همکاری در فروش یا بازاریابی وابسته یک روش بازاریابی‌‌ و کسب درآمد است. در این روش، افرادی که در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، یوتیوب و حتی تلگرام فعالیت دارند، کالاها و خدمات یک کسب و کار را تبلیغ می‌کنند تا به آن‌ها در رسیدن‌ به اهدافشان کمک کنند. این اهداف می‌تواند موارد زیر باشد:

 • افزایش فروش
 • جذب مخاطب و ترافیک بیشتر
 • شهرت برند و افزایش آگاهی از نام تجاری
 • ارتباط با افراد و شرکت‌های وابسته و مرتبط

این نوع از بازاریابی برای کسب و کارها جذاب است؛ زیرا به آن‌ها کمک می‌کند تا با هزینه‌ کم به اهداف بازاریابی‌‌ خود برسند. علاوه بر این، به افراد غیرفعال نیز سود می‌رساند و برای آن‌ها یک درآمد‌ مستقل و مفید ایجاد می‌کند.

ما قصد داریم در این مقاله‌ از دانشگاه کسب و کار به تعریف مفهوم همکاری در فروش و مزایای آن بپردازیم. سپس ده سایت معتبر به شما معرفی کنیم که شرایط کسب درآمد از این راه را برای مخاطبان خود فراهم کرده‌اند. پس تا پایان مقاله‌ همراه ما باشید تا با یک کسب و کار ساده و کاربردی آشنا شوید.

منظور از همکاری در فروش چیست؟

همکاری در فروش یک رویکرد مبتنی بر ایجاد تیم برای فروش است که در آن تیم‌ها برای استراتژی، برنامه‌ریزی و اجرای فعالیت‌هایی که منجر به نتایج فروش‌ موفق می‌شوند (یعنی معاملات برنده‌) با یکدیگر همکاری می‌کنند. همکاری‌ در‌ فروش‌ با درک مشترک نیازها و اهداف مشتری شروع می‌شود. سپس آنها با هم کار می‌کنند تا از طریق تحقیق، تجزیه و تحلیل داده‌ها و ارتباطات به بهترین شکل به آن اهداف برسند.

شما در این سیستم با یک شرکت یا کسب و کار شریک می‌شوید تا فروش آن‌ها را با بازاریابی و تبلیغات افزایش دهید. سپس به‌ازای هر کالا و خدماتی که به فروش می‌رود، درصدی از آن را دریافت می‌کنید. بنابراین اگر در شبکه‌های مجازی فعالیت دارید، مهارت بازاریابی و فن بیان دارید و می‌توانید بر ذهنیت و افکار مردم تاثیر بگذارید، این نوع کسب‌وکار به شما اختصاص دارد.

 • چرا همکاری در فروش مهم است؟

همکاری در فروش می‌تواند راه بسیار مؤثری برای افزایش تعداد فروش شما به عنوان یک کسب و کار باشد. اما مزایای دیگری نیز دارد که شامل موارد زیر است:

1. همکاری در فروش به شما کمک می‌کند فرصت‌ها را شناسایی کرده‌ و خط تولید و فروش خود را مدیریت کنید. هنگامی که چندین نفر به داده‌های مشابهی نگاه می‌کنند، می‌توانند اطلاعاتی در مورد نحوه استفاده از آن و نکاتی را که کشف می‌کنند به اشتراک بگذارند. یک نفر ممکن است متوجه چیزی شود که دیگران آن را از دست داده‌اند؛ این موضوع می‌تواند هنگام تلاش برای کشف چگونگی پیشبرد یک معامله مفید باشد.

2. همکاری در فروش به شما کمک می‌کند به جای اینکه خودتان فعالیتی را انجام دهید، با همکاری‌ با دیگران کارهای بیشتری انجام دهید. این کار می‌تواند زمان و تلاش لازم برای انجام‌‌ وظایف را کاهش دهد، زمان بیشتری برای رسیدگی به فعالیت‌های دیگر به شما بدهد و بهره‌وری کلی تیم‌های فروش‌ شما‌‌‌‌ را افزایش دهد.

