت جی پی تی کرده اند. می‌توانید به راحتی از ChatGPT و جایگزین‌های آن برای ساخت برنامه‌ها و سرویس‌های مختلف بپردازید بدون اینکه دانش خاصی در زبان برنامه‌نویسی داشته باشید. با ما در این مقاله از دانشگاه کسب و کار همراه باشید تا به معرفی 9 روش آسان برای کسب درآمد دلاری با چت جی پی تی بپردازیم.

1- ساخت اپلیکیشن، سایت یا یک خدمت

یکی از بهترین راه های کسب درآمد دلاری با چت جی پی تی ساخت یک محصول بدون نیاز به هیچ دانش کد نویسی است. ChatGPT می تواند دستورالعمل های گام به گام و مرحله به مرحله در مورد نحوه استفاده از چارچوب ها، ابزار لازم، زبان های برنامه نویسی و غیره به شما کمک کند تا ایده های خود را به محصولات واقعی تبدیل کنید. اخیرا، ایهور استفوراک، یک کارآفرین اوکراینی یک افزونه کروم را با کمک چت جی پی تی ساخته است. دانش برنامه نویسی او در حد صفر بوده و در عرض 24 ساعت بعد از راه اندازی افزونه توانست به درآمد 1000 دلار برسد.

شما می توانید به تنهایی در عرض چند ساعت برای خود یک کسب و کار بسازید. اگر می خواهید یک صفحه HTML با ظاهر جذاب بسازید، یا می خواهید سایت فروشگاهی راه اندازی کنید، یا یک یک درگاه پرداخت را با سایتتان ادغام کنید، همه این موارد را می توانید از ChatGPT بپرسید. حتی اگر در طول مسیر دچار خطا شدید، باز هم می‌توانید به خوبی از چت جی پی تی بخواهید تا کدهایتان را اشکال زدایی کند.

ChatGPT 4 در تولید کد خوب است و می تواند خطاها را سریعا پیدا و آنها را رفع کند. نیازی نیست برنامه نویسی بلد باشید. می توانید به درک اولیه در مورد آن برسید و ببینید چه کاری انجام می دهد. به طور خلاصه، اگر می‌خواهید از ChatGPT برای کسب درآمد استفاده کنید، پیش بروید و یک محصول فناوری بسازید.

2- گرفتن ایده های کسب و کار از چت جی پی تی

برای کسب درآمد از چت جی پی تی باید از تمام پتانسیل بالقوه آن استفاده کرد. یکی دیگر از مزیت های چی جی پی تی گرفتن ایده های مختلف در مورد درآمد غیرفعال است. به عنوان مثال می توانید پرامپتی که در تصویر زیر آمده را وارد و بر اساس ترجیحات خود ایده های سریع از یک کسب و کار بگیرید.

” من می‌خواهم با استفاده از ChatGPT یک کار جانبی را شروع کنم و  از فناوری شما استفاده کنم اما مطمئن نیستم از کجا شروع کنم. لطفا هر چقدر که دوست دارید از من سوال بپرسید تا بتوانید با بهترین توانایی خود به من کمک کنید.”

ChatGPT اکنون از شما سوالاتی در مورد تخصص، علاقه، چالش‌ها و موارد دیگر می‌پرسد. پس از آن، ربات چت هوش مصنوعی ایده های تجاری متناسب با توانایی و انتظارات شما را ارائه می دهد. می‌توانید بیشتر سوال بپرسید تا درک بهتری از نحوه شروع آن و مواردی که باید در نظر داشته باشید بگیرید. همچنین می‌توانید با «ایجاد یک ایده کسب‌وکار جدید برای…» شروع کنید و سپس ChatGPT  نتایج شگفت‌انگیزی را به شمت خواهد داد.

 3- ایجاد یک ربات چت هوش مصنوعی

شرکت‌های تجاری، موسسات آموزشی، اپلیکیشن‌ها و حتی افراد می‌خواهند هوش مصنوعی را بر اساس داده‌های سفارشی خود آموزش دهند و یک ربات چت هوش مصنوعی شخصی‌سازی کنند. اگر یاد بگیرید چگونه یک هوش مصنوعی را آموزش دهید و یک ظاهر جذاب ایجاد کنید، می توانید درآمد خوبی کسب کنید. Stripe قبلاً یک دستیار مجازی مبتنی بر ChatGPT ایجاد کرده است که مسائل فنی آن را درک می کند و با پاسخ فوری به سؤالات به توسعه دهندگان و برنامه نویسان کمک می کند.

