بهترین شغل برای مغازه کوچک می تواند بسته به میزان سرمایه و همچنین علاقه مندی های شما انجام شود؛ در مقابل حتی می توانید نیاز بازار را هم مورد توجه خود قرار دهید تا کسب و کاری موفق ایجاد کنید. شغل های بسیار زیادی برای انتخاب وجود دارند. حتی با توجه به بستر آنلاینی که به وجود آمده، خیلی از افراد اقدام به ایجاد فروشگاه اینترنتی در کنار مغازه کوچک خود می کنند؛ این کار باعث می شود تا فروش بسیار بیشتری را تجربه کنند و خدمات خود را راحت تر بدست مشتری برسانند. به طور مثال گل فروشی آنلاین یکی از این کسب و کار ها است.

این کسب و کار با توجه به قیمت تاج گل ، دسته گل و انواع گل می تواند فضای رقابتی عالی را تجربه کند. اگر شما هم قصد راه اندازی بهترین شغل برای مغازه کوچک را دارید، در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا بهترین پیشنهادات را به شما بدهیم.

لیست بهترین شغل برای مغازه کوچک

برخی از شغل ها را می توان در فضا های کوچک هم راه اندازی کرد و یخیل محدودیت در انتخاب محیط مغازه برای آن ها وجود ندارد. البته که قطعا با داشتن یک مغازه بزرگ می توان اجناس بیشتری را در آن جای داد؛ اما برای شروع یک کسب و کار موفق، مغازه های کوچک با ایده های زیادی رو به رو هستند. در ادامه به ذکر بهترین آن ها می پردازیم.

  1. کافی شاپ
  2. گل فروشی
  3. فروش بدلیجات
  4. پت شاپ
  5. فروش تولیدات خانگی
  6. تجهیزات دیجیتالی
  7. اغذیه سرد
  8. لباس زیر
  9. عطر و ادکلن
  10. شال و روسری

هر کدام از این ها شاید برای خرید محصول و راه اندازی کسب و کار، هزینه های کم و زیادی را نسبت به یکدیگر شامل شوند؛ به طور مثال برای راه اندازه گل فروشی، قیمت تاج گل اصلا قابل مقایسه با اغذیه سرد نیست؛ اما نکته مهم این است که همه آن ها را می توان در یک مغازه کوچک فروخت. در ادامه به بررسی جزئیات همه این کسب و کار ها می پردازیم.

. کافی شاپ؛ پرفروش در همه فصل ها

یکی از مشاغلی که ب عنوان بهترین شغل برای مغازه کوچک می توان به آن اشاره کرد، کافی شاپ است. یک کافی شاپ را می توان در کوچک ترین محیط هم راه اندازی کنید. برای این که در همان ابتدای کار از شما استقبال شود، باید سلیقه زیادی را به خرج دهید. شاید کافی شاپ کوچک محیط مناسبی برای برگذاری جشن های رزرو شده با جمعیت زیادی نباشد؛ اما قطعا می تواند محیط دنجی را برای عصر دلنشین یک فرد به وجود بیاورد.

همچنین در کافی شاپ های کوچک علاوه بر این که امکان فروش محصولات به صورت بیرون بر وجود دارد؛ می توانید محیط پذیرایی را هم در بیرون مغازه ایجاد کنید. این ایده است که خیلی از افراد برای ایجاد یک کسب و کار کوچک از آن استفاده می کنند.

. گل فروشی؛ گل فروشی آنلاین و حضوری

گل فروشی یک شکل همه پرفروش است. از آن جایی که گل یکی از جذاب ترین هدایا محسوب می شود، این شغل هر روز و مخصوصا در برخی از مناسبت ها، مشتری های بسیار زیادی را به خود می بیند. این شغل نیازمند مهارت و سلیقه است. به طور مثال برای این که بتوانید دسته گل یا تاج گل بفروشید، باید مهارت ساخت و سلیقه تزئین آن ها را داشته باشید.

