یکی از بهترین و موثرترین روش ها برای از بین بردن و از بین بردن چربی در رستوران ها استفاده از چربی گیر رستورانی است که علاوه بر کمک به سلامت و ایمنی محل برگزاری، در تصفیه فاضلاب رستوران و افزایش طول عمر بسیار موثر است. از لوله های فاضلاب

با توجه به اینکه در مکان هایی مانند رستوران ها، آشپزخانه های صنعتی و هتل ها که فاضلاب های چرب تولید می کنند، احتمال گرفتگی لوله ها و ایجاد بوی نامطبوع وجود دارد، در نتیجه این دستگاه از نظر بهداشتی و اقتصادی بسیار موثر است.

برای اطلاع از قیمت چربی پاک کن دموکریس بهتر است انتهای این مطلب را تا انتها بخوانید.

آشنایی با چربی گیر رستوران و آشپزخانه

چربی گیر فایبرگلاس برای رستوران ها دستگاهی است که در ابتدای لوله های فاضلاب رستوران ها یا آشپزخانه های صنعتی قرار می گیرد و طی فرآیند تصفیه فاضلاب روغن ها و چربی های محلول در آب را جذب می کند. چربی گیر از ورود این آلودگی ها به فاضلاب و ایجاد گرفتگی لوله ها و ایجاد بوی نامطبوع جلوگیری می کند.

این دستگاه که به کفگیر آشپزخانه نیز معروف است مانند حوضی است که از مواد مختلف و در اندازه های مختلف ساخته شده و معمولاً در مکان های بزرگی که زباله و فاضلاب حاوی چربی است نصب می شود تا به نظافت محیط کمک کند.

انواع پاک کننده های چربی

چربی گیر از انواع و مواد مختلفی ساخته می شود که تاثیر بسزایی در کارایی، کیفیت، هزینه و طول عمر این دستگاه ها دارد.

چربی گیر فایبرگلاس

در این نوع چربی گیر بدنه از فایبرگلاس ساخته شده است که از ویژگی های مهم آن می توان به دوام و استحکام بالا، سبکی و مقاومت شیمیایی اشاره کرد. این مدل را می توان به صورت افقی یا عمودی طراحی کرد و یکی از بهترین گزینه ها برای رستوران ها چربی گیرهای فایبرگلاس است.

از آنجایی که این نوع کفگیر از صفحات و پانل های جداگانه و استاندارد تشکیل شده است، امکان مونتاژ و نصب آنها در محل مورد نظر وجود دارد، بنابراین هزینه حمل و نقل این نوع کفگیر کمتر بوده و امکان ساخت آنها در اندازه های مختلف وجود دارد. با توجه به ابعاد محیطی وجود دارد.

چربی گیر پلی اتیلن

این نوع چربی گیر از مواد اولیه منعطف به دست آمده از پلیمریزاسیون اتیلن ساخته شده است، این دستگاه مقاومت بالاتری نسبت به نوع فایبرگلاس دارد و می توان از آن به عنوان دفن استفاده کرد، بنابراین امکان استفاده از چربی گیر در مکان های محدود وجود دارد. از نظر فضا

این کفگیرها بسیار سبک بوده و جابه‌جایی آسانی دارند، همچنین از آنجایی که مواد اولیه سازنده آن‌ها مواد پلیمری هستند، مقاومت بالایی در برابر ضربه و عوامل محیطی مانند نور و اشعه ماوراء بنفش دارند، بنابراین آب موجود در این مخازن در زیر آب بی‌رنگ است. تاثیر عوامل محیطی باقی می ماند.

چربی گیر فولادی

بهترین ماده برای رفع گریس استیل است که به دلیل مقاومت بالا نسبت به انواع دیگر عمر طولانی تری دارد، به دلیل اینکه وزن این دستگاه زیاد است معمولا جابجایی آن مشکل است و با توجه به جنس آن، قیمت های بالاتری نسبت به مدل های دیگر دارند، اما شستشو و تمیز کردن این دستگاه ها آسان و ساده است.

