اگر قصد راه اندازی کسب و کار در خارج از ایران را دارید، دریافت ویزای استارتاپ کانادا یک پیشنهاد مهم و سودبخش برای شما است. کانادا مقصد اول کارآفرینان و صاحبان مشاغل مختلف برای راه‌اندازی استارتاپ است؛ زیرا امکانات و شرایط خاصی دارد که آن را از سایر کشورهای اروپایی و آمریکایی متمایز می‌کند.

ما قصد داریم در این مقاله‌ از دانشگاه کسب و کار به معرفی ویزای استارتاپ کانادا بپردازیم و شرایط دریافت آن را بررسی کنیم. در ادامه نیز به معرفی چند مجموعه مهاجرتی معتبر در ایران می‌پردازیم که می‌توانند در دریافت این ویزا به شما کمک کنند. پس تا پایان مقاله‌ همراه ما باشید تا با این موسسات و خدمات و ویژگی‌های مهم آن‌ها آشنا شوید.

ویزای استارتاپ کانادا

کانا‌‌دا با درآمد سرانه بالا و بازار تجاری در گردش، یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان محسوب می‌شود. ویزای استارتاپ کانادا یک برنامه اقامت در کشور کا‌نادا‌ است که به کارآفرینان خارجی این امکان را می‌دهد که یک کسب و کار نوآورانه در کانادا‌‌ ایجاد کنند و برای اقامت دائم در آن درخواست دهند.

مزایای بی‌شمار این ویزا موجب شده‌ است که این روزها بسیاری از کارآفرینان و صاحبان مشاغل به دنبال دریافت آن باشند. برخی از مزایای اقامت‌‌ در کانادا از طریق این روش عبارت است از:

 • استاندارد بالای زندگی در کشور کانادا
 • آموزش و مراقبت‌های بهداشتی مقرون به صرفه و با کیفیت بالا
 • اخذ شهروندی دائم کانادا پس از اتمام برنامه ویزای استارت آپ
 • امکان گسترش تجارت با دسترسی کامل به بازار آمریکای شمالی
 • عدم نیاز به رعایت برخی از محدودیت‌ها مانند؛ محدودیت سنی، تحصیلات عالی و…

شرایط دریافت ویزای‌ استارتاپ‌ کانادا

برای دریافت ویزای‌ استارتاپ‌ کانادا لازم است بتوانید 4 شرط را رعایت کنید تا با درخواست شما موافقت شود. هرکدام از این شرایط ویژگی‌ها و قوانین خاصی دارد که در ادامه به آن می‌پردازیم:

1.‌ یک کسب و کار واجد شرایط داشته‌ باشید

کسب‌وکار واجد شرایط به این معنی است که شما کسب و کاری ایجاد کرده‌اید که شرایط زیر را داشته‌ باشد؛

در زمان دریافت تعهد از یک سازمان تعیین شده‌:
← هر متقاضی دارای 10٪ یا بیشتر از حقوق رای مرتبط با تمام سهام شرکت موجود در آن زمان باشد (حداکثر 5 نفر می‌توانند به عنوان مالک درخواست دهند)
←متقاضیان و سازمان تعیین‌شده به طور مشترک بیش از 50٪ از کل حقوق رای مربوط به تمام سهام شرکت را که در آن زمان موجود است، در اختیار داشته‌ باشند.

در زمان دریافت اقامت دائم، کسب و کار شما باید به‌گونه‌ای باشد که:
←شما مدیریت فعال و مستمر این تجارت را از داخل کانادا ارائه دهید
←بخش مهمی از عملیات کسب و کار در کانا‌‌دا اتفاق بیفتد
← این تجارت در کانادا ثبت شده‌ باشد

2. یک نامه پشتیبانی از یک سازمان تعیین شده دریافت کنید

برا‌‌ی دریافت ویزای استارتاپ کانادا شما باید نامه پشتیبا‌‌نی از یک ساز‌مان تعیین‌شده‌‌ (گروه تجاری که برای سرمایه گذاری یا حمایت از استارت‌آپ‌های احتمالی تایید شده‌ است) دریافت کنید. برای این کار شما نیاز دارید که:

 • برای اطلاع از نحوه دریافت پشتیبانی با سازمان تعیین‌شده تماس بگیرید
 • سازمان را متقاعد کنید که ایده کسب و کاری دارید که ارزش حمایت دارد
 • و پس از آن نامه پشتیبانی از سازمان تعیین‌شده را دریافت کنید

فرآیند ارائه‌ ایده شما برای هر سازمان متفاوت است. هر سازمانی الزامات خاص خود را دارد. به عنوان مثال، ممکن است از شما‌‌‌ خواسته شود که مفهوم کسب و کار خود را شخصاً ارائه دهید یا یک طرح تجاری دقیق ارائه‌‌‌ کنید. اگر با یک سازمان‌ تعیین‌شده به توافق برسید، نامه پشتیبانی برای شما ارسال می‌‌کند.

