افرادی که قصد دارند به عنوان دانشجو، دانشجو، کارگر موقت یا به منظور گردشگری و بازدید فعالیت کنند کانادا برای سفر به آن کشور باید ویزای توریستی آن کشور را دریافت کنند. ویزای توریستی کانادا یک مدرک مهاجرتی است که در پاسپورت بازدیدکنندگان به کانادا مهر می شود و به آنها اجازه ورود به این کشور را می دهد.

شرایط ویزای توریستی کانادا

ابتدا بهتر است شرایط عمومی ویزای توریستی را بررسی کنید تا ببینید چه کسانی می توانند برای آن اقدام کنند:

 • داشتن پاسپورت معتبر
 • برای داشتن سلامت جسمانی
 • بدون محکومیت کیفری یا مهاجرتی
 • متقاعد کردن کارمند برای بازگشت به کشور مبدا پس از انقضای ویزای توریستی
 • قصد کار یا تحصیل در کانادا را ندارد
 • با کشور مبدا خود ارتباط داشته باشید
 • توانایی مالی برای رفع نیازهای زندگی خود را در طول اقامت خود در کانادا داشته باشید
 • در طول اقامت خود در این کشور از قوانین کانادا پیروی کنید

روش هایی برای افزایش شانس دریافت ویزای توریستی کانادا

متقاضیان ویزای توریستی کانادا می توانند با انجام یک سری اقدامات شانس خود را افزایش دهند. برخی از این اقدامات عبارتند از:

 • تقویت تاریخچه سفر با انجام سفرهای خارجی به ویژه کشورهای شینگن
 • وضعیت مالی خوبی از خود نشان دهید
 • ارائه مدارک مربوط به اموال و دارایی های شما در کشور مبدا
 • ارائه مدارک کار و منبع درآمد در کشور مبدا و نشان دادن وابستگی به آنها
 • ارائه مدارک هویتی برای اعضای خانواده در کشور مبدا
 • از فردی که در کانادا زندگی می کند دعوت نامه دریافت کنید

نکات کلیدی برای افزایش شانس دریافت ویزای توریستی کانادا از طریق دعوتنامه

همانطور که اشاره شد، یکی از راه های افزایش شانس اخذ ویزای توریستی کانادا، دریافت دعوتنامه از یک مقیم کانادا است. اما این دعوت باید دارای شرایط خاصی باشد تا در افزایش شانس شما موثر باشد. این شرایط عبارتند از:

 • در دعوتنامه باید مشخصات کامل دعوت شونده از جمله نام، آدرس و شماره تماس وی در کانادا و فرد دعوت شده به همراه رابطه آنها با یکدیگر، دلیل سفر به کانادا و مدت اقامت دعوت شونده در آن کشور ذکر شود.
 • در دعوتنامه باید نحوه رفع نیازهای مالی دعوت شونده در طول اقامت خود در کانادا ذکر شود.
 • فرد دعوت کننده باید پاسپورت کانادا یا کارت اقامت دائم داشته باشد.
 • آخرین فیش مالیاتی پرداخت شده توسط مدعوین باید به فایل پیوست شود.
 • در صورت وجود رابطه، کپی شناسنامه دعوت شده و دعوت کننده باید ضمیمه پرونده شود.
 • فرد دعوت کننده باید فیش حقوقی، نامه کارفرما، سند مالکیت یا اجاره مسکن را نیز ضمیمه کند.

به یاد داشته باشید که علاوه بر شرایط فوق، نکات تکمیلی نیز در مورد دعوتنامه وجود دارد که باید آنها را جدی بگیرید. به عنوان مثال، دعوت نامه هایی که توسط اقوام درجه یک داده می شود، بیشتر از دعوت نامه هایی که به یک دوست یا خویشاوند دور داده می شود، دریافت می شود.

همچنین در صورت ارائه دعوتنامه برای شرکت در همایش یا رویدادهای مشابه، ضرورت حضور و مشارکت شما بررسی خواهد شد. تیم متخصص و متخصص مجموعه مهاجرت کانادا می توانند به شما در تهیه یک دعوت نامه استاندارد و موثر کمک کنند تا شانس خود را برای دریافت ویزای توریستی کانادا افزایش دهید. برای اطلاعات بیشتر و ارتباط با وکیل رسمی مهاجرت به کانادا به این لینک بروید

نکات کلیدی برای افزایش شانس دریافت ویزای توریستی کانادا با سفر به کشورهای خارجی

یکی دیگر از مواردی که می تواند شانس شما را برای گرفتن ویزای توریستی کانادا افزایش دهد، سابقه سفر شماست. هرچه سابقه سفر شما بیشتر باشد و کشورهای بیشتری به کشور خود سفر کرده و به کشور خود برگشته باشید، شانس بیشتری برای دریافت ویزای توریستی کانادا خواهید داشت.

