اینترنت در جهان و به ویژه در ایران، در سال‌های گذشته با پیشرفت بسیار شگفت انگیزی مواجه شده است، و این پیشرفت هنوز هم با روندی بسیار صعودی و اما با سرعتی کم هم چنان در حال افزایش می‌باشد. امروزه با تحول بسیار زیاد بستر اینترنت، کسب و کار اینترنتی در منزل بدون سرمایه یکی از جذاب‌ترین و بهترین روش‌ها برای کسب درآمد در خانه به حساب می‌آید و بسیاری از افراد کسب درآمد از اینترنت در منزل را به انجام کارهای بیرون از خانه ترجیح می‌دهند.

اگر کمی با حوزه‌های مختلف کسب و کار اینترنتی در منزل بدون سرمایه آشنا باشید احتمالاً متوجه این موضوع هستید که کسب درآمد از اینترنت در خانه هم سختی‌های مخصوص به خودش را دارد. اما می‌توان به جرات این موضوع را گفت که کسب و کارهای اینترنتی اندکی در منزل و بدون سرمایه ناموفق در جهان وجود دارد. همچنین این کسب و کارها اغلب زیان‌های بزرگ مالی را نیز تجربه نمی‌کنند. در این مقاله از مجموعه مقالات دانشگاه کسب و کار می‌خواهیم ایده‌های جذابی از کسب و کار اینترنتی در منزل و بدون سرمایه را برای شما بررسی کنیم. تمامی این ایده‌ها قبلاً توسط افراد بسیاری انجام شده‌اند و به درآمدهای خوبی رسیده‌اند. برای آشنا شدن با این ایده‌ها حتماً ما را تا انتهای این مقاله همراهی کنید.

آیا همه می‌توانند کسب و کار اینترنتی در منزل بدون سرمایه داشته باشند؟

قبل از اینکه به بحث درآمد آنلاین برسیم، بیایید به این سؤال پرطرف‌دار و معمول را جواب بدهیم. برای خیلی از مردم این سؤال به وجود می‌آید که آیا هر کسی می‌تواند از اینترنت درآمد خود را داشته باشد؟ به این عزیزان و شمایی که الان دارید این نوشته رو می‌خوانید می‌گوییم که بله! هر فردی، فرق نمی کنه که زن باشد یا مرد، سالخورده باشد یا نوجوان، فارغ‌التحصیل باشد و یا حتی بدون دیپلم، ثروتمند باشد و یا فقیر، خلاصه هر فردی با هر وضعیت و شرایطی می‌تواند از اینترنت درآمد خود را به دست بیاورد. تنها چیزی که لازم دارند این است که قصد خودشان را جدی بگیرند و روی آن پافشاری کنند! این موضوع خیلی حائز اهمیت است!

اما باید به خاطر داشت که درآمد اینترنتی هم مانند کارهای دیگر چالش‌ها و مسائل خودش را دارد و تا زمانی که خودتان عمل نکنید اگر هزاران جلد کتاب و مقاله هم بخوانید نمی‌توانید تجربه فردی که خودش کسب درآمد آنلاین را شروع کرده به دست بیاورید. پس اگر قصدتان را گرفته‌اید باید آغاز کنید! این را هم بدانید که سعی نکنید راحت‌ترین راه کسب درآمد از اینترنت را انتخاب کنید! در این مقاله می‌خواهیم جدیدترین شیوه‌های کسب و کار اینترنتی در منزل بدون سرمایه و همچنین قابل اطمینان ترین راه‌های کسب درآمد آنلاین را به شما عزیزان معرفی کنیم.

چرا لازم است کسب و کار اینترنتی در منزل بدون سرمایه خود را راه بیندازیم؟

درآمدزایی از طریق اینترنت شغل رویایی هر کسی می‌تواند باشد. این حوزه برای کسانی که هنوز به این زمینه وارد نشده اند می‌تواند یکی از شغل های عالی در دنیا باشد. درآمدزایی وب فواید بسیاری دارد و اصلا به شرایط اقتصادی کشورها مربوط نمی شود. یک روش برای کسب درآمد از طریق اینترنت این است که با توجه به شرایط نامساعد اقتصادی کشور، بتوانید از طریق فروش محصولات یا خدمات خود به مخاطبان مناسب، درآمد قابل توجهی کسب کنید.

شما نیاز ندارید که نگران وضعیت مالی خود یا کشور باشید، چون شما می توانید با استفاده از اینترنت، درآمدی بالاتر از حقوق چند نفر را در یک روز به دست آورید! این فوق العاده نیست؟! البته برای رسیدن به این هدف، باید بتوانید بازار هدف خود را شناسایی کنید و با ارائه محتوای مفید و جذاب، اعتماد آن ها را به دست آورید، که البته این موضوع کار آسانی نمی باشد!

چگونه با گوشی کسب و کار اینترنتی در منزل بدون سرمایه داشته باشیم؟

استفاده از گوشی هوشمند برای کار اینترنتی یک راه ساده و کم هزینه برای به دست آوردن یک درآمد حرفه‌ای است. امروزه بسیاری از افراد دارای تلفن هوشمند هستند و می‌توانند با استفاده از آن به بخش عظیمی از اینترنت دسترسی پیدا کنند. شما می‌توانید با استفاده از تلفن هوشمند خود در زمان‌های مختلف و در مکان‌های متفاوت، مانند خانه، دانشگاه، محل کار، قطار، سالن زیبایی، منتظر پزشک یا هر جای دیگر، به کار اینترنتی بپردازید و با روش‌های متنوعی که در این نوشته به آن‌ها خواهیم پرداخت، درآمدزایی کنید.

یکی از راه‌های کسب پول از طریق اینترنت، استفاده از موبایل است. شما می‌توانید راحت در خانه بمانید، بدون این که نگران رفتن به محل کار یا سازمانی که در آن مشغول هستید باشید و با ترافیک، گرما یا سرما مقابله کنید. یک نکته قابل توجه این است که درآمد حاصل از گوشی به اندازه یک شغل نیمه وقت است، البته برای شروع استقلال مالی راه خوبی است و می‌تواند یک قدم مؤثر باشد.

