لوگو فروشگاه اینترنتی اهمیت بسیار زیادی دارد، زیرا کلیه کاربران در نگاه اول به آن توجه می‌کنند و به نوعی راهنمای مشتریان به سمت استفاده کردن از خدمات فروشگاه است. مهم نیست چه نوع فروشگاه اینترنتی خاصی دارید، زیرا در هر صورت مهم است که حتماً یک لوگوی بی‌نظیر را برای خود دست و پا کنید.

در ادامه متن با ما همراه باشید تا با یک دیگر کلیه ویژگی‌های مهمی که در یک لوگوی فروشگاه اینترنتی باید دیده شود را مورد بررسی قرار دهیم.

هماهنگ بودن لوگو

اولین موردی که در رابطه با طراحی لوگو سایت فروشگاهی باید به آن توجه داشته باشید، هماهنگ بودن لوگو با ماهیت کلی برند مدنظر است. به عنوان مثال اگر فروشگاه اینترنتی مربوطه در حوزه فروش لباس‌ فعالیت می‌کند، قاعدتاً لوگوی انتخابی نیز باید به این موضوع ارتباط دارد.

از سوی دیگر، فروشگاهی که عمده فعالیت آن در حوزه خرید و فروش موبایل و لوازم جانبی مربوط به آن است باید از یک لوگوی دیگر بهره ببرند. هماهنگ بودن لوگو با نوع فعالیت فروشگاه می‌تواند منجر به ایجاد یک حس اعتماد عالی در بین کاربران شود.

از سوی دیگر، وقتی که لوگو فروشگاه اینترنتی یک هماهنگی مشخص با نوع فروشگاه داشته باشد می‌توان از آن در هر محیطی اعم از شبکه‌های اجتماعی،‌ بنرها‌ و موارد مشابه استفاده کرد. این هماهنگ بودن را لوگوی بسیاری از فروشگاه‌های اینترنتی معروف جهان می‌توان مشاهده کرد که خود نشان از اهمیت بسیار بالای چنین امری می‌دهد.

جذاب بودن لوگو

طراحی یک لوگو برای فروشگاه اینترنتی باید جذابیت داشته باشد. جذابیت لوگو یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که در زمان شروع به کار فروشگاه‌های اینترنتی باید به آن توجه شود. به همین دلیل در پاره‌ای از موارد شاهده آن هستیم که این فروشگاه‌ها برای طراحی لوگوی خود هزینه‌های زیادی را پرداخت می‌کنند.

جذابیت در طراحی لوگو برای فروشگاه اینترنتی به معنای استفاده از رنگ‌ها و کاراکترهای خاصی است که بتوانند مدرن بودن فروشگاه را در کنار خرید راحت و آسان از آن به ما نشان دهند. با مشاهده چندین نمونه لوگو فروشگاه اینترنتی معروف می‌توانید به راحتی به این موضوع پی ببرید که چنین امری چقدر اهمیت دارد.

لوگوهای بزرگ‌ترین برندها همواره جذاب و کاربردی هستند. آن‌ها حتی بدون وجود هیچ‌گونه متن خاصی در زیر یا بالای آن‌ها کاملاً زیبا به نظر می‌رسند و منجر به جذب شدن کاربران می‌شوند. حتی در داخل کشور نیز الگوهای بسیار خوبی از این موضوع را می‌توان به سادگی مشاهده کرد.

خاص بودن لوگو

طراحی برای لوگو برای سایت فروشگاهی باید به شکلی صورت بگیرد که لوگوی نهایی کاملاً خاص و ویژه محسوب شود. بدین معنا که لوگو سایت فروشگاهی مدنظر هیچ تشابه خاصی با لوگوی فروشگاه‌های دیگر، به خصوص فروشگاه‌های رقیب نداشته باشد.

یک لوگو فروشگاهی خاص می‌تواند یک شبه برندی را از فرش به عرش برساند. لوگوهای بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان به نحوی طراحی شده‌اند که نه قابلیت کپی کردن از آن‌ها وجود داشته باشد و نه خودشان کپی ناشیانه از لوگوی دیگری باشند.