3. همکاری در فروش می‌تواند اشتراک‌گذاری اطلاعات و تجربیات بین نمایندگان فروش را تسهیل کند. به لطف آن، آنها می توانند از موفقیت‌ها و اشتباهات یکدیگر درس بگیرند و همچنین مهارت‌های جدید و تکنیک‌های فروش را توسعه دهند.

4. همکاری در فروش می‌تواند به شما کمک کند تا با موقعیت‌های دشوار، مانند زمانی که مشتری در مورد یک محصول یا خدمات سؤالاتی دارد، مقابله کنید. در این موارد، می‌توانید از ابزارهایی مانند ویدئو کنفرانس یا برنامه‌های پیام‌رسانی برای ارتباط مستقیم اعضای تیم خود با مشتریان و ارائه پاسخ‌های سریع استفاده کنید. به این ترتیب می‌توانید شانس شما را برای بستن معامله افزایش دهید.

 • چگونه همکاری‌‌ در فروش‌‌ را آغاز کنیم؟

اگر قصد دارید بازاریابی وابسته‌ و همکاری در فروش را به عنوان یک کسب و کار مستقل آغاز کنید، این بخش از مقاله‌ دانشگاه کسب و کار به شما اختصاص دارد. ما در این بخش شما را راهنمایی می‌کنیم تا بدانید از کجا شروع کنید‌ و چه اقداماتی برای موفقیت و پیشرفت خود انجام دهید.

1.‌ ابتدا تخصص و حوزه‌ مورد علاقه‌ خود را مشخص کنید

قبل از شروع کار همکاری در فروش، لازم است تخصص و حوزه‌ای که قصد فعالیت در آن را دارید شناسایی کنید. از خودتان چنین سوالاتی بپرسید:

 • من به چه سرگرمی و موضوعی علاقه دارم که در حال حاضر کمتر مورد توجه قرار دارد؟
 • از چه محصول فیزیکی یا دیجیتالی استفاده می‌کنم که از تبلیغ آن به دیگران لذت می‌برم؟
 • دوست دارم چه محتوایی تولید کنم که در آن بتوانم از مهارت‌هایم استفاده کنم‌‌؟

پاسخ به این سوالات به خوبی می‌تواند موضوع مورد علاقه‌‌ شما را مشخص کند. پس از آن می‌توانید نخستین اقدامات را برای فعالیت در آن حوزه آغاز کنید؛ مثلا در دوره‌های آموزشی شرکت کنید یا از افراد صاحب تجربه راهنمایی بگیرید و…

2. در اینترنت و برنامه‌های اجتماعی فعالیت کنید‌‌

پس از آن بهتر است سعی کنید فعالیت خود را شبکه‌ها و برنامه‌های اجتماعی گسترش دهید. اگر شما در اینستاگرام و یوتیوب صفحه اجتماعی‌ دارید یا یک وبسایت مستقل را اداره می‌کنید، بهتر می‌توانید در سیستم همکاری در فروش درآمد کسب کنید.

این یعنی افراد بیشتری وجود دارند که تبلیغات شما را می‌بینند و با اعتماد به آن، محصولات و خدماتی که معرفی می‌کنید را خریداری می‌کنند. به این ترتیب می‌توانید درصدی از فروش را دریافت کنید و به درآمد خوبی دست یابید.

3. پلتفرم و سایت معتبر خود را شناسایی کنید

در گام بعدی باید به دنبال سایت‌هایی بگردید که سیستم همکاری در فروش دارند. بهتر است در این مرحله‌ نیز به سراغ حوزه‌ مورد علاقه‌ خود بروید تا بهتر بتوانید به بازاریابی بپردازید.

4. مهارت‌های بازاریابی خود را افزایش دهید

پس از آن‌که فعالیت خود را به عنوان یک بازاریاب وابسته آغاز کردید، تلاش کنید روزبه‌روز مهارت‌ها و اطلاعات خود را افزایش دهید. خواندن کتاب، شرکت در دوره‌های بازاریابی، یادگیری مهارت فن بیان و هنر تاثیرگذاری بر مخاطب و… از جمله مواردی است که می‌تواند کمک‌کننده شما در این مسیر باشد.

