همانطور که احتمالا می دانید، صنعت آرایش، بهداشت و زیبایی به طور مداوم در سراسر جهان در حال رشد و توسعه است. سرانه مصرف لوازم آرایشی و بهداشتی در حال حاضر در سراسر جهان به اوج خود رسیده است و برندها و شرکت های بسیاری در حال تولید این محصولات هستند و بیشتر آنها از این تجارت و صنعت درآمد بالایی کسب می کنند. ایران در حال حاضر در رتبه دوم کشورهای پرمصرف قرار دارد! شما هم می توانید با کمک تجارت آرایشی و بهداشتی، دستیابی به درآمدهای بسیار سودآور؛ البته لازم است قبل از شروع یک کسب و کار جدید، اطلاعات و دانش لازم را کسب کنید. درست است که کسب و کار لوازم آرایشی و بهداشتی نیاز به سرمایه اولیه بالایی ندارد و می توان با سرمایه اندک شروع به کار کرد. اما حاشیه سودی که این تجارت به همراه دارد به شما کمک می کند در مدت زمان کوتاهی به سود کلانی دست پیدا کنید و کسب و کار زیبایی خود را رشد دهید.

کسب و کار زیبایی و راه اندازی آن

ممکن است فکر کنید که تجارت زیبایی فقط به فروش محصولات زیبایی اختصاص دارد. اما تعریف بهتری که می توان برای این نوع کسب و کار داشت این است که تجارت آرایشی و بهداشتی به افراد کمک می کند تا زیباترین و سالم ترین نسخه از خود باشند! تجارت لوازم آرایشی به طور مستقیم با سلامت و بهداشت انسان سر و کار دارد. بنابراین باید اطلاعات کافی و دقیق در مورد محصولات مختلف داشته باشید تا بتوانید محصولاتی با کیفیت و سالم به دست مشتریان برسانید.

علاوه بر این، شما باید به تجارت زیبایی و آرایشی نیز علاقه داشته باشید تا آن را دنبال کنید! البته به طور کلی برای موفقیت هر کسب و کاری نیاز است که شور و علاقه مردم را برانگیزد تا افرادی که در آن حوزه فعالیت می کنند انرژی خود را روی جنبه های مختلف آن کسب و کار متمرکز کنند.

همانطور که در مقدمه مقاله به آن پرداخته شد، صنعت زیبایی و تجارت لوازم آرایشی جزو بزرگترین و سودآورترین کسب و کارهای دنیا هستند و جالب است بدانید که در سال 2023، صنعت لوازم آرایشی 44 درصد از درآمد بازار را به خود اختصاص خواهد داد. این تقریباً نیمی از تمام صنایع جهان است! این درصد از سال 2015 به بعد افزایش یافته است. شما می توانید این کار را به دو صورت انجام دهید.

راه اول این است که خودتان فروشگاه راه اندازی و افتتاح کنید که نیاز به مجوز و جواز کسب دارد و همچنین باید مقداری سرمایه برای اجاره فروشگاه خود اختصاص دهید. گزینه بعدی راه اندازی کسب و کار با فروشگاه آنلاین است. به لطف رشد شبکه های اجتماعی و اینترنت، در حال حاضر راه های زیادی برای فروش آنلاین محصولات وجود دارد که می توانید با هزینه بسیار کمتری نسبت به فروشگاه کسب درآمد کنید. درست است که کسب درآمد آنلاین هزینه کمتری برای شما خواهد داشت. اما از طرفی باید زمان زیادی را صرف بازاریابی تجاری و دیجیتال مارکتینگ در کسب و کار خود کنید تا بتوانید به مرور زمان مشتریان خود را جذب کنید.

درآمد کسب و کار لوازم آرایشی چقدر است؟

اگر شما فردی هستید که می خواهید یک کسب و کار زیبایی راه اندازی کنید، احتمالا این سوال برای شما پیش می آید که آیا کسب و کار زیبایی سودآور است یا خیر. آیا ارزش ادامه دادن و کسب درآمد را دارد؟ یا سود کسب و کار زیبایی در ماه چقدر است؟ در مرحله اول می توان به طور کلی اشاره کرد که کسب و کار لوازم آرایشی سود خوبی به همراه دارد و با توجه به تقاضای زیاد در بازار از سوی مشتریان می توان گفت که راه اندازی یک کسب و کار آرایشی می تواند سود خوبی را برای افراد به همراه داشته باشد. از طرفی باید توجه داشت که سود کسب و کار لوازم آرایش و حتی میزان درآمد حاصل از آن به عوامل متعددی بستگی دارد!

مثلا؛ موقعیت فروشگاه یا رشد صفحه مجازی شما را می توان یکی از موثرترین عوامل درآمدزایی دانست. همانطور که مشتریان بیشتری به تجارت زیبایی شما مراجعه می کنند، درآمد شما افزایش می یابد. به همین دلیل، بخش قابل توجهی از تمرکز شما باید بر جذب مشتریان جدید، حفظ سرنخ ها و بازاریابی باشد.

