با توجه به اینکه در دنیای امروز، تعداد زیادی از افراد درک کرده‌اند که درمان اختلالات روانی و استفاده از دکتر روانشناس معروف از اهمیت بالایی برخوردار است. با این حال، همچنان افرادی وجود دارند که فکر می‌کنند مشکلات روانی از اهمیت کمتری نسبت به مشکلات فیزیکی برخوردارند. این دیدگاه کاملا غلط است زیرا در دوران ما، مشخص شده است که بسیاری از مشکلات و بیماری‌های فیزیکی از روح و ذهن شروع می‌شوند. بنابراین، یکی از مهم‌ترین وظایفی که هر فرد باید انجام دهد، مراقبت از روح و روان خود و استفاده از مشاوره است.

روانشناسی، علمی است که به بررسی احساسات و افکار فردی می‌پردازد و در نتیجه، راه‌حل‌هایی برای مشکلات روانی و روحی ارائه می‌دهد. لازم به ذکر است که مشاوره و گفتگو با یک روانشناس فقط برای افرادی که با مشکلات روحی عمیق مواجه هستند، نمی‌باشد! هر شخص برای مواجهه با چالش‌های زندگی و شناخت بهتر روح و نقاط ضعف خود، به مشاوره نیاز دارد. پیشنهاد می‌کنیم که حتماً یک برنامه مشخص برای مراجعه به مشاور داشته باشید تا تغییرات ناشی از این تصمیم را تجربه کنید. به همین دلیل، در این مقاله از مجموعه مقالات دانشگاه کسب و کار قصد داریم تا ده دکتر روانشناس معروف را به شما معرفی کنیم تا شما بتوانید از خدمات آن‌ها استفاده کنید.

مراجعه به روانشناس به چه افرادی توصیه می‌شود؟

با توجه به افزایش چالش‌های روزانه، مقابله با فشارهای زندگی امروزی بسیار پیچیده‌تر از گذشته است. در این شرایط، استفاده از خدمات یک متخصص روانشناسی برای همه افراد، امری ضروری به نظر می‌رسد. هر کسی که احساس کند تنها نمی‌تواند با مشکلات و فشارهای زندگی خود مقابله کند و نیاز به کمک دارد، باید به یک دکتر روانشناس معروف مراجعه کند. تحقیقات علمی نشان داده‌اند که تجربه فشار زیاد و مداوم می‌تواند منجر به بروز بیماری‌های جسمی و روانی شود. برای نمونه، وقتی فرد تحت فشار قرار می‌گیرد، هورمون کورتیزول در بدنش تولید می‌شود. این هورمون در مدت زمان طولانی می‌تواند منجر به بروز بیماری دیابت شود. علاوه بر این، وقتی فرد تحت فشار زیادی قرار می‌گیرد، ممکن است بیماری‌هایی مانند فشار خون بالا، مشکلات قلبی و افسردگی را نیز تجربه کند.

بررسی برخی از ویژگی‌های مهم یک روانشناس خوب

در این بخش، به بررسی تعدادی از خصوصیات برجسته یک روانشناس خوب و موفق خواهیم پرداخت. برای آشنایی با این ویژگی‌ها تیم دانشگاه کسب و کار را تا انتهای این مقاله همراهی کنید.

1.همدلی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها

یک دکتر روانشناس معروف و کارآمد باید دارای صبر و مهربانی باشد. این یکی از ویژگی‌های اصلی و مهم است. همچنین شما باید احساس کنید که او با شما همدردی دارد. اگر در جلسات مشاوره احساس کنید که مشاور به جای همدردی، شما را با تندی نقد می‌کند، دیگر نباید جلسات را با او ادامه دهید.

2.مهارت و تجربه ویژگی مهم یک دکتر روانشناس معروف

هنگام انتخاب یک متخصص روانشناسی، مطمئن شوید که فرد مورد نظر دارای توانایی و دانش لازم است. برای این منظور، نظرات دیگران را مورد بررسی قرار دهید و همچنین از سوابق تحصیلی او اطلاع پیدا کنید.

3.رازداری از دیگر ویژگی‌های مهم

یکی از جنبه‌های مهمی که باید در انتخاب مشاور خود به آن توجه کنید، حفظ اسرار است. هر گفتگویی که در فضای مشاوره بین شما و مشاور اتفاق می‌افتد، نباید به شخص دیگری منتقل شود. حفظ اسرار باعث می‌شود که شما به مشاور خود اعتماد کنید و با او در مورد شخصی‌ترین مسائل  خود صحبت کنید. بنابراین، حفظ اسرار و رازداری در حل و فهم مشکلات شما تأثیر زیادی دارد.