برای کسب و کار اینترنتی از گوشی، ابتدا باید یک گوشی هوشمند با اینترنت سریع داشته باشید. سپس برنامه‌ها و اپلیکیشن‌هایی را که برای درآمدزایی طراحی شده‌اند، دانلود و نصب کنید و با اطلاعات خود ثبت نام کنید. ممکن است برای تأیید هویت خود، نیاز به وارد کردن شماره موبایل خود داشته باشید. حتماً این مرحله را رعایت کنید تا در آینده برای حساب کاربری شما مشکلی پیش به وجود نیاید.

آیا کسب و کار اینترنتی در منزل بدون سرمایه یک رویا است؟

کسب و کار اینترنتی، متأسفانه به دست برخی وب سایت های سودجو سوء استفاده شده و افراد زیادی هم به خاطر این وب سایت ها از کار کردن با اینترنت ناراحت و ناامید شده‌اند. متأسفانه بیشتر جوانان دچار فریب وب سایت هایی می شوند که به آنها وعده درآمد های باور نکردنی از اینترنت در مدت زمان کم می‌دهند و بعد از اینکه این خواسته برآورده نمی شود به طور کلی از کار کردن با اینترنت ناامید می شوند و برای همیشه آن را رها می کنند و البته همین افراد به همه می گویند که درآمد از اینترنت فقط یک دروغ است! در حالی که آنها خود راهشان را نادرست انتخاب کرده اند.

این مقاله راهنمای شما است تا بفهمید که درآمدزایی از اینترنت فقط یک افسانه نیست، بلکه یک حقیقت زیبا و جذاب است و زمانی که ترفندهای آن را درک کنید، خواهید توانست هر چیزی که تا حالا در رویا به آن فکر می کردید را به وجود آورید. می‌توان گفت کسب و کار اینترنتی در منزل بدون سرمایه بهترین حرفه جهان است، کسب و کار اینترنتی خود را شروع کنید تا نگران کار کردن برای دیگران نباشید. نگران ساعات کاری طولانی نباشید. همچنین نگران زندگی با حقوق محدود ماهانه نباشید. نگران صرف وقت و انرژی خود برای پیشرفت یک شخص دیگر نباشید!

بررسی کلی مزیت های کسب و کار اینترنتی در منزل بدون سرمایه

هر چیزی که در ذهن دارید را به واقعیت تبدیل کنید هر خدمتی و هر محصولی با هر روش تبلیغاتی البته در حدود قوانین اجتماعی در جهان آنلاین قابل عرضه و خرید است. محصولات تازه کشاورزی خود را برای مشتریان انتخابی ارائه دهید. اگر سازنده صنایع دستی هستید، محصولات خود را به آسانی بفروشید و اگر آرایشگر هستید با کمک بازارهای خدمات آنلاین از مهارت دستان خلاق خود درآمد کسب کنید. در جهان اینترنت، هیچ ایده‌ای بی‌جواب نمی‌ماند! در ادامه برخی از مزیت هایی که کسب و کار اینترنتی در منزل بدون سرمایه می‌تواند برای شما داشته باشد را بررسی می کنیم.

 1. شما محدود به زمان و مکان خاصی نیستید

راه اندازی سریع، آزادی مکانی و قابلیت تغییر از مهم ترین مزیت های کسب و کار اینترنتی در منزل بدون سرمایه محسوب می شود. کسب و کارهای اینترنتی نسبت به کسب و کارهای فیزیکی، زمان کمتری برای شروع نیاز دارند. شما با تحقیق روی ایده خود، می توانید با ساخت یک سایت اینترنتی، کسب و کار خود را راه بیندازید. همچنین شما برای کسب درآمد از اینترنت، نیاز به حضور در محل شرکت یا دفتر کار ندارید. شما با دسترسی به اینترنت و دستگاه های هوشمند، می توانید کسب و کار خود را در هر جایی اداره کنید. در حال حاضر بسیاری از کسب و کارها در خانه فعال هستند و برای گسترش کار خود از افراد دورکار استفاده می کنند.

قابلیت تغییر در کسب و کارهای اینترنتی نشان دهنده یک مزیت دیگر از کسب درآمد از اینترنت است. شما برای اعمال تغییرات در فعالیت های اینترنتی خود، هزینه و زمان خیلی کمتری نسبت به کسب و کارهای فیزیکی مصرف می کنید. بعنوان نمونه تغییرات در سایت، روش بازاریابی و … مانع از درآمد زایی شما نخواهد شد.

 1. مشتریان شما محدود به یک منطقه جغرافیای خاص نیستند

با مشتریان جهانی خود از هر نقطه و هر زمانی در تماس باشید و محصولات خود را به آن‌ها معرفی کنید. این کار بسیار ساده است! هر خریدار و مشتری را از هر کشوری بدون توجه به فاصله و ساعت ارتباط برقرار کنید و محصولات خود را به آن‌ها پیشنهاد دهید. این موضوع فقط شامل محصولات نیست! خدمات زیادی مثل ترجمه و برنامه‌نویسی هم در این دسته قرار دارند. در کسب و کارهای آنلاین، بیشترین تعداد مخاطبان محصولات و خدمات شما را مشاهده خواهند کرد. پس شما بازار هدف بزرگتری را در اختیار خواهید داشت. در این فضای کسب و کار، با هزینه کم یا حتی بدون هزینه می توانید به بازاریابی، تبلیغات و جذب مشتری بپردازید.

 1. شما رئیس کسب و کار اینترنتی در منزل بدون سرمایه خود هستید

شما تصمیم می‌گیرید که چه کالا و سرویسی را با چه قیمتی و به چه فردی بفروشید. سود کسب‌وکار شما به طور انحصاری برای خود شماست و هیچ واسطه‌ای ندارید. این خودباوری در مسیر شغلی یکی از خواسته‌های هر سازنده است. با پیوستن به جهان اینترنت و شروع کسب و کار اینترنتی در منزل بدون سرمایه و سپس دست‌یابی به خودمختاری شخصی، دیگر یک خیال و خواسته نیست. در این روش، شما می‌توانید کارآفرین خود یا یک فریلنسر برای کارآفرین دیگری باشید. این نکته مهم است که حتی در صورت انتخاب حرفه فریلنسری، باز هم شما انتخاب کننده پروژه خواهید بود.

