امسال فرآیند نصف شدن بیت کوین با هدف انجام می شود کاهش استخراج بیت کوین و کاهش عرضه جدید آن شرکت بانکی جی پی مورگان اخیرا اعلام کرد که با نزدیک شدن به رویداد نصف شدن بیت کوین، باید منتظر کاهش قیمت آن باشیم.

انتظار می‌رود نصف شدن بیت‌کوین در روز جمعه یا شنبه اتفاق بیفتد، اما جی‌پی مورگان می‌گوید این رویداد ممکن است با آن اتفاق بیفتد کاهش قیمت ها همراه باشید تحلیل این بانک از معاملات آتی بیت کوین نشان می دهد که این ارز دیجیتال بیش از حد فروش رفته است.

دلایل کاهش قیمت بیت کوین چیست؟

تحلیلگران به رهبری نیکلاس پانینگتس اوغلو در یادداشتی در این هفته نوشتند: «ما انتظار نداریم که قیمت بیت کوین پس از نصف شدن افزایش یابد. زیرا قبلاً در قیمت آن گنجانده شده است. در واقع، دلایل مختلفی وجود دارد که چرا ما انتظار داریم قیمت بیت کوین پس از نصف شدن کاهش یابد.

دلیل اول این است که به گفته جی پی مورگان، بازار بیت کوین پس از رسیدن به بالاترین سطح تاریخ در ماه مارس، همچنان در منطقه است. اشباع قرارداد. پانینگچ اوغلو قبلاً با ذکر چند شاخص این موضوع را تأیید کرده بود.

وی در یادداشتی جداگانه در پایان اسفندماه گفت: همچنان خوش‌بینی قابل‌توجهی در بازار برای افزایش چشمگیر قیمت‌ها تا پایان سال وجود دارد. بخش قابل توجهی از این خوش بینی ناشی از این دیدگاه است که تقاضا برای بیت کوین به پایان رسیده است منابع مالی ما در بورس معامله می کنیم (ETF ها) حتی با کاهش عرضه بیت کوین پس از رویداد نصف شدن، با همان سرعت ادامه خواهد داشت.

نقش کاهش سرمایه گذاری در سرمایه گذاری خطرپذیر در قیمت بیت کوین

جی پی مورگان همچنین اشاره می کند که با وجود احیای اخیر در بازار ارزهای دیجیتال، تامین مالی سرمایه گذاری خطرپذیر هنوز پایین و این مورد یکی دیگر از موانع افزایش قیمت بیت کوین است.

در یادداشتی در اوایل این ماه، بانک نوشت: «ما قبلاً در مورد آن بحث کرده‌ایم بهبود جریان سرمایه گذاری خطرپذیر در ■ منطقه ارزهای دیجیتالشرط لازم برای بهبود مستمر در بازارهای رمزنگاری وجود دارد. بنابراین، از نظر ما، جریان ضعیف سرمایه گذاری خطرپذیر در سال جاری، خطر نزولی را به همراه دارد.»

تحلیلگران می گویند که شرکت های ماینینگ پس از نصف شدن ضربه خواهند خورد و برخی ممکن است به سمت بهبود کارایی حرکت کنند و با چشم انداز پاداش های کمتر مواجه شوند. برخی دیگر ممکن است با شرکت‌های استخراج معدنی بزرگ‌تر ادغام شوند.

به دنبال رویداد نصف شدن، همچنین این احتمال وجود دارد که برخی از شرکت‌های استخراج بیت کوین به دنبال تنوع بخشیدن به مناطقی با هزینه انرژی پایین باشند، مانند آمریکای لاتین یا آفریقا تجهیزات معدنی ناکارآمد خود را برای به دست آوردن ارزش نجات از آن تجهیزاتی که در غیر این صورت بیکار می ماندند، مستقر کنند.”