بهترین بخش این است که برای ایجاد یک ربات چت هوش مصنوعی، نیازی به دانستن برنامه نویسی نیست و از ChatGPT بخواهید که در این زمینه به شما کمک کند. از او بپرسید که چگونه با استفاده از پایتون یک ربات چت هوش مصنوعی بسازید و دستورات را به شما می دهد. می توانید از OpenAI API برای یافتن سریع اطلاعات مرتبط از فایل JSON ایندکس شده استفاده کنید. همچنین می توانید از Typescript برای ساخت قسمت جلویی ربات چت خود استفاده کنید.

4- تبدیل آنی به یک متخصص

اگر پرامپت و دستوری که در چت جی پی تی وارد می کنید درست نباشد استفاده از هوش مصنوعی در عین هوشمندی، می‌تواند احمقانه باشد. احتمالا در اینترنت افرادی را دیده اید که انواع اطلاعات را جمع آوری کرده و آنها را می فروشند یا افرادی را که دوره‌هایی در زمینه مهندسی سریع هوش مصنوعی ارائه می‌دهند. اینها اگرچه در ابتدا کم اهمیت بودند، اما این روزها به مشاغل مناسبی تبدیل شده اند.

اگر به هوش مصنوعی و استفاده از آن تخصص داشته باشید، می توانید به سرعت متخصص شوید و از ChatGPT برای کسب درآمد خود استفاده کنید.  با ChatGPT Plus می توانید به انواع پلاگین ها دسترسی داشته باشید. یکی از بهترین افزونه‌های چت جی پی تی Prompt Perfect است که به شما امکان ایجاد پرامپت‌های دقیق را می دهد. شما می توانید از این افزونه برای درخواست ایجاد و فروش آسان استفاده کنید. البته این امر مستلزم کمی تجربه در مهندسی معکوس و درک نحوه عملکرد هوش مصنوعی است. اگر تا حدی تجربه آن را دارید، می توانید به راحتی شروع کنید.

5- ساخت فیلم و ویدئو با چت جی پی تی

حوزه های نیچ زیادی در اینترنت وجود دارند که هنوز مورد بررسی قرار نگرفته اند. می توانید از چت جی پی تی بخواهید تا ایده های ویدئویی یک نیچ خاص را به شما بدهد. همچنین می توانید از آن بخواهید یک اسکریپت برای ویدئو یوتیوب شما بنویسد. سپس می‌توانید به آدرس سایت Pictory.ai یا invideo.io بروید تا به‌سرعت ویدیوهایی از متن گفته شده به روایت هوش مصنوعی ایجاد کنید. اکنون می توانید ویدیو را در یوتیوب منتشر کنید و در کنار آن درآمد کسب کنید. علاوه بر آن، می‌توانید محتوای ویدیویی در مورد موضوعات خاص ایجاد کنید. به عنوان مثال، ویدیوهای واکنشی در یوتیوب محبوب هستند. به ویژه، مردم دوست دارند ویدیوهای واکنشی کوتاه با زمانی کمتر از 60 ثانیه مشاده کنند. با چنین ایده‌هایی برای محتوای خاص و با کمک ChatGPT، می‌توانید درآمد زیادی داشته باشید.

6- نوشتن کتاب الکترونیکی و نشر آن

بر اساس گزارش رویترز، با راه اندازی ChatGPT، کتاب های الکترونیکی نوشته شده با هوش مصنوعی رونق قابل توجهی در آمازون داشته اند. این به این دلیل است که نوشتن و مفهوم سازی ایده های جدید با ChatGPT بسیار آسان تر شده است. مردم از ChatGPT برای نوشتن کتاب های الکترونیکی در مورد بسیاری از موضوعات مرتبط و تخصصی استفاده می کنند و آنها را مستقیماً در آمازون با استفاده از پلت فرم Kindle Direct Publishing می فروشند.