 1. با کارفرماهای زیادی ارتباط برقرار می کنید

با کسب درآمد از طریق اینترنت، شما می توانید در معرض دید سرمایه داران و کارآفرینان دیگر قرار بگیرید و اگر کار خود را با کیفیت بالا انجام دهید، فرصت های همکاری و سرمایه گذاری را برای خود ایجاد کنید.

گسترش ارتباط با کارفرماها و بهره گیری از ابزارهای بررسی آنلاین گسترش ارتباط یکی از فواید کسب و کارهای اینترنتی در منزل بدون سرمایه است. با استفاده از راهکارها و ابزارهای CRM، شما می توانید ارتباط بیشتری با کارفرمایان و مشتریان خود برقرار کنید، که این عامل در نهایت به خشنودی مشتری و افزایش فروش شما منجر خواهد شد. علاوه بر این، در کسب و کار آنلاین، شما با استفاده از ابزارهای بررسی آنلاین، می توانید نظرات دقیقی از عملکرد خود در بازار آنلاین دریافت کرده و روش کسب و کار خود را تصحیح نمایید.

ایده‌های هیجان انگیز برای کسب و کار اینترنتی در منزل بدون سرمایه

در این قسمت می‌خواهیم هیجان انگیز ترین ایده هایی که می توانید با استفاده از آن ها کسب و کار اینترنتی در منزل بدون سرمایه خود را راه اندازی کنید، بررسی کنیم. تا انتهای این مقاله تیم دانشگاه کسب و کار را همراهی کنید.

 1. صداپیشگی به عنوان کسب و کار اینترنتی در منزل بدون سرمایه

با گسترش کتاب های شنیداری و ایجاد محتواهای شنیداری، تقاضای کمپانی ها برای انواع محتواهای شنیداری افزایش یافته است و شما می توانید با خواندن داستان و کمک در ایجاد محتواهای شنیداری، درآمد کسب کنید. برای این کار می توانید کار خود را به صورت آنلاین و در خانه آغاز کنید و ادامه دهید. همچنین برای پیشرفت بیشتر در این شغل می توانید قبل از ورود به کار در دوره های صداپیشگی و فن بیان حضور داشته باشید تا با روش های تنظیم نفس و بیان بهتر واژه ها آشنا شوید.

 1. برنامه ریزی برای تغذیه

آیا در علم تغذیه مهارت دارید؟ نوشتن برنامه تغدیه برای مردم می‌تواند یک ایده جالب برای کسب و کار اینترنتی در منزل بدون سرمایه باشد. می توانید با ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه تغذیه از اینترنت درآمد کسب کنید. بسیاری از افراد علاقمند هستند که برای برنامه ریزی تغذیه ای و رسیدن به وزن مطلوبشان هزینه مناسبی را انجام دهند. با این روش می توانید کسب و کار خودتان را راه اندازی کنید.

 1. تبلیغات صوتی ایده کسب و کار اینترنتی در منزل بدون سرمایه

اگر دنبال یک فعالیت دیجیتال با هزینه کم هستید، تبلیغات صوتی را پیشنهاد می کنم. فقط کافی است یک گوشی موبایل داشته باشید. خیلی از شرکت ها از این روش تبلیغات استفاده می کنند چون ارزان است. بنابراین می توانید این کار را به عنوان یکی از پروژه های کار در منزل در نظر بگیرید.

 1. انتشار کتاب دیجیتال

ساخت کتاب دیجیتال ایده ای بسیار جالب برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی در منزل بدون سرمایه است. برای نویسندگان حرفه ای هم ممکن است انتشار کتاب هایشان برای آن ها چالش های زیادی داشته باشد. اگر بخواهید کتاب دیجیتال بنویسید و آن را در اینترنت بفروشید، می توانید از این راه درآمدزایی کنید. تنها هزینه هایی که باید برای پیاده سازی این کسب و کار پرداخت کنید عبارتند از وقت گذاشتن برای نوشتن کتاب، ویرایش و انتخاب پلتفرم مناسب برای فروش و…

 1. کسب و کار اینترنتی در منزل بدون سرمایه فروش محصولات سالم

با گذر زمان، مردم دوباره به سمت محصولات سالم گرایش پیدا کرده اند. با توجه به تقاضای بازار اگر هوشمندانه عمل کنید می توانید به سود خوبی دست یابید. می توانید وبسایت اینترنتی راه اندازی کنید و در آن محصولات سالم را بصورت مستقیم از روستاییان خریداری کنید و به دست خریداران برسانید. این کار مانند یک پل ارتباطی است. اگر آن را درست بسازید می‌تواند شما را به سود خوبی برساند.

 1. ساختن رزومه

نوشتن رزومه می‌تواند یک ایده مناسب برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی در منزل بدون سرمایه باشد. خیلی ها از نوشتن رزومه خود دلسرد می شوند یا وقت کافی ندارند. این افراد معمولا آماده اند پول زیادی را به کسی بپردازند که برای آن ها رزومه ایجاد کند. این فرصتی عالی برای کسب درآمد از طریق اینترنت است که می توانید به آن فکر کنید. پس اگر به نوشتار حرفه ای علاقمند هستید یا در این کار ماهر هستید شروع کنید!

 1. کارهای هنر ایده ای برای کسب و کار اینترنتی در منزل بدون سرمایه

اگر به دنبال راه‌های درآمدزایی در زمینه خلاقیت هستید، یک ایده کسب و کار خوب هنر هست. اگر نقاشی یا مجسمه سازی می کنید، اگر در زمینه شعر یا داستان نویسی استعداد دارید و اگر دوست دارید آثار خود را به دیگران نشان بدهید و کسب و کار آنلاین خود را از طریق آن شروع کنید، بشتابید. می توانید در حین خلق اثرتان از خودتان عکس بگیرید و آن را در فضای وب منتشر کنید. به این ترتیب چندین فرصت برای درآمد آنلاین به شما ارائه می شود. می توانید حامی پیدا کنید، شاید افرادی بخواهند با شما پروژه انجام دهند و یا از شما بخواهند که در موسسه آن ها به آموزش بپردازید و … تمامی امکانات گفته شده از طریق هنر محقق می شوند.

