افرادی که صاحب یک کسب و کار و برند هستند، همواره به دنبال روش هایی اند که بتوانند کسب و کار خودشان را موفق تر جلوه دهند و شاهد جذب مشتریان بیشتر باشند. انتخاب هدایای تبلیغاتی مناسب برای تبلیغات یک برند آنقدر حائز اهمیت است که اگر این کار را انجام ندهید، بسیار از سایر رقبای خودتان عقب می افتید. تاثیر هدایای شرکتی و تبلیغاتی بر رشد کسب و کار بحثی است که در میان بسیاری از صاحبان کسب و کارها وجود دارد. اینکه هدایای شرکتی می توانند چقدر روی کسب و کار شما تاثیر بگذارند، به عوامل بسیار زیادی بستگی دارند. اما در اینکه هدایای شرکتی هر چه که باشند روی رشد کسب و کار شما موثر هستند، شکی نیست. با ما همراه باشید تا شما را با تاثیر هدایای تبلیغاتی روی رشد کسب و کارها و برندها آشنا کنیم.

چرا باید هدایای تبلیغاتی بخریم؟

یک برند زمانی در ذهن مشتری و صاحبان کسب و کارهای دیگر ماندگار می شود که برای آن تلاش کند. برخی از کسب و کارها بدون توجه به روش های نوین تبلیغات، هنوز سعی در استفاده از روش های قدیمی برای تبلیغات دارند. این در حالی است که دیگر آن روش ها اثربخشی قدیم را ندارند. برای اینکه در کسب و کار خودتان موفق شوید و از سایر رقبا جلو بزنید، نیاز به ایده های جدید دارید که یکی از بهترین آن ها خرید هدایای تبلیغاتی است.

هدایای تبلیغاتی در واقع هدایایی هستند که با هدف تبلیغ و قدردانی از مشتریان، کارمندان، کارکنان و یا صاحبان کسب و کارها تهیه می شوند. این هدایا می توانند تنوع بالایی داشته باشند و با قیمت های مختلف نیز قابل تهیه اند. اما در هر صورت با خرید و تقدیم آن ها به مخاطبین خود، می توانید چندین قدم از رقبای خودتان جلو بزنید. در شرایط کنونی که بازار رقابت در میان کسب و کارها بسیار داغ است، خرید هدایای تبلیغاتی می تواند اهمیت بسیار زیادی داشته باشد.

هدایای تبلیغاتی چه تاثیری روی مشتریان دارند؟

همه ما دوست داریم کسی از ما قدردانی کند. زمانی که به یک فروشگاه برای خرید یک محصول مراجعه می کنیم، بخشی از بودجه خودمان را از دست می دهیم و انتظار داریم که صاحب برند از ما تشکر و قدردانی کند. این دقیقا اهمیت دادن هدایای تبلیغاتی مختلف به مشتریان را اثبات می کند. به عنوان صاحب کسب و کار باید بدانید که مشتریان شما به چه چیزی اهمیت می دهند و چگونه می توانید آن ها را جذب کنید.

هر یک از مشتریان از قدردانی شدن لذت می برند. آمارها نیز نشان می دهند که بیش از 80 درصد از مشتریانی که هدیه تبلیغاتی دریافت می کنند، نام برند و تبلیغ کننده را به ذهن خود می سپارند. بنابراین، برای جذب مشتریان بیشتر و وفادار کردن مشتریان قدیمی دادن هدیه تبلیغاتی بسیار مهم است. البته نوع هدیه تبلیغاتی و زمان تقدیم آن به مشتریان نیز روی میزان تاثیر هدیه موثر هستند.

تاثیر هدایای تبلیغاتی روی کسب و کار

حال که با اهمیت خرید هدایای تبلیغاتی آشنا شدید، اجازه دهید تا کمی تخصصی تر در مورد این موضوع صحبت کنیم. اینکه هدایای شرکتی و تبلیغاتی چه تاثیری دارند، بسیار مهم است. اگر بخواهیم کمی ریز شویم، متوجه خواهیم شد که کسب و کارها برای رشد خودشان نیاز به فاکتورهای متنوعی دارند. اما مهم ترین سرمایه هر کسب و کار مشتری آن است. هر چقدر بتوان مشتریان بیشتری جذب کرد و مشتریان قدیمی را به مشتریان دائمی تبدیل کرد، می توان کسب و کار موفق تر و درآمدزایی داشت.

تاثیر هدایای تبلیغاتی روی کسب و کار از جنبه های مختلفی قابل بررسی است. در واقع هر یک از کسب و کارها می توانند مطابق با نیاز خودشان این هدایا را به مشتریان تقدیم کنند و مخاطبین وفادارتر داشته باشند. در ادامه به تاثیرات هدایای شرکتی و تبلیغاتی بر روی کسب و کارها اشاره می کنیم.

