سوالی که پیش روی بسیاری از ما پیش می آید و به دنبال پاسخ نهایی و کامل هستیم این است که چگونه برخی از کارآفرینان در رسیدن به ثروت بزرگ موفق می شوند در حالی که بسیاری از افراد دیگر از کسب ثروت و پیشرفت دوری می کنند. آیا آنها راز و جادو خاصی دارند که ما از آن بی اطلاعیم؟ در این مقاله به این سوال می پردازیم و رازهای موفقیت مالی کارآفرینان را فاش می کنیم تا شما نیز جزئی از این دسته از افراد موفق و ثروتمند باشید!

1- سرعت بالا در کنار کیفیت:

سرعت یکی از مهم ترین عوامل پیشرفت و افزایش درآمد در هر کسب و کاری است، اما به شرط رعایت کیفیت و رها نشدن استانداردها و چارچوب های اولیه هر کسب و کاری.

2- یادگیری صحیح:

متأسفانه این روزها بسیاری از افرادی که به دنبال سودجویی هستند با آموزش هایی مواجه می شوند که کاربردی نیست و به آن «آموزش زرد» می گویند و نظر عموم مردم نسبت به دوره آموزشی کمی تیره و تار شده است، اما می توان با آموزش و یادگیری درست مسیری چند ساله را طی کرد. با توجه به نکته اول و رعایت سرعت و کیفیت، در عرض چند ماه از آن عبور کنید و با در اختیار داشتن تاکتیک ها و ترفندهای رهبران کسب و کار، اهداف خود را واضح تر از قبل ترسیم کنید و مسیر رسیدن به آنها را مشخص کنید.

3- اصول و فنون مذاکره:

قاعدتاً در طول روز مذاکرات متفاوتی خواهیم داشت، اما یک مذاکره کننده قوی که به اصول و فنون مذاکره تسلط کافی داشته باشد، همیشه در تمام جلسات و مذاکرات خود پیروز خواهد بود.

4- به صورت رایگان شروع کنید:

ایده های خود را هر چقدر هم که بزرگ باشند از صفر و بدون هزینه با حداقل امکانات و ابزاری که دارید شروع کنید، وقتی به درآمد مورد نظر رسیدید، از درآمد کسب شده برای توسعه آن هزینه کنید.

5- مدیریت تبلیغات (بازاریابی):

تبلیغات هنری ترین راه برای آوردن ثروت به کسب و کار ما است، اما چگونه؟
با ایجاد خلاقیت و تمایز در تبلیغات خود می توانید بیشتر مورد توجه قرار بگیرید و مشتریان جذب تبلیغات خلاقانه و در نهایت جذب کسب و کار شما شوند. پس هر چه زودتر روش های فروش، بازاریابی و تبلیغات جذاب را بیاموزید.

6- شبکه سازی و ارتباط موثر:
یکی دیگر از رازهای موفقیت و ثروت در تجارت، شبکه سازی و ارتباط موثر است. در دوره هایی مانند دوره های MBA، دانشجویان فرصت بسیار خوبی برای برقراری ارتباط حرفه ای با همکاران و اساتید خود دارند. همچنین در این دوره ها با برگزاری جلسات و سمینارهای شبکه سازی، فرصت مناسبی برای دستیابی به ارتباط موثر و گسترش شبکه کسب و کار فراهم می شود.

7- مدیریت استراتژیک:

خوب است قبل از اقدام استراتژیک باشید، پس این به چه معناست؟
حتی در صورت امکان، قبل از انجام هر اقدام مهمی، برنامه ریزی و نقشه راه برای رسیدن به هدف خود را به وضوح روی کاغذ ترسیم کنید، به این ترتیب متوجه خواهید شد که کجا هستید و برای رسیدن به اهداف خود باید چه مسیری را طی کنید. و هر زمان که احساس سردرگمی کردید، به نقشه راه خود می روید و دوباره مسیر درست را پیدا می کنید.

8- مدیریت مالی:

در این قسمت به اهمیت مدیریت مالی در دستیابی به ثروت مالی می پردازیم. مدیریت درآمد و هزینه، سرمایه گذاری هوشمند، کاهش بدهی و ایجاد منابع مالی پایدار از جمله عواملی است که برای کارآفرینان موفق بسیار مهم است.
به یاد داشته باشید که همیشه سعی کنید بیشتر به پولی که وارد می شود فکر کنید تا هزینه های غیر ضروری!

9- روحیه، انگیزه و تداوم:

اهداف خود را هر روز مرور کنید و آنها را در ذهن خود علامت بزنید، استراتژی و نقشه راه خود را هر چند روز یک بار مرور کنید و انگیزه پیدا کنید. این موارد باعث می شود که شما در کارتان پیگیر و پیگیر باشید.

10- آگاهی از مسائل جاری مدیریت:

با در نظر گرفتن پیشرفت و حرکت همه کسب و کارها به سمت آینده و نوسازی کسب و کار، این مهارت مستلزم همگامی با زمان و استفاده از روش های جدید مدیریت کسب و کار است که کاملاً تخصصی در این زمینه است. دوره های MBA در مدیریت بازرگانی آموزش و آموزش ارائه خواهد شد.

عوامل دیگری مانند استفاده از فرصت ها، بازاریابی، منابع انسانی، ارتباطات، شرایط محیطی و سرمایه نیز بر رشد درآمد و ثروت شما تأثیر می گذارد.

برای اینکه بتوانیم یک مسیر چند ساله را در چند ماه طی کنیم، باید از تجربه و روش افراد موفقی استفاده کنیم که فرمول موفقیت و ثروت را از قبل کشف کرده اند.
اما الزامات مهمی که در این زمینه باید رعایت شود عبارتند از:
اتخاذ تصمیم درست آموزشی با توجه به هزینه های زمانی و مالی
انتخاب اساتید مجرب و حرفه ای (مدیران موفق و باهوش صاحبان مشاغل)
یک انتخاب هوشمندانه برای یک ارائه دهنده آموزش
آموزش و یادگیری تمامی موارد فوق و نحوه اعمال و استفاده از آن در تجارت

دانشکده بازرگانی توسعه مدیریت تهران بیش از دو دهه است که با استخدام بهترین ها در عرصه تجارت مهد تربیت مدیران موفق کشور در سطح بین المللی بوده و همواره در تلاش است تا با بهترین تاکتیک های مدیریتی و در نظر گرفتن آزمون و خطایی که در طول سالیان متمادی داشته، دوره مدیریت بازرگانی (MBA) را طراحی کرده است که با شرکت در این دوره تمامی عناصر لازم و البته عناصر فوق را در اختیار خواهید داشت که باعث افزایش درآمد و تحول می شود. در زندگی شخصی و حرفه ای به شما اعطا خواهد شد.

Leave a comment