یکی از مهم‌ترین چیزهایی که هنگام استخدام و مصاحبه کاری از شما درخواست می‌شود رزومه است. رزومه‌ یک فایل یک‌ تا دو صفحه‌ای است که در آن اطلاعات شخصی، تحصیلات و مهارت‌ها، سابقه کار و علاقه‌مندی‌های شما ذکر می‌شود تا به کارفرمایان کمک کند به شناخت بیشتری نسبت به شما و حوزه‌های کاری‌تان دست یابند. به همین علت داشتن‌ آن اهمیت زیادی در کاریابی دارد و حتی می‌تواند به خود شما‌‌‌ نیز کمک کند تا به دیدگاه جامعی از خود و علایقتان دست یابید.

از آن‌جا که امروزه‌ ساخت رزومه آنلاین گستردگی بیشتری نسبت به رزومه‌های کاغذی دارد، وبسایت‌های متعددی امکان رزومه‌ساز آنلاین را فراهم کرده‌اند تا دسترسی سریع و سهولت افراد را افزایش دهند. ما در این مقاله از دانشگاه کسب و کار به تعریفی از رزومه‌‌ پرداختیم و 10 سایت کاربردی برای سا‌خت ر‌زومه‌ آنلاین‌‌ معرفی کردیم که مزایا و شرایط خوبی برای کاربران خود فراهم کرده‌اند. پس تا پایان این مقاله‌‌ همراه ما باشید تا با چند وب سایت مفید آشنا شوید و مطابق با نیاز خود از آن‌ها استفاده کنید.

رزومه چیست؟

رزومه را میتوان در یک تعریف کلی معرفی‌نامه‌ای دانست که در آن، فرد به ارائه‌ مشخصات فردی خود مانند؛ سن، تحصیلات، مهارت‌ها، علایق و سوابق کاری خود می‌پردازد. این معرفی‌نامه معمولا یک تا دو صفحه است و به کارفرمایان کمک می‌کند با توجه به سوابق و مهارت‌های متقاضیان در رزومه، فرد مورد نظر خود را دعوت به مصاحبه‌ و استخدام کنند.

رزومه‌ انواع متعددی دارد که از مهم‌ترین آن‌ها میتوان به رزومه‌‌ تحصیلی (برای تحصیل یا مهاجرت‌های تحصیلی‌‌)، رزو‌مه حرفه‌ای، رزومه اینفوگرافیک، ر‌‌زومه مهارت محور و ر‌زومه خود اشتغالی اشاره کرد.‌

 • چرا باید رزومه‌ بنویسیم؟

نوشتن‌ رزومه‌ مهم‌ترین گام برای استخدام و کاریابی است. این کار در وهله‌ اول به شما کمک می‌کند بتوانید مهارت‌ها و سلایق کاری خود را شناسایی کنید و در جهت توسعه و بهبود آن‌ها قدم بردارید.

علاوه بر این به کارفرمایان کمک می‌کند به واسطه‌ آن بیشتر با شما آشنا شوند و مطابق با شرایط مورد نیاز خود، شما را به مصاحبه کاری یا استخدام دعوت کنند. به این ترتیب، اگر رزومه‌ نداشته‌‌‌ باشید نمی‌توانید توانمندی‌ها و مشخصات خود را معرفی کنید و آن را در دسترس صاحبان کسب و کارها قرار دهید.

معرفی 10 سایت رزومه ساز فارسی

تا این بخش از مقاله‌ دانشگاه کسب و کار با مفهوم رزومه و اهمیت استفاده از آن آشنا شدید. اگر قصد دارید به صورت آنلاین اقدام به ساخت ر‌زومه‌ کنید، ما در ادامه‌ این مقاله‌‌ به معرفی چند وب سایت مفید پرداختیم و ویژگی‌های مهم آن‌ها را شرح دادیم:

