دانستن رازهای مهاجرت موفق مهم است زیرا مهاجرت شیرین نیست. فرد باید این واقعیت را بپذیرد که دوری از خانواده و دوستان دشوار است. ترک سرزمین و خاطرات دردناک است و شروع از صفر در سرزمینی جدید با زبان و فرهنگ بیگانه از همه این کارها دشوارتر است. بنابراین داشتن دانش و بصیرت کافی می تواند به کاهش این سختی ها و تلخی ها کمک کند. دوری از خانه برای افراد موفق آسان تر می شود. افراد ناموفق در تبعید بیشتر رنج می برند.

مشاوره تخصصی در زمینه مهاجرت کاری دریافت کنید

تجربه نشان می دهد که افرادی که قبل از مهاجرت تحقیقات بیشتری انجام می دهند و سعی می کنند مشاوری قابل اعتماد و با تجربه را بیابند و از آنها راهنمایی بگیرند، یکی از مهم ترین گام های مهاجرت موفق را برداشته اند و این افراد موفق تر از افرادی هستند که کورکورانه این مسیر را طی می کنند. و وارد یک کشور خارجی شوید. زیرا اگرچه مثبت اندیشی بسیار مهم است. اما یک سری اصول وجود دارد که باید رعایت شود.

انتخاب کشور مقصد برای مهاجرت کاری موفق

یکی از رازهای مهاجرت موفق انتخاب مقصد مناسب بسیار مهم است. مقصد مناسب مقصدی است که با شرایط شما سازگارتر از سایرین باشد و بتواند اهداف مهاجرتی شما را برآورده کند. بنابراین بررسی کشور مقصد بسیار مهم است.

لیست بهترین کشورها برای مهاجرت کاری:

1-استرالیا

  • مزایای: سیستم مهاجرت نقطه ای، فرصت های شغلی مناسب، کیفیت بالای زندگی، امنیت و ثبات سیاسی، طبیعت زیبا و متنوع
  • معایب: هزینه بالای زندگی، هوای سرد در برخی مناطق

2-کانادا

  • مزایای: اقتصاد قوی، فرصت های شغلی متنوع، کیفیت بالای زندگی، امنیت و ثبات سیاسی، هوای گرم و آفتابی
  • معایب: فاصله زیاد با ایران، هزینه زندگی بالا

3- قبرس شمالی

  • مزایا: امنیت بالا، آب و هوای مدیترانه ای، اقتصاد پایدار، کشور در حال توسعه، نزدیک به ایران
  • معایب: اقتصاد کوچکتر نسبت به سایر کشورهای معرفی شده

اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت کاری در قبرس شمالی هستید، می توانید این راهنمای کامل را بررسی کرده و از صفر تا صد در مورد مهاجرت کاری به قبرس بیاموزید.

4-فنلاند

جوانب مثبت: شادترین کشور جهان، سیستم آموزشی قوی، کیفیت بالای زندگی، امنیت و ثبات سیاسی، فرصت های شغلی مناسب

معایب: هزینه بالای زندگی، آب و هوای سرد، زبان دشوار

5- هلند

مزایا: مرفه ترین کشور جهان، فرصت های شغلی مناسب، کیفیت زندگی بالا، امنیت و ثبات سیاسی، انگلیسی به عنوان زبان دوم

معایب: هزینه بالای زندگی، تراکم جمعیت بالا

6- آلمان

مزایا: اقتصاد قوی، فرصت های شغلی متنوع، کیفیت بالای زندگی، امنیت و ثبات سیاسی، سیستم آموزشی قوی

معایب: زبان دشوار، هزینه بالای زندگی

7-سوئد

  • مزایای: شادترین کشور جهان، کیفیت زندگی بالا، امنیت و ثبات سیاسی، فرصت های شغلی مناسب، سیستم آموزشی قوی
  • معایب: هزینه بالای زندگی، آب و هوای سرد، زبان دشوار

هر کشوری شرایط کاری، فرهنگی، زبانی، اقلیمی، اجتماعی و مذهبی خاص خود را دارد. برای مثال، کشورهای اسکاندیناوی از سطح رفاه خوبی برخوردارند. اما با توجه به شرایط جغرافیایی و اقلیمی که دارند برای مدت طولانی برای برخی افراد آزاردهنده هستند. به همین دلیل است که مردم مهاجرت دوم را انجام می دهند.