البته داشتن سابقه سفر اجباری نیست و افسر نمی تواند به صرف نداشتن سابقه سفر، پرونده را رد کند. اما قطعا روشن است عوامل موثر در افزایش شانس ویزای توریستی کانادا خوب.

نکته مهم در مورد تاریخچه سفر این است که بهتر است به کشورهای شینگن یا کشورهایی مانند استرالیا، انگلیس، آمریکا و به طور کلی کشورهایی که گرفتن ویزا در آنها دشوارتر است سفر کرده باشید تا تاثیر بیشتری داشته باشید.

افسر با بررسی سابقه سفر شما اطمینان حاصل می کند که پس از بازدید از کانادا به کشور خود باز خواهید گشت. طبیعتاً اگر سابقه سفر نداشته باشید، افسر به بازگشت شما به کشورتان شک می کند و این خطر ویزا را افزایش می دهد.

اگر در سه سال گذشته به خارج از کشور سفر نکرده اید و هیچ یک از اعضای نزدیک یا حتی دور خانواده شما در کانادا نیستند، دلیل محکمی برای سفر به کانادا نخواهید داشت و این به معنای افزایش ریسک پرونده است. در چنین شرایطی شانس ریجکت شدن برای ویزای توریستی افزایش می یابد. زیرا عدم اطلاع از دلیل سفر به کانادا یکی از دلایل اصلی ریجکت شدن آن است.

نکات کلیدی برای افزایش شانس دریافت ویزای توریستی کانادا در صورت درخواست همزمان با همسر

به طور کلی، افسر صادر کننده ویزای توریستی باید اطمینان حاصل کند که شما پس از پایان اعتبار آن به کشور خود باز خواهید گشت. هرچه ارتباطات بیشتری با کشور مبدا خود داشته باشید، افسر در این مورد اطمینان بیشتری خواهد داشت و البته شانس بیشتری برای دریافت ویزای توریستی خواهید داشت. یکی از مهم ترین وابستگی هایی که می تواند بازگشت شما به کشورتان را تضمین کند اعضای خانواده از جمله همسر و فرزندان شما هستند.

طبیعتا اگر همسرتان در سفر به کانادا همراه شما باشد، اطمینان افسر به بازگشت شما به کشورتان کمتر خواهد شد. بنابراین باید بتوانید این کسری را از راه های دیگری جبران کنید. این بدان معنی است که شما باید سایر شرایط پرونده خود را تقویت کنید. کارشناسان و متخصصان مجموعه Canadapass می توانند در این زمینه بیشتر به شما کمک کنند. اما حالت دیگری وجود دارد که در آن باید سابقه سفر با اعضای خانواده خود داشته باشید.

به این ترتیب نشان می دهید که بارها به همراه همسر و فرزندان خود به کشورهای خارجی سفر کرده اید و هر بار پس از اتمام مدت اعتبار اقامت خود در کشور مورد نظر به کشور خود بازگشته اید. در این شرایط همه چیز منطقی و عادی است و افسر مطمئن می شود که شما بیشتر از مدت اعتبار ویزای خود در کانادا نمانید. بنابراین اینکه بهتر است با همسر رفتار کنید یا به تنهایی، در نهایت به شرایط شما بستگی دارد و موردی به مورد دیگر متفاوت است.

آخرین کلمه

هنگام درخواست ویزای توریستی کانادا، باید مطمئن شوید که یک پرونده جامع و کامل تهیه کرده اید. در این بین می توانید اقداماتی را انجام دهید تا شانس خود را برای دریافت ویزای توریستی کانادا افزایش دهید. یکی از این اقدامات این است که نشان دهید برای مدت اقامت خود در کانادا منابع مالی را در اختیار دارید. یا یک شغل خوب و با درآمد خوب در کشور خود دارید که نمی خواهید آن را از دست بدهید.

اما یکی از موثرترین اقدامات برای افزایش شانس شما برای دریافت ویزای توریستی کانادا، دریافت دعوت نامه از یک دوست یا یکی از اعضای خانواده است که در کانادا زندگی می کند. البته دعوتنامه باید دارای شرایط و شرایط خاصی باشد که توضیح داده شده است.

یکی دیگر از اقدامات بسیار موثر برای افزایش شانس دریافت ویزای توریستی کانادا، تقویت سابقه سفر شماست که در این لینک نیز توضیح داده شد.

اگر شما نیز قصد درخواست ویزای توریستی کانادا را دارید می توانید با مراجعه به سایت CanadaPass و یا تماس با مشاورین ما اطلاعات کاملی در مورد ویزای توریستی کانادا دریافت کرده و با بهترین شانس ممکن فایل جامع و کاملی را تهیه کنید.

Leave a comment