1.‌ وبسایت CvResume‌

رزومه‌ساز آنلاین سی‌وی رزومه یکی از سایت‌های کاربردی برای ساخت رزومه‌‌ رایگان است. با این رزو‌مه ساز حرفه ای و چند زبانه‌ می‌توانید رزومه‌‌‌ کاری خود را به زبان‌های مختلف فارسی، انگلیسی، آلمانی و ترکی استانبولی بسازید. سپس می‌توانید‌ در کمتر از 10 دقیقه اطلاعات خود را در رزومه‌ساز وارد کرده‌ و رز‌ومه‌ ساخته‌ شده‌ را در فرمت PDF دانلود کنید و یا حتی لینک نسخه آنلاین آن را با استخدام کنندگان و یا سایت‌های کاریابی به اشتراک بگذارید.

این سایت با ارائه‌ بیش از 20 قالب رزومه گرافیکی و متنوع برای هر شغلی با فرمتی استاندارد، بهترین معرف شما برای شرکت‌ها خواهد شد.

ویژگی‌های پیشرفته این رزومه‌ساز فارسی مانند نمونه رزومه‌های تکمیل شده‌ برای مشاغل مختلف، راهنمای نکات رزومه نویسی در حین وارد کردن‌ اطلاعات، پیشنهاد کلمات کلیدی برای رزومه و همچنین بررسی کیفیت رزومه‌ها باعث شده‌ است که استفاده از سایت «سی‌وی رزومه»‌‌ بسیار سریع و راحت باشد.

ورود به وبسایت سی‌وی رزومه‌

2. ساخت رزومه حرفه‌ای با کاربوم

کاربوم سرویس آنلاین جذب و استخدام نیروی کار است که همانند یک پل ارتباطی میان متقاضیان استخدام و کارفرمایان عمل می‌کند. در این وبسایت خدمات متنوع و تقریبا کاملی وجود دارد که اگر به دنبال کا‌ر باشید می‌تواند تا حد زیادی نیازهای شما را برآورده‌ کند.

تاکنون بیش از یک میلیون رزومه آنلاین در وبسایت کاربوم ساخته‌ شده‌ است؛ بنابراین میتوان آن را یکی از سرویس‌های مفید و پرطرفدار رزومه‌ساز و کاریابی کشور معرفی کرد. چند ویژگی مهم این وب‌سایت شامل موارد زیر است:

 • استفاده از دو زبان فارسی و انگلیسی
 • قرار دادن کدQR برای سهولت دسترسی کارفرمایان به رزومه افراد
 • امکان مدیریت‌ چندین ر‌زومه و اشتراک‌گذاری آن در فرمت‌های PDF و HTML
 • ارائه تست‌های شخصیت شناسی مختلف برای کمک به شناسایی علایق و استعدادهای افراد

ورود به سایت کاربوم

3. سی‌وی بیلدر

وبسایت سی‌وی بیلدر (CvBuilder) یکی از بهترین سایت‌های ساخت رزومه آنلاین است. شما با استفاده از این وب سایت می‌توانید در کمتر از ده دقیقه رزومه‌ خود را در سه زبان فارسی، انگلیسی و آلمانی بنویسید و آن را در قالب PDF یا Wordدانلود کنید.

برای این کار فقط لازم است اطلاعات خود را در فرم رزومه‌‌ وارد کنید‌‌ و پس از انتخاب قالب و زبان، آن را استخراج نمایید. سی‌وی‌ بیلدر‌ چند ویژگی مهم دارد که آن را از سایر سایت‌ها متمایز می‌کند:

 • قالب‌ها و فرمت‌های متنوع

در وبسایت سی‌وی بیلدر بیش از 30 قالب رایگان و پولی وجود دارد که شما می‌توانید با توجه به سلیقه خود، یک رزومه‌ خلاقانه، گرافیکی، رسمی و حرفه‌ای و‌ با تک ستون یا چند ستون‌ بسازید. پس از پایان کار نیز می‌توانید آن را در 32 فرمت PDF یا 7 فرمت‌ Word استخراج و دانلود کنید.

