تا به حال به قیمت خرید تجیهزات مناسب یک استودیو فیلم برداری و عکس برداری توجه کرده اید؟ آیا به هزینه مکانی برای آماده سازی استودیو خود فکر کرده اید؟ همه این موارد به کنار، آیا می توانید از این ابزارها استفاده کنید و در نهایت همه این موارد را ادیت کنید تا آماده انتشار بشود؟ همه این موارد نیازمند داشتن یک تیم و هزینه بسیار زیادی است. شما می توانید با هزینه بسیار کمتری و با کمک اجاره استودیو از مزایای آن در تولید محتوا استفاده کنید. با ما همراه باشید، تا عوامل مرتبط با هزینه اجاره کردن استودیو را با یکدیگر بررسی کنیم.

عواملی که در اجاره استودیو باید به آن دقت کرد؟

در مقدمه سعی کرده ایم به طور کلی به مزایای اجاره استودیو اشاره کنیم. در ادامه نیز قصد داریم به نقل از آژانس دیجیتال مارکتینگ کاسبی شما را با عواملی که در هزینه اجاره کردن استودیو تاثیرگذار است، اشاره می کنیم.

اولین موردی که در هزینه های اجاره تاثیرگذار است، امکانات فنی است که استودیوها دارند. این امکانات فنی می تواند شامل موارد مختلفی باشد. یک دسته از این موارد، عواملی مانند آکوستیک بودن است. این عامل در کیفیت صدای ضبط شده شما بسیار تاثیرگذار است.

مورد بعدی که می توانید به آن توجه کنید، امکانات رفاهی مجموعه است. معمولا این ضبط کردن ها طولانی می شود، به همین علت ممکن است به نیازهای اولیه ای که هر انسان نیاز پیدا می کند، دچار بشوید. برای مثال اتاقی برای استراحت داشته باشد.

همچنین باید به موقعیت جغرافیایی استودیو توجه کنید. هر چه موقعیت بهتری داشته باشد، برای دسترسی شما برای ضبط راحت تر است. البته منظور از موقعیت جغرافیایی خوب، هم این است که نسبت به شما نزدیک تان باشد و هم اطراف آن امکانات رفاهی موجود باشد.

عوامل مختلف دیگری نیز وجود دارد که در هزینه تاثیر دارد. مانند اندازه محیط استودیو و همچینن خدماتی که استودیو ارائه می دهد. یکی از این خدمات پرده کروماکی یا سبز است که در ادامه مزایای آن را بررسی می کنیم.

مزایای اجاره استودیو با پرده سبز چیست؟

یکی از عواملی که باید در سفارش اجاره استودیو به آن دقت کنید، استفاده از پرده سبز است. به طور کلی این پرده ها کمک می کند تا شما بتوانید پس زمینه های ویدئوهای خود را تغییر بدهید. البته برای تغییر این تصاویر پس زمینه نیاز است که از نرم افزارهای ویرایش ویدئو استفاده شود. هر چقدر که مهارت ادیتور و قدرت نرم افزار بالاتر باشد، شانس این را دارید که خروجی بهتری داشته باشید.

یکی دیگر از مزایای استفاده از این پرده های سبز این است که می توانید از ادیتور بخواهید تا افکت های مختلفی را به ویدئوهای شما اضافه کنند. این افکت ها اگر به درستی استفاده شوند، تاثیر ویدئو را چندین برابر نیز می کند.

می توانید محتواهای مختلف با موضوعات مختلفی ایجاد کنید. با این که در ظاهر به پس زمینه ها توجه نمی شود، اما در واقع این است که به کمک همین پس زمینه ها است که سوژه اصلی دیده می شود.

فرض کنید قرار بود برای هر محتوایی، به تغییر عوامل پس زمینه نیاز بود؛ چه هزینه های مالی و زمانی صرف آن می شد؟ اما با هزینه کمتر می توانید شانس این را داشته باشید تا حتی پس زمینه های فانتزی و خیالی را خلق کنید که حتی در واقعیت نیز عملی نیست. شما هم می توانید از مزایای این نوع استودیوها استفاده کنید. استودیوهای مختلفی می توانند در این راه به شما کمک کنند. برای مثال برای اجاره استودیو در تهران می توانید از آژانس دیجیتال مارکتینگ کاسبی استفاده کنید.

Leave a comment