سفر با هواپیما راحت ترین، سریع ترین و البته گران ترین راه برای سفر است. به همین دلیل در خرید بلیط هواپیما باید هوشمندانه عمل کنید و نکاتی را در نظر بگیرید. در غیر این صورت ممکن است متحمل خسارات هنگفتی شوید و آنطور که برنامه ریزی کرده اید از سفر خود لذت نبرید. در این مقاله به نکات مهم قبل از خرید می پردازیم بلیط های هواپیمایی باید بدانید، صحبت کنید و به شما بگویید که اگر به چه چیزهایی توجه نکنید، ضررهای مالی و غیر مالی زیادی برایتان به همراه دارد. با ما بمان.

خرید بلیط هواپیما را به لحظه آخر موکول نکنید!

زمان خرید بلیط یکی از مهم ترین مواردی است که هنگام رزرو پرواز نباید از آن غافل شوید. اگر قصد خرید بلیط هواپیما خارجی را دارید، بهتر است از حداقل ۲ ماه قبل بلیط را رزرو کنید. بهترین زمان برای خرید پروازهای داخلی 3-4 هفته قبل از تاریخ سفر است. اگر برای خرید بلیط تا روزهای آخر صبر کنید، علاوه بر افزایش قیمت پرواز، ممکن است تمامی بلیط های ارزان تر اکونومی کلاس به فروش رفته و مجبور شوید برای رزرو پرواز هزینه بیشتری بپردازید.

به سیستم چارتر و بلیط توجه کنید

از بسیاری جهات، بلیط های چارتر و سیستمی با یکدیگر متفاوت هستند. بلیط های سیستمی، بلیط هایی هستند که مستقیماً توسط شرکت هواپیمایی مربوطه فروخته می شوند. از طرفی بلیط های چارتر صندلی هایی هستند که توسط آژانس مسافرتی پیش خرید یا اجاره شده اند. برخلاف تصور رایج، بلیط های چارتر می توانند گرانتر از بلیط های سیستمی باشند. مهم ترین نکته ای که باید در مورد بلیط های سیستمی و چارتر بدانید این است که بلیط های چارتر غیرقابل استرداد هستند. بنابراین در صورت عدم حضور، هزینه کنسلی بلیط از شما دریافت نمی شود.

بلیط را از مراجع مجاز خریداری کنید

مرجعی که برای خرید بلیط هواپیما انتخاب می کنید، تاثیر بسزایی در کیفیت سفر شما دارد. بنابراین در این مورد باید دقت زیادی داشته باشید و منبع معتبری مانند فلای تودی را انتخاب کنید که هم پشتیبانی 24 ساعته دارد و هم هزینه های پروازی مناسبی دارد. در غیر این صورت ممکن است مبلغ گزافی برای بلیط بپردازید و در ازای آن خدمات بسیار ضعیفی دریافت کنید.

لطفا سیاست لغو را با دقت بخوانید

هر شرکت هواپیمایی قوانین خاص خود را در مورد کنسل کردن بلیط هواپیما دارد. همچنین این مشکل با توجه به کلاس پروازی بلیط متفاوت خواهد بود. هنگام خرید بلیط هواپیما، اطلاعات دقیقی در مورد سیاست های کنسلی، میزان بار و غیره به شما ارائه می شود، با بررسی این موارد می توانید بهتر تصمیم بگیرید که کدام بلیط و پرواز برای شما مناسب است.

کلاس پروازی خود را هوشمندانه انتخاب کنید

خطوط هوایی با توجه به خدمات مختلفی که در طول سفر ارائه می دهند، هزینه های متفاوتی از مسافران دریافت می کنند. هر چه خدمات ارائه شده، کیفیت صندلی ها و … بیشتر و بهتر باشد، قیمت بلیط هواپیما بیشتر می شود. بنابراین باید با توجه به مدت زمان پرواز و خدماتی که می خواهید ارائه شود، بهترین گزینه رزرو را انتخاب کنید. به عنوان مثال، اگر به دنبال بلیط ارزان هواپیما هستید و زمان پرواز شما کوتاه است، توصیه می کنیم بلیط خود را در کلاس پرواز اکونومی خریداری کنید و بیزینس، پریمیوم و … را نادیده بگیرید. پروازهایی که گرانتر هستند

فراموش نکنید که تقویم قیمت را بررسی کنید

وقتی پروازی را از یک منبع معتبر مانند Fly Today رزرو می کنید، ابزاری به نام تقویم قیمت به شما نشان داده می شود. این تقویم قیمت بلیط را برای چند روز قبل و بعد از تاریخی که انتخاب کرده اید نشان می دهد. برای خرید ارزان ترین بلیط هواپیما به شما توصیه می کنیم این ابزار را به دقت بررسی کنید و اگر تاریخ مشخصی برای سفر خود ندارید، بهترین و ارزان ترین بلیط را در حدود زمان مورد نظر خود خریداری کنید. گاهی اوقات با جابجایی چند روزه در تاریخ سفر به میزان قابل توجهی در هزینه رزرو بلیط صرفه جویی می کنید.

Fly Today منبع معتبر خرید بلیط هواپیما بین المللی و داخلی

هنگام خرید بلیط هواپیما باید نکاتی را مد نظر داشته باشید تا بتوانید با توجه به شرایط و ترجیحات خود بهترین گزینه را خریداری کنید. در مطلب فوق نکات مهم و کاربردی را برای شما در نظر گرفته ایم که به شما در خرید بلیط هواپیما مناسب کمک می کند. برای خرید بلیط ارزان هواپیما و تجربه یک سفر بی دغدغه و راحت به نقاط مختلف ایران و جهان می توانید به سایت فلای تودی مراجعه کنید و با وارد کردن اطلاعات مورد نیاز در قسمت پرواز داخلی یا خارجی بلیط هواپیما به مقصد مورد نظر خود را خریداری کنید. . Fly Today مرجع خرید ارزان ترین بلیط هواپیما و رزرو هتل می باشد و با توجه به اینکه کارشناسان آن به صورت 24 ساعته حتی در روزهای تعطیل آماده رفع مشکلات و راهنمایی شما هستند، سفری بی دغدغه، راحت و خاطره انگیز را تجربه خواهید کرد. از هر جهت