قیمت تاج گل و برخی از محصولات گل فروشی ها، به گونه ای هستند که با ساخت و فروش آن ها می توان سود خیلی خوبی را به دست آورد؛ لذا برای خرید هدیه مراسم ختم و مراسم های دیگر، همیشه مشتری چنین محصولاتی وجود دارد و با محدودیت فصل برای فروش رو به رو نیستید. از همه مهم تر، گل فروشی جزو مشاغلی است که در کنار یک مغازه کوچک، می تواند به صورت آنلاین هم انجام شود. با شروع کسب و کار شاید گل فروشی آنلاین شما از فروش حضوری هم سود بیشتری برایتان داشته باشد.

. مغازه فروش بدلیجات؛ شغلی پردرآمد

بدلیجات و اکسسوری های مختلف جزو مواردی هستند که برای همه افراد مخصوصا خانم ها از اهمیت زیادی برخوردارند. اگر به فروش این دسته از محصولات علاقه دارید یا حتی توانایی ساخت بدلیجات مختلف را دارید، این شغل برای شما مناسب است. بدلیجات جزو محصولاتی هستند که کوچک و ظریف می باشند؛ لذا فضای زیادی را از شما نمی گیرند. صرفا باید توانایی و سلیقه چیدمان خوبی در آن ها داشته باشید تا نظر مشتری را جلب کند.

. پت شاپ؛ کسب و کاری پرتقاضا

این روز ها افراد زیادی پت و حیوانات خانگی مختلف را نگهداری می کنند؛ لذا کسانی که اقدام به خرید حیوانات خانگی مثل سگ و گربه می کنند، نیاز به مواردی برای فراهم کردن محیط نگهداری آن ها دارند. شما می توانید از این موقعیت استفاده کنید و با ایجاد یک پت شاپ کوچک در شهر خود، فروش زیادی را تجربه کنید. محصولات پت از قیمت های تقریبا زیادی برخوردارند و با چند فروش خوب در روز، قطعا سود خوبی را تجربه خواهید کرد. شاید برخی از این محصولات اندازه های متوسطی داشته باشند؛ اما اکثریت آن ها کوچک هستند و مشکلی را در مغازه کوچک برای شما ایجاد نمی کنند.

. فروش تولیدات خانگی؛ کسب و کاری کم هزینه و خاص

برخی از افراد دارای سلیقه و توانایی در تولید محصولات خاص هستند. این دسته از افراد بهتر است تا از توانایی خود در حوزه فروش استفاده کنند. اگر جزو کسانی هستید که می توانید موارد تزئینی کوچک را برای دکوراسیون منازل ایجاد کنید، با راه اندازی یک مغازه کوچک می توانید فروش خوبی داشته باشید. در واقع این یکی از بهترین شغل برای مغازه کوچک محسوب می شود.

همچنین اگر می توانید محصولاتی مثل ترشی، سبزی های بسته بندی شده، آبلیمو و آبغوره تولید کنید، باز هم با افتتاح یک مغازه کوچک، فرصت خوبی را برای فروش دارید. به طور کلی تولیدات خانگی به گونه ای هستند که محدودیت زیادی را برای فضای مغازه ندارند.

. تجهیزات دیجیتالی؛ بهترین شغل برای مغازه کوچک

شاید مغازه های کوچک زیادی را دیده باشید که در آن ها محصولاتی مثل گارد و گلش گوشی، فلش، هارد، تجهیزات کامپیوتری و این چنین لوازم جانبی به فروش می روند. در واقع این محصولات به گونه ای هستند که برای فروش، صرفا نیاز به قفسه بندی مرتب دارند تا همه محصولا به خوبی دسته بندی و چیده شوند. از آن جایی که همه افراد این روز ها دیگر صاحب گوشی و کامپیوتر شخصی خود هستند، تجهیزات دیجیتالی همیشه مشتری لازم را دارند. حتی در این حوزه می توانید مواردی مثل کیف لپ تاپ را هم بفروشید.

