طبق بررسی اخیر سایت شرکت از حدود 200 رهبر کسب و کار صاحبان مشاغل نسبت به پتانسیل هوش مصنوعی برای کمک به بهبود سازمان خود بسیار خوش بین هستند. این مطالعه در ژانویه 2024 انجام شد، این را نشان دهید 86.1 درصدی از پاسخ دهندگان به تاثیر هوش مصنوعی بر کسب و کار خود خوش بین هستند. به طوری که 38.5 درصد پاسخ دهندگانی که از این فناوری برای انجام کارهای روزانه استفاده می کنند 34 درصد برای نوشتن متون بازاریابی استفاده می شود.

سایر موارد استفاده که توسط صاحبان مشاغل ذکر شده است عبارتند از تجزیه و تحلیل بازار، ایجاد سیاست های منابع انسانی، ایجاد و اجرای سریع تبلیغات دیجیتال و انجام نظرسنجی.

با این حال، در حالی که صاحبان مشاغل به هوش مصنوعی بسیار خوش بین هستند، اما تمایلی به اطلاع رسانی به مشتریان خود در مورد استفاده از آن ندارند! بنابراین فقط 6.5 درصد افرادی که گفته اند به طور عمومی استفاده از هوش مصنوعی را به کارمندان یا مشتریان خود اعلام کرده اند.

چرا تجارت به هوش مصنوعی خوشبین است؟

یکی از پاسخ دهندگان در مورد دلایل خوشبین بودن مدیران تجاری به هوش مصنوعی نوشت:ادغام این فناوری در یک تجارت مانند دادن یک کامپیوتر کوانتومی به یک شطرنج باز تازه کار است تا با آن رقابت کند.تاکید این نظریه مزایای بالقوه ترکیب توانایی هوش مصنوعی برای تجزیه و تحلیل و پردازش سریع داده ها با “امتیاز شهود و تجربه انسانی” است.

جالب است بدانید 13.9 درصدی از صاحبان مشاغل به این فناوری اعتقاد ندارند. آنها علت را توضیح دادند: «از آنجایی که کسب‌وکارشان به ارائه راه‌حل‌های بسیار شخصی‌سازی شده برای مشتریان تکی تکیه می‌کند، آنها فکر نمی‌کنند هوش مصنوعی می‌تواند به اندازه یک کارمند خلاق باشد. سازگار بودن.”

تعریف قوانین برای هوش مصنوعی

زمینه دیگری که صاحبان مشاغل تا حد زیادی با آن موافق نیستند، موضوع مقررات هوش مصنوعی است. تقریباً سه چهارم پاسخ دهندگان موافق هستند که دولت ایالات متحده باید برای تنظیم مقررات هوش مصنوعی اقدام کند.

این افراد معتقدند دولت باید قوانینی را در خصوص آموزش مدل های هوش مصنوعی آثار دارای حق چاپ و استفاده از فناوری وضع کند. DeepFake شکستن موانع امنیت سایبری بین 26.8 از درصدی که به عدم وجود مقررات رای دادند، تعدادی فکر کردند که دولت با این کار سیستم نوآوری را تضعیف خواهد کرد.

بیشتر کارآفرینان در مورد چگونگی خودتنظیمی و کنترل استفاده داخلی از هوش مصنوعی دچار تعارض بودند. حدود یک سوم از آنها در نظرات خود گفتند که نظارت بر تمام وظایف هوش مصنوعی وجود دارد. در حالی که کمتر از یک چهارم افراد مورد بررسی می گویند که به ابزارهای هوش مصنوعی آنها اجازه نمی دهند تصمیمات حساس و کلیدی بگیرند. حالا شما برای ما بنویسید: مهم ترین تاثیرات هوش مصنوعی در کسب و کار چیست؟