معرفی 10 سایت معتبر برای همکاری در فروش

تا این بخش از مقاله‌ دانشگاه کسب و کار با سیستم همکاری در فروش و مزایای دو‌منظوره‌ آن برای کسب‌و‌کارها و بازاریاب‌ها آشنا شدید. اگر قصد دارید این بیزینس را آغاز کنید، ما در این بخش به معرفی چند سایت معتبر در این حوزه‌ پرداختیم. شما می‌توانید براساس ویژگی و مزایای این سایت‌ها یک یا چند مورد از آن‌ها را انتخاب کرده‌‌ و به این ترتیب کسب‌ و کار مستقل خود را آغاز کنید.

1.‌ دیجی کالا

دیجی کالا یکی از بزرگترین و مشهورترین فروشگاه‌های اینترنتی در ایران است. اگر شما قصد دارید از طریق همکاری در فروش به درآمد برسید، این سایت نخستین پیشنهاد ما به شماست! برای این کار لازم است ابتدا وارد سایت‌ دیجی‌کالا شوید. سپس از منوی آن گزینه «همکاری‌ در فروش‌» را انتخاب کنید. پس از ثبت‌نام و وارد کردن‌ اطلاعات، می‌توانید برای صدها هزار کالا و محصول موجود در سا‌یت بازاریابی کنید و از طریق آن به درآمد‌ برسید.

مهم‌ترین مزیت بازریابی وابسته‌ برای دیجی‌کالا این است که این‌ سایت فقط به یک دسته‌بندی خاص از کالا و خدمات محدود نمی‌شود. در این‌‌ سایت صدها دسته‌بندی متنوع از محصولات آرایشی و بهداشتی، پوشاک، لوازم‌التحریر، مواد غذایی و… وجود دارد که می‌توانید برای آن‌ها بازاریابی کنید. بنابراین با هیچ محدودیتی روبه‌رو نیستید و کار برایتان راحت‌‌تر است.

علاوه بر این، هر فردی که از طریق لینک شما‌‌ وارد سایت دیجی‌کالا شود، حتی اگر محصول تبلیغی شما را نخرد و کالای دیگری از سایت خریداری کند، باز هم به شما درصد و کمیسیون تعلق می‌گیرد. از آن‌جایی که در این سایت، تقریبا هر محصولی با تخفیف‌های مناسب موجود است، این امکان وجود دارد که مخاطب را ترغیب کند تا از آن خرید کند‌. به این ترتیب به راحتی می‌توانید صاحب یک منبع درآمد خوب و سودبخش شوید.

لینک ورود به فروشگاه اینترنتی دیجی کالا

2. دایان افیلیت

دایان افیلیت یکی از سیستم‌های موفق همکاری در فروش در ایران است که فعالیت اینترنتی خود را از سال 1392 آغاز کرد. شما می‌توانید به‌طور رایگان در این سایت عضو شوید و از طریق فروش‌ محصولات آن کمیسیون دریافت کنید. اکثر کالاها و محصولات این‌ سایت‌ در دسته‌بندی پوشاک، کیف و کفش و لوازم دیجیتال قرار دارد؛ بنابراین اگر به این حوزه‌ها علاقه دارید، می‌توانید شانس خود را در این بیزینس امتحان کنید. برخی دیگر از مزایای این‌‌ سایت شامل موارد زیر است:

← پرداخت کمیسیون تبلیغات شما در هر ساعت از روز با ثبت “درخواست واریز وجه”

←‌ برگزاری جشنواره‌های فروش و اهدای جوایز نقدی در سایت دایان افیلیت

← دریافت پیش پرداخت یا پورسانت فوری محصولات پیش از رسیدن‌ مرسوله‌ به دست مشتری

←‌ تامین کالاهای پرفروش با قیمت مناسب و تنوع بالا

برای ورود به وبسایت دایان افیلیت و راه‌اندازی کسب و کار بازاریابی وابسته‌ بر روی لینک زیر کلیک کنید.

ورود به سایت دایان افیلیت

3. سایت همکاری در فروش می‌مارکت

سایت می مارکت با بیش از 15 سال سابقه‌ فعالیت در زمینه تجارت الکترونیک و با در اختیار داشتن‌‌ بزرگترین پرتال فروشگاهی ایران، پیشگام در ارائه خدمات همکاری در فروش ایران است. در این سایت بیش از 5000 عنوان محصول متنوع و پر فروش قرار دارد که به راحتی می‌تواند توجه شما و مخاطبانتان را به خود جذب کند.

هم‌اکنون بیش از 123 هزار نفر در سیستم همکاری‌ در فروش‌ می‌مارکت فعالیت می‌کنند و از طریق آن درآمد چند میلیونی دارند. برخی از ویژگی‌هایی که می‌تواند این‌ فروشگاه را از سایر فروشگاه‌های مانند خود متمایز کند، به ا‌ین ترتیب است:

• سیستم پورسانت افزایشی (تا 50 درصد قیمت محصول) در ازای افزایش فروش و تبلیغات شما

• عدم دریافت هیچ‌گونه وجه و جریمه‌ای بابت برگشت کالاهای فروخته‌شده از طریق تبلیغات شما

•‌ ارائه محصولات متنوع و پرفروش جدید به صورت روزانه

•‌ واریز 80 درصد پورسانت سفارش‌های در حال ارسال

• عدم نیاز به سرمایه‌ و خرید کالا

•‌‌ عدم نیاز به پشتیبانی

لینک ورود به سایت می مارکت

4. پلتفرم افیلی

افیلی یک پلتفرم افیلیت مارکتینگ در ایران است که به‌طور تخصصی روی بازاریابی وابسته‌ تمرکز دارد. این سایت زیرساخت‌های مناسبی فراهم کرده‌ است تا از طریق آن افراد و فروشندگان بتوانند با یگدیگر ارتباط برقرار کنند و فروش و درآمد خود را افزایش دهند.

این پلتفرم فعالیت خود را در سال 1399 و با هدف ایجاد ارتباط میان فروشگاه‌ها و بازاریاب‌ها آغاز کرد. هم‌اکنون فروشگاه‌های معتبر و مشهوری با این برند همکاری می‌کنند و از طریق آن، اهداف کسب و کار خود را محقق می‌کنند. شما به عنوان یک ناشر یا بازاریاب می‌توانید به‌طور رایگان در این سایت عضو شوید و پس از آن، به صدها فروشگاه دسترسی پیدا کنید تا همکاری در فروش را با آن‌ها آغاز کنید.

تسویه‌ حساب سایت با ناشران در بیستم هر ماه صورت می‌گیرد؛ بنابراین هیچ نگرانی‌ای بابت دریافت پول از این سایت وجود نخواهد داشت. علاوه بر این، فروشگاه‌ها نیز توسط افیلی اعتبارسنجی می‌شوند تا از بروز هرگونه مشکلی در آینده جلوگیری شود. شما به راحتی می‌توانید در این سایت‌ (به عنوان فروشنده‌ یا ناشر و بازاریاب) فعالیت کنید و از طریق آن به درآمد برسید.

ورود به پلتفرم افیلی

5. سامانه‌ همکاری در فروش اردمی

اردمی یک سایت تخصصی در حوزه‌ سلامت و زیبایی است که محصولات آرایشی و بهداشتی معتبر را با تخفیف‌های مناسب به مخاطبان خود عرضه می‌کند. در این سایت تنوع بالایی از محصولات وجود دارد. علاوه بر این، ارائه بن‌های تخفیف برای خرید اول و خریدهای فصلی آن نیز شرایط خوبی برای خرید کالا در این‌‌ سایت‌ فراهم کرده‌ است.

شما به راحتی می‌توانید در سیستم همکاری در فروش وبسایت اردمی عضو شوید و از طریق تبلیغ و بازاریابی برای محصولات آن، کمیسیون فروش‌ دریافت کنید. اگر یک خانم خانه‌دار هستید یا در حوزه‌ زیبایی و آرایشی تولید محتوا می‌کنید، این سایت پیشنهاد خوب و سودبخشی برای شماست.

برای آغاز این بیزینس ابتدا وارد سایت اردمی شوید و در سیستم همکاری‌ در فروش آن ثبت‌نام کنید. سپس لینک اختصاصی خود را در گروه‌ها و شبکه‌های مجازی به اشتراک بگذارید. اکنون به‌ازای هر فر‌وش می‌توانید کمیسیون دریافت کنید‌ و به درآمد خوبی دست یابید.

لینک ورود به فروشگاه اینترنتی اردمی

6. رسانه‌ تجارت نوین

“رسانه‌ تجارت‌ نوین” بیش از 10 سال است که در حوزه‌ فناوری‌های دیجیتال‌ فعالیت می‌کند. مهم‌ترین فعالیت این سایت ارائه دوره‌‌های تخصصی در زمینه‌ دیجیتال مارکتینگ و کسب درآمد آنلاین است. اگر شما به این موضوعات علاقه‌ دارید، می‌توانید همکار فروش نوین شوید و 30 درصد از سهم فروش‌‌ دوره‌های آموزشی آن را دریافت کنید.

برای هر دوره‌ آموزشی 7 بنر تبلیغاتی طراحی شده‌ است. علاوه بر این، رسانه‌ تجارت نوین چندین تگ سایت و استوری اینستاگرام نیز برای هر یک از دوره‌های خود طراحی کرده‌ که کار شما را تا حدودی راحت‌تر کرده‌ است‌. شما فقط باید در سایت ثبت‌نام کنید تا با دریافت لینک اختصاصی خود، بازاریابی و تبلیغات را آغاز کنید و به درآمد برسید.

لینک ورود به سایت نوین

7. سیستم همکاری‌ در فروش‌ افیلیو

افیلیو یکی دیگر از سیستم‌های همکاری در فروش ایرانی است که در این مقاله‌ از دانشگاه کسب و کار به شما معرفی می‌کنیم. شما هم به عنوان صاحب کسب و کار و هم به عنوان ناشر و بازاریاب می‌توانید در این سایت ثبت‌نام کنید و در یک معامله‌ دو سربرد به درآمد برسید. اگر می‌خواهید فروش‌ و بازدید کسب‌وکار خود را از طریق افیلیت مارکتینگ افزایش دهید، این ویژگی‌های سایت‌ افیلیو می‌تواند توجه شما را به خود جلب کند:

 • امکان قرار دادن تبلیغات، فقط در رسانه‌هایی مطابق با سلیقه‌ شما
 • عدم پرداخت کمیسیون به سایت برای بازدیدها و ترافیک‌هایی که منجر به خرید نشده‌اند
 • امکان تارگت قرار دادن‌ گروه‌ هدف شما
 • مشاوره‌ و اجرای رایگان برای افزایش فروش و بازدید کسب و کار شما‌

برای بهره‌مندی از این مزایا و ثبت‌نام به عنوان ناشر یا فروشگاه، از طریق لینک زیر وارد سایت افیلیو شوید.

ورود به سایت افیلیو

8. فروشگاه اینترنتی میهن استور

فروشگاه اینترنتی میهن استور در سال 1386 توسط یکی از کارآفرینان پیشگام در صنعت وب کشور بنیان نهاده‌ شد. این شرکت از اولین شرکت‌هایی است که سیستم همکاری در فروش را در ایران پیاده‌سازی کرد. میهن‌استور تاکنون با اتخاذ رویه‌ای شفاف و با داشتن‌ بازاریابهای فعال و معتبر فراوان توانسته‌ است نام برند خود را در سراسر ایران به هم‌میهنان عرضه نماید.

در این سایت، هم کالاها و محصولات داخلی و هم محصولات با کیفیت خارجی عرضه می‌شود. قیمت مناسب و کیفیت بالای محصولات عرضه‌شده، مهم‌ترین ویژگی این فروشگاه اینترنتی است. شما با ثبت یک ایمیل و شماره‌ همراه می‌توانید در سیستم همکاری‌ در فروش‌ میهن استور عضو شوید و از طریق فروش محصولات مختلف در دسته‌بندی مد و پوشاک، کتاب و رسانه، لوازم دیجیتال، لوازم‌ خانگی و… کسب درآمد کنید.

