این ادعای صرافی ارزیپتو است: به دنبال یک بستر امن برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال می­گردید؟ پلتفرم امنی که شما را از دردسرهای تحریم دور نگه دارد، هدف جستجوی شما است؟ پلتفرمی که در عین به روز بودن از مهم­ترین توکن­های روز دنیا نیز پشتیبانی کند؟ ارزیپتو می­گوید که همان پلتفرمی است که شما در جستجوی آن هستید! برای بررسی این ادعا و تضمین با ما همراه باشید.

به رغم تحریم‌­ها خرید و فروش کنید!

صرافی ارزیپتو در سال 1397 شمسی پایه­گذاری شد. این صرافی در وبسایت خود اعلام کرده است که بیش از 100 رمز ارز را پشتیبانی می­کند. شما از طریق این پلتفرم می­توانید به بستر امنی برای خرید و فروش صد نوع ارز دیجیتال رایج دست پیدا کنید. البته با وجود تحریم­های بین المللی شاید نتوانید از همه خدماتی که در صرافی­های خارجی در دسترس است، برخوردار شوید. با این حال تعداد و تنوع خدمات به حدی است که احساس کمبود نکنید و بتوانید همه نیازهای مالی و مبادلاتی خود را به سادگی انجام دهید.

ویژگی‌­های صرافی ارزیپتو

برخی از ویژگی ­هایی که در صرافی ارزیپتو دیده می­شود به قرار زیرند:

 • در این صرافی شما امکان معامله و خرید و فروش بیشتر از صد رمز ارز را پیدا می­کنید که برای یک صرافی ایرانی رقم معقولی است.
 • پشتیبانی در این پلتفرم بیست و چهار ساعته است. شما می­توانید از طریق تیکت یا تلفن با بخش پشتیبانی این صرافی تماس بگیرید.
 • اگر از دوستان یا نزدیکان خود برای عضویت در صرافی ارزیپتو دعوت کنید درآمد کسب خواهید کرد.
 • اپلیکیشن ارزیپتو به شما امکان می­دهد که با موبایل کارهای مالی خود را مدیریت کنید. این اپلیکیشن اختصاصی است.
 • رابط کاربری پلتفرم ساده است. یادگیری آن برای همه آسان است و برای افراد تازه کار بستر مناسبی برای یادگیری فراهم می­کند.
 • کارمزد در همه صرافی­ها یک موضوع مهم و تعیین کننده است. کارمزد صرافی ارزیپتو در مقایسه با صرافی­های دیگر پایین است. در سفارش­های فروش این کارمزد به صفر می­رسد که یک مزیت اغوا کننده به شمار می­رود.
 • زمان احراز هویت یک روز طول می­کشد و شامل چند سطح امنیتی است.
 • صرافی ارزیپتو برای کاربران خود کیف پول اختصاصی در نظر می­گیرد.
 • پایه پولی آن تومان است.
 • از شبکه­های ETH , TRX , BTC پشتیبانی می­کند.
 • کارمزد بازار تومانی آن چیزی در حدود 0.2% الی 0.35% است.
 • تسویه در این صرافی، آنی است.

مجله صرافی ارزیپتو: آموزش در حین کار!

یکی از جالب­ترین بخش­های وبسایت ارزیپتو، مجله صرافی ارزیپتو است. در این مجله کاربران می­توانند با تازه­ترین آموزش­ها و اخبار جهان رمزارزها آشنا شوند. رویکرد آموزشی این مجله آنلاین به سود کسانی است که می­خواهند با الفبای جهان ارزهای دیجیتال آشنا شوند. در عین حال خبرهای به روز مجله، کاربران را با بازار جهانی رمزارزها و به طور کلی جهان اقتصاد در ارتباطی زنده نگه می­دارد. با این منبع آنلاین خبری کاربران پا به پای اقتصاد جهانی حرکت می­کنند.

ثبت نام در صرافی ارزیپتو

برای عضویت در صرافی ارزیپتو و کار با آن نخست باید ثبت نام کنید. ثبت نام در این صرافی مانند هر موسسه مالی دیگری که به امنیت خود اولویت می­دهد بر پایه احراز هویت انجام می­شود. برای ثبت نام در صرافی ارزیپتو ابتدا وارد لینک زیر شوید:

لینک ثبت نام سریع در صرافی ارزیپتو

رمز عبور خود را وارد کنید!

در این مرحله از روند احراز هویت در صرافی ارزیپتو، شما باید اطلاعات کاربری خود را وارد کنید. رمزی که برای حساب کاربری خود انتخاب می­کنید باید چند ویژگی داشته باشد. این چند ویژگی برای پذیرش رمز شما ضروریند.

 • رمز انتخابی شما باید دست کم هشت کاراکتر داشته باشد.
 • رمز عبور شما باید دست کم حاوی یک حرف بزرگ لاتین باشد.
 • رمزی که انتخاب می­کنید باید دست کم دارای یک حرف لاتین کوچک باشد.
 • در رمز انتخابی شما باید دست کم یک عدد حضور داشته باشد.
 • اگر یکی از کاربران صرافی ارزیپتو شما را با صرافی آشنا کرده می­توانید کد معرف را در کادری که در تصویر دیده می­شود، وارد کنید.

کد یکبار مصرف

پس از اینکه مشخصات خود را وارد کردید بر گزینه تکمیل ثبت نام در صرافی ارزیپتو کلیک کنید. صفحه­ای به شکل زیر برای شما باز خواهد شد که از شما یک کد یکبار مصرف خواهد خواست. این کد بعد از اتمام مرحله قبلی به موبایل شما ارسال خواهد شد.

پس از اینکه کد ارسالی را در کادر مربوطه وارد کرده و بر گزینه «وارد شوید» کلیک کردید به صفحه اصلی صرافی هدایت خواهید شد. این صفحه به شکل زیر است.

روند احراز هویت

در این بخش از روند ثبت نام در صرافی ارزیپتو شما وارد وبسایت شده­اید اما هنوز صلاحیت انجام هیچ خرید و فروشی را ندارید. برای این کار شما باید روند احراز هویت را تکمیل کنید. برای تکمیل این روند باید بخشی که در بالای صفحه قرار دارد بروید. با کلیک بر کادر تکمیل اطلاعات شما وارد پروسه احراز هویت خواهید شد.

در بخش احراز هویت وبسایت صرافی ارزیپتو بر گزینه تکمیل اطلاعات کلیک کنید. با این کار به صفحه­ای مانند صفحه زیر هدایت خواهید شد.

هشدارهای قانونی صرافی ارزیپتو

در این مرحله از روند احراز هویت در صرافی ارزیپتو بر گزینه شروع تکمیل اطلاعات کلیک کنید. پیش از شروع روند صرافی به شما یک هشدار می­دهد. در این هشدار گفته می­شود که نباید حساب کاربری خود را در اختیار دیگران بگذارید. کلاهبرداران اینترنتی در کمین شما هستند و عواقب قضایی هر نوع بزهی در زمینه جا به جایی غیر قانونی پول و همچنین پولشویی به عهده شما است.

اولین سطح احراز هویت

پس از تایید شما وارد اولین سطح از روند احراز هویت صرافی ارزیپتو می­شوید. در این سطح شما باید کد ملی و تاریخ تولد خود را وارد کنید. کد ملی باید با شماره موبایل شما مطابقت داشته باشد.

پشتیبانی صرافی ارزیپتو با شما تماس می­گیرد!

پس از کلیک بر گزینه ارسال اطلاعات باید منتظر تماس پشتیبانی صرافی ارزیپتو بمانید. نتیجه بررسی از طریق پیامک به شما اعلام می­شود. با این پیامک سطح دوم روند احراز هویت آغاز می­شود. در این بخش شما باید شماره ثابت خود را در کادر مربوطه وارد کرده و منتظر تماس بمانید.

سیستم تلفن گویا

سیستم تلفن گویای صرافی ارزیپتو به شما کدی را اعلام خواهد کرد. شما باید این کد را در کادر مربوطه وارد کنید. با این کار روند تایید تلفن ثابت به اتمام می­رسد و شما وارد مرحله بعدی می­شوید. در این مرحله پنجره­ای به شکل زیر برای شما باز می­شود.

بارگذاری مدارک در صرافی ارزیپتو

در این بخش باید آدرس کامل خود را وارد کنید. پس از طی این مرحله صرافی ارزیپتو از شما می­خواهد که تصویر کارت ملی خود را بارگذاری کنید. در بارگذاری مدارک خود باید چند نکته را رعایت کنید تا روند تایید حساب شما با هیچ تاخیری روبرو نشود.

 • شما باید تصویری از کارت ملی و کارت بانکی را در وبسایت صرافی بارگذاری کنید. هر دو کارت باید در تصویر در کنار هم دیده شوند.
 • در هنگام عکاسی از کارت­ها نباید هیچ تابشی نوشته­ها و تصاویر موجود در کارت­ها را ناخوانا کرده باشد.
 • کارت بانکی شما باید تاریخی به روز داشته باشد. کارت­های بانکی منقضی شده به هیچوجه پذیرفته نخواهند شد.
 • دقت کنید که برای بارگذاری تصاویر حتما حجم آنها را تا 8 مگابایت کاهش دهید. حجم­های بیشتر از 8 مگابایت در وبسایت صرافی بارگذاری نمی­شوند.
 • اگر هنوز کارت ملی خود را دریافت نکرده­اید می­توانید از مدارک معتبر دیگری به جای کارت ملی استفاده کنید. مدارکی مانند شناسنامه، گواهینامه، پاسپورت یا دیگر مدارک قانونی معتبر نیز می­توانند به جای کارت ملی استفاده شوند.
 • در بخش عکس سلفی روند احراز هویت در صرافی ارزیپتو باید کارت ملی خود را در زیر برگه تعهدنامه گرفته و از خود عکس بگیرید. کارت ملی و برگه تعهدنامه را باید با هر دو دست گرفته و روبروی خود قرار دهید. چهره شما هم باید از روبرو دیده شود. برگه تعهدنامه را می­توانید از وبسایت صرافی دانلود کنید.

این پایان کار نیست! صرافی ارزیپتو و تایید نهایی!

پس از بارگذاری همه مدارک خواسته شده، بر گزینه ثبت اطلاعات صرافی ارزیپتو کلیک کنید. البته این کار به معنای پایان روند احراز هویت نیست. با ارسال مدارک، اطلاعات ارسالی شما توسط تیم صرافی ارزیپتو بررسی خواهد شد. در صورتی که همه مدارک شما تایید شوند و درستی آنها برای تیم بررسی احراز شود پیامک تایید حساب کاربری برای شما فرستاده می­شود.

ایمیل تان را تایید کنید!

یکی دیگر از کارهایی که باید در هنگام احراز هویت صرافی ارزیپتو انجام دهید تایید ایمیل است. تایید ایمیل برای افزایش امنیت حساب کاربری شما ضروری است.

پس از کلیک بر گزینه فعالسازی ایمیل صفحه‌­ای به شکل زیر باز می­شود.

شما باید ایمیل خود را در کادری که به همین منظور تعبیه شده وارد کنید. با وارد کردن ایمیل و کلیک بر گزینه ارسال کد، یک کد فعالسازی به ایمیل شما ارسال می­شود. با رفتن به اینباکس ایمیل و وارد کردن کد در کادر مربوطه، ایمیل شما توسط صرافی ارزیپتو تایید می­شود.

آدرس دفتر مرکزی: کرج – گوهردشت، خیابان داریوش، نبش کوچه آریا، ساختمان مهربانو، پلاک ۶۴، واحد ۹

سوالات متداول

 • برای ثبت نام در صرافی ارزیپتو به چه مدارکی نیاز داریم؟

برای ثبت نام و احراز هویت به بارگذاری کارت ملی و کارت بانکی نیاز دارید.

 • کسانی که کارت ملی ندارند می­توانند از مدارک دیگری استفاده کنند؟

بله. مدارک معتبر دیگری مانند شناسنامه، گواهینامه یا پاسپورت نیز در روند احراز هویت پذیرفته می­شوند.

دانشگاه کسب و کار

امیدواریم که مقاله صرافی ارزیپتو و نحوه ثبت نام در آن برای شما خوانندگان عزیز مفید واقع شده باشد. هدف ما در دانشگاه کسب و کار ارائه جدیدترین و مفیدترین مطالب دنیای کسب و کار و استارتاپ ­ها است. ساده­سازی دانش تخصصی اقتصاد و جهان کسب و کار یکی دیگر از هدف­های ما است. ما در اینجا می­کوشیم با ساده­ترین زبان ممکن، سخت­ترین مفاهیم دنیای اقتصاد و کسب و کار را برای خوانندگان مشتاق خود فهم­ پذیر کنیم.

Leave a comment