آیا می دانید مشاغل فنی 3 تا 5 برابر بیشتر از مشاغل اداری درآمد دارند؟!

بله، این حقیقت دارد و تعجب آور است! طبق بررسی های انجام شده، مشاغل فنی گاهی تا 5 برابر بیشتر از مشاغل اداری درآمد دارند، شاید در نگاه اول اینطور فکر نکنید، اما حقیقت دارد و هزار و یک دلیل گفته شده و ناگفته پشت این واقعیت وجود دارد، واقعیتی که. حتی می تواند زندگی شما را تغییر دهد و شما را به فکر وادار کند، امروز در این مقاله درباره حقیقت و ناگفته های این موارد با شما صحبت خواهیم کرد. با ما بمان…

در مرحله اول باید بدانیم چرا کار فنی نسبت به کارهای اداری سودآورتر شده است و چه عواملی در این مورد موثر است؟

 • کاهش مصرف انرژی برای کارهای اداری:

امروزه با ورود هوش مصنوعی در کار و حتی زندگی، برخی از کارهایی که به دست انسان انجام می شد را می توان از هوش مصنوعی پرسید.

 • آموزش و مهارت:

برخی از کارهای اداری نیاز به تخصص اولیه ندارند و آموزش های اولیه در این زمینه کافی است، اما کارهای فنی به دلیل آموزش های لازم قبل از انجام کار برای متخصص شدن افراد و همچنین نیاز به گذراندن دوره های مختلف برای این امر دشوارتر است. دلیل اینکه افراد فنی با ارزش تلقی می شوند و حقوق آنها متفاوت است.

به طور کلی مشاغل اداری دارای ساعات و محیط کاری ثابت هستند و تقریباً برای افراد خطرناک نیستند، اما مشاغل فنی عموماً ساعت ثابتی ندارند و ممکن است شرایط کاری سخت و سختی داشته باشند و برای این دسته از افراد در هر ساعت زمانی شغل وجود دارد. گاهی اوقات کارهای خطرناکی انجام می دهند.

 • فرصت های توسعه افراد:

اصولاً در کارهای اداری به غیر از افراد ماهر و آگاه و مدیران رده بالا، بقیه افراد در شرایط کاری خاص کار می کنند و فرصت کمی برای افزایش حقوق دارند، اما در کارهای فنی فرصت برای افراد بیشتر است. با یادگیری مهارت های جدید می توانید حقوق و دستمزد خود را افزایش دهید.

با توجه به مطالب فوق متوجه شدیم که مشاغل فنی جزو بهترین مشاغلی هستند که درآمد بالایی دارند و اگر فردی متخصص باشد می تواند درآمد خوبی کسب کند، البته این برخلاف نظر اکثر مردم است اما آیا شغلی وجود دارد که اینطور نباشد. حتی ریسک داشته باشید اما آینده شغلی و بازار خوبی برای شما دارد، بله! ما تعمیر لوازم خانگی را ارائه می دهیم!

تعمیرات لوازم خانگی:

همانطور که می دانید زندگی روزمره مردم مدرن شده است و لوازم خانگی جزئی از زندگی مدرن مردم است و شغلی که همیشه مشتریان و خواسته های خود را دارد تعمیر لوازم خانگی است.

برخلاف تصور عموم، تعمیرات لوازم خانگی شغلی سودآور است که علاوه بر متخصص شدن، می توانید درآمد بسیار خوبی برای علاقه مندان به کارهای فنی نیز داشته باشید.

در زیر در مورد مزایای این شغل و نحوه کار آن صحبت خواهیم کرد.

مزایای تعمیرات لوازم خانگی:

 • یکی از مهم ترین مزیت های این شغل این است که همیشه کار هست! بله درست متوجه شدید، این روزها از این لوازم در خانه ها و کارخانه ها استفاده می شود و همیشه به یک دستکار نیاز است.
 • شما می توانید در این شغل رئیس خود باشید و در زمان خود کار کنید، این نیز بهترین مزیت شغلی محسوب می شود.

همه ما می دانیم که لوازم خانگی زیادی وجود دارد و انتخاب از بین آنها برای شروع تعمیر و آموزش آن دشوار است، ما در این مورد برای شما یک پیشنهاد عالی داریم: تعمیر جاروبرقی!

تعمیر جاروبرقی:

یکی از پردرآمدترین کارهای تعمیرات لوازم خانگی، تعمیر جاروبرقی است، علاوه بر اینکه ریسک پایینی دارد که برخی کارهای فنی در آن دخیل هستند، این شغل مشتریان زیادی دارد یعنی. شما تجربه کافی دارید، وارد بازار کار شوید، از درآمد خود شگفت زده خواهید شد! اما علاوه بر تخصص، باید 4 مهارت را تقویت کنید:

 • مشتری محور باشید: با مشتریان خود خوب رفتار کنید و تمام تلاش خود را برای تبدیل آنها به مشتریان وفادار خود انجام دهید.
 • از سایر مهارت های فنی غافل نشوید: علاوه بر مهارت های مشخص شده در این زمینه، مهارت های الکتریکی و مکانیکی را نیز بیاموزید.
 • می توانید مهارت های دیگری از جمله تعمیر بقیه تجهیزات مانند تعمیر ماشین لباسشویی و غیره را بیاموزید. همچنین در کنار کار خود مطالعه کنید تا بتوانید حرفه خود را در زمینه های دیگر گسترش دهید.
 • به موقع بودن را به عنوان یک مهارت در نظر بگیرید: اگر تعمیرکاری هستید که کار خود را به موقع به مشتری تحویل داده اید، به یکی از صنعتگران معروف شهر خود تبدیل خواهید شد و مشتریان دائمی زیادی پیدا خواهید کرد.

شاید اولین سوالی که در ذهن شما ایجاد می شود این است که کجاست تحصیلات بیایید ببینیم ما قطعا به سوال شما پاسخ خواهیم داد:

آموزش تعمیر جاروبرقی:

 • گذراندن دوره در آموزشکده های فنی و حرفه ای که پس از اتمام دوره به شما گواهی می دهند.
 • گذراندن دوره های مجازی

فرصت کار در تعمیر لوازم خانگی (تعمیر جاروبرقی)

 • می توانید در شرکت های تعمیر لوازم خانگی شروع به کار کنید.
 • با تخصصی تر شدن می توانید تعمیرکار کارخانه لوازم خانگی مارک دار شوید.
 • در نهایت شما می توانید مغازه و کسب و کار خود را داشته باشید و حتی کارگران را استخدام کنید و خود را در این زمینه آموزش دهید.

نکات مهم و مهم:

 • به روز باشید:

مطمئناً با پیشرفت علم هر روز روش های تعمیر در حال تغییر است و راه ها و ابزارهای ساده تری جایگزین روش های قبلی می شوند، پس حتی زمانی که یک تعمیرکار عالی می شوید از یادگیری و شرکت در دوره ها دست نکشید.

 • بازاریابی منحصر به فرد خود را داشته باشید:

البته باید راه‌های بازاریابی را یاد بگیرید، البته توزیع و گذاشتن بروشور یکی از گزینه‌هاست، اما می‌توانید در شبکه‌های مجازی و اینترنت کار کنید یا حتی می‌توانید با همکاران خود ارتباط برقرار کنید تا شما را به مشتریان معرفی کنند. اما قطعا بهترین راه در حال حاضر این است که یک وب سایت داشته باشید و روی سئوی آن کار کنید تا بتوانید کلمات مرتبط با تجارت خود را در نتایج گوگل نشان دهید.