 1. برنامه نویس وب بشوید

برنامه نویسی ایده ای جذاب برای کسب و کار آنلاین در منزل بدون سرمایه است. این حرفه درآمد عالی و محبوبیت زیادی هم دارد. در دنیای امروز، وب سایت های بسیار متنوعی با استفاده از زبان و تکنولوژی های مختلف طراحی و پیاده سازی می شوند. حالا شما اگر بتوانید به عنوان یک برنامه نویس وب شناسایی شوید، می توانید به راحتی برای خودتان کار پیدا کنید و درآمد خوبی هم داشته باشید. البته این ایده کارآفرینی قطعا جزو ایده هایی است که نیاز به دانش و تجربه دارند.

 1. برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی در منزل عکاس شوید!

خیر اشتباه نشنیدید! شما می توانید عکاسی کنید و عکس های خود را در وب سایت های متعدد بفروشید. وب سایت های بسیاری چه در داخل ایران چه در خارج از ایران هستند که شما می توانید عکس های خود را در آن ها بارگذاری کنید و با قیمت های گوناگون بفروشید و به آسانی پول در بیاورید.

 1. از طریق اینستاگرام به کسب درآمد بپردازید

کار کردن در اینستاگرام ایده ای جذاب برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی در منزل بدون سرمایه است. بسیاری از افراد با اینستاگرام درآمدهای قابل توجهی کسب می کنند. چه با ساخت محتوا، مثل ساخت ویدئو و جذب فالوور و در نهایت تبلیغ کردن محصولات مختلف و چه با راه اندازی فروشگاه آنلاین خود برای کسب درآمد از اینستاگرام به خوبی استفاده می کنند. اما البته هر یک از این دو روش نیز دارای دشواری هستند و نیاز به مهارت دارند. خیلی ها در اینستاگرام محتوا می سازند اما همه آنها خیلی هم پر درآمد نیستند. خیلی ها در اینستاگرام فروشگاه آنلاین دارند ولی باز همه آنها هم پر درآمد نیستند. قطعا برای بالابردن فروش اینستاگرام شما باید دانش بازاریابی اینستاگرام را داشته باشید و یا اگر شما این دانش را ندارید باید از شخص یا شرکتی که دانشش را دارد استفاده کنید.

با تبلیغات، کسب و کار خود را گسترش دهید. هر کسب و کاری برای رسیدن به موفقیت، به تبلیغات نیاز دارد. با تبلیغات می توانید مخاطبان خود را افزایش دهید، اعتماد آنها را جلب کنید و فروش خود را بالا ببرید. اما تبلیغات نیز دارای اصول و روش های خاص خود است. شما نمی‌توانید با هر نوع تبلیغاتی، در هر نوع بازاری به صورت موفق عمل کنید.

 1. متخصص تبلیغات شدن ایده ای برای کسب و کار اینترنتی در منزل بدون سرمایه

تبلیغات در گوگل، تبلیغات در سایت های مرتبط با کسب و کارهای مختلف، تبلیغات در شبکه های اجتماعی و … هر کدام دارای استراتژی های منحصر به فرد خود هستند. شما باید بدانید که چه نوع تبلیغاتی برای هدف کسب و کارها مناسب است، چه بودجه ای باید برای آن در نظر بگیرید و چگونه نتایج آن را اندازه گیری و بهینه سازی کنید. برای اینکه یک متخصص تبلیغات حرفه ای شوید، نیاز به آموختن دانش و تجربه فراوان دارید. شما باید با دوره های آموزشی معتبر و کاربردی خود را به روز کنید و همچنین با پروژه های عملی مهارت خود را اثبات کنید.

شما می توانید با مشاهده سایت های پر بازدید ایرانی، نمونه های مختلفی از تبلیغات را ببینید. این تبلیغات با قالب ها و فرمت های متنوع، قابل دسترس هستند. شما اگر بتوانید آنها را به درستی تحلیل و ارزیابی کنید و راه حل های بهبود آنها را پیشنهاد دهید، می توانید در صرفه جوئی در هزینه ها و افزایش بازده تبلیغات، نقش مؤثری داشته باشید.

 1. دوره های مختلف دیجیتال را به فروش برسانید

یکی از ایده‌های جذاب برای کسب و کار اینترنتی در منزل بدون سرمایه، فروش دوره های مختلف دیجیتال است. شما می توانید با فروش دوره های آموزشی خود در سایت های مختلف، درآمد آنلاین خوبی کسب کنید. شما فقط باید سایت هایی را پیدا کنید که در حوزه تخصصی شما فعالیت می کنند و دوره های آموزشی خود را برای آنها ارائه دهید. این سایت ها دارای ترافیک و مخاطبان زیادی هستند و فروش دوره های شما راحت خواهد شد و یکی از بهترین ایده‌های کارآفرینی در حوزه آنلاین است.

اینکار چندین مزیت برای شما دارد. اول اینکه شما نیاز به پرداخت هزینه های تبلیغات، سئو، تولید محتوا و دیجیتال مارکتینگ نخواهید داشت و این سایت ها این کارها را برای شما انجام خواهند داد. دوم اینکه شما فقط بخش کوچکی از فروش خود را به عنوان کارمزد به این سایت ها خواهید داد که باز هم بسیار سودآور است. سوم اینکه شما می توانید تخصص خود را به راحتی به دست مخاطبان برسانید و از این راه درآمدزایی کنید. به نظر تیم دانشگاه کسب و کار، اگر گشت و گذاری در اینترنت بکنید، خوشحال خواهید شد که چقدر فرصت های عالی برای فروش دوره های آموزشی وجود دارد و چقدر شما می توانید به راحتی درآمد آنلاین داشته باشید.

