ویزای تحصیلی کانادا یکی از پرطرفدارترین ویزاهای این کشور است که در سال های اخیر طرفداران زیادی در دنیا پیدا کرده است. این ویزا راه را برای کانادا هموار می کند و با استفاده از آن می توانید به راحتی پروسه مهاجرت خود را به این کشور آغاز کنید. گرفتن ویزای دانشجویی کانادا آسان و سریع است، اما تنها در صورتی که یک مورد عالی داشته باشید. در این مقاله قصد داریم شما را با مراحل اخذ ویزای تحصیلی آشنا کنیم تا بتوانید به سرعت اجازه ای مطمئن برای حضور در کانادا دریافت کنید.

اگر به دنبال وکیل برای مهاجرت به کانادا هستید خدمات سازمان مهاجرتی ناگار در اختیار شماست. هم اکنون می توانید برای داشتن یک راه مطمئن برای اخذ ویزا با کارشناسان سازمان مهاجرتی نگار وقت مشاوره بگیرید.

ویزای تحصیلی کانادا چیست؟

ویزای تحصیلی کانادا یکی از انواع ویزای موقت این کشور است که از اعتبار خاصی برخوردار است. این ویزا مجوزی است که به متقاضی امکان تحصیل و اخذ مدرک از یک موسسه آموزشی معتبر در کانادا را می دهد. توجه داشته باشید که مدت اعتبار این ویزا بستگی به طول دوره تحصیلی دارد و در این مدت برای سطوح مختلف تفاوت هایی وجود دارد.

علاوه بر این، در طول دوره تحصیل متقاضی، ممکن است نیاز به تمدید ویزا احساس شود که می تواند از طریق وب سایت آنلاین خدمات مهاجرت کانادا انجام شود.

مهاجرت به کانادا با استفاده از ویزای تحصیلی دانشجویی یکی از بهترین راه ها می باشد. دلیل این امر این است که مسیر مشخصی برای اقامت دائم وجود دارد که می توان آن را پس از دوره تحصیلی شروع کرد. برای اطلاعات کامل در مورد اقامت دائم کانادا می توانید از طریق لینک زیر با سازمان مهاجرت نگاریم تماس حاصل فرمایید: https://negarimmigration.com/canada-migration/

5 مرحله برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا

به طور کلی برای دریافت ویزای تحصیلی در کانادا 5 مرحله وجود دارد. بهتر است تاکید کنیم که فرآیند اخذ ویزای تحصیلی در این کشور واضح و آسان است. بنابراین با تسلط بر آن می توانید در چند مرحله مجوز دانشجویی برای حضور در این کشور را دریافت کنید.

نامه پذیرش تحصیلی

نامه پذیرش تحصیلی مرحله قبل از ویزای دانشجویی است که برای آن باید در سایت دانشگاه حضور داشته باشید و ثبت نام کنید. با ثبت نام در وب سایت می توانید درخواست جدیدی برای دوره مورد نظر خود باز کنید و درخواست خود را برای دریافت نامه پذیرش نهایی ارسال کنید.

دریافت نامه پذیرش تحصیلی مستلزم ارائه مدارکی است که شامل مدرک زبان، مدرک تحصیلی و رزومه می باشد. پس از ثبت درخواست در سامانه دانشگاه، بررسی درخواست متقاضی و ارائه پاسخ کمیته پذیرش از طریق ایمیل به متقاضی، حدود یک هفته تا 5 هفته زمان می برد.

در حال حاضر هزینه دریافتی دانشگاه های کانادا برای رسیدگی به این درخواست از 100 تا 250 دلار کانادا می باشد که پس از ثبت نهایی درخواست باید منتظر پاسخ نهایی باشید تا مرحله بعدی شروع شود.

تهیه مدارک ویزا

با دریافت نامه پذیرش از دانشگاه هدف می توانید وارد مرحله مهم بعدی شوید. این مرحله آماده سازی مدارک برای ثبت درخواست ویزا در سفارت است که شاید مهمترین قسمت کار مهاجرت تحصیلی باشد.

شما می توانید مدارک مورد نیاز را بر اساس چک لیست ویزای دانشجویی تهیه کنید. این چک لیست همه چیزهایی که برای دریافت ویزای تحصیلی نیاز دارید را به صورت دقیق و کامل در اختیار شما قرار می دهد.

درخواست ویزا

درخواست ویزای تحصیلی و تحصیلی از طریق وب سایت آنلاین سفارت انجام می شود که برای آن باید در سایت دولت کانادا حساب باز کنید.

در این مرحله دقت در ورود اطلاعات هویتی و تحصیلی بسیار مهم است و هرگونه اشتباه در پرکردن فرم ها می تواند باعث ایجاد مشکل در فرآیند ویزا شود.

اثر انگشت

گرفتن اثر انگشت یا بیومتریک یکی از مراحل مورد نیاز برای تمام ویزاهای کانادا است که می توانید در چند دقیقه انجام دهید. این مرحله شامل گرفتن اثر انگشت و عکس داوطلب در یک دفتر VAC در کشورهای همسایه ایران است.

بهتر است ذکر شود که اگر در سال های گذشته این مرحله را پشت سر گذاشته اید، نیازی به انجام مجدد آن ندارید. اطلاعات اثر انگشت برای ویزای کانادا به مدت 10 سال اعتبار دارد، مگر اینکه اعلامیه جدیدی توسط دولت آن کشور اعلام شود.

پاسخ قطعی ویزا

پس از گذراندن مرحله انگشت نگاری، باید منتظر پاسخ نهایی ویزا باشید. معمولا جواب ویزای تحصیلی این کشور در یک تا سه ماه به متقاضی ارائه می شود و این مدت بستگی به حجم کاری سفارت و کامل بودن مدارک مورد نظر شما دارد.

پس از دریافت پاسخ مثبت از سفارت، می توانید وارد مرحله بعدی شوید که به آن اخذ ویزا می گویند. اگر زمان کافی برای مراجعه حضوری برای دریافت مهر گذرنامه خود برای ویزا ندارید، خدمات درخواست ویزای کانادا بهترین راه برای انجام این کار است.

در این مرحله، یک شرکت ثانویه وظیفه دریافت پاسپورت شما و مهر زدن آن را در دفتر رسمی بر عهده می گیرد. این یک تا سه هفته طول می کشد و پس از مهر شدن پاسپورت، می توانید برای ادامه تحصیل به کانادا بیایید.

ویزای تحصیلی آسان و بدون دردسر با مهاجرت نگار

اخذ ویزای تحصیلی کانادا شرایط خاصی دارد که ممکن است برای تازه واردان سخت باشد. دلیل این امر نیاز به دقت بالا در پر کردن فرم های درخواست است. ضمناً هرگونه نقص در مدارک می تواند مدت اخذ ویزا را چندین هفته به تاخیر بیندازد. برای عبور سریع و آسان مسیر هم اکنون می توانید با کارشناسان مهاجرت تحصیلی در سازمان مهاجرتی نگار تماس بگیرید تا اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرار دهند. سازمان مهاجرتی نگار به مدیریت نگار پورعلی (وکیل مهاجرت به کانادا با شماره رسمی R712360 عضو فعال انجمن مهاجرت کانادا ICCRC) و با بهره مندی از بهترین مشاوران مهاجرتی و حقوقی و وکلای رسمی در زمینه مشاوره مهاجرت به کانادا آماده است. خدمت شما عزیزانم