فرصت های شغلی بی شمار در دبی و پیشرفت روزافزون این شهر جهانی باعث شده تا سالانه هزاران نفر برای راه اندازی کسب و کار یا اشتغال به دبی مهاجرت کنند. ایرانیان نیز از جمله مهاجرانی هستند که در سال های اخیر تمایل زیادی به استارت کسب وکار در دبی یا درخواست اشتغال و همکاری در شرکت ها داشته اند که افراد متخصص در این راه بسیار موفق بوده اند.

اما و اگرهایی برای جذب ایرانیان و صدور اجازه کار برایشان وجود دارد اما باید گفت که اگر تخصص شما مورد نیاز دبی باشد و در کار خود حرفه ای باشید با روش هایی که وجود دارد میتوان به راحتی در شرکت های مورد نظر شروع به کار کنید.

در اینجا به معرفی 3 پلتفرم بسیار محبوب در امارات میپردازیم که با استفاده از این پلتفرم ها میتوانید شغل مورد نظرتان را جستجو و درآمد و شرایط همکاری آن را بررسی کرده و برای کارفرما درخواست بررسی رزومه ی خود را ارسال کنید.

این مطالب توسط موسسه ایمیگلو مستقر در دبی گردآوری شده که میتوانید جهت راه اندازی کسب و کار یا اشتغال در دبی از کارشناسان این مرکز مشاوره ای رایگان حضوری و آنلاین دریافت کنید.

توجه داشته باشید که قبل از ارسال درخواست توسط هریک از پلتفرم ها، ابتدا رزومه ی حرفه ای خود را بررسی و اگر لینکدین قوی ندارید حتما نسبت به ایجاد یک اکانت لینکدین با جزئیات کامل اقدام نمایید زیرا هرچقدر کارفرمایان در دبی اطلاعات بیشتری از شما دریافت کنند شانس قبولی درخواست شما بالاتر می رود.

معرفی پلتفرم های کاریابی دبی:

ae.indeed.com

پلتفرم INDEED یکی از برترین و محبوب ترین سایت های کاریابی رایگان در امارات متحده عربی می باشد که در تمامی مشاغل و حرفه ها تعداد بالایی از درخواست ها با حقوق و مزایای متفاوت مشاهده خواهید کرد. از ویژگی های بسیار خوب این پلتفرم ارتباط مستقیم با کارفرمایان است و همینطور مشاهده مقدار حقوق پیشنهادی توسط کارفرمایان.

برای استفاده از این پلتفرم به وبسایت ae.indeed.com  مراجعه کرده و پس از انتخاب شهر دبی نسبت به جستجوی شغل مورد نظر خود اقدام نمایید.

www.naukrigulf.com

اگر مایل هستید علاوه بر امارات متحده عربی شرایط شغلی و کاریابی عربستان یا دیگر کشور های حوزه خلیج فارس را بررسی کنید این وب سایت میتواند برای شما مفید باشد. اما در نظر داشته باشید که شرایط کاری امارات و اللخصوص شهر دبی برای ایرانیان بسیار مناسب تر هست و شرایط کاری نیز در دبی برای ایرانیان بهتر است.

با این حال وبسایت naukrigulf با ارائه بیش از 5000 موقعیت شغلی میتواند برای بررسی شرایط کاری بسیار مناسب باشد.

www.linkedin.com

منبع نهایی بررسی رزومه هر فرد توسط کارفرمایان در سراسر دنیا و اللخصص در امارات پلتفرم لینکدین است.

پلتفرم لینکدین بصورت تخصصی برای ارتباط بین جویندگان کار با شرکت ها و کارفرمایان طراحی شده که از طریق این برنامه کارفرمایان به دنبال استعدادهای برتر میگردند. پس پیشنهاد میشود قبل از هرچیز اقدام به تکمیل رزومه و فعالیت منظم داخل این پلتفرم  نمایید تا شانس دریافت پیشنهادات شغلی مناسب را بالا ببرید.

رزومه ی مناسب برای کار در دبی

تهیه ی رزومه ای حرفه ای و مناسب برای کار در دبی با توجه به نیازمندی ها و حساسیت های فرهنگی بسیار پر اهمیت می باشد. درواقع هر چقدر شما در کار خود متخصص و بی نقص باشید اما نتوانید در رزومه ی خود طبق استانداردهای بین الملل آنها را عنوان کنید میتواند منجر به عدم موفقیت در دریافت پوزیشن های شغلی مناسب شود.

اگر قصد کار در دبی را دارید و در کار خود متخصص هستید پیشنهاد می شود در اولین فرصت از کارشناسان متخصص دبی مشاوره ای رایگان دریافت کرده و بهترین پیشنهادات شغلی را دریافت کنید. همچنین به افرادی که قصد تاسیس شرکت در دبی برای گسترش کسب و کار خود را دارند پیشنهاد میشود حتما از تمامی قوانین و شرایط امارات متحده عربی آگاه و سپس اقدام به این کار کنند چون راه اندازی کسب و کار در دبی نیازمند تحقیقات گسترده و آگاهی از تمامی شرایط می باشد.

پرتقاضاترین مشاغل در دبی:

طبق آمار گسترش شرکت های امارات در سال 2023 و ورود بسیاری از کمپانی های بزرگ دنیا و استارت آپ ها در سال جاری لیستی از مشاغل مورد نیاز را آورده ایم تا چنانچه جزو یکی از این دسته مشاغل هستید نسبت به درخواست همکاری با شرکت های مستقر در دبی اقدام نمایید:

  1. متخصصان هوش مصنوعی
  2. برنامه نویسان حرفه ای
  3. متخصصان بازاریابی و مارکتینگ
  4. کارشناسان بازرگانی مسلط بر زبان انگلیسی
  5. بروکر های حرفه ای و آموزش دیده
  6. متخصصان فعال در زمینه زیبایی
  7. پزشکان و پرستاران

سوالات متداول در رابطه با کار در دبی:

آیا میتوان با ویزای توریستی در دبی کار کرد؟

خیر، تنها راه فعالیت در دبی اخذ اقامت کارمندی یا به ثبت رساندن یک شرکت در حوزه فعالیت شما می باشد که پس از آن مجاز به فعالیت در دبی می باشید.

حداقل درآمد در دبی چقدر است؟

میزان درآمد با تخصص و حرفه ی شما ارتباط مستقیم دارد. بعنوان مثال درآمد یک پرستار در دبی از مبلغ 7 هزار درهم (2 هزار دلار) شروع می شود و بستگی به سطح مرکز درمانی تا 15 هزار درهم افزایش پیدا میکند.

با چه مقدار سرمایه میتوان یک کسب و کار در دبی راه اندازی کرد؟

میزان سرمایه برای راه اندازی کسب و کار با توجه به نوع فعالیت و بیزینس پلن شما متفاوت هست. باید مشخص شود که به چه مجوز و یا پیش نیاز هایی احتیاج است اما بطور کلی راه اندازی کسب و کار در دبی و دریافت اقامت دبی از مبلغ 200 میلیون تومان امکان پذیر است.

آیا میتوان بصورت دورکاری با شرکت های داخل امارات همکاری داشت؟

این مورد بستگی به شرایط همکاری شرکت مقابل دارد اما در بعضی موارد کارفرما از شما درخواست میکند که برای مصاحبه حضوری به دبی سفر کرده و درصورت توافق قرارداد همکاری منعقد کنید.

Leave a comment