 1. برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی در منزل بدون سرمایه یک وبسایت بسازید

ساخت وب سایت و فعالیت در شبکه های اجتماعی یک فرصت کسب و کار است که این روزها بسیار پرطرف‌دار می‌باشد. اگر هیچ خلاقیت یا ایده ای برای راه اندازی وب سایت یا صفحه در شبکه های اجتماعی ندارید، به دنبال ساخت وب سایت ها و شبکه های اجتماعی برای دیگر کسب و کارها بگردید. خیلی از این کسب و کارها آنقدر مشغول هستند که وقتی برای ساخت وب سایت و شبکه های اجتماعی خود نمی گذارند. شما می توانید ساخت وب سایت یا صفحات آن ها در شبکه های اجتماعی بر عهده بگیرید. در حقیقت به مدیر شبکه های اجتماعی این کسب و کارها تبدیل شوید.

 1. به عنوان یک دوبلور فعالیت کنید

دوبلور بودن یکی از بهترین ایده‌های کسب و کار اینترنتی در منزل بدون سرمایه می‌باشد. در واقع یکی از فرصت های شغلی منحصر به فرد دوبلور بودن است. اگر هیچ توانایی خاصی ندارید و فقط صدای خوشایندی دارید، وقت خود را هدر ندهید. حالا استفاده از صدا هم می‌تواند یک نوع درآمدزایی باشد. در حقیقت یکی از کسب و کارهای پولساز بدون نیاز به سرمایه ساخت ویدئو با صدای زیبا است. کافی است بر روی فیلم های کوتاه مستند و یا داستانی، دوبله انجام دهید.

کاربران به یک فیلم خیره کننده از طبیعت که با صدایی شیرین و جذاب دوبله شده است، علاقه ی زیادی دارند. صدا بر روی روح مخاطب تاثیر شگفت انگیزی دارد. اگر صدای زیبایی دارید، می توانید برای فیلم های کوتاه و مستند دوبله انجام دهید. این فیلم ها را می توانید در شبکه های اجتماعی و سایت یوتیوب ببینید. برای این کار فقط به یک نرم افزار گرافیک صدا، لپ تاپ و میکروفون نیاز دارید.

 1. ساخت زیرنویس فیلم یکی از ایده‌های کسب و کار اینترنتی در منزل بدون سرمایه

ترجمه فیلم یکی از کارهای آزاد پرسود در ایران است. شما می توانید در اینستاگرام به راحتی صفحات مختلفی را از کشورهای دیگر پیدا کنید. همچنین در وب سایت Youtube ویدئوهای آموزشی زیادی وجود دارد. البته این ویدئوها با زبان های خارجی ساخته شده‌اند. اگر شما در یک زبان خارجی مثل انگلیسی، عربی یا ترکی استانبولی توانایی دارید، می توانید این ویدئوها را دانلود کرده و ترجمه کنید. زیرنویس ترجمه شده را به ویدئوها اضافه کنید و منتشر کنید. شما می توانید از یوتیوب یا آپارت برای پخش ویدئو استفاده کنید یا آن ها را در این سایت ها بارگذاری کنید. خیلی از شرکت ها، صفحات فعال در شبکه های اجتماعی یا وب سایت ها به محتوای ویدئویی با ترجمه نیاز دارند و بابت کار شما حق الزحمه می‌دهند.

 1. کارهای مختلف ترجمه انجام دهید

ترجمه یکی از بهترین ایده‌های برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی در منزل بدون سرمایه است. کسانی که به شغل مترجمی علاقه مندند، از کار جالب و درآمدزایی برخوردارند. انواع زبان های متفاوتی برای انجام این کار در دسترس هستند. این موضوع کاملا روشن است و نیاز به تکرار ندارد که فرصت های شغلی مربوط به ترجمه زبان انگلیسی از سایر زبان ها بسیار بیشتر است. اما عربی، فرانسوی، اسپانیولی، آلمانی و … همه این زبان ها تقاضای خوبی دارند.

 1. برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی در منزل بدون سرمایه کارشناس گوگل ادز شوید

 Google Ads سامانه ای کامل است که با آن می توانید تبلیغات متنوعی مانند ادوردز بسازید. قطعا پیش آمده که چیزی را سرچ کنید و در میان نتایج به یک یا چند لینک برسید که کنار آن ها تبلیغ یا ad نوشته شده باشد. این تبلیغات به این شکل هستند که شما برای واژگان کلیدی مختلف، به ازای شرایط خاصی می توانید پول خرج کنید. حالا این شرایط خاص می‌تواند کلیک باشد، می‌تواند خرید و… باشد. همچنین تبلیغات ADS فقط به بخش جستجوهای گوگل محدود نمی شود.

شما از آن طریق می توانید در یوتیوب، وبسایت های مختلف و همچنین برنامه های موبایل نیز تبلیغات انجام دهید. البته حتی می توانید کمپین های ویژه برای اپ خود اجرا کنید. فرض کنید یک برنامه ساختید و می خواهید که آن را تبلیغ کنید. از این سامانه می توانید این کار را انجام دهید. حتی شاید در جیمیل، تبلیغاتی ببینید! تبلیغات جیمیل هم از همین موضوع استفاده می کند.

 1. مسئول ثبت داده ها شوید

ثبت داده ها ایده ای جذاب برای کسب و کار اینترنتی در منزل بدون سرمایه می‌باشد. یکی از شغل هایی که در ایران به ویژه در این چند سال اخیر با توجه به رایانه ای شدن فعالیت ها زیاد نامش می رسد مسئول ثبت داده ها یا همان Data Entry است. این کار معمولا یک کار بسیار آسان و عادی است که تقریبا همه می‌توانند آن را انجام دهند. نیاز به مهارتی ندارد و به راحتی انجام می شود.