استفاده از تیم‌های طراحی ماهر

برای طراحی یک لوگو فروشگاه اینترنتی مناسب باید از تیم‌های طراحی ماهر کمک بگیرید. این تیم‌ها با داشتن دانش و مهارت لازم می‌توانند به بهترین شکل ممکن در این زمینه به شما کمک کنند تا بهترین نوع لوگو را برای خود تهیه کنید.

تیم‌های طراحی حرفه‌ای برای مشتریان یا کلاینت‌های مختلف کار کرده‌اند و در همان دقایق اولیه خواسته و هدف نهایی فروشگاه شما را متوجه می‌شوند. سپس با استفاده از این هدف نسبت به طراحی لوگوهایی که مناسب تجارت مدنظر شما هستند، اقدام خواهند کرد. بنابراین، به هیچ وجه نباید استفاده از تیم‌های طراحی ماهر و مجرب را دست کم بگیرید.

دانلود لوگو فروشکاهی از سایت فری پیک

سایت فری پیک یکی از بزرگ‌ترین سایت‌های حوزه گرافیک و عکاسی در سراسر جهان به شمار می‌آيد. اگر گرافیست و یا عکاس باشید قطعاً نام این سایت‌ را بارها و بارها شنیده‌اید. در این سایت، محصولات مختلفی قرار می‌‌گیرد، از تصاویر استوک گرفته تا فایل‌های لایه باز فوتوشاپ و بسیاری از موارد دیگر.

یکی از مهم‌ترین بخش‌های سایت فری پیک که باید به آن اشاره کنیم، بخش لوگوهای این سایت است. لوگوهای موجود در سایت فری پیک هم به صورت رایگان و هم به صورت پولی قابل استفاده هستند.
نسخه‌های رایگان اگرچه کیفیت خوبی دارند، اما اگر به دنبال یک لوگوی خاص و متفاوت هستید بهتر است به سمت آن‌ها نروید.

استفاده کردن از تصاویر پولی این سایت نیز نیازمند داشتن یک حساب بانکی از نوع مستر کارت، ویزا کارت و از این قبیل موارد است. کاربران ایرانی که به دلیل تحریم‌های بین‌المللی چنین حساب‌های خاصی را ندارند نمی‌توانند به خوبی از امکانات این سایت استفاده کنند.

البته برای دانلود از فری پیک یک گزینه عالی وجود دارد و آن گزینه استفاده از خدمات ربات هشتگیار است. با استفاده از این ربات بدون خرید اشتراک فری پیک می‌توانید به طیف انبوهی از لوگوهای موجود در این سایت دسترسی داشته باشید آن هم بدون اینکه نیازی به استفاده از کارت‌های اعتباری بین‌المللی حس کنید.

ربات دانلود از فری پیک هشتگیار کاربردهای دیگری همچون دانلود تصاویر استوک از این سایت را نیز برایتان انجام می‌دهد. البته این ربات قابلیت دانلود از سایت‌های بزرگ دیگری همچون ادوبی استوک و شاتر استوک را نیز دارد. بنابراین، اگر از جمله طراحانی هستید که قصد طراحی یک لوگو فروشگاه اینترنتی عالی را دارند و به دنبال متریال مناسب می‌گردید، حتماً دانلود از سایت فری پیک به وسیله ربات عالی هشتگیار را در نظر داشته باشید تا بتوانید به سادگی و با خیال راحت به مشتریان خود سرویس بدهید.

سخن پایانی

در این متن به بررسی ویژگی‌های مربوط به یک لوگو فروشگاه اینترنتی اشاره کنیم. همان‌طور که بیان شد، پیروی از این نکات به شما کمک می‌‌کند تا بتوانید لوگوی خاصی تهیه کنید تا با کمک آن فروشگاهتان را نسبت به سایر فروشگاه‌ها کاملاً متمایز نشان دهید.

لوگو بخش مهمی از هویت هر نوع فروشگاهی محسوب می‌شود و به همین دلیل اهمیت دارد که همواره به دنبال بهترین گزینه‌های موجود در این زمینه باشید.

شما می‌توانید با بهره‌گیری از ربات هشتگیار به کلیه لوگوهای بسیار جذاب و کاربردی وب‌سایت فری پیک دسترسی داشته باشید و به فروشگاه خود اعتبار ببخشید.

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *