ایلاستریتور یک نرم‌افزار کاربردی و مفید است که از آن برای طراحی و ویرایش تصاویری که در فتوشاپ کیفیت خوبی ندارند استفاده می‌شود. این نرم‌افزار نخستین بار در سال 1987 به صورت آزمایشی منتشر شد و نسخه‌ کامل و پایانی آن در نوامبر سال 2020 میلادی در دسترس همگان قرار گرفت. امروزه یادگیری و آموزش ایلاستریتور اهمیت زیادی برای کسب و کارهای مختلف دارد و می‌تواند کیفیت کارهای طراحی و تصویرپردازی آن‌ها را تا حد زیادی افزایش دهد.

در همین راستا، ما در این مقاله از دانشگاه کسب و کار به معرفی چند سایت مفید پرداختیم که به صورت رایگان یا با هزینه‌ مناسب به آموزش ایلاستریتور می‌پردازند. پس تا پایان این‌ مقاله همراه ما باشید تا با این سایت‌ها و دوره‌های آموزشی جذاب آن‌ها آشنا شده‌ و از آن به عنوان یک منبع برای کسب درآمد استفاده کنید.

ایلاستر‌یتور‌ چیست؟

اگر اهل فعالیت‌های گرافیکی و کار با نرم‌افزارهای فتوشاپ باشید، حتما بارها با مشکلاتی نظیر کاهش کیفیت تصاویر در هنگام زوم کردن‌، کمبود ابزارهای ساخت تصاویر سه بعدی و… مواجه شده‌اید. نرم‌افزار ایلاستریتور ابزار مفیدی است که برای حل این نوع مشکلات به وجود آمده‌ است!

در نرم‌افزار ایلاستریتور، به جای پیکسل از فرمول‌های ریاضی خاصی استفاده شده‌ است که امکان طراحی و کارهای گرافیکی را آسان‌تر می‌کند و در نهایت، تصاویر بهتر و واضح‌تری را تحویل شما می‌دهد.

 • مزایای ایلا‌ستر‌یتور

طراحی لوگو و تصاویر وکتوری در نرم‌افزار ایلاستریتور ساده‌تر و بهتر است. اگر شما بخواهید در برنامه‌ فتوشاپ، یک تصویر با پیکسل‌های کوچک را بزرگ کنید، کیفیت آن به طرز قابل توجهی کاهش می‌یابد.

در این وضعیت می‌توانید از ایلاستریتور استفاده کنید‌ که در آن از فرمول‌های ریاضی برای افزایش کیفیت‌ تصاویر استفاده می‌شود؛ به این ترتیب به راحتی می‌توانید تصا‌ویر وکتوری یا لوگوها و بنرها را بزرگ کرده‌ و در عین حال کیفیت آن‌ها را نیز حفظ کنید‌‌.

از ایلاستریتور در طراحی و ساخت تصاویر سه‌بعدی، انیمیشن‌سازی، طراحی لوگوهای ساده و متحرک، بنرهای باکیفیت برای قرار دادن‌ در سطح شهر و… استفاده می‌شود. به این ترتیب این برنامه، ابزاری کاربردی و مفید برای طراحی‌ و گرافیک پیشرفته و با کیفیت است که در کسب و کارهای متعددی کاربرد دارد.

معرفی چند دوره مفید برای آموزش ایلاستریتور

تا این بخش از مقاله‌ دانشگاه کسب و کار با نرم‌افزار ایلا‌ستریتور و کاربرد آن آشنا شدید. اگر قصد دارید به صورت رایگان یا با پرداخت یک هزینه اندک به یادگیری این مهارت بپردازید، ما در ادامه‌ چند سایت مفید در آموزش ایلاستریتور را گلچین کرده‌ایم تا کار را برای شما آسان‌تر کنیم:

1.‌ آموزش ایلاستریتور در فرادرس

فرادرس یکی از وبسایت‌های با سابقه و مشهوری است که به صورت تخصصی به آموزش آنلاین می‌پردازد. این وبسایت که بیش از یک دهه قدمت دارد، در طول این مدت بیش‌ از 21 هزار ساعت آمو‌زش آنلاین‌ در حدود 5 هزار موضوع علمی، مهارتی و تکنولوژی تولید کرده‌ و در دسترس علاقه‌مندان آن قرار داده‌ است.

بنابراین اگر می‌خواهید یادگیری در حوزه‌ ایلاستریتور را آغاز کنید، می‌توانید از آموزش‌های جامع اساتید مختلف در این وبسایت استفاده کنید‌. به این نکته توجه کنید‌‌‌‌ که اگرچه برای دریافت این دوره‌ها باید هزینه‌ پرداخت کنید‌، تخفیف‌های 50 درصدی فرادرس بر روی برخی از این آموزش‌ها، مبالغ آن‌ها را تا حد زیادی به صرفه‌ کرده‌ است.

 • برخی از سرفصل‌های آموزش ایلاستریتور فرادرس

در وبسایت فرادرس سرفصل‌ها و دوره‌های تقریبا کامل و متنوعی برای آمو‌زش ایلاستریتور قرار گرفته‌ است. شما می‌توانید با توجه به حوزه مورد نیاز خود در این دوره‌ها شرکت کرده‌ و به یادگیری مباحث آن‌ بپردازید. برخی از این سرفصل‌ها عبارتند از:

 • آموزش طراحی لوگو با ایلا‌ستریتور
 • طراحی پارچه با فتوشاپ و ایلاستریتور
 • آموزش‌ مقدماتی طراحی کاراکتر در ایلاستر‌یتور
 • ارائه گرافیکی نقشه‌های شهری با استفاده از ا‌یلاستریتور
 • آمو‌زش طرا‌حی بازی‌های دو بعدی در بستر ایلاستریتور و فتو‌شاپ
 • آمو‌زش‌ پروژه محور افتر افکت و ایلا‌ستر‌یتور – طراحی پوسترهای متحرک و انیمیشنی

ورود به وبسایت فرادرس

2. دوره‌های آموزشی توسینسو

توسینسو یکی از وبسایت‌های رسمی و تخصصی برای آموزش‌های حوزه فناوری اطلاعات به زبان فارسی در ایران است. این وب‌سایت بیش از ده سال سابقه آموزش آنلاین فوق تخصصی در این حوزه دارد؛ به طوری که پیش از این با عنوان “انجمن تخصصی‌ فناوری‌ اطلاعات‌ ایران” شناخته می‌شد.

مهم‌ترین هدف بنیانگذاران وبسایت توسینسو، ارائه با کیفیت‌ترین دوره‌های آموزشی فناوری اطلاعات به علاقه‌مندان حضور در بازار کار آن است. اگر تصمیم به یادگیری آنلاین ایلاستر‌یتور دارید، با مراجعه به این وبسایت می‌توانید 7 آموزش را به صورت رایگان دریافت کرده‌ و در صورت علاقه، سایر دوره‌های آموزش ایلاستریتور را با پرداخت هزینه دریافت کنید.

 • مزایای یادگیری ایلاستریتور در توسینسو

 1. یادگیری دوره‌ صفر تا صد ایلاستریتور‌
 2. امکان دریافت چند دوره به صورت رایگان جهت آشنایی با نحوه‌ آموزش اساتید و ارتباط با آن‌ها
 3. پشتیبانی رایگان و امکان پرسش از اساتید
 4. اعطای مدرک معتبر انگلیسی گذراندن‌ دوره ایلاستریتور از وبسایت توسینسو

ورود به وبسایت توسینسو

3. کامل‌ترین آموزش ایلاستریتور در وبسایت روکسو

اگر بخواهیم یکی از کامل‌ترین و بهترین سایت‌های آموزش ایلاستریتور را معرفی کنیم، وبسایت روکسو پیشنهاد ما در دانشگاه کسب و کار است. روکسو‌ یک مدرسه جذاب بر پایه‌ آموزش‌های ویدئویی است که در آن اساتید مختلف می‌توانند مقالات و ویدئوهای آموزشی خود را بارگذاری کرده‌ و مطابق هزینه‌ مدنظر خود به فروش برسانند. همین امر موجب شده‌ است که حجم و تنوع مطالب در این سایت زیاد باشد و انتخاب شما را در اساتید مختلف، روش‌های تدریس و آموزش‌های متفاوت محدود نکند.

اما چرا این وبسایت از بهترین سایت‌های آموزش ایلاستریتور است؟ دلیل این امر این‌‌ است که شما با مراجعه به این سایت می‌توانید کامل‌ترین اطلاعات درباره‌ ا‌ین نرم‌افزار کاربردی را به صورت رایگان در بیش از 40 سرفصل آموزشی مطالعه کنید. به این‌‌‌ ترتیب بدون پرداخت پول و هزینه، این مهارت را در ساده‌ترین شکل ممکن یاد می‌گیرید و از آن در موقعیت‌های مورد نظر خود استفاده می‌کنید.

ورود به سایت روکسو

4. دوره‌های تخصصی و رایگان بیت گرف

بیت گرف یک وبسایت تخصصی برای آموزش در حوزه‌های گرافیک، تصویرپردازی، انیمیشن سازی و… به زبان فارسی است. این وبسایت در سال 1393 تاسیس شد و از همان ابتدا به ارائه کلاس‌های آموزشی تخصصی گرافیک‌ به صدها نفر شرکت‌کننده پرداخت.

در این وبسایت بیش از 30 ساعت آموزش ایلاستریتور تخصصی با هزینه‌ای معقول و مناسب ارائه می‌شود و می‌تواند منبع آموزشی خوبی برای علاقه‌مندان آن باشد. علاوه بر این، شما با خرید این دوره می‌توانید به صورت رایگان از پشتیبانی تلفنی و اینترنتی استفاده کرده‌ و حتی آپدیت‌های جدید را به صورت رایگان دریافت کنید!

ورود به سایت بیت گرف

5. آموزش ایلاستریتور در موشن کده

آکادمی موشن کده یک مجموعه جذاب از دوره‌های آموزشی، مقالات جذاب و متنوع و تمرین‌های عملی برای دستیابی به مهارت‌های مختلف در حوزه گرافیک، کسب و کار، فناوری و تکنولوژی است. شما می‌توانید در این وبسایت بسیاری از دوره‌های مورد نظر خود را به صورت مبتدی و پیشرفته یاد بگیرید و مهارت‌های خود را ارتقا ببخشید.

شما با مراجعه به این وبسایت می‌توانید دوره‌ آموزش ایلاستریتور را با هزینه‌ مناسبی خریداری کنید. 18 ساعت دوره آموزشی آفلاین با پشتیبانی دو ساله‌ و بدون نیاز به هیچ پیش‌زمینه‌ خاصی، موشن کده را به یک وبسایت مفید و کاربردی برای علاقه‌مندان به یادگیری این دوره تبدیل کرده‌ است.‌

ورود به آکادمی موشن کده

سخن پایانی

ایلاستریتور یکی از نرم‌افزارهای تقریبا تازه‌ای است که در زمینه طراحی و گرافیک کاربرد دارد. شما با استفاده از این نرم‌افزار می‌توانید به راحتی تصاویر و لوگوهای سه بعدی و باکیفیت طراحی کرده‌ و آن‌ها را به مقیاس‌های بزرگتری تبدیل کنید. امروزه بسیاری از لوگوهای اپلیکیشن‌ها، سایت‌ها و حتی تبلیغات کسب و کارها و شرکت‌ها توسط ایلاستریتور انجام می‌شود. به همین علت یادگیری آن می‌تواند مزایای بسیاری برای شما داشته‌ باشد و درآمد شما‌ را افزایش دهد.

ما در این مقاله از دانشگاه کسب و کار پنج سایت مفید که به آموزش ایلاستریتور می‌پردازند را معرفی و مزایا و معایب آن‌ها را بررسی کردیم. به این ترتیب، انتخاب بهترین سایت برای یادگیری این مهارت، بیش از هر چیز به سلیقه و هدف شما بستگی دارد. نظر شما درباره این‌‌ مهارت کلیدی چیست؟ شما چه وبسایتی را برای آموزش ایلاستریتور می‌شناسید؟ نظرات ارزشمند خود را با ما در میان بگذارید.

Leave a comment