 1. برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه اینفلئونسر شوید

اینستاگرام را به یک فرصت کارآفرینی در شبکه های اجتماعی تبدیل کنید. اگر علاقه مند به گرفتن عکس و به اشتراک گذاری آنها در فضای مجازی هستید می توانید از اینستاگرام به عنوان یک فرصت شغلی استفاده کنید و بدون نیاز به سرمایه اولیه درآمد خوبی کسب کنید. راه اندازی یک کسب و کار آنلاین با استفاده از اینستاگرام، بسیار پرطرف‌دار است و برای موفق شدن در آن باید صبر و پشتکار داشته باشید.

برای این کار باید اول با ساخت محتوای جذاب و برقراری یک رابطه صمیمی با مخاطبین خود، صفحه خود را به یک صفحه زیبا از نظر بصری تبدیل کنید. سپس با ادامه دادن این کار مخاطبان جدیدی را به صفحه خود جذب خواهید کرد. در نهایت با توجه به تعداد مخاطبان شما و سطح رابطه ای که با آنها برقرار کرده اید، شرکت های مختلف برای تبلیغ و فروش محصولات خود به شما معرفی خواهند شد. به یاد داشته باشید که شما نقش مؤثری بر روی مخاطبان خود دارید. پس در این مسیر هرگز از اعتماد آن ها سوء استفاده نکنید.

 1. کسب درآمد کلیکی (Pay-To-Click)

یکی از ایده‌های کارآفرینانه است که نیاز به سرمایه اولیه ندارد. شما می توانید برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی در منزل بدون سرمایه با هر تجهیزاتی که دارید، این کار را آغاز کنید. برای این که از این روش پول در بیاورید، باید روی تبلیغات سایت های PTC کلیک کنید و بر حسب تعداد کلیک های روزانه پول دریافت کنید. سایت های متعددی در این حوزه وجود دارند و خدمات مختلفی را به شما ارائه می‌دهند. نکته قابل توجه این است که سایت PTC را باید با دقت برگزینید تا به جای پول، ضرر نکنید. درآمدگیری در این روش کمی آهسته است و زمانی که برای آن مصرف می کنید، بر درآمد شما تاثیر مستقیم خواهد گذاشت.

 1. خدمات تخصصی ایده ای برای کسب و کار اینترنتی در منزل بدون سرمایه

در واقع خدمات تخصصی به ارائه راه حل های نرم افزاری و سخت افزاری توسط یک نفر مجرب و یا شرکت منظور می شود. این راه حل ها معمولا در زمینه محصولات کامپیوتر، موبایل و تلوزیون انجام می شوند. در این فرصت کسب و کار آنلاین شما می توانید توانایی خود را به صورت مجازی اثبات کنید و پس از برقراری اعتماد مشتری از این راه درآمد کسب کنید. شغل های موجود در این گروه معمولا به صورت حضوری نیز فعال و کارآمد هستند.

 1. طراحی گرافیک شوید

در واقع طراحی گرافیک یک ایده جذاب از کسب و کارهای اینترنتی در منزل بدون سرمایه می‌باشد. طراحان گرافیک با استفاده از ابزارهای کامپیوتری پیشرفته ایده‌های بصری را خلق و اجرا می کنند. همچنین طراحان گرافیک با به کار بردن استعداد هنری خود به فعالیت های مختلف شناسایی بصری می‌دهند و باعث افزایش رابطه آنها با مشتریان و خریداران می شوند. برای پیوستن به این حرفه جالب و پرسود نیاز به دارا بودن گواهینامه تحصیلی و یا مهارت نقاشی نیست! فقط با دارا بودن یک رایانه ساده و ذهن نوآور می توانید به صورت آفلاین و درگیر شدن با پروژه های متنوع، درآمد خود را کسب کنید.

 1. طراحی و فروش تم وردپرس ایده ای نو از کسب و کار اینترنتی در منزل بدون سرمایه

تم وردپرس چیزی است که سایت وردپرسی را زیبا و جذاب می کند. رنگ ها، قلم ها، ابزارها و… همه بخشی از تم وردپرس هستند. بازدیدکننده اولین بار که به سایت می‌آید تم وردپرس را می بیند. تم های وردپرس توسط نویسندگان کد که با این فضا آشنایی دارند طراحی و ساخته می شوند. اگر شما هم این مهارت را دارید می توانید از آن برای کسب درآمد از اینترنت استفاده کنید. برای نمونه تم هایی را قبلاً آماده کرده اید از طریق مکان های فروش تم وردپرس، به دست خریداران برسانید و یا با در نظر گرفتن نظرات و پیشنهادات صاحب سایت برای یک سایت تم طراحی کنید.

 1. وبسایت بسازید

ساخت وبسایت یکی از ایده‌های جذاب برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی در منزل بدون سرمایه می‌باشد. یک کسب و کار پردرآمد و جذاب در ایران، ساخت وبسایت است. شما می توانید با دانستن برنامه نویسی و یا ساخت وبسایت با وردپرس، یک سازنده سایت بشوید. در حال حاضر خیلی از شرکت ها و مغازه ها نیاز به سایت دارند. بعضی هم دنبال افرادی می گردند که برایشان سایت را از لحاظ تکنیکی نگهداری کنند. ساخت سایت یک کار پیچیده و مستلزم دانش است. سازنده سایت فردی است که می‌تواند از صفر تا صد یک وبسایت را بسازد و برای استفاده آماده کند. برای این کار باید اول با نوشتن کد آشنا بشوید.

مسلط بودن به طراحی گرافیک و یا زبان های برنامه نویسی مثل PHP، HTML و … برای این کار الزامی است. سازنده های سایت درآمد خوبی دارند اما اگر می خواهید با ساخت سایت یک کسب و کار پول ساز را شروع کنید، باید توانایی های خود را تقویت کرده و برای بهبود آن ها به خوبی تلاش کنید. یکی از بهترین خصوصیات ساخت سایت این است که می توانید با کارفرمایان مختلف از همه جای دنیا کار کنید، چون نیاز به حضور در یک جای خاص ندارید.