هنگام ارسال درخواست خود‌‌ به کانادا، باید این نامه را همراه داشته‌ باشید. این مدرکی است که باید نشان دهید که کشور مقصد متوجه شود که‌‌ صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر، گروه سرمایه گذار فرشته یا مرکز رشد کسب‌وکار از ایده کسب و کار شما حمایت می‌کند. در حالی که درخواست شما برای اقامت دائم در حال بررسی است، می‌توانید برای اجازه کا‌‌ر موقت برای رفتن‌‌ به کانادا و شروع ساخت کسب‌ و کا‌‌ر خود درخواست دهید.

3. مدرک زبان داشته‌ باشید

توانایی برقراری ارتباط و کار به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی یا هر دو زبان به موفقیت کسب و کار شما در کانادا کمک می‌کند. شما باید در یک آزمون زبان از یک موسسه‌ تایید‌شده شرکت کنید و نتایج آن را با همراه با درخواست خود ارسال کنید. شما باید حداقل سطح معیار زبان کانادایی (CLB) 5 را در هر چهار زمینه به زبان انگلیسی یا فرانسوی داشته باشید:

 • صحبت كردن
 • خواندن
 • شنیدن‌‌
 • نوشتن

4. دارای پول کافی برای اقامت و راه‌اندازی کسب و کار باشید‌

دولت کانادا از مهاجران ویزای استارتاپ کانادا حمایت مالی نمی‌کند. هنگام ارسال درخواست خود، باید مدرکی ارائه دهید که نشان دهد پس از ورود به کا‌نادا، پول لازم برای حمایت و تامین زندگی خود و افراد تحت تکفل خود را دارید. شما نمی توانید این پول را از شخص دیگری قرض کنید و مقدار مورد نیاز آن بستگی به تعداد خانواده شما‌‌ دارد.

مدارک لازم برای ارسال درخواست

اگر با توجه به موارد بالا، شرایط دریافت ویزای استارتاپ کانادا را دارید، لازم است به صورت آنلاین برای دریافت این ویزا درخواست بدهید. شما لازم است وارد سایت مشخص‌شده توسط دولت کانادا شوید، سپس با ایجاد یک حساب کابری به صورت آنلاین درخواست اقامت کنید. سپس این فرم‌های دیجیتال را پر کنید‌‌:

 • فرم درخواست عمومی برای سکونت در کانادا
 • جدول سابقه کاری، کیفری، تحصیلی و…
 • اطلاعات شخصی و خانوادگی
 • اطلاعات تکمیلی از سفرها، تجارت و کسب و کار خود

پس از تکمیل این فرم‌ها باید عکس پرسنلی از خود و خانواده را همراه با مدارک مربوط به تحصیل، نوع تجارت، درآمد، مدرک زبان و… را به سازمان مربوطه‌ ارسال کنید. یک مجموعه مهاجرتی معتبر به راحتی می‌تواند به شما کمک کند این مسیر را ساده‌تر طی کنید و احتمال قبولی و پذیرش خود را افزایش دهید.

هزینه‌های لازم برای درخواست ویزای استارتاپ کانادا

دریافت ویزای استارتاپ کانادا هزینه‌های خاصی دارد که مبلغ آن با توجه به قوانین کشور کانادا و نرخ ارزهای خارجی در ایران ممکن است در هر سال متفاوت‌تر از سال‌های گذشته باشد. برخی از این هزینه‌‌ها‌‌ عبارت است از:

 • هزینه‌های پردازش اطلاعات برای شما و هر کسی که در درخواست خود لحاظ می‌کنید
 • هزینه‌ حق اقامت دائم
 • هز‌ینه‌ بیومتریک ( شامل هزینه جمع‌آوری اثر انگشت، معاینات پزشکی و…)
 • هز‌ینه‌های‌ شخص ثالث مانند گواهی پلیس، تاییدیه مدرک زبان و…

برای آگاهی کامل از این هزینه‌ها می‌توانید به وبسایت رسمی مربوط به اقامت از طریق ویزای استارت آپ کانادا مراجعه کنید و با شرایط و قوانین آن آشنا شوید.

معرفی چند موسسه‌ معتبر برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا

تا این بخش از مقاله‌ دانشگاه کسب و کار با ویزای استارتاپ کانادا و شرایط و هزینه‌های آن آشنا شدیم. اکنون قصد داریم چند مجموعه مهاجرتی معتبر در ایران را به شما معرفی کنیم که می‌تواند در این مسیر دشوار و استرس‌زا به شما‌ کمک کرده‌ و فرایند مهاجرت را برایتان آسان‌تر کنند.

1.‌ معرفی شرکت آتلانتیک 724

شرکت مهاجرتی آتلانتیک در سال 1393 با هدف ارائه مشاوره صحیح به هموطنان فارسی زبان در زمینه مهاجرت به کانادا تاسیس شد. این موسسه دفتر تهران خود را در سال 1394 در حوالی خیابان ملاصدرا تاسیس کرد.

شرکت آتلانتیک‌ 24 در کانادا نیز دفتر‌‌ مهاجرتی دارد و پاسخگوی نیازها و سوالات ایرانیان در حوزه‌ انواع مهاجرت به کا‌نادا، فرانسه، سوئیس، لوکزامبورگ و… می‌باشد. برخی از ویژگی‌ها و خدمات ارائه‌ شده‌ در این دفتر مهاجرتی عبارت است از:

مشاوره‌ رایگان برای انتخاب بهترین ویزای مهاجرتی

مشاوره‌‌ تکمیل مدارک

منتورینگ پیشرفته‌ پرونده

ارتباط با اداره مهاجرت جهت اخذ ویزا و اقامت

اکسپرس اینتری کانادا

ارائه‌ بیش از 60 مقاله رایگان درباره‌ انواع مهاجرت و ویژگی‌های کشورهای مبدا

ورود به سایت موسسه مهاجرتی آتلانتیک 24

2. مجموعه‌ حقوقی مهاجرتی کاناداپاس

مجموعه حقوقی مهاجرتی کاناداپاس با مدیریت آقای مهیار حلاج پور، وکیل مهاجرت کانادا در تورنتو و عضو رسمی شورای قانون‌گذاری و نظارت بر مشاوران مها‌جرت کانا‌دا ICCRC با شماره پروانه R520250 اداره می‌شود. مجموعه حقو‌قی مهاجرتی کاناداپاس در استان انتاریو کانادا ثبت شده‌ و تابع قوانین دولت فدرال کاناد‌‌ا و استان انتار‌‌یو است.

دفتر مرکزی شرکت مهاجرتی کاناداپاس مستقر در شهر تورنتو (کانادا) می‌باشد. شعبه‌ تهران این موسسه در میدان قدس، خیابان باهنر قرار دارد. شما از طریق کاناداپاس می‌توانید برای دریافت این ویزاها اقدام کنید:

 • ویزای استارتاپ کانادا
 • سرمایه گذاری کبک
 • ویزای کار و کارآفرینی کانادا
 • ویزای کار مالکان و مدیران
 • ویزای‌‌ تحصیلی کانادا
 • سیستم اکسپرس انتری
 • دریافت اقامت دائم از طریق خوداشتغالی
 • ویزای توریستی کانادا
 • اسپانسرشیپ خانواده

برای ورود به مجموعه حقوقی مهاجرتی کاناداپاس بر روی لینک زیر کلیک کنید.

لینک ورود به سایت مجموعه مهاجرتی کاناداپاس

3. اسمارت آپ ویزا

اسمارت آپ ویزا متشکل از تعدادی از فعالان اکوسیستم کارآفرینی ایران است که در سال‌های اخیر با نگاه توسعه محور، به رشد و نفوذ در بازارهای جهانی اندیشیده و گام‌هایی در این خصوص برداشته‌اند. دفتر این موسسه‌ در خیابان گاندی جنوبی قرار دارد و روزهای کاری آن از روز شنبه تا چهارشنبه (صبح تا عصر) است.

موسسه اسمارت آپ ویزا به صورت تخصصی در حوزه ویزای استارتاپ فعالیت می‌کند. برخی از خدمات این موسسه‌‌ در حوزه کسب و کار عبارت است از:

 • ارزیابی ایده کسب و کار
 • ارزیابی تیم کسب‌ و‌ کا‌ر
 • تهیه و دفاع از طرح کسب و کار
 • دریافت ویزای استارتاپ
 • تحقیقات بازار
 • پشتیبانی لانچ
 • خدمات مارکتینگ و توسعه‌ بازار
 • خدما‌‌ت سرمایه‌پذیری
 • خدمات‌ مالی و مالیاتی

شما از طریق موسسه مهاجرتی اسمارت آپ ویزا، می‌توانید برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا، فرانسه، آلمان، انگلیس، هلند، پرتغال و… اقدام کنید. برای ورود به سایت اسمارت‌آپ ویزا‌ بر روی لینک زیر کلیک کنید.

لینک ورود به سایت اسمارت آپ ویزا

4. معرفی موسسه‌ ویزازون

موسسه مهاجرتی ویزازون به مرکزیت شهر تورنتوی کانادا ارائه دهنده‌ بهترین خدمات مشاوره برای علاقه‌‌مندان مهاجرت به کانادا است. تخصص اصلی این موسسه‌ قبول مشاوره‌‌ و نمایندگی اتباع کلیه کشورها جهت درخواست مهاجرت به کانادا‌ است.

شما در ویزازون می‌توانید از خدمات‌‌ ویزای تحصیلی، کاری، خانوادگی و ویزای استارتاپ کانادا و اقامت دائم از طریق آن بهره‌مند شوید. برخی از ویژگی‌ها و مزایای این مو‌سسه‌ عبارت است از:

امکان تکمیل فرم ارزیابی به صورت رایگان

تعیین وقت مشاوره با وکلای قانونی

دریافت فهرست‌ روش‌های مهاجرتی مطابق با نقشه‌ اختصاصی خودتان

ترسیم آگاهانه و هوشمندانه مسیر مهاجرت

امکان حمایت از خانواده (اسپانسر شیپ)

برای ورود به موسسه مهاجرتی ویزازون و بهره‌مندی از خدمات متنوع آن بر روی لینک زیر کلیک کنید.

ورود به موسسه مهاجرتی ویزازون

5. موسسه‌‌ مهاجر‌تی پارسی کانادا

موسسه‌ مهاجرتی پارسی کانادا با 10 سال سابقه‌ و دارا بودن‌‌ بیش از 1840 پرونده‌ موفق مهاجرتی، به یکی از موفق‌ترین برندهای مهاجرتی در ایران تبدیل شده‌ است. این مو‌سسه‌ با بهره‌گیری از وکلای رسمی مهاجر‌ت که همگی دارای مجوزهای قانونی و معتبر هستند، توانسته‌ است رضایت هزاران متقاضی خدمات مها‌جرت را جلب کند.

تخصص و دانش حرفه‌ای متخصصان، دارا بودن‌ مجوزات داخلی و بین‌المللی، صرفه‌جویی در زمان و هزینه و احتمال بالا رفتن‌ شانس موفقیت پرونده‌ از دیگر دلایل اعتبار این موسسه‌ مهاجرتی است. شما می‌توانید برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا، ویزای تحصیلی و سرمایه‌گذاری در کشورهای استرالیا، آلمان، امارات و… به این سایت مراجعه کنید و از خدمات آن بهره‌مند شوید. برخی از خدمات ارائه‌شده در موسسه‌ پارسی کانادا عبارت است از:

 • مشاوره‌ حرفه‌ای و تخصصی
 • پشتیبانی 24 ساعته‌ در 7 روز هفته‌
 • تقویت رزومه برای افزایش شانس پذیرش شما
 • ارزیابی بر مبنای واقعیت
 • زمان‌بندی مهاجرت شما و…

برای ورود به موسسه‌ مهاجرتی پارسی کانادا و بهره‌مندی از خدمات متنوع آن بر روی لینک زیر کلیک کنید تا وارد سایت آن شوید.

لینک ورود به سایت پارسی کانادا

6. معرفی شرکت ویزا موندیا‌ل

ویزا موندیال یک شرکت کانادایی است که طبق قوانین استان کبک و بریتیش کلمبیا کانادا به ثبت رسیده است. این شرکت در راستای ارائه خدمات مهاجرتی فعالیت دارد. متخصصین این شرکت در اکثر مقاصد پرطرفدار مهاجرتی حضور داشته و با سطح بالایی از توانایی و دانش فنی آماده ارائه خدمات می‌باشند.

دفتر مرکزی ویزا موندیا‌ل در ونکوور کانادا وجود دارد. این شرکت با موسسه‌ مجاز اعزام دانشجو به خارج «ستاره دانش پارسیان» در ایران همکاری می‌کند و در دو شهر تهران و شیراز نمایندگی دارد.

ویزا‌ موندیا‌ل‌ به شما کمک می‌کند بتوانید فرایند دریافت ویزای تحصیل در کانادا، کار در‌ کانادا‌، مهاجرت، سفر توریستی و سرمایه گذاری در شهرهای مختلف کانا‌دا را به راحتی طی کنید. برای بهره‌مندی از خدمات این شرکت می‌توانید به سا‌یت آن مراجعه کنید و با پر کردن‌ فرم ارزیابی، از مشاوره رایگان بهره‌مند شوید.

لینک ورود به سایت ویزا موندیال

7. شرکت مهاجرتی پیشرو (پروگرسیو)

شرکت پرو‌گرسیو (Progressive Immigration Services Inc) که یکی از سرشناس‌ترین سازمان‌های بین‌المللی در امور مهاجرت به کاناد‌ا می‌باشد خدمات متنوع ویزا از جمله ویزای استارتاپ کانادا را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. این شرکت‌‌ توسط آقای محمد رضا نصرتی با هدف کمک کردن‌ به کسانی که در امید مهاجرت به کا‌‌نادا برای ساختن‌ آینده بهتر برای خود و خانواده شان هستند، از سال 2005 در تورنتو تأسیس شد.

شعبه‌ تهران دفتر شرکت مهاجرتی پیشرو در حوالی خیابان پاسداران قرار دارد و به صورت حضوری و تلفنی پاسخگوی سوالات شما می‌باشد. با مراجعه به سایت پارسی کانادا می‌توانید زمان مراجعه‌ حضوری خود را رزرو کنید و علاوه بر آن، اطلاعات خود را به صورت محرمانه در فرم ارزیابی برنامه استارت آپ، ویزای توریستی، تحصیلی و سرمایه‌گذاری خود در کا‌نادا‌ وارد نمایید. برای ورود به سایت‌ پارسی کانادا بر روی لینک زیر کلیک کنید‌‌.

لینک ورود به شرکت مهاجرتی پروگرسیو

8. معرفی مجموعه ویزالند

ویزالند یکی دیگر از موسسات مهاجرتی معتبر در ایران است که در این مقاله‌ از دانشگاه کسب و کار به شما معرفی می‌کنیم. شما با مراجعه‌ به بخش ویزای کاری کانادا در سایت ویزالند می‌توانید از شرایط و هزینه‌های لازم برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا مطلع شده‌ و از خدمات مشاوره و اخذ ویزای آن بهره‌مند شوید. برخی از خدمات موسسه‌ مهاجرتی ویزالند‌‌ عبارت است از:

مشاوره آنلاین، حضوری و تلفنی در ویزالند

اخذ پذیرش تحصیلی با صرف کم‌ترین زمان و هزینه

رزرو وقت سفارت برای انگشت نگاری و تحویل مدارک از طریق ویزالند‌

تکمیل و ترجمه پرونده و رفع نواقص آن

پیگیری اخذ ویزا‌‌

بررسی و تشخیص اصل یا تقلبی بودن‌ برچسب ویزای کانادا و…

برای ورود به سایت ویزالند و بهره‌مندی از خدمات آن بر روی لینک زیر کلیک کنید.

لینک ورود به سایت مجموعه مهاجرتی ویزالند

سخن پایانی

ویزای استارتاپ کانادا یکی از انواع ویزاهای مهاجرتی به این کشور است که مزایای بسیاری برای کارآفرینان و صاحبان کسب‌وکارها دارد. دریافت این ویزا چهار شرط مهم دارد که شما باید آن‌ها را رعایت کنید؛ داشتن‌ یک کسب و کار واجد شرایط، دارا بودن‌ مدرک زبان در سطح موردنیاز، دریافت نامه پشتیبانی از سازمان تعیین‌شده و داشتن‌ پول لازم برای اقامت در کانادا و راه‌اندازی کسب‌وکار د‌ر آن.

ما در این مقاله از دانشگاه کسب و کار به بررسی شرایط و مدارک لازم برای دریافت ویزای استارت آپ کانادا پرداختیم. سپس به معرفی 8 مجموعه‌ مهاجرتی معتبر پرداختیم که به شما کمک می‌کنند فرایند درخواست برای ویزا را راحت‌تر بگذرانید و شانس پذیرش خود را افزایش دهید. نظر شما درباره اقامت دائم در کانادا از طریق ویزای استارتاپ چیست؟ اگر تاکنون از خدمات این موسسات استفاده کرده‌اید، نظرات خود را درباره آن با ما به اشتراک بگذارید.

Leave a comment