به عنوان آخرین نکته در زمینه درآمد کسب و کار آرایشی و بهداشتی می توان گفت که این صنعت تا حد زیادی امن و مطمئن است. زیرا با وجود تمام مشکلاتی که برای افراد فعال به همراه دارد، می تواند درآمدهای بسیار بالایی نیز برای آنها ایجاد کند. مثلا؛ درآمد ماهانه یک مغازه لوازم آرایشی در سال های 1400-1401 نزدیک به 30 میلیون تومان بوده است!

2 نکته برای تجارت لوازم آرایشی

اگر قصد راه اندازی یک کسب و کار موفق را دارید، باید نکاتی را دنبال کنید که بسیاری از رقبای سرسخت شما در این صنعت از آن استفاده می کنند. به عنوان اولین مثال؛ نوشتن یک طرح تجاری یا طرح کسب و کار می تواند به شما کمک کند تا استراتژی کلی کسب و کار خود را ترسیم کنید. البته باید قبل از شروع کسب و کار، طرح کسب و کار خود را برنامه ریزی کنید. ممکن است در ابتدای این کار کمی گیج شوید. اما با گذشت زمان متوجه خواهید شد که داشتن یک طرح تجاری در کسب و کارتان چقدر می تواند به درآمدزایی، افزایش فروش و غلبه بر چالش ها کمک کند. در زیر 2 نکته دیگر را برای شما توضیح داده ایم که باید آنها را نیز بخوانید.

اخذ مجوزها و مجوزهای تجاری

اگر قصد دارید کسب و کار زیبایی چهره به چهره خود را راه اندازی کنید، باید مجوز مناسب را دریافت کنید. برای این کار ابتدا باید مکانی را که می خواهید فروشگاه افتتاح کنید را انتخاب و اجاره کنید. سپس باید به اتحادیه لوازم آرایشی، بهداشتی و زیبایی مراجعه کرده و درخواست مجوز کسب خود را ثبت کنید. پس از انجام این کار، اتحادیه فردی به نام بازرس را برای انجام بازرسی های لازم به محل کار اعزام می کند. اگر محل کسب و کار شما برای راه اندازی یک کسب و کار زیبایی مناسب است؛ برای شما پروانه کسب صادر خواهد شد. شایان ذکر است که می دانید؛ برای گرفتن مجوز، فروشگاه شما باید دوربین مداربسته داشته باشد و یک فروشنده خانم نیز در آنجا حضور داشته باشد.

انتخاب مکان مناسب

یکی از بهترین مکان ها برای راه اندازی فروشگاه لوازم آرایشی، خیابان هایی است که شلوغ هستند و مراکز خرید زیادی دارند. همچنین بهتر است محل کسب و کار لوازم آرایشی و بهداشتی خود را به گونه ای انتخاب کنید که بورس این حوزه تجاری در شهر باشد. اگر قصد دارید کسب و کار زیبایی چهره به چهره خود را راه اندازی کنید، به یاد داشته باشید که باید فروشگاه های آرایشی، بهداشتی و آرایشی زیادی در اطراف فروشگاه شما وجود داشته باشد.

اگر سرمایه اولیه کافی برای اجاره یا رهن یک فروشگاه در مکان هایی مانند پاساژها ندارید، می توانید یک فروشگاه محلی در نزدیکی محل زندگی خود راه اندازی کنید. با توجه به اینکه تعداد فروشگاه های لوازم آرایشی در شهرهای مختلف افزایش یافته است. تنها زمانی می توانید مشتری جذب کنید که به مشتریان خود برتری نسبت به سایر مشاغل ارائه دهید. مثلا؛ اگر قیمت محصولات شما نسبت به فروشگاه های دیگر مناسب تر باشد و بتوانید ارتباط موثری با مشتریان محلی خود برقرار کنید، می توانید سود خوبی از تجارت زیبایی کسب کنید.

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد کسب و کار زیبایی می توانید به مقالات دیگر وب سایت مراجعه نمایید کسب و کار آنلاین مراجعه کنید! همچنین اگر می خواهید اطلاعات تخصصی تری کسب کنید، می توانید از پکیج Make Millions ما دیدن کنید. در این پکیج از صفر تا صد نحوه کسب درآمد و راه اندازی کسب و کار را برای شما بررسی کرده ایم.

خلاصه کسب و کار زیبایی

در این مقاله به بررسی اجمالی در رابطه با تجارت آرایشی و بهداشتی ما پرداخت کردیم شما می توانید شخصا با صرف هزینه اندک فروشگاه خود را راه اندازی کنید و اگر بودجه شما کمی محدود باشد می توانید فروشگاه زیبایی خود را بصورت آنلاین راه اندازی کنید. تجارت زیبایی یک تجارت سودآور و سودآور است. اما باید در اولین قدم تخصص لازم برای این کار را داشته باشید تا بتوانید به اهداف مالی خود در این زمینه دست پیدا کنید. همچنین برای راه اندازی فروشگاه خود باید مجوزهای لازم را دریافت کنید. در نهایت پس از طی مراحل اولیه می توانید کسب و کار خود را راه اندازی کنید.

منبع: کسب و کار کوچک

Leave a comment