مطالب این مقاله برگرفته از کتاب راه های ساده برای شغل نجیب فروش می باشد. اگر فروشنده هستید، مطمئن هستیم که از این محتوای ساده و در عین حال کاربردی لذت خواهید برد.

6 مرحله فروش

1. توجه. شما باید بتوانید توجه مشتری را به خود جلب کنید. به این ترتیب، می توانید او را وارد بحث کنید تا نیازهایش را بفهمید.
2. علایق. شما باید کنجکاوی مشتریان خود را تحریک کنید تا آنها تشنه کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصولات شما باشند.
3. صحبت کنید. شما باید مشتری را متقاعد کنید که محصول شما نیازهای او را برآورده می کند. به همین ترتیب، باید نسبت به محصولی که می فروشید اشتیاق نشان دهید، بازخورد مثبت و انگیزه کافی از آن اشتیاق ناشی می شود.
4. درخواست. شما باید حس نیاز و نیاز را در ذهن مشتری خود ایجاد کنید.
5. قرارداد و فروش. قرارداد، در غیر این صورت فقط وقت خود را تلف می کنید یا برای رقبای خود کار می کنید.
6. تبریک می گویم. وقتی مشتری گفت بله، به او تبریک بگویید. تصمیم او به معنای سود شماست و او نیاز به تایید دارد که تصمیمش درست است.

5 حقیقت در مورد شما و مشتری شما

1. مشتری رئیس است. هر چیزی که متعلق به شماست با پول مشتری خریداری شده است. هر تبلیغی که در طول عمر خود دریافت می کنید با پول مشتری ممکن می شود.
2. مشتری سودآور است. مشتری تنها غازی است که هر روز برای همیشه یک تخم طلایی می گذارد، پس باید مراقب او باشید. به مشتریان جدید کمی خدمات بیشتری ارائه دهید زیرا آنها بهترین مخاطبان شما برای فروش بیشتر خواهند بود.
3. باید خود را جای مشتری بگذارید. هر روز ده دقیقه را به این فکر کنید که چگونه خود را به جای مشتری بگذارید. به مشتریان خود گوش دهید. از آنها سوال بپرسید؛ به چشمانشان نگاه کن
4. چرا مشتریان شما را ترک می کنند.
1. 3 درصد محل سکونت خود را تغییر می دهند.
2. 5% دوستی های دیگر را ایجاد می کنند.
3. 9٪ ما را به دلایل رقابتی ترک می کنند.
4. 14% به دلیل نارضایتی از محصول دیگر محصول ما را نمی خرند.
5. 68 درصد به دلیل بی تفاوتی فروشندگان و کارمندان.
5. شما مجبور نیستید فقط بفروشید. اگر مشتری نباشد، تجارتی به همین سادگی وجود نخواهد داشت. برای مشتریان خود قابل اعتماد باشید.

4 روش برای ارتباط برتر

1. بر آنچه باید بدانید تمرکز کنید. نیازهای واقعی مشتری چیست؟ او چه می خواهد؟ انگیزه اصلی خرید چیست؟
2. همیشه ارتباط دو طرفه را حفظ کنید. علایق اصلی او را مشخص کنید. با پرسیدن چند سوال می توانید این کار را انجام دهید. گوش کنید فروشندگان معمولا گوش نمی دهند.
3. به این سه امر مهم توجه کنید: ظاهر، نظر و شخصیت. ظاهر مناسب شما چیزهای زیادی به مشتری می گوید. به یاد داشته باشید، نظر شما همیشه ظاهر می شود. اگر به نظر می رسد که علاقه مند به کمک به دیگران هستید، فضای زیادی برای پیشرفت دارید.
4. مراقب گفتار خود باشید. مهم ترین عامل موثر در ترغیب مشتری به خرید و مشتری ماندن، اولین ملاقاتی است که با او دارید. لبخند بزنید و به مشتری سلام کنید. بلافاصله واکنش نشان ندهید. قول هایی ندهید که نمی توانید به آنها عمل کنید.

6 نشانه فروش

1. لبخندی دوستانه و مشتاق به مشتری هدیه دهید. مشتری را درب منزل ملاقات کنید. اگر نام مشتری را می دانید، از آن استفاده کنید.
2. کار خود را نفروشید. به دنبال شواهدی باشید که به شما در درک نیازهای او کمک کند. سوالاتی بپرسید که شخصاً به مشتری مربوط می شود و به او بگویید که به مشکلات او اهمیت می دهید.
3. برای شرکت خود اعتماد و اطمینان ایجاد کنید. مدارک یا چیز دیگری را به او نشان دهید که ثابت کند به یک شرکت معتبر تعلق دارید. اگر محصولاتی را به مصرف کنندگانی می فروشید که نیاز به قطعات تعویض دارند، اطلاعات کافی در مورد آن قطعات به آنها ارائه دهید.
4. مشتری را آماده کنید. از او بخواهید در مورد نیازهایش صحبت کند. به او بگویید که به محصول شما نیاز دارد.
5. امکانات و تجهیزات را به مشتری نشان دهید. این برای هر محصولی کار می کند. بگذارید مشتری احساس کند که داشتن محصول شما چقدر مهم است.
6. به سوالات او پاسخ دهید. نیازهای مشتری را بشناسید. به سوالات او یکی یکی پاسخ دهید. در صورت امکان در محیطی کاملا آرام و بدون سروصدا با مشتری صحبت کنید.

3 نکته برای بازاریابی از طریق تبلیغات پستی و نامه ای

1. نیاز به تبلیغات و خبرنامه های تبلیغاتی یک نیاز واقعی است. بدون تبلیغات کافی، هرگز به مشتریان بالقوه زیادی دست نخواهید یافت.

به دلایل زیر به تبلیغات منظم نیاز دارید:
1. ممکن است مشتری شما را فراموش کرده باشد.
2. رقبا می توانند محصولات خود را به او بفروشند.
3. شما به یک مشتری جدید نیاز دارید.
4. شما باید در مورد نیازهای مشتریان جدید بیاموزید.

2. انتشار مستقیم نامه ها و نظرات تبلیغاتی. این می تواند یک سلاح بسیار موثر برای افزایش فروش باشد. نامه نویسی یک راه عالی برای ایجاد رابطه با مشتریانی است که هنوز با فروشندگان ملاقات نکرده اند. نوشتن نامه پیش فروش بسیار آسان است و گزینه های زیادی برای انتخاب دارید.
3. جادوی محصولات حروف خود را به نمایش بگذارید. حتماً سه جزء بسیار مهم را در پاکت قرار دهید: نامه، فرم سفارش و پاکت پاسخ. در هر زمان محصولی را وارد کرده و بفروشید. این قانون را در نظر بگیرید که در صورت عدم رضایت، محصول را برای مدت طولانی پس می دهید.

میانگین امتیاز 4.5 / 5. تعداد آرا: 10

Leave a comment