گوگل از سرمایه گذاری ها 75 میلیون تومان برای آموزش استفاده از هوش مصنوعی به یک میلیون آمریکایی. در همین راستا، مارک ماهانی، رئیس تحقیقات اینترنتی Evercore ISI در برنامه تلویزیونیکلمن شمارش معکوساو در مورد امکان کسب درآمد از برخی از قابلیت های هوش مصنوعی گوگل صحبت کرد.

یک دوره آموزشی هوش مصنوعی را در وب سایت Coursera منتشر کنید

گوگل در روز جمعه یک دوره آموزشی جدید راه اندازی کرد که به مردم یاد می دهد چگونه از ابزارهای هوش مصنوعی استفاده کنند. این را بخش خیریه این شرکت اعلام کرد 25 میلیون دلار برای آموزش رایگان یک میلیون آمریکایی در این دوره پوشش داده شده است. این اقدام بخشی از ابتکار گوگل برای افزایش دسترسی به آموزش هوش مصنوعی است.

این غول فناوری متعلق به الفبا اعلام کرد که دوره آموزشی Basics of Google Artificial Intelligence توسط بهترین متخصصان در زمینه هوش مصنوعی تدوین و تدریس شده است. در این دوره مهارت های اولیه استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی مانند; گوگل جمینی یا چت OpenAI کارمندان را آموزش می دهد، علاوه بر این، نسبت به ابزار خاصی تعصب ندارد.

این دوره 10 ساعت آنلاین در وب سایت کورسرا با قیمت 49 دلار در دسترس. گذراندن آن نیز با یکی گواهینامه پایان جلسه این یک همراه است که می تواند با کارفرمایان و مدیران استخدام به اشتراک گذاشته شود. برای شرکت در این دوره هیچ مدرک تحصیلی یا تجربه قبلی لازم نیست.

آموزش رایگان هوش مصنوعی در جوامع روستایی و ایالتی

گوگل اعلام کرد که دوره جدید هوش مصنوعی از طریق سازمان های غیرانتفاعی، شرکت ها و مدارس نیز در دسترس خواهد بود. لازم به ذکر است کالج داد میامی این دوره برای تمام دانشجویانی که در برنامه های هوش مصنوعی کالج ثبت نام کرده اند ارائه می شود.

علاوه بر این، سازمان غیرانتفاعی گوگل، Google.org، توانایی های ارزشمند هوش مصنوعی را تامین می کند 75 میلیون تومان آغاز شده است که کمک های مالی را به سازمان های توسعه نیروی کار ارائه می دهد.

هدف از این کار ارائه آموزش رایگان هوش مصنوعی به بیش از یک میلیون نفر در جوامع روستایی و محروم، معلمان و دانش آموزان، کارکنان بخش دولتی، رهبران غیرانتفاعی و مشاغل کوچک است.

گوگل می خواهد نیروی کار آمریکا را برای استفاده از هوش مصنوعی آموزش دهد

گوگل اعلام کرده است که یکی از اولین دریافت کنندگان کمک مالی از صندوق فرصت های هوش مصنوعی Goodwill است.خیرخواهی) یکی از سال خواهد بود 2017 برنامه‌های مهارت‌های دیجیتال گوگل تقریباً به مشاغل پردرآمد منجر شده است 400 هزار آمریکایی جیمز مانیکا، معاون ارشد تحقیقات، فناوری و جامعه گوگل، در بیانیه‌ای گفت:

هوش مصنوعی فرصت های قابل توجهی را برای تسریع رشد اقتصادی ارائه می دهد. به خصوص اگر مردم به منابع و آموزش های مناسب دسترسی داشته باشند. صندوق توانایی هوش مصنوعی جدید Google.org و دوره اصول هوش مصنوعی گوگل گام های بعدی مهمی در تعهد ما برای اطمینان از اینکه یادگیری هوش مصنوعی برای همه و در همه جا قابل دسترسی است است.