این روزها قیمت بالای دلار و نوسانات قیمت‌ها موجب شده‌ است که افراد بسیاری به دنبال کسب درآمد دلاری باشد. در میان راهکارهای مختلفی که برای دستیابی به این هدف وجود دارد، یوتیوب یکی از پلتفرم‌های پرطرفدار است که می‌تواند شما را به درآمد دلاری برساند. شما پیش از شروع کار در این پلتفرم‌‌، باید آموزش یوتیوب و کار با آن را یاد بگیرید تا بتوانید کسب و کار مستقل خود را با موفقیت در آن راه‌اندازی کنید‌‌.

ما در این مقاله‌ از دانشگاه کسب و کار به بررسی کسب‌و‌کار در یوتیوب و راهکارهای موفقیت در آن پرداخته‌ایم. سپس چند وبسایت مفید معرفی کردیم که به طور تخصصی به آموزش یوتیوب می‌پردازند و شما را در دستیابی به درآمد دلاری همراهی می‌کنند. تا پایان مقاله همراه ما باشید تا با این سایت‌ها و مزایا و معایب آن‌ها آشنا شوید.

کسب و کار در یوتیو‌‌ب‌

یوتیوب پلتفرم تخصصی اشتراک ویدئو در دنیا است که جزو زیرشاخه‌های مهم و پرطرفدار گوگل محسوب می‌شود‌. افراد بسیاری در این برنامه به اشترا‌ک‌گذاری ویدئوهای علمی، آموزشی، طنز و… می‌پردازند تا از طریق تولید محتوا به درآمد دلاری برسند.

یوتیوب از طریق تبلیغات و قرار گرفتن‌ در صفحات اول جست‌وجوی گوگل، درآمد خود و کاربرانش را تامین می‌کند. به این ترتیب می‌توان تولید محتوا در این برنامه را یک کسب و کار اینترنتی جذاب و کاربردی دانست که بدون نیاز به سرمایه‌ اولیه‌ یا هزینه‌هایی چون اجاره مغازه، آب، برق، گاز و… شما را به یک درآمد دلاری خوب و موفق می‌رساند.

 • چرا به یادگیری آموزش یوتیوب نیاز داریم؟

با توجه به اینکه فعالیت اصلی کاربران در یوتیوب اشتراک ویدئو است، ممکن است عده‌ای فرض کنند کسب و کار ساده‌ای است که نیاز به یادگیری چندانی ندارد. در صورتی‌که یوتیوب نیز مانند هر پلتفرم دیگری به مهارت‌ها و آموزش‌های خاصی نیاز دارد تا کسب درآمد افراد در آن را به پیشرفت و موفقیت برساند.

علاوه بر این، عده دیگری از افراد نیز وجود دارند که کاملا از روش راه‌اندازی کانال یوتیوب‌ و اشتراک ویدئو در آن بی‌اطلاع هستند. همین امر موجب می‌شود که نیاز به یک آموزش یوتیوب جامع و کاربردی برای علاقه‌مندان به تولید محتوا در آن احساس شود.

در اکثر این آموزش‌ها، راهکارهایی برای راه‌اند‌ازی کانال‌، تولید محتوای هوشمند، افزایش تعداد بازدیدها و روش‌های جذب مخاطب عنوان شده‌ و به صفر تا صد موفقیت در این کسب و کار پرداخته‌ شده‌ است. ما در ادامه‌ مقاله به معرفی چند نمونه‌ از این سایت‌ها می‌پردازیم.

معرفی چند وبسایت مفید برای آموزش یوتیوب

1.‌ آکادمی تیوبرز

تیوبرز یکی از نخستین آکادمی‌های تخصصی آموزش یوتیوب در ایران است. تیم تیوبرز‌ مجموعه‌ای متشکل از جوانان با انگیزه و پرانرژی است که با ساخت دوره‌های آموزشی یوتیوب‌، تلاش می‌کنند شما را در دستیابی به یک درآمد دلاری موفق همراهی کنند.

