بدون شک، شما نیز در مورد تست شخصیت شناسی بریگز در محیط کار خود شنیده‌اید که به عنوان یکی از محبوب‌ترین ابزارهای خودشناسی شناخته می‌شود. این تست، که توسط ایزابل بریگز مایرز و مادرش، کاترین بریگز، در سال ۱۹۶۰ معرفی شد، یکی از معروف‌ترین سیستم‌های شناخت شخصیت است. تست mbti، که از طریق پرسش و پاسخ انجام می‌شود، به فرد امکان می‌دهد تا با پاسخ‌گویی به سؤالات روان‌سنجی، نوع شخصیت، نقاط قوت و ضعف و همچنین اولویت‌های شخصی خود را شناسایی کند.

این مقاله از مجموعه مقالات دانشگاه کسب و کار، یک نگاه کلی به تست mbti است که بر اساس نظریه‌های شخصیت شناسی دکتر کارل یونگ، روان‌پزشک سوئیسی، و همکاری ایزابل بریگز مایرز و مادرش توسعه یافته است. این تست به عنوان محبوب‌ترین ابزار شناسایی شخصیت در سراسر دنیا شناخته شده است. با آگاهی از این تست و اجرای آن، شما می‌توانید تجربه‌ای مؤثر در زمینه برنامه‌ریزی و پیشرفت کاری داشته باشید.

اگر به دنبال کشف جوانب مختلف شخصیت خود هستید، تست mbti می‌تواند به شما کمک کند. این تست شخصیت شناسی، اطلاعات مفیدی در مورد رفتارهای شما در محیط‌های مختلف ارائه می‌دهد. با استفاده از این اطلاعات، شما می‌توانید بهترین انتخاب را برای حرفه خود بر اساس شخصیت و رفتار خود انجام دهید. در ادامه این مقاله ده سایت برتر که تست mbti را ارائه می‌دهند معرفی می‌کنیم. برای آشنایی با این سایت‌ها تا انتهای این مقاله همراه تیم دانشگاه کسب و کار بمانید.

کاربردهای تست mbti

  • استفاده از تست mbti برای یافتن شغل مناسب، از کاربردهای مهم آن است. در سراسر جهان، این ابزار برای ساده سازی فرایند تصمیم گیری افراد در انتخاب حرفه مناسب استفاده می‌شود. با استفاده صحیح از این ابزار، می توانیم آینده حرفه‌ای بهتری را برای خود طراحی کنیم.
  • از MBTI برای هدایت و کنترل کارکنان بهره می‌برند. با درک عمیق‌تر از انواع شخصیت‌ها، مدیران و کارآفرینان می‌توانند مسیر مناسبی را برای ایجاد هماهنگی و سازگاری در میان کارکنان خود انتخاب کنند. استفاده صحیح از این آزمون به عنوان یک مدیر، می‌تواند آینده روشن‌تری را برای کسب و کار رقم بزند.
  • تست MBTI یک ابزار مفید برای کشف رشته‌هایی است که با شخصیت ما همخوانی دارند. بسیاری از متخصصان در انتخاب رشته از این تست بهره می‌برند. اگر به طور صحیح از این تست استفاده کنیم، می توانیم رشته‌ای را انتخاب کنیم که در آینده از آن خوشحال و در آن موفق خواهیم بود.
  • استفاده از آزمون MBTI در مشاوره تحصیلی برای بهینه سازی روش‌های مطالعه و یادگیری یکی از کاربردهای آن است. افراد باشخصیت‌های مختلف، تمایلات متفاوتی دارند که باعث می‌شود روش‌های یادگیری متنوعی را بر اساس ویژگی‌های خود پیگیری کنند. هنگامی که به خوبی با شخصیت خود آشنا شویم، می توانیم با استفاده از روش‌هایی که با ما هماهنگ‌تر هستند، کارایی تحصیلی خود را افزایش دهیم.

معرفی 10 سایت برتر تست mbti

در ادامه به معرفی ده سایت برتر ایرانی که تست mbti را ارائه می‌دهند، می‌پردازیم. برای آشنایی با این سایت‌ها تیم دانشگاه کسب و کار را تا انتهای این مقاله همراهی کنید.

1.معرفی سایت کاربوم

کاربوم یک پلتفرم آنلاین است که با استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا، راه‌حل‌های جامع و کاملی را برای مشکلات مربوط به یافتن کار و منابع انسانی ارائه می‌دهد. در واقع کاربوم با ارائه انواع تست‌های شخصیت شناسی به افراد کمک می‌کند که حرفه مناسب با شخصیت خود را انتخاب کنند. تست mbti یکی از آزمون‌هایی می‌باشد که کاربوم به صورت رایگان در اختیار کاربرانش قرار داده است. می‌توانید با مراجعه به وبسایت کاربوم از آزمون‌های شخصیت شناسی آن بهره ببرید.