مکانیسم عمل چربی‌گیر فاضلاب

مکانیزم کار چربی گیر فاضلاب به این صورت است که پس از نصب این دستگاه در محل مناسب، پسماندها قبل از ورود به لوله اصلی فاضلاب از طریق فرآیند پمپاژ وارد چربی گیر می شوند.

سپس طی فرآیند رکود و سرد شدن فاضلاب، روغن ها و چربی های محلول در آب روی سطح آن شناور می شوند، سپس چربی ها از فاضلاب جدا شده و وارد ظرف دیگری می شوند تا فرآیند چربی زدایی کامل شود و سپس وارد فاضلاب تصفیه شده می شود. از پریز اصلی Fat

برای کارکرد بهتر چربی‌گیر از روش‌های مختلفی استفاده می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به استفاده از مبدل‌های حرارتی داخلی برای کاهش دمای فاضلاب اشاره کرد تا با سرد کردن آب، مراحل محلول در چربی در آن به نحو احسن انجام شود و بازده چربی زدا افزایش می یابد

مزایای استفاده از چربی گیر آشپزخانه

استفاده از چربی گیر در زیر سینک و آشپزخانه مزایای بسیاری دارد که به برخی از آنها اشاره شد.

  • قابلیت حمل و نقل و نصب آسان چربی گیر در هر مکان صنعتی با توجه به ابعاد محیط
  • افزایش و حفظ سلامت و بهداشت آشپزخانه با نصب این دستگاه و تصفیه زهکش
  • جلوگیری از ایجاد بوی نامطبوع و گرفتگی لوله های فاضلاب، به دلیل استفاده از چربی گیر که از ورود چربی و روغن به فاضلاب جلوگیری می کند.
  • جلوگیری از پر شدن چاه فاضلاب با استفاده از سطل زباله در این واحد و جداسازی ذرات معلق بزرگ مانند ضایعات مواد غذایی از فاضلاب
  • کاهش میزان آلودگی فاضلاب از محل صنعتی به فاضلاب اصلی
  • امکان بازیافت و استفاده از روغن ها و چربی های جذب شده توسط چربی گیر برای مصارف صنعتی

قیمت رستوران برای رفع چربی

در تعیین قیمت چربی گیر رستورانی فاکتورهای زیادی وجود دارد که از جمله مهم ترین آنها می توان به حجم و ظرفیت، تعداد مخزن، ابعاد، نوع و جنس دستگاه با چربی گیر در ابعاد و حجم کمتر و نصب بر روی صندلی های کوچکتر اشاره کرد. قیمت پایین تری دارند.

در مجموع، با توجه به اثربخشی و مزایای حذف چربی، استفاده از آن بسیار مقرون به صرفه و مقرون به صرفه است.

اندازه های مناسب برای رستوران شما

با توجه به اینکه متراژ و متراژ رستوران‌ها، آشپزخانه‌های صنعتی، هتل‌ها و شیرینی‌فروشی‌ها متفاوت است، دستگاه‌های چربی‌گیر در اندازه‌های مختلف و با ظرفیت‌های مختلف طراحی شده‌اند که قطر آن‌ها بین 1 متر تا 3 متر است. و طول این دستگاه ها بین 1 متر تا 15 متر است و با توجه به مساحت محیط انتخاب می شوند.

با استفاده از روغن گیر رستورانی علاوه بر حفظ سلامت و بهداشت رستوران ها، آشپزخانه ها، نانوایی ها، کارخانجات شکلات سازی و سایر مکان ها، سرعت فرآیند تولید را افزایش می دهند و هیچ وقت برای بازکردن لوله ها و نظافت آنها تلف نمی شود. افزایش طول عمر لوله کشی بسیار مقرون به صرفه و مفید است.