راه‌اندازی کسب و کار شخصی و درآمدزایی از این طریق نیاز به تحقیق و مطالعه زیاد دارد. شما باید در کنار رشد مهارت‌ها و کسب دانش و تجربه، شیوه زندگی خود را هم هماهنگ با مسیر موفقیتتان بچینید. طوری که با هر قدمی که برمی‌دارید به آرزوهای خود نزدیک و نزدیک‌تر شوید. شرکت در دوره‌های آموزش کسب و کار رایگان ، خواندن سرگذشت افراد موفق، مطالعه درباره شیوه‌های جدید مدیریت بیزنس و … تاثیرگذارترین فعالیت‌ها برای رسیدن به موفقیت هستند. از این رو ما تصمیم گرفتیم مصاحبه‌ای با خانم رها طاعتی موسس آکادمی راه داشته باشیم. کارآفرینی جوان و بسیار موفق در حوزه آموزش‌های کسب و کار در ایران! با ما همراه باشید.

1- توضیح مختصری در مورد خودتان بدهید؟

رها طاعتی، متولد 1378 و موسس آکادمی راه هستم. تهران زندگی می‌کنم و کسب و کارم را از طریق فضای آنلاین اداره می‌نمایم. یک تیم حدودا 15 نفره دارم که همگی دور کار هستند. و بیش از 5000 مهارت‌جو در از شهرها و کشورهای مختلف در حال استفاده از دوره‌های آموزشی ما هستند.

2- مهم‌ترین ویژگی شخصیتی رها طاعتی چیست؟

مهم‌ترین ویژگی شخصیتی من، بلندپروازی و عملگرایی است. فاصله ایده تا اجرا برای من بسیار کم است و حتی می‌توان گفت در شروع کردن عجول هستم. اما در نتیجه گرفتن صبور و با حوصله رفتار می‌کنم. عقیده دارم در محیطی که از طرف جامعه، خانواده و اطرافیان محدود می‌شویم، دیگر خودمان محدودکننده خود نباشیم. جسارت شروع و تعهد به تلاش مستمر داشته باشیم تا نتیجه مطلوب را به دست آوریم.

3- عادت‌های روزانه شما چیست؟

روز من با برنامه‌ریزی، شکرگزاری مکتوب و پاسخ‌گویی به پیام‌ها شروع می‌شود.

یادگیری بخش جدایی‌ناپذیر هر روز من است که به روش‌های مختلف آن را انجام می‌دهیم. مطالعه کتاب‌ها و مقالات به روز، شرکت در دوره‌های آنلاین، حضور در سمینارها، شرکت در کلاس‎های آموزشی و … شیوه‌های من برای یادگیری هستند.

تولید محتوا، نوشتن سناریوهای محتوایی و یافتن ایده‌های جدید نیز بخش دیگری از عادت‌های روزانه من هستند.

4- رمز موفقیت رها طاعتی را چه چیزی می‌دانید؟

موفقیت یک نقطه مشخص یا حد خاصی از پیشرفت و ثروت نیست. من موفقیت را در حال خوب، خدمت به مردم و رو به رشد بودن می‌بینم. همین که هر روز نسبت به دیروزِ خودمان، موفق‌تر باشیم، به ایده‌هایمان جامه عمل بپوشانیم و از بهانه‌هایمان قوی‌تر باشیم؛ بخشی از راه موفقیت را طی کردیم.

5- آیا بدون سرمایه اولیه می‌توان کارآفرین شد؟

بله، قطعا …! به خصوص در این عصر تکنولوژی که مهارت از داشتن پول، سرمایه و ابزار، مهم‌تر است.

من بدون سرمایه اولیه شروع کردم. دفترهای برنامه‌ریزی طراحی می‌کردم و پول حاصل از سود آن‌ها، تعداد بیشتری دفتر چاپ می‌کردم. به مرور زمان با همین پول‌ها، کسب و کارم را توسعه داده و 4 سال بعد موفق به تاسیس آکادمی راه شدم.

6- بزرگ‌ترین اشتباهی که در کسب و کار خود مرتکب شدید، چیست؟

بزرگ‌ترین اشتباهم سرمایه‌گذاری کم روی تبلیغات در 4 سال ابتدایی شروع کارم بود. با اختصاص دادن زمان، پول و تمرکز بیشتر روی تبلیغات می‌توانستم رشد خیلی سریع‌تری را تجربه کنم.