برخی از کشورها دارای اقتصاد بسیار پویا و قوی و شرایط کاری خوب هستند. اما برای مهاجرت کاری موفق شما باید زبان آنها را یاد بگیرید.

بنابراین برای مهاجرت کاری موفق با افرادی که آنجا را می شناسند یا زندگی می کنند چک کنید. شبکه های اجتماعی و اینترنت به شما کمک خواهند کرد.

برنامه ریزی برای مهاجرت کاری موفق

مهاجرت کاری موفق این کار بدون برنامه ریزی درست و واقع بینانه امکان پذیر نیست. بنابراین لازم است با برنامه ریزی آگاهانه فرآیند مهاجرت آغاز شود. برای این برنامه ریزی یا نقشه راه، اساسی ترین کاری که می توانید انجام دهید این است که وضعیت و شرایط فعلی خود را در کشور مبدا اندازه گیری کنید و آنها را با شرایطی که ممکن است در کشور مقصد داشته باشید مقایسه کنید.

ارتقاء مهارت و تخصص با توجه به نیازهای کشور مقصد مهاجرت کاری

تحصیلات، تجربه کاری و تخصص، مهارت های متفاوتی که دارید، علایق کاری و شخصی، وضعیت اجتماعی و مالی که اکنون دارید و آینده ای که در کشور مبدأ در پیش دارید و در نهایت آرزوها و رویاهایی که برای خودتان و خودتان دارید. ثبت خانواده سپس به طور واقع بینانه با شرایط کشور مقصد مقایسه کنید.

تحلیل و بررسی بازار کار کشور مقصد برای مهاجرت کاری

یکی از مهمترین رازهای مهاجرت موفقمهاجرت به کشوری با بازار کار خوب خوب است. آیا می توانید به راحتی شغل تخصصی یا مورد علاقه خود را در مقصد انجام دهید؟ چه موقعیتی می توانید داشته باشید؟ درآمد شما چقدر خواهد بود؟ چقدر مالیات می پردازید و مهمتر از همه چه موقعیت شغلی در آینده در انتظار شماست. گاهی انسان متخصص است. اما او آینده روشنی را در کشورش برای خود نمی بیند. بنابراین آینده ای که او می تواند برای خود در کشور مقصد تصور کند ارزش دارد که در کشور مقصد از صفر شروع کند. لازم به ذکر است که برخی از مشاغل و رشته ها محلی هستند. یعنی قوانین هر ایالت با ایالت دیگر متفاوت است. بنابراین، فرد باید یک دوره آموزشی را در مقصد طی کند و از صفر شروع کند.

همه این چیزها برای یک نفر مهاجرت کاری موفق آنها باید بررسی شوند.

یکی از راه های بررسی بازار کار در رشته و تجربه در کشور مورد نظرتان این است که به وب سایت www.glassdoor.com مراجعه کنید و تجربه خود را در کشور و شهر مورد نظر خود جستجو کنید.

برنامه ریزی مالی قبل از مهاجرت کاری

وضعیت مالی شما چگونه است؟ یکی دیگر از رازهای مهاجرت موفق توجه به توانایی های مالی فرد و هزینه های مهاجرت. شاید کار کردن در یک کشور برای شما آسان تر باشد. اما هزینه مهاجرت به این کشور بسیار بیشتر از توان مالی فعلی شماست. بنابراین باید گزینه های دیگری را در نظر بگیرید و بر اساس شرایط مالی فعلی کشور مورد نظر خود را انتخاب کنید. البته می توانید فعلاً یک برنامه مالی داشته باشید و به فکر تأمین سرمایه باشید.

آموزش زبان کشور مقصد برای مهاجرت کاری

یادگیری زبان کشور مقصد بسیار مهم است. شاید انگلیسی شغل شما را در سراسر جهان راه اندازی کند. اما در کشورهایی که زبان مادری غیر انگلیسی دارند، معمولا زبان خود را برای مهاجرت کاری موفق بسیار مهم است.

انتخاب کشور مقصد برای مهاجرت کاری

در نهایت، یافتن مکانی برای اقامت در کشور مقصد بسیار مهم است. زیرا در مهاجرت کاری موفق نقشی دارد و معمولا برای گرفتن ویزا از شما می خواهند که محل اقامت خود را اعلام کنید. سعی کنید مکانی را پیدا کنید که به محل کار شما نزدیک باشد تا بتوانید همیشه به موقع در محل کار خود باشید. می توانید از سایت هایی مانند Booking.com و HomeAway کمک بگیرید.