در این مقاله از دانشگاه بازرگانی، تعدادی از بهترین کتاب های منتشر شده در آوریل 2024 که با موضوع مدیریت و رهبری نوشته شده اند را بررسی کرده ایم. برای آشنایی با برخی از مهم ترین مفاهیم رهبری در جهان در حال حاضر، این کتاب ها را بررسی کنید.

1. UPTIME: راهنمای عملی برای بهره وری شخصی و رفاه اثر لورا می مارتین

این کتاب با عنوانراهنمای عملی برای بهره وری و رفاه شخصینوشته شده توسط لورا می مارتین، مشاور ارشد بهره وری در گوگل. در Uptime، او راه‌حل‌های عملی را برای بهینه‌سازی بهره‌وری، انجام کارهای بیشتر، جلوگیری از فرسودگی شغلی و ایجاد تعادل بین کار و زندگی ارائه می‌کند تا به شما کمک کند از «روش جدید کار» بیشترین بهره را ببرید.

هر روز، ده‌ها هزار کارمند Google، از مدیران گرفته تا کارآموزان، به توصیه‌ها و استراتژی‌های لورا مای مارتین برای به حداکثر رساندن بهره‌وری خود تکیه می‌کنند. اکنون، با Uptime، لورا رویکرد منحصر به فرد خود را برای بهره وری و رفاه را برای هرکسی که می خواهد موثرتر باشد و به دستاوردهای بزرگ در محل کار، مدرسه یا زندگی شخصی خود دست یابد، به اشتراک می گذارد.

2. Co-Intelligence: Living and Working with AI توسط Ethan Mollick

در نوامبر 2022، چیز جدیدی وارد دنیای ما شد. اولین هوش مصنوعی عمومی که می تواند شبیه انسان شود و کارهای خلاقانه و نوآورانه ای را انجام دهد که قبلا فقط برای انسان امکان پذیر بود. اتان مولکاستاد دانشگاه وارتونمتوجه شد که انسان یک گونه استاطلاعات مشترک» (اطلاعات مشترک) که می تواند تفکر انسان را تقویت کند و حتی جایگزین آن شود.

مولک از طریق نوشته‌ها، سخنرانی‌ها و تدریس خود به یکی از برجسته‌ترین و تأثیرگذارترین مفسران هوش مصنوعی تبدیل شده است. او در آثارش بر جنبه‌های عملی چگونگی دگرگونی جهان ما توسط این ابزارهای فکری جدید تمرکز می‌کند. در Co-Intelligence، مالیک ما را تشویق می‌کند تا به عنوان همکاران، همکلاسی‌ها و مربیان با هوش مصنوعی تعامل داشته باشیم.

با استفاده از ده ها مثال عملی از برنامه های کاربردی هوش مصنوعی در دنیای واقعی، تأثیرات عمیق هوش مصنوعی را بر تجارت و آموزش ارزیابی می کند. کتاب «هوش تصادفی» نشان می دهد که تفکر و کار مشترک با ماشین ها باهوش این به چه معناست و چرا تسلط بر این مهارت ضروری است.

3. راهنمای بازگشایی شده توسط: Janice Omadeke

منتورینگ و منتورینگ چیست؟ چرا داشتن یک مربی برای موفقیت بسیار مهم است؟ یا چگونه مطمئن شویم که راهنمای تور خوبی هستید؟ جنیس آمادهکارآفرین و مبتکر مجرب، در کتاب “باز کردن قفل راهنمایی: علم و هنر راه اندازی برای موفقیت“، بحث عمیقی از دستورالعمل ها ارائه می دهد. از جمله مربی و راهنما چیست؟ چگونه یک راننده واجد شرایط پیدا کنیم؟ و چگونه می توان از مشاوره ارجاع بهره مند شد؟

در این کتاب، او به بررسی رهنمودهایی می پردازد که به او کمک کرد پس از تحصیل در زمینه کارآفرینی و مدیریت استراتژیک، یک شرکت پیشگام راه اندازی کند. MIT و هاروارد آن کمک کرد. با مطالعه این کتاب، دستورالعمل های کاربردی مفیدی خواهید یافت که می توانید از آنها برای یافتن مربی مناسب برای خود یا تبدیل شدن به یک مشاور قابل اعتماد برای دیگران استفاده کنید.

4. به این فکر کنید، نه به آن: نوشته جاش آکس

شما می توانید روزهای پرمشغله ای در زندگی خود داشته باشید، اما همچنان احساس پوچی کنید. شاید شرایط مطابق انتظار شما پیش نمی رود و زندگی بی مزه و ناموفق به نظر می رسد. اگر هر روز صبح با هیجان برای رسیدن به اهدافتان از خواب بیدار می شدید و می دانستید که در حال شکوفا شدن با پتانسیل کامل خود هستید، چه؟ دستیابی به یک زندگی معنادار دور از دسترس شما نیست و همه چیز از یک جا شروع می شود: طرز فکر شما.

زندگی با طرز فکری مبتنی بر افکار نادرست شما را در دام رویاهای دست نیافتنی و اهداف محقق نشده نگه می دارد. اما پرورش یک تفکر جدید بر اساس آنچه واقعاً واقعی است، شما را آزاد خواهد کرد. آزادانه شروع به کاوش و رشد فراتر از محدودیت هایی که فکر می کردید دارید.

کتاب “به این فکر کن نه اون» توسط دکتر جای آن ایکس12 مانع ذهنی اصلی را که مانع از دستیابی افراد به پتانسیل و تبدیل شدن به بهترین نسخه از خود می شوند، رمزگشایی می کند و با هر یک از آنها با یک ذهنیت نیرومند جدید مقابله می کند.

5. رهبر سخاوتمندانه: اثر جو دیویس

رهبری موفق در جهانی پر از هرج و مرج به معنای توسعه مهارت های فنی است. بله، شما باید به نتیجه برسید، اما برای اداره یک کسب و کار موفق به کارمندان هدفمند نیاز دارید، و مردم امروز رهبرانی می خواهند که بتوانند و تلاش می کنند فراتر از خودشان را ببینند، نه اینکه فقط به نتیجه نهایی فکر کنند.

شما باید یاد بگیرید که با قلب خود رهبری کنید. آسیب پذیری شما کارمندان را می ترساند، اما وقتی با مردم ارتباط برقرار می کنید، نه تنها به عنوان یک رهبر و به عنوان یک فرد رشد خواهید کرد، بلکه کسب و کار شما نیز رشد خواهد کرد. آوردن خود واقعی به رهبری، شجاعت و تعهد می‌طلبد، اما از اقدامات سخاوتمندانه رهبری با قلب، مزایای عمیقی به دست می‌آورید.

نویسنده در این کتاب 7 استراتژی برای از خود گذشتگی به نفع همه ارائه می دهد. به این ترتیب، همانطور که مهارت های خود را با دستورالعمل های این کتاب توسعه می دهید، سخاوت و سخاوت شما به افرادی که با آنها کار می کنید، سازمان و حرفه شما و حتی جامعه گسترش می یابد. زیرا هیچ رهبری قوی تر از رهبری بخشنده نیست.