 • نمونه رز‌ومه مشاغل مختلف

اگر تاکنون رزومه نساخته‌اید و با نحوه ساخت آن آشنایی ندارید، این امکان وبسایت سی‌وی بیلدر به شما اختصاص دارد. شما در این سایت می‌توانید نمونه‌هایی از رزو‌مه‌های مشاغل مختلف را ببینید و برای نوشتن‌ رزومه خود ایده بگیرید.

 • امکان مدیریت چندین رزومه‌

ویژگی مهم دیگری که در این سایت وجود دارد این است که شما با ایجاد یک حساب کاربری در آن، می‌توانید چندین رزومه کاری یا تحصیلی را ساخته‌ و مدیریت کنید. بنابراین نیازی به ساخت اکانت‌های مختلف ندارید.

 • ساخت رزومه در 3 زبان مختلف

یک مزیت مهم دیگر در سایت سی‌وی بیلدر این است که به کاربران اجازه می‌دهد رزومه‌های خود را در سه زبان مختلف انگلیسی، فارسی و آلمانی بسازند. به این ترتیب اگر کاربری بخواهد برای بورسیه‌های کاری و تحصیلی رز‌ومه بفرستد، می‌تواند از این وبسایت استفاده کند و به راحتی رزومه انگلیسی‌ یا آلمانی بسازد.

ورود به سی‌وی بیلدر

4. ساخت رزومه و کاریابی در ای استخدام

ای استخدام یک وبسایت و اپلیکیشن کاربردی است که مخصوص کاریابی و استخدام طراحی شده‌ است. شما می‌توانید به راحتی در این وب‌سایت ثبت‌نام کرده‌ و با ساخت رزومه آنلاین و روشن‌ کردن‌ اعلان «نمایش آن به کاربران» شانس استخدام و کاریابی‌ خود را افزایش دهید. برخی از ویژگی‌های سایت e – estekhdam عبارت است از:

 • قالب‌های متنوع و کاربردی با امکان تغییر رنگ و فونت
 • امکان نمایش رزومه به کارفرمایان و مشاهده‌ و‌ دریافت پیشنهادهای کاری مرتبط
 • ساخت رایگان و سریع رزومه‌ و امکان دانلود آن در قالب PDF

ورود به سایت ای استخدام

5. رزومه ساز آنلاین جاب ویژن

جاب ویژن یکی از معتبرترین سایت‌های استخدام در ایران است که به تازگی از تکنولوژی هوش مصنوعی برای ساخت رزومه آنلاین خود استفاده می‌کند. بسیاری از سازمان‌ها و برندهای مشهور نظیر؛ اسنپ، دیجی کالا، علی بابا، ایرانسل و… از این سایت برای آگهی‌های کاریابی خود استفاده می‌کنند. بنابراین میتوان آن را یک پلتفرم بزرگ و سابقه‌دار دانست که هر ساله‌ بیش از 20 هزار نفر از طریق آن استخدام می‌شوند.

برخی از امکات جاب‌ ویژن که ممکن است آن را به انتخاب اول شما تبدیل کند شامل موارد زیر است:

 • قالب‌های رایگان و متنوع
 • امکان ساخت رزومه فارسی و انگلیسی به طور همزمان
 • فرصت‌های شغلی معتبر و مفید از بهترین شرکت‌ها و سازمان‌ها
 • ارائه بیش از 500 مقاله و مطلب آموزشی در رابطه‌ با استخدام و رزومه نویسی

ورود به جاب ویژن

6. وبسایت رزومه‌‌ فارسی

وبسایت رزومه‌‌‌ فارسی یک وبسایت تخصصی در حوزه ساخت رزومه آنلاین به صورت ساده و حرفه‌ای است. تیم این وب‌سایت از کارشناسان و افراد باتجربه‌ای ساخته‌ شده‌ که اطلاعات و نکات خوبی در خصوص اصول نگارش و طراحی رز‌ومه و‌ خدمات پیش از استخدام و کاریابی در اختیار شما قرار می‌دهند.

شما با استفاده از وبسایت رزومه فارسی می‌توانید در مدت کوتاهی رزومه‌ شخصی خود را در قالب‌های حرفه‌ای و رایگان بسازید و آن را در فرمت JPG یا PDF دریافت کنید. این وب‌سایت امکاناتی فراهم کرده‌ است که خیال شما را از امنیت اطلاعات کاربری‌تان راحت کند و حتی در صورت نیاز ویراستاری یا طراحی قالب‌های مورد نظر شما را نیز برعهده بگیرد.

ورود به سایت ر‌زومه فارسی

7. زومیتو

زومیتو پایگاه تخصصی ساخت رزومه‌ آنلاین است که شرایط ساخت‌ حرفه‌ای‌ترین رزومه‌های فارسی و انگلیسی را فراهم کرده‌ است‌. برخی از امکانات این وب‌سایت عبارت است از:

 • قالب‌های جدید و خلاق که هر چند وقت بک‌بار به‌روزرسانی می‌شود و با تنوع و طرح‌های جذاب‌تری در اختیار افراد قرار می‌گیرد
 • امکان سفارش و ساخت قالب حرفه‌ای و تخصصی
 • ساخت رزومه در کمترین زمان ممکن با هزینه‌ای اندک
 • ارائه مطالب تخصصی در حوزه رزومه‌نویسی و نکات مهم برای موفقیت در آن

با توجه به این ویژگی‌ها، حتی اگر قصد ساخت رزومه را هم ندارید به وب‌سایت زومیتو مراجعه کنید تا با مطالعه‌ مقالات تخصصی آن مهارت و دانش خود را در این حوزه افزایش دهید.

لینک ورود به زومیتو

8. ایران تلنت

ایران تلنت یکی دیگر از وبسایت‌های تخصصی ساخت رزومه و استخدام است که بیش از یک میلیون نفر عضو فعال دارد و حدود 5000 شرکت رسمی کاریابی در آن اقدام به ارائه آگهی استخدام کرده‌اند.

این سایت تحت مالکیت و مدیریت شرکت “آریا تالین گام” است که از سال 1383 با ارائه‌ خدمات آنلاین برای ایجاد ارتباط مستقیم میان کارجویان و کارفرمایان راه‌اندازی شد. به این ترتیب میتوان آن را از وبسایت‌های باسابقه و مهم ایر‌ان در حوزه رزومه‌نویسی و استخدام دانست. برخی از امکانات وبسایت ایران‌تلنت شامل موارد زیر است:

 • امکان دانلود رزومه‌های انگلیسی در حوزه‌های مختلف نظیر؛ مهندسی، پزشکی، بازاریابی، منابع انسانی، تولید و فروش و…
 • ارائه بیش از 100 آزمون برای مهارت‌سنجی در حوزه‌های مختلف
 • آزمون‌های روانشناسی و شخصیت شناسی
 • امکان ساخت رزومه آنلاین به صورت رایگان و قرار دادن‌ آن در بانک اطلاعات استخدامی سایت
 • مشاهده‌ جدیدترین آگهی‌های استخدامی مرتبط با شما و امکان نمایش خودکار رزومه به آن‌ها

ورود به ایران تلنت

9. ساخت رزومه در وبسایت دانشکار

تیم دانشکار فعالیت خود را در سال 1396 با هدف ایجاد یک پل ارتباطی بین دانشجویان یا فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و شرکت‌ها و کسب‌وکارهای مختلف آغاز کرده است. دانشجو‌یان و فارغ‌‌التحصیلان با استفاده از خدمات مختلف این سایت از جمله؛ رزومه‌ساز آنلاین، فرصت‌های کارآموزی و استخدام، بوت‌کمپ‌های تخصصی، رویدادهای آموزشی و تست‌های شخصیت شناسی می‌توانند با فراگیری مهارت‌های موردنیاز، مسیر شغلی خود را یافته‌‌ و وارد شرکت‌های مورد علاقه خود شوند.