ورود به سایت کاربوم

2.معرفی سایت ای سنج

در سال 1397، ای سنج با یک تیم متشکل از افراد متخصص در زمینه های مختلف علمی شروع به کار کرد. این تیم شامل افرادی با تحصیلات عالی در روانشناسی (بالینی، خانواده، شخصیت)، روانسنجی، جامعه شناسی، مدیریت کسب و کارهای الکترونیک و IT  بود. هدف اصلی ای سنج افزایش سطح سلامت روان در جامعه و ترویج فرهنگ استفاده از خدمات روانشناسی بود. برای دستیابی به این هدف، ای سنج تصمیم گرفت یک استارت آپ راه اندازی کنیم. از ابتدا، روابط صمیمی و همدلی بین اعضای تیم ای سنج یکی از نقاط قوت آن بود و باعث شد تا با وجود چالش های فراوان، همچنان به همکاری در کنار هم ادامه دهند. در حال حاضر، ای سنج 15 تیم یار تمام وقت و 7 تیم یار پاره وقت دارد. این سایت آزمون‌های شخصیت شناسی معتبری را ارائه می‌دهد که تست mbti یکی از این آزمون‌ها می‌باشد.

ورود به سایت ای سنج

3.ذهن موفق پارسیان یکی از سایت‌های برتر ارائه دهنده تست mbti

این وبسایت مجموعه‌ای از معتبرترین آزمون‌های روانشناسی و شخصیت شناسی را برای کاربران خود همراه با توضیحات ویدئویی ارائه می‌دهد. می‌توانید با مراجعه به این سایت تست mbti را انجام دهید و از نتیجه کاملی که این سایت به شما ارائه می‌دهد در جهت بهبود زندگی خود استفاده کنید.

ورود به سایت ذهن موفق پارسیان

4.معرفی سایت جعبه ابزار ذهنی

سایت جعبه ابزار ذهنی یکی از تخصصی‌ترین سایت‌ها در حوزه ارائه آزمون‌های معتبر روانشناسی می‌باشد. علاوه بر آزمون‌های رایگانی که این سایت در اختیار کاربران خود می‌گذارد، می‌توانید از بخش وبلاگ این سایت نیز بهره ببرید. در قسمت وبلاگ موضوعات روز روانشناسی به روشی ساده برای کاربران در جهت بهبود زندگی آن‌ها توضیح داده شده است. علاوه بر این ها جعبه ابزار ذهنی به روانشناسان و مشاوران این امکان را می‌دهد که تست‌ها و آزمون‌های دلخواه خود را وارد سایت کنند و یک پنل تخصصی برای خود بسازند.

ورود به سایت جعبه ابزار ذهنی

5.تست و تایپ یکی از سایت‌های ارائه دهنده تست mbti

نوتریکا، یک شرکت پیشرو در توسعه، با ترکیب علم مدیریت منابع انسانی و روانشناسی صنعتی و سازمانی، پلتفرمی برای تست و تایپ راه اندازی کرده است. این پلتفرم، با استفاده از آزمون‌های شخصیت شناسی و روانشناسی معتبر و استاندارد، ابزارها و راه‌حل‌های آنلاین را برای افراد و سازمان‌ها فراهم می‌کند. مشتریان تست و تایپ شامل سازمان‌ها، شرکت‌های خصوصی، مشاوران منابع انسانی برای استخدام و نگهداشت و جانشین پروری، مؤسسات روانشناسی، مشاوران استعداد یابی نوجوانان، جوانان و افرادی هستند که به خودشناسی و توسعه فردی علاقه‌مند هستند، می‌باشند. با استفاده از تست و تایپ، کشف کنید و با آگاهی تصمیم بگیرید! این جمله ساده اما پرمفهوم شعار این سایت برتر در حوزه روانشناسی می‌باشد.

ورود به سایت تست و تایپ

6.معرفی سایت ایران تلنت

ایران تلنت، یکی از برترین پلتفرم‌های استخدام در ایران است که تاکنون توانسته است نزدیک به یک میلیون کاربر متخصص و مدیر را در کنار هم جمع کند. بیش از ۵۰۰۰ شرکت معتبر داخلی و خارجی از این پلتفرم برای استخدام نیروهای خود استفاده می‌کنند. این وب‌سایت توسط شرکت آریا تالین گام از سال ۱۳۸۳ راه‌اندازی شده و با هدف ایجاد ارتباط مستقیم بین کارجویان و کارفرمایان، خدمات آنلاین خود را ارائه می‌دهد. ایران تلنت با بهره‌گیری از فناوری‌های نوین در فضای مجازی، در طول این سال‌ها توانسته است به عنوان یکی از سایت‌های پیشرو در زمینه استخدام، فعالیت خود را گسترش دهد. یکی از خدمات مهمی که ایران تلنت در اختیار کاربران خود گذاشته است ارائه انواع آزمون‌های شخصیت شناسی می‌باشد. تست mbti یکی از این آزمون‌ها است که می‌توانید با مراجعه به ایران تلنت از آن بهره ببرید.