افزایش نرخ فروش و نرخ تبدیل در کسب و کار

زمانی که به مخاطبین خودتان هدایای تبلیغاتی می دهید، آن ها ترغیب به خرید محصولات از شما می شوند. فرقی نمی کند که هدیه تبلیغاتی شما یک خودکار تبلیغاتی باشد، یا یک سررسید سال نو. در هر صورت این مشتریان هستند که برای قدردانی از هدیه شما ترجیح می دهند که حداقل یک محصول از شما خریداری کنند. این یعنی اینکه نرخ فروش یک کسب و کار و نرخ تبدیل برند افزایش پیدا کرده است.

افزایش آگاهی از برند کسب و کار

زمانی یک کسب و کار در کشور ایران موفق می شود که مردم آن را بشناسند. با وجود تبلیغات گسترده ای که توسط برخی از کسب و کارها انجام می شوند، هنوز هم برخی از کسب و کارها در میان مردم شناخته شده نیستند. افزایش آگاهی از برند، یکی از مهم ترین مزایا و تاثیرات هدایای تبلیغاتی هستند. در واقع هدایای شرکتی ماهیت برند شما را نشان می دهند. مخاطبین با دریافت این هدایا متوجه برند شما می شوند و آگاهی بیشتری نسبت به برندتان پیدا خواهند کرد.

بر سر زبان ها افتادن برند

یکی دیگر از تاثیرات هدایای تبلیغاتی بر رشد کسب و کار بر سر زبان ها افتادن برند است. اگر یک هدیه تبلیغاتی خوب به مخاطبین ارائه کنید، آن ها ترجیح می دهند که کسب و کارتان را به دیگران معرفی کنند. وقتی هدیه شما خاص و جذاب باشد، هر روز مخاطبین بیشتری علاقه مند به کسب و کار شما خواهند شد. نام برند شما بر زبان ها می چرخد و می توانید شاهد جذب مخاطبین زنجیره ای بیشتر به کسب و کارتان باشید.

ایجاد انگیزه در کارکنان با خرید هدایای شرکتی

همیشه قرار نیست هدایای شرکتی به مشتریان داده شوند. کارکنان شرکت نیز هر روز برای موفقیت یک شرکت کار می کنند و بی انصافی است که از آن ها قدردانی نکنید. آمارها نشان می دهند که کارمندانی که قدردانی صاحب کار خود را درک می کنند، بهتر از سایر کارکنان به رشد کسب و کار فکر می کنند. هدایای تبلیغاتی باعث بهبود روحیه کارکنان شما می شوند و انگیزه کار کردن در آن ها را افزایش می دهند.

ثبت شدن لوگو کسب و کار در ذهن مشتریان

لوگو نشان دهنده ماهیت کسب و کار شما است. هدایای تبلیغاتی باید به گونه ای طراحی شوند که امکان ثبت لوگو روی آن ها وجود داشته باشد. البته اینکه چقدر لوگوی کسب و کار شما خاص است، بسیار حائز اهمیت است. اما در اکثر مواقع لوگو به علت اینکه یک تصویر از برند شماست، به راحتی در ذهن مشتری حک می شود. به همین خاطر می توانید برای ثبت لوگو کسب و کار و برند خودتان در ذهن مشتریان از هدایای تبلیغاتی خاص استفاده کنید.

اهمیت انتخاب بهترین هدیه تبلیغاتی برای رشد کسب و کار

حال که با مزایا و تاثیر هدایای تبلیغاتی بر روی رشد کسب و کار آشنا شدید، باید این نکته را مد نظر داشته باشید که هدایای تبلیغاتی زمانی می توانند روی رشد کسب و کار موثر باشند که به صورت صحیح انتخاب شوند. تنوع در هدایای شرکتی بسیار زیادی از است. از تراول ماگ تبلیغاتی بگیرید، تا خودکارها، سررسیدها، فلش های تبلیغاتی و لوازم الکترونیکی مختلف و … که هر کدام از نظر خودشان خاص و منحصر به فرد هستند.

بهترین هدیه تبلیغاتی برای رشد کسب و کار هدیه ای است که بتواند مطابق با خود برند انتخاب شود. متناسب بودن هدیه تبلیغاتی با سبک کسب و کار از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به طور مثال اگر شما در زمینه فروش کتاب فعالیت می کنید یا لوازم التحریر می فروشید، می توانید از هدایای تبلیغاتی مرتبط مانند دفترچه های یادداشت، خودکار و … استفاده کنید.

نکته دیگری که باید برای انتخاب هدایای تبلیغاتی به آن توجه داشته باشید، متناسب بودن هدیه با مناسبتی که قرار است آن را به مخاطبین خود تقدیم کنید. به طور مثال اگر قرار است برای شب یلدا هدیه تبلیغاتی بخرید، غیر منطقی است که به سراغ سررسید بروید. می توانید از هدایای متناسب با شب یلدا استفاده کنید. در این صورت هدیه تاثیر زیادی روی مشتریان خواهد گذاشت.