4.یک دکتر روانشناس معروف باید به روز باشد

یکی از خصوصیات کلیدی یک دکتر روانشناس معروف و حرفه‌ای، داشتن دانش به روز است. همان‌طور که می‌دانید، اطلاعات علم پزشکی روز به روز در حال تغییر و تجدید نظر است. روش‌های درمانی نیز به طور مداوم در حال پیشرفت و بهبود هستند. بنابراین، اگر روانشناس شما با این تغییرات همگام نباشد، ممکن است مشاوره او برای شما به اندازه کافی مؤثر نباشد. این مسئله از اهمیت بالایی برخوردار است.

5.توانایی برقراری رابطه

یک متخصص روانشناسی برجسته و حرفه‌ای، قادر است که با شما یک ارتباط مؤثر برقرار کند، و عمق مشکلات شما را شناسایی کند. علاوه بر این، یک روانشناس کارآزموده، راه‌حل‌ها و مشکلات را برای شما ساده می‌کند. او به شما کمک می‌کند تا در مسیر زندگی، با استرس‌ها، خشم‌ها، ناراحتی‌ها و … به راحتی مواجه شوید و از آنها عبور کنید.

معرفی ده دکتر روانشناس معروف

در این بخش، ما قصد داریم ده نفر دکتر روانشناس معروف را که دارای تمامی ویژگی‌هایی که برشمردیم هستند به شما معرفی کنیم. پس لطفاً در ادامه این مسیر با ما همراه شوید.

1.معرفی مرضیه ماشاالله زاده دکتر روانشناس معروف

دکتر مرضیه ماشاالله زاده با دلسوزی و صبر فراوان، با آرامشی بی نظیر به حرف‌های شما گوش می‌دهند و راه‌حل‌های مناسب را در اختیار بیمار قرار می‌دهند. به طور کلی، این دکتر را به همه پیشنهاد می‌کنیم.

 • آدرس: کاشان – 5 کیلومتری قطب راوندی – انتهای بلوارپرستار
 • شماره تماس: 55549111-031

ارتباط با دکتر مرضیه ماشاالله زاده

2.معرفی دکتر فاطمه آریان سپهر

روش‌های کاربردی و تمرینات تخصصی ایشان با اخلاق بی‌نظیرشان به شما کمک می‌کند تا منابع اضطراب‌هایتان را شناسایی کنید. با توضیحات دلپذیر و مهرآمیزشان، می‌توانید متوجه شوید که در ذهن و مغز شما چه پدیده‌هایی در حال رخ دادن است و چگونه می‌توان نسبت به فکرها و رفتارهایتان آگاه شوید.

 • آدرس: تهران، بلوار اندرزگو، روبروی فست فود شادی، بن بست سالاری، پلاک 12، طبقه 4، کلینیک پایا
 • شماره تماس: 09301223835

ارتباط با دکتر فاطمه آریان سپهر

3.معرفی هادی براتی دکتر روانشناس معروف

پس از گذراندن طول درمان خود با دکتر هادی براتی، متوجه می‌شوید عملکرد و روش‌هایی که ایشان پیشنهاد می‌دهند بسیار برجسته است و در همه جوانب قابل قبول می‌باشند.

 • آدرس: اصفهان – بلوار شهدای صفه – بیمارستان تخصصی خانواده
 • شماره تماس: 36201392-031

ارتباط با دکتر هادی براتی

4.معرفی دکتر سبحان پور نیکدست

از آنجا دکتر روانشناس معروف سبحان پور نیکدست، به سبک کاری عملی متمایل هستند، روند حل چالش‌ها با سرعت پیش می‌رود و به سرعت نتایج مثبتی کسب می‌کنند که این امر افراد را برای ادامه فعالیت‌ها و جلسات درمانی امیدوار می‌کند. این روش کار برای مراجعین بسیار جذاب و مؤثر بوده است.

 • آدرس: تهران – تهران – فلکه دوم صادقیه – خیابان ستارخان – بعد از خیابان شهدای صادقیه – پلاک 747 – واحد 6 – کلینیک تخصصی آوان
 • شماره تماس: 44249104-021

ارتباط با دکتر سبحان پور نیکدست

5.معرفی بهاره زارع دکتر روانشناس معروف

داشتن یک مشاور در زندگی بسیار ارزشمند است، اما انتخاب مشاور مناسب از همه چیز مهم‌تر است. خانم دکتر بهاره زارع یکی از آن دسته از مشاوران است که با مراجعه به آنها، قطعاً به نتیجه می‌رسید. راه‌حل‌های ارائه شده توسط ایشان همیشه برای مراجعینشان مفید بوده است.

 • آدرس: شیراز – خیابان مطهری شمالی، کوچه 14 اولین درب سمت چپ پلاک127 طبقه1
 • شماره تماس: 36294184-071

ارتباط با دکتر بهاره زارع

6.معرفی دکتر روانشناس میترا کوراغلی

این دکتر روانشناس معروف، با توجه به توانایی خود در شناسایی سریع مشکلات و بیماری‌ها، بلافاصله بهترین راه حل را پیشنهاد می‌کند، بدون اینکه وقتی را هدر دهد! او رفتاری بسیار دوستانه دارد و صبور است. در مقایسه با سایر پزشکان، ایشان به دنبال اتلاف وقت نیست و تنها هدف دکتر میترا کوراغلی از بین بردن مشکلات و ایجاد احساس خوبی برای بیمار خود است.