7- آیا بدون کمک دیگران هم می‌توان موفق شد؟

بله؛ البته زمانی که با تمام وجود بپذیریم بزرگ‌ترین چیزی که نیاز داریم، خودمان هستیم!

مشاوره گرفتن از افراد باتجربه و متخصص بسیار خوب است. اما توقع کمک و حمایت داشتن، بی‌جاست و منجر به کاهش سرعت رشد ما می‌شود. چرا که هیچ‌کس بیشتر از خودمان، دلسوز ما نیست. کسی چیزی به ما بدهکار نیست که از زمین و زمان توقع حمایت داشته باشیم.

همیشه به یاد داشته باشید، مهم‌ترین دلیل و سرمنشا موفقیت و رشد هر کسی فقط و فقط خودش است!

8- داشتن یک تیم عالی در موفقیت آکادمی راه چه نقشی داشته است؟

هیچ‌چیزی به اندازه تشکیل تیمی از افراد توانمند و قرار دادن هرکس در جایی که برایش مناسب است، منجر به رشد یک کسب و کار نمی‌شود. به قول یکی از همکاران، تیم تقریبا بهای آزاد شدن زمانتان است. یعنی شما کاری را انجام نمی‌دهید و تیمتان زحمت آن کار را می‌کشند. در نتیجه زمان شما آزاد شده و می‌توانید سراغ قدم‌های بعدی بروید.

9- برای ایده پردازی بیشتر در کسب و کار خود چه کاری انجام می‌دهید؟

سعی می‌کنم ترندها را دنبال کرده و بدون گارد و پیش قضاوتی، رویکرد افراد مختلف را ببینم. با مطالعه و یادگیری مداوم، ذهنم را فعال نگه داشته و از چالش‌های جدید استقبال می‌کنم.

10- یک توصیه کاربردی برای کاربران سایت “دانشگاه کسب و کار” که صاحب بیزنس هستند، ارائه کنید!

به عنوان یک حوان 24 ساله که خودش هنوز در حال یادگیری و کسب و تجربه می‌باشد، ادعای خاصی ندارم. اما می‌توان به عنوان یک دوست، یکی از تجربیاتم را منتقل کنم:

این سنی که الان دارید، این پویایی و فرصت رشد همیشگی نیست. قدرش را بدانید و از لحظه به لحظه زمانتان به درستی استفاده کنید.

11- هر نکته دیگری که فکر می‌کنید باید گفته شود را بفرمایید

ما در مجموعه آکادمی راه با برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف و ارائه محتوای مفید و رایگان سعی می‌کنیم راه کسب درآمد را به همه آموزش دهیم. حتی آن‌هایی که سرمایه اولیه ندارند. پیشنهاد می‌کنم برای یادگیری بهتر روند مدیریت و اداره بیزنس، دوره آموزش راه اندازی کسب درآمد از اینترنت را در سایت آکادمی راه مشاهده نمایید. علاوه بر این دوره آموزش طراحی لوگو را هم می‌توانید با محتوایی کاملا جدید و نو در مجموعه ما تهیه کنید.

همچنین پیشنهاد می‌کنم برای دریافت محتوای به روز، ارزشمند، کاربردی و رایگان به پیج آکادمی راه در اینستاگرام مراجعه کنید.

سخن پایانی

هدف ما از مصاحبه فوق، آشنایی بیشتر شما عزیزان با شیوه تفکر و رفتار یک فرد موفق در جامعه است. خانم رها طاعتی توانستند با پشتکار و تلاش فراوان در اوایل جوانی موسسه آموزشی هدفمندی را راه‌اندازی کنند. در حال حاضر آکادمی راه یکی از برترین موسسه‌های آموزشی در کشور است که جدیدترین دوره‌های مهارت‌آموزی را برگزار می‌کند. مهارت‌جویان در این دوره‌ها با آخرین تکنیک‌های دنیا در حوزه‌های مختلف آشنا می‌شوند. از این رو توصیه می‌کنیم برای به روز کردن اطلاعات و آموزش‌های خود حتما به وبسایت آکادمی راه سر بزنید.

Leave a comment