افرادی که موفق به دریافت گرین کارت آمریکا می‌شوند، امکان اقامت دائمی در این کشور و کار و تحصیل در ایالات متحده را خواهند داشت؛ به همین خاطر گرین کارت از ارزش بالایی برخوردار بوده و خیلی از افراد، مشتاق دریافت آن هستند. روش‌های زیادی برای دریافت این کارت وجود دارد و شما باید برای داشتن آن از یک مرکز صدور گرین کارت آمریکا نظیر شرکت کارت سبز به نشانی www.cartesabz.net کمک بگیرید. در این مطلب اطلاعات کاملی در مورد کارت سبز آمریکا و نحوه دریافت آن در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

روش‌های دریافت گرین کارت

روش‌های زیادی برای دریافت ویزای مهاجرتی آمریکا و کارت سبز این کشور وجود دارد. هر کدام از این روش‌ها نیازمند برخورداری از شرایط خاص و ارائه مدارک مشخصی هستند. شما باید با یک شرکت مهاجرتی و مرکز صدور گرین کارت آمریکا مشورت کنید تا متوجه شوید که کدام‌یک از این نوع ویزاها با اهداف و شرایط‌تان همخوانی دارند. برای آشنایی بیشتر شما، در اینجا انواع روش‌ دریافت ویزای آمریکا را بررسی می‌کنیم.

ثبت‌نام در لاتاری

کم هزینه‌ترین روش برای گرفتن گرین کارت و مهاجرت به آمریکا، ثبت‌نام در لاتاری است. این روش هیچ محدودیتی ندارد و تمام افراد می‌توانند با خرید بلیط لاتاری، شانس خود را امتحان کنند. دولت آمریکا سعی کرده با راه‌اندازی این سیستم قرعه‌کشی، امکان مهاجرت افراد از کشورهای مجاز (که کشور ما هم جزوشان است) را فراهم کند. برندگان لاتاری بدون هیچ قید و شرطی، کارت سبز آمریکا را دریافت خواهند کرد.

ازدواج با شهروند آمریکایی

درصورتی‌که فردی با یک شهروند آمریکایی ازدواج کند، امکان دریافت ویزای این کشور و مهاجرت به آمریکا را خواهد داشت؛ در واقع افرادی که با شهروندان آمریکایی ازدواج می‌کنند، بلافاصله صاحب گرین کارت می‌شوند؛ اما باید حداقل سه سال در این کشور ساکن بوده و کار کنند تا در نهایت به‌عنوان شهروند آمریکایی پذیرفته شوند.

کسانی که قصد دارند از طریق ازدواج به آمریکا مهاجرت کنند، باید مدارکی مثل سند ازدواج، تمکن مالی و گواهی عدم سوء پیشینه را ارائه دهند؛ همچنین ارائه مدارکی که ثابت کند همسر آن‌ها تابع ایالات متحده است هم ضروری خواهد بود.

سرمایه‌گذاری در ایالات متحده

درصورتی‌که متقاضی از تمکن مالی بالایی برخوردار باشد، شرکت مهاجرتی مورد نظر و مرکز صدور گرین کارت آمریکا برای دریافت اقامت دائم و کارت سبز این کشور، سرمایه‌گذاری را پیشنهاد می‌دهد.

برای این منظور، متقاضی باید چیزی حدود 1.8 میلیون دلار در این کشور سرمایه‌گذاری کرده یا 10 شغل در این کشور ایجاد کند. در این صورت، همسر و فرزندان زیر 21 سال فرد هم اقامت دائم این کشور را دریافت خواهند کرد.

دریافت دعوت‌نامه

روش دیگری که برای دریافت شهروندی و کارت سبز آمریکا وجود دارد، دریافت دعوت‌نامه از یکی از شهروندان آمریکاست. تمام کسانی که از تابعیت آمریکا برخوردارند، می‌توانند با داشتن تمکن مالی لازم، والدین و اقوام نزدیک خود را به این کشور دعوت کنند. فرد دعوت‌کننده باید بالای 21 سال سن داشته و تمکن مالی او به قدری باشد که ثابت کند امکان برآمدن از عهده خرج و مخارج فرد دعوت‌شده را دارد.

استفاده از ویزای تحصیلی

داشتن ویزای تحصیلی به معنای این نیست که امکان دریافت گرین کارت هم وجود دارد؛ در واقع دانشجویانی که برای تحصیل به آمریکا سفر می‌کنند، متقاضی دریافت کارت سبز نیستند؛ اما امکان تبدیل این ویزا وجود دارد. برای این منظور می‌توان از طریق یکی از روش‌های زیر اقدام کرد:

 • دریافت پیشنهاد کاری بلافاصله بعد از اتمام تحصیل در آمریکا

 • پناهنده شدن در این کشور

 • ازدواج با شهروند آمریکایی در طول دوران تحصیل

 • استخدام در ارتش آمریکا

 • برخورداری از تمکن مالی والدین

دانشجویانی که موفق به دریافت گرین کارت شوند، پس از آن به‌عنوان دانشجوی بومی این کشور شناخته خواهند شد و باید مطابق با قوانین دانشجویان بومی، شهریه بپردازند.

برای دریافت کارت سبز آمریکا چه مدارکی نیاز است؟

مدارک لازم برای دریافت این مجوز باتوجه‌به روشی که برای مهاجرت به آمریکا انتخاب کرده‌اید و نوع ویزای شما، متفاوت خواهد بود. شما باید برای اطلاع دقیق از این مدارک، با یک مرکز صدور گرین کارت آمریکا مشورت کنید؛ اما مدارک عمومی برای دریافت گرین کارت، شامل موارد زیر هستند:

 • مدارک هویتی مثل شناسنامه

 • گذرنامه

 • دو قطعه عکس رنگی مشابه با عکس گذرنامه

 • گواهی عدم سو پیشینه

 • فرم AG325 پر شده

 • گزارش معاینه پزشکی در فرم I-639

داشتن گرین کارت چه مزایایی دارد؟

کسانی که موفق به دریافت کارت سبز آمریکا می‌شوند، می‌توانند همسر و فرزندان زیر 21 سال خود را هم به این کشور ببرند. آن‌ها از امکاناتی مثل شماره ملی برخوردار خواهند شد و بعد از 10 سال کار کردن در این کشور، بازنشستگی و مزایای آن هم شامل حالشان می‌شود. دیگر مزایای دریافت این کارت شامل موارد زیر است:

 • امکان کار و تحصیل در آمریکا

 • امکان دریافت بیمه

 • گرفتن پاسپورت امریکایی

 • امکان بهره‌مندی از خدمات بهداشت و درمان

 • امکان دعوت کردن افراد دیگر به این کشور

 • امکان رفت و آمد به کشورهای زیرمجموعه آمریکا به‌صورت زمینی یا هوایی

در کل باید گفت صاحبان این کارت از تمام حمایت‌های دولت آمریکا برخوردار خواهند شد و می‌توانند زندگی مرفه و خوبی را در این کشور برای خود بسازند.

هزینه دریافت گرین کارت چقدر است؟

بعد از اینکه موفق شدید از مرکز صدور گرین کارت آمریکا، یکی از ویزاهای مهاجرت به این کشور را دریافت کنید، باید هزینه آن را بپردازید. این هزینه به روند اداری دریافت کارت سبز مربوط می‌شود و برای هر نفر معادل 220 دلار است. توجه داشته باشید که نوع ویزا روی این مبلغ هیچ تاثیری ندارد.

بهترین مرکز صدور گرین کارت آمریکا

برای اینکه راحت‌تر بتوانید مقدمات مهاجرت خود به آمریکا را فراهم کنید، نیاز به دریافت مشاوره و کمک‌های افراد حرفه‌ای و باتجربه دارید. برای این منظور، مجموعه مهاجرتی کارت سبز www.cartesabz.net را به شما عزیزان پیشنهاد می‌دهیم. این مجموعه دارای کادری مجرب و حرفه‌ای است که می‌توانند شما را برای دریافت گرین کارت آمریکا راهنمایی کرده و به روند مهاجرت شما سرعت ببخشند.

این مجموعه برای داشتن آینده‌ای سبز به کمک شما می‌آید و هرآنچه برای پیشرفت و موفقیت در عرصه بین‌المللی نیاز دارید را برایتان فراهم خواهد کرد.

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *