امروزه اکثر کسب و کار ها به سمت فضای مجازی و وب آمده‌اند زیرا دیگر افراد جامعه بسیار راحت‌تر می‌توانند با فضای مجازی ارتباط برقرار کنند و  از طرفی به‌راحتی و در کمترین زمان ممکن می‌توانند نیازهای زندگی روزمره خودشان را فراهم کنند. سایت‌ها و پیام‌رسان ها (همانند اینستاگرام و تلگرام) می‌تواند گزینه مناسبی برای درآمد زایی باشند. ولی چطور می‌توانیم درآمد کسب کنیم؟ قبل از هر چیزی شما باید بدانید که امروزه اکثر افراد چگونه خرید می‌کنند و یا به چه چیز هایی علاقه مند هستند و به این صورت شما می‌توانید حوزه مناسبی را انتخاب کنید.

به عنوان مثال یکی از روش های درآمد زایی ایجاد سایت و سئو کردن آن است. ولی جنبه تجاری آن چیست؟ فرض کنید که شما می‌خواهید یک سایت آموزشی در حوزه زبان انگلیسی داشته باشید، قطعاً که این حوزه مخاطبان زیادی دارد (حوزه زبان انگلیسی ماهانه بالای 90 هزار بار توسط کاربران ایرانی جست و جو می‌شود) حالا فرض کنید سئو سایت خودتان را شروع کردید و پس از چند ماه می‌توانید این تعداد کاربر را وارد سایت خود کنید. به نظر شما از بین این 90 هزار کاربر چند نفر محصول و پکیج شما را خریداری می‌کند؟ اگر هر محصول شما 200 هزار تومان باشد و از بین این 90 هزار کاربر فقط 300 نفر محصول شما را خریداری کنند قطعاً که درآمد فوق العاده ایی خواهید داشت. (همه ی این موارد را مدیون سئو هستیم، دانش سئو آن‌قدر گسترده و مهم است که شما به‌راحتی می‌توانید از آن درآمد زایی کنید)

سئو چطور میتواند محبوبیت و تقاضای کسب و کار را دگرگون کند ؟

یکی از سؤالات رایج کاربران در رابطه با اهمیت سئو سایت است. یکی از طرز فکر های اشتباه در حوزه وب آن است که بسیاری از افراد فقط و فقط به فکر داشتن یک سایت هستند اما دغدغه اصلی ما علاوه بر طراحی مناسب سایت، ایجاد مشتری و از طرفی روانه کاربران از موتور جست و جو به سایت است. (فرض کنید که شما یک سایت آموزشی خیلی خوب طراحی کردید اما جنبه تجاری آن کجاست؟ چگونه می‌توانید درآمد کسب کنید؟ قدم اول شما برای درآمد زایی ایجاد مشتری به کمک سئو است)

امروزه شرکت های خدماتی و شرکت های مسافربری و… به خوبی با بهبود سئو سایت و برند سازی توانسته‌اند که مشتریان زیادی داشته باشند. اما سئو بر روی درآمد آن ها نیز تأثیر گذاشته است؟ قطعاً که بله. فرض کنید که شما می‌خواهید یک بلیط قطار تهیه کنید و به جای این که به صورت حضوری مراجعه کنید قطعاً که خرید بلیط به صورت اینترنتی گزینه مناسبی است. تعداد شرکت حمل و نقل زیادی وجود دارد که همگی آن ها با سئو کردن سایت خود کاربران زیادی را وارد سایت خود می‌کنند و همین امر باعث درآمد باورنکردنی شرکت ها می‌شود.

پیش نیازهای سئو برای یادگیری

شما برای مسلط شدن به دانش سئو، نیازی دانش برنامه نویسی و طراحی سایت ندارید. بلکه تنها پیش نیاز برای تسلط داشتن به سئو آن است که با فضای سایت آشنایی داشته باشید و البته علاقه به حوزه سئو. شما در ابتدا شروع کار خود نیازمند به یک لپ تاپ و یا کامپیوتر هستید که فقط بتواند مرورگر را به خوبی اجرا کند. (به عبارتی شما دیگر به سیستم های سنگین و از طرفی لپ تاپ های حرفه ایی برای آموزش سئو و تسلط بر آن نیاز نخواهید داشت، مگر این که بخواهید وارد حوزه دیگری شوید) و در ادامه باید بهترین دوره آموزش سئو را برای شروع یادگیری تهیه کنید …

سئو چه مزایایی دارد ؟

تا به الان با موضوعات متعددی آشنا شدید و حال نوبت آن فرا رسیده که به سراغ مزایای سئو برویم. در این بخش مهم‌ترین مزایای سئو را برای شما ذکر خواهیم کرد :

  • افزایش ترافیک و بازدید سایت: یکی از اهداف اصلی ما از سئو کردن صفحات سایت، افزایش ترافیک سایت است. همیشه سئوکاران به دنبال سئو کردن صفحات مهم سایت هستند و به نوعی صفحاتی که ورودی را به سایت ما ارمغان می‌آورند.

به عنوان مثال سئو کردن مقالاتی که در صفحه بلاگ قرار می‌گیرد، می‌تواند باعث افزایش ترافیک و ورودی شود. (مثلاً شما یک سایت در حوزه مبلمان دارید و می‌توانید مقالاتی همچون بهترین نوع چوب برای مبل را نگارش و در بخش بلاگ سایت بارگذاری کنید. در مرحله بعد کافی است که با توجه به دانش سئو خود این صفحه را سئو کنید و ورودی جذب کنید، به همین راحتی می‌توان و پس از گذشت چند وقت از این صفحه ورودی خوبی دریافت خواهیم کرد)

  • افزایش فروش و درآمدزایی: یکی دیگر از مزایای سئو سایت افزایش درآمد است. تا به حال این سؤال برای شما پیش آمده است که هدف اصلی از افزایش ترافیک سایت به کمک سئو چیه؟ خب اصلاً کاربران زیادی به سایت ما وارد شدن ما چطور میتونیم درآمد زایی کنیم؟ یکی دیگر از اهداف ما از سئو کردن صفحات سایت، افزایش فروش و درآمدزایی است.

سایت‌های آموزشی، خبری، فروشگاهی و وبلاگی و… همگی قابل سئو شدن هستند و از طریق شرایط درآمدزایی برای شما فراهم خواهد شد. مثلاً سایت‌های خبری که محصول ندارد به نظر شما چگونه به درآمد خواهند رسید؟ زمانی که یک سایت خبری به خوبی سئو می‌شود و ورودی خوبی دریافت می‌کند، به‌راحتی می‌توانید در این نوع از سایت‌ها تبلیغ کنید (رپورتاژ و تبلیغات کلیکی و بنری و پاپ آپ و…) و درآمد خوبی به دست آورید. (دوستان عزیز زمانی که شما یک سایتی را به خوبی سئو کنید و تعداد کاربران زیادی از طریق نتایج گوگل به آن وارد شود، قطعاً که شرایط درآمدزایی از طریق سئو فراهم خواهد شد و فرقی نمی‌کند که سایت شما در چه حوزه ایی باشد)

  • برندینگ: نتیجه سئو کردن سایت، بیشتر دیده شدن در نتایج گوگل است. هر چقدر که نام و برند سایت شما بیشتر دیده شود قطعاً که برندینگ سایت شما نیز افزایش خواهد یافت.

زمانی که شما صفحات مهم سایت خودتان را سئو کنید قطعاً که تعداد کاربران زیادی به سایت شما وارد می‌شوند و قطعاً که با نام برند سایت شما نیز آشنا خواهد شد. هر چقدر که محتوای صفحه سایت شما مناسب و از طرفی کاربر پسند باشد، قطعاً که شما می‌توانید کاربران دائمی برای سایت خود ایجاد کنید. (تمامی این موارد را به کمک سئو می‌توان عملی کرد و به‌راحتی به کمک دانش سئو می‌توانید برند کسب و کار خودتان را گسترش دهید)

درآمد از سئو چقدر است ؟

شما دوستان از دانش سئو می‌توانید به چند صورت درآمدزایی کنید، به عنوان مثال شما می‌توانید یک سایت فروشگاه ایجاد کنید و با سئو کردن محصول به فروش برسانید که درآمد خوبی کسب خواهیم کرد. یا آن که می‌توانید با یادگیری سئو به بسیاری از کسب و کار ها نیز مشاوره دهید و هزینه خوبی هم دریافت کنید.

اما یکی از رایج ترین روش های کسب درآمد از سئو سایت، دریافت پروژه سئو سایت‌های مختلف است. قیمت و دستمزد سئوکار وابسته به میزان سختی حوزه و مدت زمان لازم برای سئو است. (به عنوان مثال در حوزه های سخت ممکن است که 8 الی 12 ماه سئوکار زمان نیاز داشته باشد تا سایت را سئو کند و قطعاً که هزینه و دستمزد سئوکار نیز افزایش خواهد یافت. از طرفی برخی از سئوکاران درصدی با کارفرمایان کار می‌کنند و به ازای هر مشتری و یا فروش درصدی به دست می‌آورند)

بی شک برتر آموز بهترین منبع برای آموزش سئو است !

فضای وب هر روز در حال گسترش است و تعداد سایت‌های ایرانی در حال افزایش است. قطعاً که فضای وب ایران و جهان برای درآمدزایی بسیار مناسب است. اما بسیاری از این کسب و کار ها نیز با شکست رو به رو می‌شوند زیرا نمی‌توانند ترافیک سایت خودشان را افزایش دهند و یا ایجاد مشتری کنند. افزایش ترافیک سایت و ایجاد مشتری با سئو رابطه مستقیم دارد و همیشه نیازمند دانش سئو است. دانش سئو در حال گسترش است و شما با یادگیری سئو می‌توانید به‌راحتی هر کسب و کار اینترنتی را گسترش دهید و شرایط درآمدزایی را برای آن ها ایجاد کنید. سایت آموزشی برتر آموز به عنوان بزرگ‌ترین منبع یادگیری سئو به بسیاری از افراد برای آموزش سئو یادگیری آن کمک کرده است. شما دوستان از همین الان می‌توانید یادگیری سئو را شروع کنید.

Leave a comment