لینک ورود به فروشگاه اینترنتی میهن استور

9. همکاری در فروش با گروه تبلیغات دیما

دیما یک وبسایت تخصصی در حوزه‌ فناوری و تبلیغات دیجیتال است که فعالیت خود را از سال 1393 آغاز کرد. این سایت هم‌اکنون خدمات متنوعی در زمینه‌ دیجیتال مارکتینگ و تبلیات در شبکه‌های اجتماعی ارائه می‌کند. علاوه بر این موارد، سیستم “دیما افیلیت” نیز در این‌‌ سایت‌ وجود دارد که در آن، برندها و بازاریاب‌ها می‌توانند با یکدیگر همکاری کنند تا اهداف خود را محقق سازند.

بنابراین اگر صاحب یک کسب و کار هستید و می‌خواهید فروش کالا و خدمات خود را افزایش دهید، یا در شبکه‌های اجتماعی بستر مناسبی برای نشر و تبلیغ دارید، سیستم همکاری در فروش دیما را از دست ندهید. ارائه‌ بالاترین درصد کمیسیون، پرداخت منظم، پنل کاربری حرفه‌ای، پشتیبانی دقیق و… از جمله مواردی است که می‌تواند شما را به آغاز فعالیت و کسب درآمد در این سایت ترغیب کند. برای ورود به سایت تبلیغات دیما، بر روی لینک زیر کلیک کنید.

ورود به سایت گروه تبلیغات دیما

10. معرفی فروشگاه اینترنتی زنبیل آنلاین

زنبیل آنلاین یکی دیگر از فروشگاه‌های اینترنتی معتبر در ایران است. در این سایت دسته‌بندی متنوعی از کالاها در حوزه‌ لوازم خانگی، آشپزخانه، مد و فشن، لوازم‌ تناسب اندام، اسباب بازی و… ارائه شده‌ است.

چنان‌چه شما دارای یک سایت، وبلاگ یا صفحه‌ پربازدید در شبکه‌های مجازی هستید، به راحتی می‌توانید از طریق سیستم همکاری در فروش “زنبیل‌ آنلاین‌” درآمد کسب کنید. برخی از مزایای این سیستم‌‌ عبارت است از:

← ارائه بیش از 1200 محصول جذاب و پرفروش در دسته‌بندی‌های مختلف

←پرداخت بالاترین سود مشارکت؛ 30 تا 50 درصد از پورسانت به عنوان سود فروش

← امکانات بسیار متنوع برای تبلیغ محصولات از جمله تبلیغات تصویری، لینک باکس، پست ثابت و…

←پشتیبانی 24 ساعته‌ از طریق ایمیل و تلفن

← واریز پورسانت دو بار در هفته (پنج‌شنبه و دوشنبه)

ورود به فروشگاه اینترنتی زنبیل آنلاین

سخن پایانی

همکاری در فروش یک سیستم کسب درآمد ساده و سودبخش است که بدون نیاز به سرمایه یا فضای مشخص می‌تواند شما را به درآمد برساند. شما در این بیزینس فقط به یک گوشی هوشمند، اینترنت، مهارت بازاریابی و فعالیت در فضای مجازی نیاز دارید تا بتوانید به عنوان بازاریاب وابسته‌ کسب درآمد کنید. بنابراین اگر دانشجو یا خانم خانه‌دار هستید، اگر به شغل دوم نیاز دارید یا می‌خواهید بدون هزینه و سرمایه به درآمد‌ برسید، این کار به شما اختصاص دارد.

ما در این مقاله از دانشگاه کسب و کار به تعریف سیستم افیلیت مارکتینگ پرداختیم و مزایای آن را بررسی کردیم. سپس ده سایت معتبر برای آغاز فعالیت در این بیزینس را به شا معرفی کرده‌ و مزایای آن‌ها را شرح دادیم. نظر شما درباره همکاری در فروش چیست؟ اگر تاکنون از این روش به درآمد رسیده‌اید، نظرات و پیشنهادهای خود را با ما در میان بگذارید. خواننده‌ نظرات ارزشمند شما هستیم.‌

Leave a comment