 • آدرس: یزد
 • شماره تماس: ایشان به صورت آنلاین و از طریق سایت‌های مشاوره آنلاین فعالیت می‌کنند.

ارتباط با دکتر میترا کوراغلی

7.معرفی مریم عمرانی دکتر روانشناس معروف

مریم عمرانی، یک روانشناس تخصصی با مدرک دکترا است که در دانشگاه علوم پزشکی سمنان به عنوان مشاور فعالیت می‌کند. ایشان در کلینیک خصوصی خود به درمان روانی فردی و گروهی می‌پردازند. دکتر عمرانی تخصص در زمینه درمان زوج و تشخیص و درمان اختلالات جنسی زنان و مردان دارد. ایشان توانایی درمان دائمی زودانزالی و واژینیسموس را نیز در کارنامه خود دارد.

 • آدرس: سمنان – سمنان، میدان سعدی. ساختمان صدف. طبقه اول واحد 7
 • شماره تماس:  091215311829

ارتباط با دکتر مریم عمرانی

8.معرفی دکتر روانشناس معروف همدم ملاجعفر

این دکتر روانشناس معروف، با دیدگاهی تازه به مسائل نگاه می‌کند و سریعاً افراد را قضاوت نمی‌کند. ایشان به شما اجازه می‌دهند که توضیحات خود را به طور کامل ارائه دهید. این موضوع که دکتر همدم ملاجعفر به مسائل از یک زاویه متفاوت نگاه می‌کنند و سریعاً به سخنان شما (به صورت منفی) واکنش نشان نمی‌دهند، بزرگ‌ترین دلیلی است که مراجعین ایشان نسبت در جلسات مشاوره حال خوبی دارند و احساس امنیت می‌کنند.

 • آدرس: کرج – عظیمیه – بیمارستان تخت جمشید
 • شماره تماس: 91010024-026

ارتباط با دکتر همدم ملاجعفر

9.معرفی جعفر ترشیزی روانشناس معروف

دکتر ترشیزی یک پزشک با تجربه و متعهد هستند که با بیمارانش به شکلی دوستانه رفتار می‌کنند. این امر باعث می‌شود که شما بتوانید به راحتی در مورد مشکلات خود با ایشان صحبت کنید. پیشنهاد تیم دانشگاه کسب و کار این است که به هنگام مشاهده نشانه‌های اضطراب و یا افسردگی به ایشان مراجعه کنید و درمان خود را ادامه دهید. امیدواریم که نتیجه مطلوب را بگیرید.

 • آدرس: نیشابور – میدان بسیج، ابتدای جاده باغرود، مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی حکیم
 • شماره تماس: 41412020-051

ارتباط با دکتر جعفر ترشیزی

10.معرفی مریم اردانی دکتر روانشناس معروف

روانشناس مریم اردانی با دقت و درک عمیقی به حالت روانی و روحی بیماران خود نگاه می‌کند و برای هر فرد بر اساس شرایطشان بهترین روش‌های درمانی را پیشنهاد می‌دهد. اگر احساس اضطراب و استرس شدیدی را تجربه می‌کنید، با استفاده از راهکارهایی که خانم دکتر ارائه می‌دهند، مشکلات شما به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد.

 • آدرس: ایشان به صورت آنلاین در وب‌سایت‌های مربوط به مشاوره روانشناسی فعالیت می‌کنند.
 • شماره تماس: 09139354504

ارتباط با روانشناس مریم اردانی

کلام آخر

خیلی خوشحالیم که تا انتهای این مقاله همراه تیم دانشگاه کسب و کار بودید. در آخر لازم است به این نکته توجه کنید که یکی از فواید برجسته مشاوره با یک دکتر روانشناس معروف، این است که شما را در فراگیری تکنیک‌های ارتباطی سالم و مثبت یاری می‌رساند. قدرت برقراری ارتباط مؤثر و سالم به این معناست که شما قادر هستید کنترلی بر احساسات خود داشته باشید، احترام به دیگران را حفظ کنید و به افراد اطراف خود اهمیت بدهید.

اگر شما به سرعت عصبانی می‌شوید، از مواجهه مستقیم با افراد می‌ترسید یا در هنگام صحبت کردن اضطراب دارید، روانشناس می‌تواند به شما در یادگیری تکنیک‌هایی برای برقراری ارتباط صحیح و آسوده با دیگران کمک کند. حالا شما برای ما بنویسید. نام دکتر روانشناسی که تاکنون به آن مراجعه کرده‌اید و از ایشان راضی بوده‌اید را برای ما بنویسید. به نظر شما مهم‌ترین ویژگی یک دکتر روانشناس موفق چیست؟

Leave a comment