 1. بازی ها ایده ای برای کسب و کار اینترنتی در منزل بدون سرمایه

در واقع بازی ها در عصر حاضر فقط یک سرگرمی نیستند. این حوزه بخش قدرتمندی دارد که می‌توان آن را به عنوان یک فرصت برای کار اینترنتی در نظر داشت. جذابیت این کار برای جوانان و نوجوانان زیاد است. زیرا دارای خصوصیات منحصر به فردی می‌باشد. روش های متفاوتی برای درآمدزایی از بازی وجود دارد که پرطرفدارترین آن، پخش زنده است. در این روش شخص هنگام بازی کردن، از خود و مرحله های بازی فیلمبرداری می کند و آن را منتشر می کند. برای این منظور می توانید از پلتفرم های مختلفی مثل آپارات، یوتیوب، اینستاگرام، تلگرام یا چیزهای شبیه به این پلتفرم ها استفاده کنید.

 1. تخصص خود را به صورت آنلاین آموزش دهید

با استفاده از تکنولوژی جدید، می توانید دانش و مهارت های خود را به صورت آنلاین به اشتراک بگذارید و از آنها کسب درآمد کنید. در دوران کرونا و شلوغی زندگی، آموزش و یادگیری آنلاین بسیار مورد توجه قرار گرفته است. اگر چیزی را خوب بلد هستید، می توانید به دیگران آموزش بدهید و از خلاقیت خود در این راه استفاده کنید. مثلا می توانید درباره پخت و پز، هنر، موسیقی، زبان های خارجی و … صحبت کنید.

 1. برگزاری وبینار ایده ای برای کسب و کار اینترنتی در منزل بدون سرمایه

وبینار یک نوع سمینار آنلاین است که با استفاده از اینترنت برگزار می شود. شما می توانید در وبینار ها مطالب خود را ارائه داده و با شرکت کنندگان تعامل داشته باشید. این روش یک راه عالی برای آموزش و کسب درآمد است.

 1. مشاوره آنلاین دهید

در واقع مشاوره آنلاین یکی از ایده‌های جذاب برای کسب و کارهای اینترنتی در منزل بدون سرمایه است. پول گرفتن برای راهنمایی در حوزه کارآفرینی و یا هر حوزه دیگری یکی از راه‌های درآمدزایی می‌باشد. اگر در مورد یک موضوع خاص مانند کارآفرینی، فضای مجازی، بازاریابی و… دانش کافی داشته باشید می توانید با راهنمایی، پول در بیاورید. با افزایش تجربه و در نهایت استخدام راهنمایان دیگر می توانید فکر کارآفرینانه اینترنتی خود را به سرعت توسعه دهید.

 1. برای کسب و کار اینترنتی در منزل بدون سرمایه در شبکه های اجتماعی فعالیت کنید

درآمد اینترنتی از طریق فضای مجازی اینستاگرام و تلگرام دو شبکه اجتماعی پرطرف‌دار در ایران هستند که به ترتیب 48 و 50 میلیون کاربر دارند. این نشان می دهد که این محیط، فرصت های زیادی برای کسب درآمد فراهم کرده است. تلگرام، اینستاگرام و روبیکا از جمله پلتفرم هایی هستند که می توانید در آن ها فعال باشید. با حضور پویا در این شبکه های اجتماعی، می توانید بر تعداد دنبال کنندگان خود بیافزایید. با این کار می توانید برای برندها و شرکت های مختلف تبلیغات انجام دهید و درآمد خود را بالا ببرید. همچنین می توانید با شرکت در فروش، در این محیط درآمد مناسبی کسب کنید. در میان پلتفرم های مورد استفاده در ایران، تلگرام و اینستاگرام از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند.

 1. تولید و عرضه کالاهای هنری و خلاقانه

فروش کالاهای خلاقانه ایده ای جذاب برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی در منزل بدون سرمایه می‌باشد. در واقع یک فکر جالب، کار خانگی با درآمد عالی از طریق هنر است. تبدیل کردن یک علاقه و سرگرمی هنری به یک راه کسب درآمد آنلاین از خانه، یکی از بهترین ایده‌های پولساز است. امروزه با رشد فضای کارآفرینانه در اینترنت، هنرمندان نیز امکان برقراری ارتباط با افراد مختلف در سراسر دنیا را پیدا کرده اند. وقتی صحبت از هنر می شود معمولاً هنر طراحی و نقاشی به ذهن می رسد.

به جز نقاشی، راه‌های دیگری هم برای هنرمندان وجود دارد که بتوانند با آن ها خلاقیت خود را نشان داده و درآمدزایی کنند. مثلا آشپزی، شیرینی پزی، عکاسی، موسیقی، نویسندگی و… . این کارهای هنری جذاب و زیبا به سرعت در میان علاقه مندان به هنر منتشر شده و بازار خوبی دارند. یکی از بهترین راه‌های فروش کالاهای هنری، فروش آنلاین است که باعث می شود مشتریان از سراسر دنیا به شما دسترسی داشته باشند. اگر شما هم مایلید با نمایش هنر خود فعالیت کنید و درآمد کسب کنید، باید بدانید که این گزینه یک ایده ساده و کم هزینه برای پول درآوردن است.

 1. فروش دامین ایده ای برای کسب و کار اینترنتی در منزل بدون سرمایه

نام اینترنتی یا  Domain، همان آدرس وب است. برخی از افراد با پیدا کردن نام های اینترنتی مناسب به سرمایه گذاری در این حوزه مشغول می شوند. می توانید از بازارهایی که Domain Name Aftermarket نام دارند برای معامله نام های وب که قبلاً ثبت شده‌اند استفاده کنید. کسانی که در این زمینه کار می کنند باید تمام جزئیات این کار را به خوبی بشناسند تا معامله های سودمندی انجام دهند. جالب است بدانید که درآمدزایی از فروش نام وب، ملاک سنی ندارد و نوجوانان نیز می‌توانند از طریق آن درآمد کسب کنند.

