شرکت پلتفرم های متا روز پنجشنبه، نسخه جدید بهبود یافته دستیار هوش مصنوعی او تماس گرفت هوش مصنوعی متا در تمام برنامه هایش این ابزار که در پلتفرم های اصلی شبکه های اجتماعی از جمله فیس بوک، مسنجر، اینستاگرام و واتس اپ موجود است، با لاما 3آخرین نسل توسط مدل بزرگ متا زبان پشتیبانی می شود.

دستیار هوش مصنوعی متا پاسخ این شرکت به چت بات ها است ChatGPT شرکت OpenAI خوب، با انتشار آن در نوامبر 2022 بسیار محبوب شد. متا در حال حاضر دستیار هوش مصنوعی خود را دارد بهترین ابزار رایگان موجود معرفی می کند

باهوش ترین دستیار هوش مصنوعی در حال حاضر!

مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا، این ویژگی را در یک ویدیوی راه‌اندازی در روز پنجشنبه اعلام کرد و گفت: «در نهایت، ما معتقدیم که هوش مصنوعی متا اکنون هوشمندترین دستیار هوش مصنوعی است که می‌توانید به صورت رایگان از آن استفاده کنید. متا اطلاعات بی‌درنگ گوگل و بینگ را در پاسخ‌های دستیار ادغام می‌کند و آن‌ها را در قسمت‌های جستجوی پلتفرم‌ها جاسازی می‌کند و ابزار را در برنامه‌های خود در دسترس‌تر می‌کند.

این دستیار هوش مصنوعی قادر است تصاویر و انیمیشن ها را سریعتر از سایر برنامه ها ایجاد کند و حتی با تایپ کاربران آنها را به روز کند. این شرکت همچنین دارای یک وب سایت جدید به نام هوش مصنوعی متا راه اندازی شد تا افراد بتوانند از این ابزار جدا از برنامه های خود استفاده کنند.

ظهور دستیاران هوش مصنوعی در خارج از ایالات متحده

مدیر سابق فیس بوک می گوید ربات های هوش مصنوعی به زودی کارهای خانه را انجام خواهند داد. اگرچه نگرانی هایی در مورد جایگزینی افراد وجود دارد. این اعلام در حالی منتشر می شود که متا تلاش می کند تا محصولات هوش مصنوعی را به میلیاردها کاربر خود برساند تا رهبری OpenAI در این فناوری را به چالش بکشد. این تلاش شامل بازنگری در زیرساخت های محاسباتی و ادغام تیم های تحقیقاتی و محصولاتی هستند که قبلا جدا بودند.

مدل های متا مانند Llama3 به عنوان بخشی از تلاش برای جبران تاخیر رایگان به استفاده تجاری توسعه دهندگان منتشر کردند؛ زیرا موفقیت یک گزینه رایگان قدرتمند می تواند برنامه های رقبای آن برای کسب درآمد از فناوری خود را تهدید کند. این استراتژی همچنین به نگرانی های امنیتی مطرح شده توسط منتقدان استفاده های بالقوه می پردازد یک مدل متن باز توسط کارآفرینان بی پروا تحریک می شود.

با این به روز رسانی، دستیار هوش مصنوعی Meta AI به بیش از این افزایش می یابد دوازده بازار خارج از ایالات متحده خوب؛ از جمله استرالیا، کانادا، سنگاپور، نیجریه و پاکستان.