ورود به سایت ایران تلنت

7.شاقول یکی دیگر از سایت‌های ارائه دهنده تست mbti

تیم شاقول یکی دیگر از سایت‌های برتر ارائه دهنده تست mbti به صورت رایگان می‌باشد. از دیگر خدماتی که این تیم ارائه می‌دهند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • برنامه‌های متنوعی برای محاسبات، ذخیره اطلاعات و مدیریت اطلاعات در سیستم عامل ویندوز، وب و برنامه‌های کاربردی
  • روش‌های مختلفی برای حل اختلافات قراردادی مانند میانجی‌گری، کارشناسی و داوری
  • طراحی دعاوی قراردادی بر اساس شواهد مستند و پیگیری آن‌ها در چارچوب قوانین موجود و…

ورود به سایت شاقول

8.معرفی سایت کارنکن

کارنکن، سرگذشتی از زندگی افرادی است که با شغل خود زندگی می‌کنند. و این نگاهی تازه به مسیر حرفه‌ای افراد می‌باشد. این تعریفی است که سایت کار نکن راجع به خود ارائه می‌دهد. در واقع تیم کارنکن متشکل از افرادی موفق و کوشا در حوزه کاری خود می‌باشد که با ارائه دوره‌های متنوع در حوزه‌های مختلف به کاربران خود کمک می‌کنند تا آن‌ها نیز با شغل خود زندگی کنند. کارنکن پادکستی با همین نام نیز ارائه می‌دهد که دو میلیون شنونده دارد و می‌توانید به صورت رایگان از طریق پادگیرها از آن بهره ببرید. تست mbti یکی دیگر از خدماتی است که این سایت به صورت رایگان در اختیار کاربرانش قرار داده است.

ورود به سایت کارنکن

9.معرفی سایت دکتر بهشتیان ارائه دهنده تست mbti

سایت دکتر بهشتیان از سال 1387 با هدف ارائه مشاوره، آموزش و پژوهش توسط دکتر محمد بهشتیان شروع به کار کرد. در طی این سال‌ها، فعالیت‌های این سایت رو به گسترش بوده است و در سال 1400، در زمینه‌های متنوعی از جمله سلامت بدن، سلامت روان و تناسب اندام با همکاری بیش از 100 نفر از متخصصین مختلف فعالیت می‌کند. هدف اصلی سایت دکتر بهشتیان، ارائه خدمات و مطالب علمی و به روز به کاربران می‌باشد.

ورود به سایت دکتر بهشتیان

10.معرفی سایت دانشکار

از سال ۱۳۹۶، گروهی از افراد با نام تیم دانشکار شروع به کار کردند تا یک پل ارتباطی بین دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با شرکت‌ها و کسب‌وکارهای متنوع برقرار کنند. این تیم امکانات متنوعی را برای دانشجویان و فارغ‌التحصیلان فراهم آورده است، از جمله فرصت‌های کارآموزی و استخدام، بوت‌کمپ‌های تخصصی، رویدادهای آموزشی و تست‌های شخصیت شناسی و… این امکانات به دانشجویان کمک می‌کند تا مهارت‌های لازم را فراگیری کرده و مسیر شغلی خود را پیدا کنند. همچنین، شرکت‌ها و کسب‌وکارها می‌توانند با اعلام نیازمندی‌های شغلی خود، به رزومه افراد مستعد و متخصص دسترسی پیدا کنند. می‌توانید با مراجعه به سایت دانشکار از تست mbti استفاده کنید.

ورود به سایت دانشکار

کلام آخر

خیلی خوشحالیم که تا انتهای این مقاله همراه تیم دانشگاه کسب و کار بودید. در این مقاله در کنار هم یاد گرفتیم که تست mbti یک ابزار روان‌شناختی است که برای تعیین نوع شخصیت، توانایی‌ها و اولویت‌های فردی افراد ساخته شده است. این ابزار توسط ایزابل مایرز و مادرش، کاترین بریگز، بر اساس تئوری‌های کارل یونگ درباره انواع شخصیت‌ها توسعه یافته است. در حال حاضر، تست mbti به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین ابزارهای روان‌شناختی در سراسر جهان شناخته شده است. در ادامه نیز در کنار هم سایت‌های معتبر ارائه دهند این تست را بررسی کردیم. حالا شما برای ما بنویسید. به نظر شما مزیت‌های بهره بردن از تست mbti در فرایند انتخاب شغل چیست؟

Leave a comment