یک گزارش جدید نشان می‌دهد که حقوق مدیران استارت‌آپ در سال جاری در سطح جهانی کاهش یافته است. دلیل اصلی این امر برخی از مشکلات در افزایش سرمایه و شکاف جنسیتی است که اغلب برای استارت آپ های مختلف وجود دارد.

حقوق یک مدیرعامل استارت آپ در سال جدید چقدر است؟

بر اساس گزارش جدید از مشاوره حسابداری کروز این اطلاعات تمام شده است 450 استارتاپ آمریکایی میانگین درآمد سالانه مدیران عامل استارت آپ را تجزیه و تحلیل می کند 2024 به 141 هزار دلار رسید، یعنی تقریبا 1000 دلار نسبت به سال گذشته کاهش یافته است. آن گزارش می گوید که این کاهش حقوق نشان دهنده “برخورد محتاطانه در بهبوبه منداز تامین مالی چالش برانگیز“خوب.

با این حال، روند حقوق و دستمزد بسته به مرحله تامین مالی شرکت‌ها متفاوت بود: مدیران عامل شرکت‌های جمع‌آوری سرمایه سری B شاهد کاهش 10 درصدی دستمزد بودند، در حالی که مدیران عامل شرکت‌های مرحله اولیه تنها افزایش جزئی را مشاهده کردند.

هیلی جونزمعاون مشاور کروز در یک بیانیه مطبوعاتی توضیح داد که با توجه به کاهش بودجه در سال گذشته ممکن است تعجب آور به نظر برسد، اما “معمولا کیفیت شرکت هایی که موفق می شوند. جذب سرمایه اولیه و آنها به سری آ تبدیل شدند، این قوی بود و مدیران اجرایی آنها توانستند حقوق بهتری نسبت به سال گذشته دریافت کنند.”

از سوی دیگر، بسیاری از مدیران عامل شرکت‌های سری B برای رسیدن به ارزش‌های مورد انتظار در دوره‌ای که سرمایه‌گذاری خطرپذیر وجود دارد، تلاش می‌کنند. 2021 این مطمئناً قوی‌تر بوده است.از لحاظ مالی در ارتباط باشید و روی دستیابی به اهداف متمرکز شوید کلیدبودن

نقش تبعیض جنسیتی در حقوق مدیرعامل!

علاوه بر این موارد، جنسیت نیز نقش مهمی در تعیین دستمزد دارد. بر اساس این گزارش، مدیران عامل مرد به طور متوسط 14000 درآمد دلاری بیشتر از مدیران عامل زن است. این آمار با سال گذشته تفاوت چندانی ندارد، هرچند با توجه به کاهش عمومی میانگین حقوق مدیران در . 2024درصد اختلاف بیشتری را نشان می دهد.

این نابرابری و تبعیض جنسیتی در طول سال 2020 با یک تفاوت 45 هزاران دلار به اوج خود رسید و با توجه به مقالات تحلیلی مشخص می شود که «این رقم در سطح سال است. 2019 با این حال، وضعیت بهتر نشده است، و هشدار دهنده است 147 هزار دلار افزایش یافته است. این یعنی:

«مدیرعامل و بنیانگذار کمتر، کمتر از 100000 دلار یا بیشتر 250000 دلار دریافت می کنید” که نشانه ای از “پایداری و خوش بینی این کوچک است.

تعیین دستمزد شما به عنوان موسس و مدیر عامل یک استارت‌آپ می‌تواند کمی مشکل باشد، مخصوصاً در محیط جمع‌آوری سرمایه محدود. کارشناسان قبلا گفته اند که باید قدم به قدم به شرکت نگاه کنید و نیازهای شخصی خود را به خاطر بسپارید تا در نهایت بتوانید حقوق خود را واقع بینانه تعیین کنید.