سایت LinkedIn در این هفته فهرستی از بهترین شرکت ها را منتشر کرد که در آن سه شرکت بزرگ به عنوان بهترین سازمان ها برای توسعه شغلی معرفی شدند. بر اساس این گزارش 50 کارفرمای بزرگ که در لیست این شرکت قرار دارند در اولویت قرار دارند آموزش مهارت و آموزش برای نیروی کار متنوع قرار داده اند

بهترین شرکت ها برای رشد شغلی در ایالات متحده آمریکا

این هفته، لینکدین هشتمین لیست سالانه خود را از بهترین شرکت ها برای کار منتشر کرد 50 بهترین مشاغل در ایالات متحده برای حرفه ای ها به دنبال پیشرفت شغلی است. امسال، جی پی مورگان چیس در صدر لیست قرار داشت و در رتبه بعدی قرار داشت آمازون و ولز فارگو هر سه این شرکت ها تعهد خود را به حمایت از رشد شغلی و توسعه حرفه ای کارکنان نشان داده اند.

لینکدین در بیانیه‌ای اعلام کرد: شرکت‌های برتر امسال ثابت کردند که سرمایه‌گذاری روی تجربه کارمندان در محیط کار امروزی حیاتی است.

برای گردآوری این فهرست، لینکدین به برخی از استراتژی‌ها و ابتکاراتی که شرکت‌های بزرگ آمریکایی نه تنها برای جذب استعدادهای برتر، بلکه برای اطمینان از حفظ کارمندان اجرا می‌کنند، نگاه کرد. این شرکت رسانه های اجتماعی، هشت عامل موثر بر رشد شغلی در میان چیزهای دیگر، بر توسعه شغلی کارکنان، نرخ حفظ کارکنان و گزینه های کاری انعطاف پذیر تمرکز دارد.

معیارهای انتخاب لینکدین چیست؟

یکی از راه‌های کلیدی که شرکت‌های پیشرو در سال جاری از کارکنان خود حمایت می‌کنند، ارائه گزینه‌های کاری ترکیبی (از راه دور و حضوری)، اجرای طرح‌های ارتقای مهارت و فراهم کردن فرصت‌هایی برای رشد و پیشرفت است.

به عنوان مثال، JPMorgan Chase مستقر در نیویورک طرح هایی مانند برنامه استعدادهای نوظهور را ارائه می دهد که به افراد بدون مدرک دانشگاهی کمک می کند فرصت های کاری تمام وقت را پیدا کنند. این شرکت دارای یک برنامه آموزشی شغلی به نام “سال بالا“خوب.

دان راث، سردبیر ارشد لینکدین، در مصاحبه ای در برنامه تلویزیونی “امروزاعلام کرد که JPMorgan Chase بیشتر به خاطر «سیاست پاک کردن تخته سیاه» مشهور است. این اصطلاح به این معنی است: «اگر در گذشته با قانون مشکل داشتید، برای آنها مهم نیست. با توجه به او، 10 درصد «از افرادی که سال گذشته منصوب شدند، دارای سوابق کیفری بودند که رقم قابل توجهی است. طبق اطلاعات موجود در وب سایت این شرکت، آنها از آن زمان تاکنون بوده اند 2019 به عنوان حامی شیوه های گسترده اشتغال که این به افرادی که دارای سابقه کیفری هستند فرصتی برای بازگشت به نیروی کار می دهدآنها عمل می کنند.

  • دلیل انتخاب آمازون و ولز فارگو

آمازون، که در سیاتل مستقر است، همچنین به دلیل اولویت دادن به توسعه مهارت ها از طریق این برنامه استآماده سازی به هوش ساختگی» برای ارائه آموزش رایگان مهارت های هوش مصنوعی به همه کارمندان امتیاز بالایی می دهد.

هم ولز فارگو که در رتبه سوم برای برنامه توسعه شغلی خود به رسمیت شناخته شد. در این برنامه هدفمند، این شرکت متخصصان جوان و کارکنان سطح متوسط ​​را با فرصت های مشاوره، شبکه و آموزش معرفی می کند.

جالب است بدانید شرکت هایی که از ژانویه 2023 تا آوریل 2024 بیشتر از 10 درصدی از نیروی کار آنها اخراج شده است، آنها واجد شرایط حضور در این لیست نیستند.