به همین دلیل می‌توان گفت که خرید و فروش نام وب، جزو روش های کسب درآمد برای نوجوانان نیز محسوب می شود. شما می توانید با پیدا کردن نام های مناسب، آنها را خریداری کرده و در یک فرصت بهتر با قیمت بالا به فروش برسانید. ویژگی های نام های مناسب عبارت است از: نام کوچک، ساختار نگارشی ساده، عدم داشتن اعداد و کاراکتر، نام وب فقط به یک شکل نوشته شود، یک نام منحصر به فرد و خاص داشته باشد و…

 1. سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال

ترید کردن و فعالیت در ارز دیجیتال ایده ای جذاب برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی در منزل بدون سرمایه است. سرمایه گذاری در پول های الکترونیکی و فعالیت در این زمینه یکی از پرسودترین کسب و کارها در سطح جهان است. قیمت پول های الکترونیکی در سال‌های اخیر به شدت رشد کرده است. شما هم می توانید با انجام مطالعات و تحقیقات لازم، در بازار خرید و فروش پول های الکترونیکی شرکت کنید.

 1. فریلنسر شدن ایده ای برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی در منزل بدون سرمایه

کار آزاد یا فریلنسر یعنی یک شغل مستقل و نیمه وقت! فردی که خدمات را ارائه می دهد، آزادکار و یا فریلنسر نامیده می شود و ممکن است همزمان برای چندین سفارش دهنده فعالیت کند. فریلنسر یکی از راحت‌ترین روش های کسب درآمد از طریق شبکه جهانی است و شما با تشخیص مهارت ها و قابلیت های خود می توانید به سادگی به یک فریلنسر تبدیل شوید. برای نمونه یکی از راه‌های شروع، عضو شدن در سایت هایی مانند کارلنسر، پونیشا و ورکفا است. چه مهارت های ساده مانند تایپ و آفیس داشته باشید و چه مهارت های حرفه ای مانند ترجمه، ساخت ویدئو های تبلیغاتی، طراحی جلد، طراحی گرافیک، رزومه نویسی و… در هر صورت می توانید در این بازار کار شبکه جهانی کسب درآمد کنید.

 1. راه اندازی کسب و کار صوتی با پادکست

پادکست یک رسانه تولید محتوای صوتی و یک فرصت برای ارائه محتوای جذاب است. در واقع پادکست را می‌توان از طریق موبایل و همچنین کامپیوتر گوش داد. به غیر از نمونه های موجود به زبان انگلیسی، بازار پادکست فارسی در ایران به سرعت در حال رشد است. شما می توانید چندین نمونه خوب از پادکست های فارسی و انگلیسی را پیدا کرده و با الهام گرفتن از آنها و سپس انتخاب یک موضوع جدید و منحصر به فرد، محتوای صوتی خود را ایجاد کنید. با گذر زمان و جذب شنوندگان بیشتر می توانید از این راه محصولات و خدمات مختلف را معرفی کرده و به فروش بگذارید. یکی از راه‌های خوب برای شروع کار در اینترنت و کسب درآمد، استفاده از این ایده جدید و سودآور است. چون هنوز خیلی ها به این بازار وارد نشده اند، فرصت خوبی برای رقابت وجود دارد.

 1. نوشتن تبلیغات ایده ای برای کسب و کار اینترنتی در منزل بدون سرمایه

تبلیغ نویسی یکی از مهارت های پردرآمد اینترنتی است که خصوصیات ویژه ای دارد و می‌تواند بسیار سودآور باشد. کپی رایتینگ یک شغل بسیار تازه است. در واقع تبلیغ نویس شخصی است که با استفاده از روش های نوشتاری و علوم فروشندگی با هدف بالا بردن فروش محصولات و خدمات افراد و یا شرکت ها، محتوایی جالب و تبلیغاتی ایجاد می کند. در صورتی که به نوشتن علاقمند هستید تبلیغ نویسی و یا کپی رایتینگ یک راه جذاب برای کسب و کار اینترنتی در منزل بدون سرمایه خواهد بود. برای درآمدزایی از این راه لازم نیست که در محیط کاری خاصی قرار بگیرید. می توانید به عنوان یک کارمند آزاد در خانه خود کار کنید و به همین دلیل جزو راه‌های کسب و کار در خانه محسوب می شود. البته بعضی از شرکت ها نیز افراد با این مهارت را به صورت حضوری به کار می گیرند.

 1. به عنوان متخصص SEO فعالیت کنید

سازگار کردن وب سایت با موتور جست و جو  (Search Engine Optimization)، به معنای مجموعه فعالیت هایی است که برای افزایش رده صفحات روی واژه های کلیدی مختلف انجام می شود. بنابراین صفحاتی که در رده های بالا با بیشینه تعداد بازدید قرار دارند به همان نسبت احتمال جذب مخاطبان بیشتری را دارند. به همین دلیل SEO، یک فرصت کسب و کار اینترنتی و کسب درآمد با ارزش به حساب می‌آید. از آنجایی که الگوریتم ها و قوانین گوگل به شدت در حال تغییر است، توصیه می شود تا همواره در حال آموزش و یادگیری باشید و روش های جدید را بررسی کنید. هنگامی که در این زمینه پیشرفت کنید و به اصول SEO آشنا شوید، می توانید با همکاری با شرکت های مختلف، درآمد خوبی را برای خود ایجاد کرد.

کلام آخر

خیلی خوشحالیم که تا انتهای این مقاله همراه تیم دانشگاه کسب و کار بودید. همان طور که می دانید کسب و کار اینترنتی در منز بدون سرمایه این روزها هدف اصلی بسیاری از مردم شده است! چطور می توانیم شغلی با سود بالا و با هزینه کم برای خود ایجاد کنیم؟ آیا کارهای خانگی واقعا به اندازه ای که فکر می کنیم سودآور هستند و یا این فقط یک افسانه است؟!

اگر تا حالا نتوانسته اید به درآمد مورد نظر خود برسید شاید بهتر باشد کمی روش خود را عوض کنید تا ببینید چگونه می شود با راه‌های راحت تر هم درآمد خوبی را به دست آورید. راه هایی که نیاز به قوانین سخت و پرچالش ندارند و فقط کافی است پس از یادگیری اطلاعات لازم درباره آن ها شروع به کار کنید! به نظر شما برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی در منزل بدون سرمایه چه ایده‌های جذاب دیگری وجود دارد؟

Leave a comment