مردم با کمک ChatGPT کتاب‌های الکترونیکی را در دسته‌های مختلف از جمله کتاب‌های الکترونیکی کودکان گرفته تا سخنرانی‌های انگیزشی و رمان‌های علمی تخیلی منتشر می‌کنند. از آنجایی که ChatGPT به پاسخ های طولانی به یکباره پاسخ نمی دهد، می توانید با طرح کلی شروع کنید و به آرامی هر پاراگراف را به واژه پرداز خود اضافه کنید. همچنین می‌توانید از Book Bolt استفاده کنید که ایجاد، انتشار و بازاریابی بهتر کتاب‌های الکترونیکی را در آمازون آسان‌تر می‌کند. به زبان ساده، انتشار کتاب‌های الکترونیکی نوشته شده توسط ChatGPT به یک روش جدید قانونی برای کسب درآمد تبدیل شده است که نباید آن را از دست بدهید.

7-ایجاد کتاب های صوتی و پادکست

با انقلاب به وجود آمده در هوش مصنوعی، تولید انواع محتوا ویدئویی، متن، عکس را در کمترین زمان ممکن آسان کرده است. به خصوص که می توانید کتاب های صوتی را به راحتی در اینترنت ایجاد و توزیع کرد و می توانید درآمد زیادی کسب کنید. می‌توانید داستان‌ها یا مقاله‌هایی را در ChatGPT ایجاد کنید و متن را به ElevenLabs AI وارد کنید تا گفتاری با صدای طبیعی تولید کنید. برای شخصی‌تر کردن کتاب‌های صوتی، می‌توانید صدای خود را در ElevenLabs شبیه‌سازی کنید و کتاب‌های صوتی را با صدای دقیق خود ایجاد کنید.

8-کسب درآمد دلاری با چت جی پی تی با تبدیل شدن به یک تحلیلگر داده

OpenAI اخیرا قابلیتی به نام Code Interpreter منتشر کرده است که به شما امکان آپلود فایل در ChatGPT را می دهد. می توانید فایل های پر داده را در آن آپلود و در ChatGPT تصویرسازی کنید. حتی اگر دانش کمی از نحوه کار اعداد داشته باشید، ChatGPT می‌تواند به دوست مفید شما تبدیل شود و تحلیل های مهم را از مجموعه وسیعی از داده‌ها برای شما استخراج کند. می‌توانید فایل‌های XLS، CSV، XML، JSON، SQLite و غیره را در ChatGPT آپلود کرده و از Code Interpreter بخواهید که نمودارهای لازم را ایجاد کند. شما می توانید درک جامعی از روند داده ها از مجموعه اطلاعات داده شده به دست آورید.

9-فریلنسری و تولید محتوا

در حال حاضر شرکت های بسیاری وجود دارند که به دنبال افرادی هستند که از ابزارهای هوش مصنوعی مانند Chat GPT برای تولید محتوای حرفه ای تر و تحقیقاتی تر استفاده کنند. فریلنسینگ فقط به نوشتن پست های وبلاگ محدود نمی شود. همچنین می توانید از چت جی پی تی برای ترجمه، بازاریابی دیجیتال، تصحیح، نوشتن توضیحات محصول و موارد دیگر استفاده کنید.

Fiverr اکنون یک دسته خدمات هوش مصنوعی جداگانه دارد که در آن می توانید مشاغل مربوط به بررسی واقعیت هوش مصنوعی، ویرایش محتوا، نوشتن و موارد دیگر را بیابید. بنابراین اگر از چت جی پی تی به خوبی استفاده ‌کنید، می توانید در حوزه تخصصی خود به صورت فریلنسر کار کنید.

چطور درآمد دلاری حاصل از چت جی پی تی را نقد کنیم؟

در این مقاله سعی کردیم برخی از روش های کسب درآمد دلاری از چت جی پی تی را معرفی کنیم. حال سوالی که ممکن است شما پیش بیاید این است که چطور درآمد دلاری خود را نقد کنید؟ راه حل بسیار آسان است. شما می توانید با هر یک از روش های فوق که به درآمد دلاری رسیدید با استفاده از سیستم پرداخت وب مانی، پاییر، اسکریل یا پرفکت مانی وجوه خود را دریافت و نسبت به نقد کردن درآمد ارزی در صرافی های داخلی اقدام و به ریال تبدیل کنید. نکست پرداخت یکی از بهترین صرافی های خدمات ارز الکترونیکی است که می توانید با مراجعه به آدرس Nextpatdakht.net در بستری امن و با کمترین کارمزد اقدام به فروش پرفکت مانی نمایید و معادل دلاری آن را در اسرع وقت دریافت کنید.

Leave a comment