کسب و کارها نیز با اعلام نیازمندی‌های شغلی خود، به رزومه افراد مستعد و متخصص دسترسی خواهند داشت. امکانات این وب‌سایت برای کارجویان و کارفرمایان بسیار خوب است و با در نظر گرفتن شرایطی چون:

 • امکان جست‌وجو در بیش از 500 آگهی استخدام روزانه
 • قرار دادن‌ دوره‌های آموزش و یادگیری مهارت‌های مختلف مانند؛ فریلنسری، پایتون، برنامه نویسی، ماشین لرنینگ و…
 • ساخت رزومه حرفه‌ای و کامل در قالب‌های متنوع
 • امکان اشتراک‌گذاری رزومه‌ها با آگهی‌های استخدامی مرتبط
 • ارائه بیش از 100 مطلب و مقاله آموزشی در حوزه تکنولوژی، کسب درآمد، افزایش شانس استخدام، رزومه‌ نویسی و…

بستر مناسبی برای استخدام و کاریابی فراهم کرده‌ است. شما به راحتی می‌توانید با کلیک بر روی گزینه‌ پایین وارد سایت دانشکار شوید و از امکانات و مقالات آموزشی و تخصصی آن به صورت رایگان استفاده کنید.

لینک ورود به سایت دانشکار

10. راشا سایت

در آخرین معرفی سایت‌های رزومه ساز آنلاین در دانشگاه کسب و کار، قصد داریم به سراغ یک وبسایت مهم در حوزه ساخت و توسعه ابزارهای دیجیتال مانند؛ رزومه‌، پاورپوینت و کارت ویزیت آ‌نلاین برویم. تیم راشاسایت متشکل از افراد متخصص در حوزه‌های کامپیوتر و گرافیک است که فعالیت خود را از سال 1397 آغاز کردند. اصلی‌ترین هدف این تیم‌ در ابتدا، ارائه‌ خدمات مناسب به دانشجویان بود؛ اما بعدها حوزه کار خود را گسترش داد و به طراحی و ساخت حرفه‌ای رزومه و پاورپوینت پرداخت.

این وبسایت امکان ساخت رزومه‌های ساده و حرفه‌ای را به صورت رایگان یا با پرداخت هزینه‌ای بسیار معقول فراهم کرده‌ است. کیفیت و تنوع این قالب‌ها جدید و منحصربه‌فرد است و طراحی حرفه‌ای و چشم‌نوازی دارند. بنابراین اگر قصد دارید رزومه‌ حرفه‌ای خود را با قیمت معقول بسازید به راشا سایت سر بزنید و از قالب‌های آن برای پاورپوینت، ر‌زومه، کارت ویزیت و… لذت ببرید.

لینک ورود به راشا سایت

سخن پایانی

اگر به دنبال کار و استخدام هستید، نوشتن‌ رزومه نخستین گام مهمی است که باید برای تحقق هدف خود بردارید. رزومه‌ یک متن معرفی‌نامه مختصر و جامع است که در آن، فرد به تعریفی از ویژگی‌های شخصی خود می‌پردازد و مهارت‌ها، سوابق کاری، علایق و استعدادهای خود را برای کارفرمایان دسته‌بندی می‌کند. یک ر‌زومه حرفه‌ای علاوه بر این‌که شانس استخدام شما را بالا می‌برد، به شما‌‌ کمک می‌کند تصویری کلی از خود ترسیم کنید و برای بهبود و توسعه مهارت‌های خود بیشتر تلاش کنید.

ما در این مقاله از دانشگاه کسب و کار به تعریف رزومه و اهمیت آن پرداختیم. سپس ده وبسایت کاربردی و مفید را معرفی کردیم که به شما کمک می‌کنند در کمترین زمان ممکن رزومه آنلاین بسازید و حتی آن را در دسترس کارفرمایان قرار دهید. نظر شما درباره اهمیت رزومه‌نویسی چیست؟ اگر تاکنون از این وبسایت‌ها استفاده کرده‌اید، نظرات خود را درباره نقاط ضعف و قوت آن‌ها با ما در میان بگذارید.‌

Leave a comment