هدف اصلی این تیم، ارائه راهکارهایی برای درآمد مناسب افراد و گسترش دانش دیجیتال مارکتینگ در سطح جامعه است‌. برخی از ویژگی‌های مهم این وبسایت شامل موارد زیر است:

 • دوره‌ها و خدمات جامع

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آکادمی تیوبرز، جامع بودن‌ در ارائه خدمات و دوره‌های آموزشی متنوع است. شما در این وبسایت می‌توانید مهارت تولید محتوای خود را با شرکت در «بوت کمپ 21 روزه‌ سواد مالی» با هزینه‌ای بسیار پایین بسنجید. پس از گذراندن‌ این دوره‌ شما‌ متوجه می‌شوید که: آیا می‌توانید از طریق یوتیوب به کسب درآمد بپردازید یا باید به فعالیت دیگری بپردازید؟

علاوه بر این، آکادمی تیوبرز خدمات متنوعی به مخاطبان خود ارائه می‌دهد که تقریبا می‌تواند تمام نیازهای آن‌ها را برآورده کند. برخی از این خدمات عبارت‌اند از:

 1. کوچینگ یوتیوب
 2. ادمینی کانال یوتیوب‌ و ارائه مشاوره کسب و کار در آن
 3. خدمات گرافیکی
 4. بررسی کانال‌های یوتیوبی و مشکلات آن‌ها
 5. خدمات دریافت تیک آبی یو‌تیوب
 • امکان نقد کردن‌ درآمد یوتیوب در آن

یکی دیگر از امکانات آکادمی تیوبرز در کنار آموزش یوتیوب، نقد کردن‌ درآمد دلاری آن است. یکی از مشکلات اصلی کاربران یوتیوب، خصوصا در ایران، نقدکردن‌ درآمد‌ یوتیوب از طریق یک وبسایت امن و معتبر است.

آکادمی تیوبرز به راحتی می‌تواند این شرایط را برای شما فراهم کند. به این ترتیب می‌توانید تجربه خوبی در دستیابی به درآمد ریا‌لی در این سایت داشته‌ باشید.

 • اخبار و مقالات آموزشی

در وبسایت تیوبرز بیش از 100 مقاله‌ آموزشی درباره‌ کسب و کار در یوتیوب و روش‌های موفقیت در آن ارائه شده‌ است. علاوه بر این، جدیدترین اخبار یوتیوب و تغییراتی که در آن صورت می‌گیرد نیز به صورت دقیق در این سایت منتشر می‌شود. مطالعه این اخبار و مقالات می‌تواند اطلاعات شما را افزایش دهد و راه کسب و کارتان را هموارتر کند.

ورود به آکادمی تیوبرز

2. یوتیوبرشو

یکی دیگر از سایت‌های تخصصی و باسابقه آموزش یوتیوب، آکادمی یوتیوبرشو است. این وبسایت تاکنون بیش از 1000 نفر را به درآمد دلاری رسانده‌ است؛ بنابراین میتوان آن را مرجع تقریبا معتبری برای آموزش یوتیوب دانست. شما با مراجعه به سایت یوتیوبرشو می‌توانید از یک دوره‌ آموزشی رایگان با عنوان «چرا باید یوتیوبر شویم؟» بهره‌مند شوید که شامل 12 ساعت آموزش تخصصی و رایگان است.

در این سایت دوره‌های دیگری برای درآمدزایی از یوتیوب و نکات موفقیت در آن نیز وجود دارد که با مبلغ مناسب و خوبی ارائه شده‌ است. بنابراین، قیمت مناسب دوره‌های آموزشی وبسایت یوتیوبرشو یکی از مزایای قابل‌توجه آن محسوب می‌شود. علاوه بر این، امکان مشاوره تلفنی و حضوری، بررسی کانال و ایده برای بهبود آن نیز توسط آکادمی یوتیوبرشو ارائه می‌شود.

با این حال محدود بودن‌ تعداد دوره‌‌های آموزشی‌‌ و نداشتن‌ خدماتی مانند؛ نقد کردن‌ درآمد یوتیوب‌، خدمات گرافیکی، تبلیغاتی و… از معایبی است که این سایت را از جامع بودن‌ خارج می‌کند. برای مراجعه به سایت یوتیوبرشو و دریافت دوره رایگان آموزش یوتیوب، به لینک زیر مراجعه کنید.

وبسایت یوتیوبرشو

3. مسترتیوب

مسترتیوب یکی دیگر از وبسایت‌های کاربردی برای آموزش یوتیوب است که در این مقاله از دانشگاه کسب و کار به شما معرفی می‌کنیم. تیم مستر‌تیوب از افرادی با تجربه و مهارت‌های بالا تشکیل شده‌ است که می‌تواند در زمینه تولید محتوای ویدیویی و دیجیتال مارکتینگ به شما کمک کند.

این مجموعه در سال 1395 با هدف ارائه خدمات بازاریابی و ویدئویی به کاربران ایرانی تاسیس شد. در حال حاضر بیش از 8000 نفر از خدمات مسترتیوب برای کسب و کار یوتیوب‌‌ خود استفاده می‌کنند. همین امر موجب شده‌ است که این سایت یک مرجع معتبر و قابل اطمینان برای آموزش یوتیوب باشد.

برخی از مزایای سایت مسترتیوب
 • دوره‌های جامع یوتیوبر حرفه‌ای، فن بیان، تولید محتوا و تدوین در یوتیوب
 • امکان نقد کردن‌ درآمد دلاری به صورت ریا‌لی یا واریز ارز دیجیتال
 • بررسی کانال یوتیوب‌ و آمار و آنالیز ماهانه‌ آن
 • +150 مقاله‌ آموزشی درباره یوتیوب و کسب درآمد در آن
 • آموزش تبلیغات در یوتیوب‌ برای رسیدن‌ به درآمد بیشتر

ورود به آکادمی مسترتیوب

4. زیگ زاگ نتورک

زیگ زاگ نتورک یکی از بزرگترین سرویس‌های آموزش یوتیوب و خدمات آن در دنیا است. این سایت نخستین بار در سال 2019 در کشور لاتویا تاسیس شد و اکنون در کشور هلند فعالیت می‌کند. زیگ‌ زاگ‌ نتورک‌ همکار رسمی گوگل در بخش تبلیغات و همکار‌ یوتیوب در بخش‌ مدیریت کپی‌رایت است.

خدمات بی‌شمار این سایت می‌تواند شما را به یک درآمد مطمئن و موفق از یوتیوب‌ برساند و امنیت کانال شما‌‌ را تضمین کند. برای اینکه بیشتر با خدمات‌‌ این‌ سایت‌ آشنا شوید، در ادامه به معرفی برخی از مزایای آن می‌پردازیم.

 • خدمات و مزایای زیگ‌ زاگ نتورک

تبلیغات در یوتیوب: زیگ‌‌ زا‌گ نتو‌رک بدون هدر رفت هزینه، صفر تا صد تبلیغات در یوتیوب را با «Google Ads» برای شما انجام می‌دهد. به این ترتیب می‌توانید تبلیغات‌ خود را در بهترین زمان ممکن با گرافیک زیاد به مخاطبانتان نشان دهید.

نقد کردن درآمد یوتیوب: این سایت با پوشش ۱۲۱ کشور دنیا و ارائه‌ ۹ راهکار امن و مطمئن، کسب درآمد دلاری از یوتیوب را به سادگی برای شما امکان‌پذیر می‌کند.

اکانت TubeBuddy: اگر بدنبال ابزاری قوی برای سئو یوتیوب، آنالیز کانال خود، عملکرد ویدیوها در نتایج جستجوی یوتیوب،‌ تحقیق کلمات کلیدی و… هستید، می‌توانید اکانت تیوب‌بادی را از این سایت خریداری کنید.

تسویه حساب سریع و مطمئن: در زیگ زاگ نتورک، ۳ روز پس از تسویه توسط گوگل، درآمد یوتیوب شما پرداخت خواهد شد. علاوه بر این، شما با استفاده از آن می‌توانید از خدمات سرویس‌های آپلود، تبلیغات و مشاوره به صورت رایگان بهره‌مند شوید.

مشاوره تخصصی: مشاوره‌های تخصصی سایت زیگ‌ زاگ‌ نتورک‌ می‌تواند مسیر رشد کانال شما را بهبود ببخشد و موجب موفقیت بیشتر آن شود.

ورود به سایت فارسی زیگ زاگ نتورک

5. کارآمد پلاس

وبسایت کارآمدپلاس یک مرجع معتبر برای یادگیری در حوزه کسب و کارهای اینترنتی است. این سایت در سال 1399 تشکیل شد تا با ارائه آموزش‌های کاربردی و رایگان، به توسعه مهارت دیجیتال مارکتینگ افراد کمک کند. هدف اصلی کارآمد پلاس ایجاد انقلابی در کسب و کار اینترنتی است که میتوان گفت تا حدودی در آن موفق شده‌ است‌‌.

شما در این سایت می‌توانید چندین مقاله در حوزه آموزش یوتیوب را به صورت رایگان مطالعه کنید. علاوه بر این‌، چند دوره آموزشی نیز در کارآمدپلاس ارائه شده‌ است که می‌تواند در کسب درآمد دلاری، فعالیت در بورس، ساخت ویدئو و… به شما کمک کند. با کلیک بر روی گزینه‌ زیر می‌توانید وارد سایت‌ کارآمد پلاس شوید و از آموزش‌های کاربردی آن بهره‌مند شوید.

سایت کارآمد پلاس

6. جالب آموز

جالب آموز یک سایت آموزشی رایگان است که به طور تخصصی در حوزه برنامه‌های موبایل و کامپیوتر فعالیت می‌کند. هدف اصلی این سایت، ارتقای دانش عمومی مخاطبان در بخش‌های مختلف است. شما با مراجعه به وبسایت جالب‌آموز می‌توانید با لیست متنوعی از مقالات آموزشی در بخش:

 • شبکه‌های مجازی و آموزش فعالیت و کسب و کار در آن‌ها
 • ترفندهای مهم کامپیوتر و ارائه راهکارهایی برای رفع اشکالات آن
 • انواع اپلیکیشن ویندوز و اندروید به همراه آموزش نصب آن‌ها
 • مقالات معتبر در حوزه آموزش یوتیوب و کسب درآمد از آن و…

روبه‌رو شوید. بنابراین اگر به حوزه‌ رسانه‌ها و دیجیتال مارکتینگ علاقه دارید و دوست دارید از آموزش رایگان یوتیوب در سایت جالب‌آموز بهره‌مند شوید، بر روی لینک زیر کلیک کنید.

لینک ورود به سایت جالب آموز

سخن پایانی

فعالیت در پلتفرم یوتیوب یک فرصت عالی برای تولید محتوای هوشمند و کسب درآمد دلاری است. این پلتفرم در کنار گوگل، دومین موتور جست‌وجوی بزرگ و شماره یک برای ویدئو محسوب می‌شود. بنابراین به راحتی میتوان به این مسئله پی برد که فعالیت در آن تا چه حد می‌تواند برایتان سودبخش باشد و موجب افزایش ثروت و شهرت شما شود. اگر نخستین بار است که می‌خواهید در یوتیو‌ب محتوا بسازید و درآمد دلاری خود را آغاز کنید، بهترین کار این است‌ که به یادگیری آموزش یوتیوب مقدماتی و حرفه‌ای بپردازید.

بر همین اساس ما در این مقاله از دانشگاه کسب و کار به معرفی شش وبسایت کاربردی و معتبر برای آموزش یوتیوب پرداختیم. علاوه بر این، مزایا و معایب هر کدام را نیز به صورت جداگانه بررسی کردیم. نظر شما درباره اهمیت یادگیری کار در یوتیوب‌ و کسب درآمد دلاری چیست؟ اگر سایت‌ معتبری می‌شناسید که در این حوزه فعالیت می‌کند، نظرات ارزشمند خود درباره آن را با ما در میان بگذارید.

Leave a comment