معامله‌گری و یا ترید کردن در بازارهای مالی و فارکس، اگرچه ممکن است کاری ساده و آسان به نظر برسد، اما دارای فرآیند پیچیده‌ای می‌باشد و بسیار مهم است که برای انجام آن از اصول و استراتژی‌های مشخصی استفاده گردد. بسیاری از افراد به عنوان تریدر بازار فارکس مشغول به فعالیت هستند اما برخی از این معامله‌گران ضمن اینکه موفق به کسب سود از این بازار نمی‌شوند، بلکه به تدریج سرمایه اولیه خود را نیز از دست می‌دهند. بهترین و موفق‌ترین معامله‌گران بازار فارکس، کسانی هستند که دانش و مهارت خود را در زمینه معامله در بازارهای مالی افزایش داده‌اند و امروزه به سبب سبک معامله و استراتژی که دارند و میزان سودی که از بازار فارکس به دست می‌آورند، در دسته‌بندی بهترین معامله‌گران قرار می‌گیرند. برای آشنایی با بهترین تریدر های ایران، در ادامه همراه ما باشید.

معامله‌گر یا تریدر (Trader) کیست؟

بازار فارکس یک بازار مالی جهانی می‌باشد که محلی برای مبادله ارزهای ملی کشورهای مختلف است. با توجه به حجم و گستردگی معاملات در بازار فارکس، این بازار به عنوان بزرگ‌ترین و نقدشونده‌ترین بازار دارایی در جهان شناخته می‌شود. غالبا در بازار فارکس جفت ارزها به صورت جفت با یکدیگر مبادله می‌شوند.

معامله در بازار فارکس، یک فرآیند است که بر روی قیمت ارز انجام می‌شود و هدف، دستیابی به سود بالقوه می‌باشد. تمامی ارزها در بازار فارکس به صورت جفت معامله می‌شوند و اینگونه تریدرها با مبادله یک ارز با ارز دیگر، سعی می‌کنند از اختلاف قیمتی که بین آن‌ها وجود دارد، به نفع خود استفاده کنند. بنابراین معامله‌گران باید قادر به برآورد افزایش و یا کاهش قیمت یک ارز در برابر ارز دیگر باشند.

معامله‌گران و یا بهترین تریدر های ایران در بازار فارکس، در حقیقت همان فردی هستند که اقدام به خرید و فروش دارایی‌های خود در این بازار مالی می‌کنند. تریدرها و سرمایه‌گذارهای بازار فارکس با یکدیگر تفاوت دارند و اصلی‌ترین تفاوت میان ‎آن‎‌ها نیز در میزان دارایی‌شان است. اغلب سرمایه‌گذاران علاقه‌‎مند هستند که دارایی خود را برای مدت زمان زیادی در بازار فارکس نگه دارند، اما معامله‌گران دارای عملکرد برعکسی هستند و غالبا در معاملات زیادی شرکت می‌کنند تا به سوددهای هرچند کوچک دست پیدا کنند.

لازم به ذکر است که معامله‌گری در بازار فارکس، بدون دریافت خدمات از بروکرهای فعال در این زمینه ممکن نیست. به همین دلیل اگر به دنبال رسیدن به سود بالا از بازار فارکس هستید، سعی کنید بروکری که بهترین خدمات را به تریدرهای ایرانی ارائه می‌دهد را انتخاب کنید. الپاری از جمله بروکرهایی است که در سطح بین‌المللی فعالیت دارد و به تریدرهای ایرانی نیز خدمات خوبی را ارائه می‌دهد.

بهترین تریدر های ایران چه کسانی هستند؟

در انتخاب بهترین تریدر های ایران، ممکن است افراد مختلف ملاک‌ها و معیارهای متفاوتی را مد نظر قرار دهند. در این قسمت لیست بهترین تریدر های ایران بر اساس دارایی‌های درگیر تریدر، ثبات سوددهی، اعتبار معامله‌گر، سابقه معامله‌گر، میزان دارایی، سود حاصله در بلند مدت، استمرار در سوددهی و استراتژی معاملاتی تریدر فارکس انتخاب شده‌اند.

برخی از معامله‌گران ایرانی با توجه موفقیت‌هایی که از طریق بازار فارکس به دست آورده‌اند، امروزه ضمن اینکه به عنوان یکی از بهترین تریدر های ایران شناخته می‌شوند، در حال حاضر به عنوان یکی از مجرب‌ترین اساتید در بازارهای مالی نیز فعالیت دارند و اقدام به تدریس نیز می‌کنند. در ادامه قصد داریم تعدادی از بهترین تریدر های ایرانی را برای شما عزیزان معرفی کنیم.

نوید رمضانی

نوید رمضانی جزو بهترین تریدر های ایران است که در حال حاضر به عنوان مشاور مالی در آرچلیک و ایش بانک ترکیه و چندین شرکت اروپایی فعال می‌باشد. آقای رمضانی از افراد مبتکر و کارآفرین در زمینه کسب و کارهای اینترنتی است و از طریق فعالیت در بازار فارکس به درآمد میلیاردی دست پیدا کرده است.

 محمد حسینی

آقای محمد حسینی جزو مدرسین دوره جامع ارزهای دیجیتال و پرایس اکشن نیز می‌باشند. دیگر معامله‌گران برای استفاده از تجربه این معامله‌گر به عنوان یکی از بهترین تریدر های ایران، می‌توانند از دوره‌های برگزار شده توسط ایشان بهره‌مند شوند.

محمد هلاکویی

محمد هلاکویی از دیگر تریدرهای موفق ایرانی است که در حال حاضر مدیریت یک آکادمی که متشکل از تعداد زیادی دانشجو است را بر عهده دارد.

سخن آخر

فارکس از بزرگ‌ترین بازارهای مالی در دنیا به شمار می‌رود که فرصت مناسبی برای به دست آوردن درآمد دلاری را در اختیار ایرانیان قرار می‌دهد. در این بازار می‌توان جفت‌ارزهای مختلف را در سریع‌ترین زمان، خرید و فروش کرد و از اختلاف قیمتی که بین آن‌ها وجود دارد، به سوددهی رسید.

میزان و حجم معاملات روزانه در بازار فارکس برابر با 5 تریلیون دلار است که همین موضوع یعنی نقدینگی این بازار بسیار بالا می‌باشد. فرصت‌هایی که بازار فارکس برای رسیدن به درآمد دلاری ایجاد کرده است، سبب شده است که افراد زیادی جذب این بازار شوند. اما سوالی که وجود دارد این است که آیا هر فردی می‌تواند با قدم گذاشتن در دنیای فارکس، تبدیل به یکی از بهترین تریدر های ایران شود؟

بی‌شک کسانی که امروزه نام آن‌ها به عنوان یکی از بهترین تریدر های ایران آورده می‌شود و جزو معامله‌گران موفق در بازار فارکس هستند، یک شبه به این عنوان دست پیدا نکرده‌اند. بازار فارکس به همان اندازه که بازار فرصت‌ها است، بازار پرنوسان و پرریسکی نیز می‌باشد که اگر بدون دانش و تجربه وارد آن شوید، تجربه‌ای جز شکست نصیبتان نخواهد شد.

به همین دلیل حتما ابتدا سعی کنید که دوره آموزش فارکس را پشت سر بگذارید و پس از رسیدن به یک دانش و تخصص نسبی از این بازار، اقدام به معامله نمایید. همینطور شما عزیزان می‌توانید از سیگنال فارکس که درحقیقت ایده و پیشنهاد معاملاتی است نیز برای آغاز معامله‌گری در بازار فارکس استفاده کنید.

مجموعه امیر تریدر (https://amirtrader.com/) از مجموعه‌های ارائه دهنده سیگنال فارکس در ایران است. سیگنال‌هایی که در این مجموعه با شما به اشتراک گذاشته می‌شوند، توسط بهترین تریدر های ایران تولید می‌شوند و با سوددهی همراه هستند. می‌توانید از این سیگنال‌ها مستقیما برای معامله در بازار فارکس استفاده کنید و مشابه با بهترین‌ها معاملات خود را انجام دهید.

Leave a comment