در کنار تجهیزات دیجیتالی، تجهیزات الکترونیکی هم تقاضای زیادی دارند. مواردی مثل لامپ یا محصولات مشابه برقی را می توان در یک مغازه کوچک فروخت و محدودیت زیادی وجود ندارد. اما در کنار مغازه اگر محصولات شما زیاد باشند، شاید نیاز باشد محیطی را به عنوان انبار محصولات در نظر بگیرید.

. اغذیه سرد؛ تقریبا راحت و پرفروش

دیگر موردی که می تواند به عنوان بهترین شغل برای مغازه کوچک محسوب شود، اغذیه سرد است. در این شغل می تواند اقدام به فروش انواع اغذیه سرد مثل ساندویچ سرد، سالاد الویه، سالاد ماکارونی و موارد متنوع کنید. موارد زیادی هستند که برای موفقیت این شغل باید به آن ها توجه کرد. اولین موضوع کیفیت محصول است. اغذیه سرد زمان زیادی را برای تولید نمی گیرد؛ اما همان محصول که سریع آماده می شود، باید ایجاد شده از موارد اولیه تازه باشد.

این موضوع باعث جذب مشتری می شود. همچنین نکته بعدی مکان مغازه است. اغذیه سرد را می توان در مغازه کوچک ایجاد کرد و فروخت؛ اما برای این که فروش خوبی را از همان مغازه کوچک تجربه کنید، باید مغازه را در محیط خوبی افتتاح کنید. معمولا این دسته از مغازه ها باید در محیط های شلوغ مثل اطراف مراکز اداری و تجاری ایجاد شوند.

. لباس زیر و جوراب؛ نیاز همیشگی مردم

لباس زیر و جوراب جزو پوشاکی محسوب می شوند که همیشه مورد نیاز همه مردم هستند؛ لذا اگر بتوانید مغازه ای کوچک را برای فروش آن ها ایجاد کنید، قطعا بازخورد مثبتی را دریافت می کنید. لباس زیر و جوراب اصلا فضای زیادی را نیاز ندارند و در کوچک ترین مغازه هم می توان آن ها را فروخت؛ اما اگر حجم زیادی از محصول را در همان ابتدای کار تهیه کنید، طبیعتا باید محیطی را به عنوان انبار در نظر بگیرید.

. عطر و ادکلن؛ محصولی جذاب

اگر به عطر فروشی های مختلف نگاه کرده باشید، اکثر آن ها مغازه هایی کوچک هستند؛ چرا که عطر و ادکلن اصلا نیاز به فضای بزرگی ندارند. فروش این دسته از محصولات را می توان در محیطی کوچک انجام داد؛ اما این مغازه کوچک بهتر است در یک محیط تجاری بزرگ باشد؛ این گونه با حجم زیادی از مشتری در مغازه کوچک خود رو به رو خواهید بود. عطر و ادکلن جزو محصولات هستند که بهترین شغل برای مغازه کوچک محسوب می شوند.

. فروش شال و روسری؛ بهترین شغل برای مغازه کوچک

شال و روسری جزو محصولات پرطرفدار نزد خانم ها هستند؛ در واقع محصولاتی هستند که برای هر خانم مورد نیاز می باشند و اگر بتوانید محصولات زیبا و متنوعی را در مغازه خود جای دهید، قطعا با فروش خوبی رو به رو می شوید. از آن جایی که شال و روسری ضخامت زیادی ندارند، لذا مغازه بزرگی هم لازم ندارند. اما باید بدانید که برای فروش آن ها نیاز است تا قفسه هایی را تدارک ببینید.

سخن نهایی

تمام مشاغلی که به عنوان بهترین شغل برای مغازه کوچک معرفی کردیم، برای شروع بدون محدودیت به مکان می توانند انجام شوند. همچنین در ادامه اگر کسب و کار شما فروش خوبی داشته باشد و در آن پیشرفت کنید، می توانید محیط مغازه کوچک خود را گسترش دهید.

Leave a comment