چرا هدایای شرکتی و تبلیغاتی نسبت به سایر روش ها توصیه می شوند؟

تبلیغات برای هر کسب و کاری ضروری هستند. فرقی نمی کند که در چه زمینه ای فعالیت می کنید. در هر صورت کسب و کار شما برای دیده شدن در میان مردم نیاز به تبلیغات حرفه ای دارد. صنعت تبلیغات برای کسب و کارها پیشرفت های بسیار زیادی کرده است. دیگر روش های قدیمی تاثیر خوبی روی رشد کسب و کارها ندارند و روش های جدید جایگزین آن ها شده اند.

هدایای شرکتی تبلیغاتی پربازده و کم هزینه هستند. بله تعجب نکنید، اگرچه باید برای خرید این هدایا هزینه پرداخت کنید، ولی این هزینه های پرداخت شده نسبت به سایر روش های تبلیغات پایین تر است. هدایای شرکتی کار خود را به نحو احسنت برای رشد کسب و کارتان انجام می دهند و باعث دیده شدن بیشتر کسب و کارتان خواهند شد.

نکات مهم برای انتخاب بهترین هدیه شرکتی برای رشد کسب و کار

در اینکه هدایای تبلیغاتی روش رشد کسب و کار موثر هستند، شکی نیست. اما باید بتوانید بهترین هدیه شرکتی را برای رشد کسب و کار خودتان تهیه کنید تا شاهد اثربخشی آن باشید. هدیه مناسب برای تبلیغات همواره یک هدیه گران قیمت نیست. شما می توانید مطابق با بودجه ای که دارید، به سراغ هدایای مناسب بروید و مخاطبین بیشتری را جذب کنید.

بنابراین، هیچ وقت به این هدایا به شکل مادی نگاه نکنید. برای اینکه مشتریان بیشتری را جذب کسب و کار خودتان کنید، کافیست که با رعایت نکات زیر بهترین هدایای شرکتی را برای تقدیم به مخاطبین تهیه کنید. پس این نکات را حتما در هنگام انتخاب و خرید هدیه شرکتی مد نظر داشته باشید.

  • حتما قبل از مراجعه به فروشگاه هدایای شرکتی، بودجه خودتان را مشخص کنید. تنوع در محصولات تبلیغاتی زیاد است. این شما هستید که باید مطابق با بودجه خودتان به سراغ هدایای مناسب بروید.
  • هدایای تبلیغاتی مناسب باید مطابق با بازه سنی مخاطبین انتخاب شوند. به طور مثال اگر مخاطبین شما جوان هستند، باید به سراغ هدایای جوان پسند بروید.
  • از خرید هدایای شرکتی روتین خودداری کنید. آن ها دیگر تاثیر خوبی روی مخاطبین ندارند. بیشتر به سراغ خرید هدایای خلاقانه بروید.
  • می توانید بر اساس اهمیت مخاطبین، هدایای تبلیغاتی متفاوتی را تهیه کنید. به طور مثال برای مشتریان وفادارتر هدایای تبلیغات گران بهاتری را انتخاب کنید. ولی برای مخاطبین معمولی خودتان به سراغ هدایای تبلیغاتی ارزان قیمت تر بروید.
  • هدیه هایی را بخرید که ارزش هدیه دادن داشته باشند. صرفا برای ارزان بودن هدایای شرکتی آن ها را انتخاب نکنید. مشتریان باهوش شما متوجه بی کیفیت بودن هدایا می شوند و اهمیتی به آن ها نمی دهند. حتی ممکن است هدایای بی کیفیت شما خیلی زود دور انداخته شوند.

هدایای تبلیغاتی مناسب از کجا بخریم؟

در میان نکات خرید هدایای تبلیغاتی مناسب باید این نکته را به شما یادآوری می کردیم که حتما برای خرید هدایای مناسب جهت تبلیغات به فروشگاه های معتبر مراجعه کنید. در حال حاضر با توجه به نیاز کسب و کارها به خرید هدایای شرکتی، شرکت های زیادی در این زمینه به مشتریان و صاحبان کسب و کارها خدمات ارائه می کنند. اما باید حتما یک شرکتی را برای خرید هدایای شرکتی انتخاب کنید که خیالتان از بابت کیفیت محصولات و نحوه چاپ برند روی محصولات آن راحت باشد.

صدرا گیفت یک مجموعه تخصصی است که در زمینه فروش هدایای تبلیغاتی فعالیت می کند. شما عزیزان می توانید برای خرید هدایای شرکتی با قیمت مناسب به سایت صدرا گیفت مراجعه کرده و از طریق این سایت سفارش خودتان را ثبت کنید. توجه داشته باشید که تنوع در محصولات این مجموعه بسیار زیاد است. پس دست شما برای انتخاب هدایای خلاقانه باز خواهد بود.

سخن پایانی

همانقدر که هدیه تبلیغاتی روی رشد کسب و کار شما موثر است، کیفیت آن نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. شما می توانید برای خرید هدایای تبلیغاتی سازمانی و شرکتی از مجموعه صدراگیفت کمک بگیرید.

Leave a comment