بهترین بازی متاورس برای کسب درآمد چیست؟ چگونه در بهترین بازی متاورس برای کسب درآمد شرکت کنیم؟ به احتمال زیاد، شما نیز با مفهوم جهان متاورس آشنایی دارید و می‌دانید که این پلتفرم مجازی چقدر سر و صدا کرده است! به صورت کلی، مفاهیم متاورس، NFT و رمزارزهای دیجیتالی را ممکن است طی سال‌های اخیر زیاد شنیده باشید؛ این مفاهیم، به حوزه‌های مختلف کسب درآمد غیرمتمرکز، بازی‌های آنلاین و ویدیویی تعمیم داده می‌شوند. همچنین، پلتفرم متاورس موفق شده است تا حد زیادی تحولات و تغییرات چشم‌گیری را در زمینه درآمدزایی و بازی‌‌های آنلاین بوجود آورد. همانطور که همه شما بر این واقعیت واقف هستید، بازی‌های ویدیویی در گذشته تنها جنبه سرگرمی و تفریح داشتند؛ اما در جهان امروزی، با بوجود آمدن بازی‌های مبتنی بر بلاک‌چین، کاربرد و هدف گیم فراتر از یک سرگرمی ساده محسوب می‌شود. محبوبیت بازی‌های متاورسی همواره در حال افزایش است و پیش‌بینی می‌شود که این گیم‌ها در آینده‌ای نه چندان دور، به عنوان راهکاری رایج و پرطرفدار برای درآمدزایی تبدیل می‌شوند. در صورتی که شما نیز علاقمند به درآمدزایی از این طریق هستید، در این مقاله بهترین بازی متاورس برای کسب درآمد را مورد بررسی قرار داده‌ایم که باید حتما بخوانید!

بهترین بازی متاورس برای کسب درآمد چیست؟

بهتر است پیش از ارائه توضیحات در رابطه با بهترین بازی متاورس برای کسب درآمد، به شرح مفهوم “متاورس” بپردازیم تا افرادی که در رابطه با این پلتفرم اطلاعات کافی ندارند، نسبت به آن آگاهی کامل پیدا کنند. واژه متاورس که در زبان انگلیسی Metaverse نامیده می‌شود؛ از دو واژه Meta و Verse ساخته شده است و در لغت “فراتر از دنیا”، معنا می‌شود. در واقع، متاورس یک جهان سه بعدی است که افراد می‌توانند در آن در قالب آواتارهای مختلف حضور پیدا کنند، به انجام فعالیت‌های مختلف بپردازند، کسب درآمد داشته باشند یا با افراد تازه آشنا شوند!

الگوی اصلی جهان متاورس، دنیای واقعی است؛ به بیان دیگر، این جهان بر اساس دنیای واقعی ساخته شده و توسعه یافته است. البته، گاها در این جهان مجازی از المان‌ها و عناصری بهره‌گیری شده است که کاملا با قوانین دنیای فیزیکی ما مغایرت دارند. به عنوان مثال؛ شما می‌توانید هر ظاهر خلاقانه‌ای که می‌خواهید را در جهان متاورس داشته باشید!

حتی می‌توانید بال داشته باشید یا آواتار خود را شبیه به آدم‌های فضایی درست کنید و در این باره، هیچ محدودیتی وجود ندارد. زیر پا گذاشتن برخی از قوانین طبیعی جهان واقعی باعث شده است تا جذابیت دنیای متاورس، بیش از پیش برای مردم افزایش پیدا کند. علاوه بر این امر، در دنیای متاورس، هر چیزی در قالب مجازی قابل رخ دادن است.

امکان دارد برخی از افراد گمان کنند که متاورس یک پروژه یکپارچه است؛ اما، حقیقت این است که متاورس تنها به یک پروژه خاص اشاره ندارد و بازی‌ها و سرزمین‌های مختلفی هستند که زیرمجموعه متاورس قرار می‌گیرند. می‌توان گفت که؛ متاورس یک شبکه مجازی بزرگ است که کاربران می‌توانند در آن به ارتباط گرفتن با یکدیگر بپردازند، با امکانات موجود در محیط اطراف خود تعامل داشته باشند و به درآمدزایی با روش‌های مختلف مشغول شوند.

معرفی بهترین بازی متاورس برای کسب درآمد

موضوع اصلی در این مقاله، بازی‌های متاورسی هستند؛ اما منظور از بازی متاورسی چیست؟ به صورت کلی، بازی کردن در ازای کسب درآمد روشی می‌باشد که به تازگی در دنیا طرفداران خود را پیدا کرده است. در نتیجه، می‌توان گفت که کسب درآمد از بازی در متاورس، یک تجارت و صنعت کاملا جدید است که هنوز جای پیشرفت بسیاری دارد. ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چگونه امکان کسب درآمد از متاورس با بازی کردن وجود دارد؟ نحوه درآمدزایی از آن به چه صورت است؟

درآمدزایی با متاورس، از طریق توکن‌های NFT، رمزارزهای درون برنامه‌ای و دارایی‌های دیجیتالی دیگر که به عنوان آیتم‌های مختلف در بازی ظاهر می‌شوند، خواهد بود. تاکنون، بیش از ده‌ها بازی در دنیای کریپتو معرفی شده‌اند که افراد می‌توانند با شرکت در آن‌ها، هدف نهایی خود را در حوزه درآمدزایی و امور مالی، محقق نمایند.

یکی دیگر از مفاهیمی که در راستای معرفی بهترین بازی متاورس برای کسب درآمد باید برای شما قابل درک باشد؛ فناوری VR یا واقعیت افزوده است! این فناوری، هم‌اکنون نیز جزو یکی از ابزارهای اصلی و مهم پلتفرم متاورس محسوب می‌شود؛ اما پیش‌بینی شده است که در آینده، درصد کاربرد این ابزار نسبت به امروز افزایش قابل توجهی خواهد داشت.

کاربران اکنون می‌توانند با سیستم‌های کامپیوتری خود وارد بازی‌های متاورسی شوند و به انجام فعالیت‌های مختلف بپردازند؛ اما با استفاده از دستگاه‌ها یا عینک‌های واقعیت مجازی، قادر خواهند بود تا به صورت 3 بعدی کل این جهان را در اطراف خود ببینند. نهایتا، در آینده‌ای نه چندان دور زندگی واقعی ما به فیلم‌های سینمایی سبک Sci-fi تبدیل خواهد شد و به احتمال زیاد، مردم بیشتر وقت خود را در جهان متاورس صرف خواهند کرد؛ اما برد با کسانی است که از ابتدای توسعه این پلتفرم، وارد آن شده‌اند.

دسنترالند (Decentraland)

یکی از بزرگترین بازی‌هایی که تحت وب بوده، بر مبنای بلاک‌چین ساخته شده است و زیر مجموعه بازی‌های متاورسی نیز قرار می‌گیرد؛ “دسنترالند” است! این بازی سه بعدی پرطرفدار، که بهترین بازی متاورس برای کسب درآمد نیز می‌باشد، بر مبنای شبکه اتریوم ساخته شده است. کاربران در دسنترالند، قادر خواهند بود تا به کاوش سرزمین‌های جدید بپردازند و با خرید و فروش قطعات زمین مجازی صاحب درآمد شوند. به طور مثال؛ شما به عنوان یک بازیکن در این پلتفرم می‌توانید فعالیت‌های زندگی واقعی را در قالب مجازی تجربه کنید و به کنسرت، نمایشگاه‌ها و گالری‌ها بروید، به موزه‌ها سر بزنید و در میهمانی‌ها شرکت داشته باشید.

نکته جالبی که در رابطه با بازی دسنترالند وجود دارد، این است که؛ این بازی از ماه February سال 2020 به صورت رسمی در دسترس مردم قرار گرفته است و به عنوان یکی از قدیمی‌ترین بازی‌های دنیای متاورس محسوب می‌شود. یکی از مزایای دسنترالند این است که شما می‌توانید آیتم‌های خلاقانه‌ای را همچون؛ فضاهای جدید، لباس‌ها و کاستوم‌های متنوع، در این سرزمین بسازید! هر آنچه که فکرش را می‌کنید، می‌توانید در این جهان بوجود آورید. در نتیجه، این بازی متاورسی کاملا تحت مالکیت بازیکنانش است. این موارد باعث می‌شوند تا Decentraland به بهترین بازی متاورس برای کسب درآمد تبدیل شود.

شما این قابلیت را در اختیار خواهید داشت تا جهت کسب درآمد از decentraland، به خرید و فروش ساختمان‌ها و زمین‌های مجازی بپردازید، خانه‌ها یا ملک‌های تازه‌ای را بسازید و آن‌ها را به بازیکنان دیگر اجاره دهید یا نمایشگاه اختصاصی NFT خود را راه‌اندازی کنید. به صورت خلاصه، می‌توان گفت هر فعالیتی که در دنیای واقعی قابل انجام است، در بازی دسنترالند به شکلی نامحدودتر و آسان‌تر تحت اختیار شما قرار می‌گیرد. لازم به ذکر است که؛ درآمدزایی از دسنترالند با رمزارز بومی این پلتفرم صورت می‌گیرد که “MANA” نام دارد. به یاد داشته باشید که، شما با خرید و فروش این ارز دیجیتالی قادر خواهید بود تا از خدمات و سرویس‌های مختلف این بازی استفاده نمائید.

سندباکس (Sandbox)

علاوه بر دسنترالند، بازی Sandbox نیز به عنوان بهترین بازی متاورس برای کسب درآمد شناخته می‌شود. فرآیند درآمدزایی و شرکت در این بازی نیز تا حد زیادی مشابه گزینه قبلی است؛ به عنوان مثال، شما می‌توانید به خرید و فروش زمین بپردازید، ساخت و ساز انجام دهید، زمین‌های خود را اجاره دهید و صاحب درآمد شوید و نهایتا، NFTهای تولید شده در این بازی را در مارکت‌هایی همچون OpenSea به فروش برسانید.

مشابه بازی دسنترالند، سندباکس نیز بر مبنای بلاک چین اتریوم ساخته شده است. گرافیک و تجربه کاربری این بازی نسبت به دیگر گیم‌های متاورسی، کاربر پسندتر است و همین امر سندباکس را به یکی از پلتفرم‌های محبوب با آینده روشن تبدیل نموده است. برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر در رابطه با این بازی، بهتر است به مقاله کسب درآمد از بازی Sandbox مراجعه کنید.

آکسی اینفینیتی (Axie Infinity)

درست است که بازی آکسی اینفینیتی نیز به عنوان بهترین بازی متاورس برای کسب درآمد محسوب می‌شود؛ اما سیستم آن در مقایسه با دو بازی قبلی بسیار متفاوت‌تر است. در واقع، بازی آکسی اینفینیتی بر مبنای ساخت و جمع‌آوری توکن‌های غیرمثلی جلو می‌رود. این بازی مبتنی بر شبکه اتریوم، به جای ساخت زمین و آیتم‌های جدید؛ بر درآمدزایی کاربران متمرکز شده است. می‌توان گفت که این بازی تا حدودی با الهام گرفتن از گیم Pokemon go ساخته شده است؛ زیرا بازیکنان در این بازی موظف هستند تا کاراکترهای جذابی را به نام “آکسی” جمع‌آوری کنند و به بازتولید آن‌ها بپردازند.

در ادامه، بایستی این کاراکترها را به کار گیرید و با دیگر بازیکنان مبارزه کنید! در انتهای مبارزه‌ها، هر پلیری که بتواند امتیاز بیشتری جمع کند و برنده شود؛ AXS بیشتری را نیز دریافت خواهد کرد. AXS، نام اختصاری توکن درون برنامه‌ای این بازی است که به عنوان دارایی دیجیتال و درآمد شما در نظر گرفته خواهد شد.

ایلوویوم (Illuvium)

اگر از سبک بازی‌های ماجراجویانه و Adventurous خوشتان می‌آید، “ایلوویوم” بهترین بازی متاورس برای کسب درآمد در این حوزه خواهد بود! این بازی ساخته شده بر اساس شبکه اتریوم است و در آن، شما ماموریت دارید تا موجوداتی را که مشابه الهه‌ها و خدایان هستند، پیدا کنید. این کاراکترها در بازی با نام “ایلوویال” شناخته می‌شوند و 100 نوع مختلف از آن‌ها وجود دارد که در سراسر یک دنیای بیگانه، پراکنده شده‌اند.

هر یک از این خدایان، ویژگی‌ها و توانایی‌های منحصر به فرد خود را دارا هستند. می‌توان گفت که، بازی ایلوویوم یکی از بزرگترین گیم‌های سبک فانتزی در جهان متاورس است. لازم به ذکر است که؛ دارایی دیجیتالی این بازی با عنوان اختصاری ILV به کاربران اعطا می‌شود. شما برای شرکت در بازی ایلوویوم، موظف به تهیه این ارز دیجیتال خواهید بود.

در آخر، اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری را درباره بهترین بازی متاورس برای کسب درآمد، بدست آورید؛ می‌توانید مقالات مرتبط با این مبحث را، که در این مطلب به آن‌ها اشاره شده است بخوانید. همچنین، ممکن است مقاله کسب درآمد از متاورس بدون سرمایه نیز برای شما جالب باشد. در صورتی که قصد دارید تا دانش تخصصی حوزه کسب درآمد سریع و آسان از اینترنت را اخذ نمائید، به شما توصیه می‌کنیم دوره آموزشی منتشر شده در وبسایت تجارت آنلاین حول این موضوع را تهیه کنید.

جمع‌بندی بهترین بازی متاورس برای کسب درآمد

در این مطلب، به صورت جامع به بررسی بهترین بازی متاورس برای کسب درآمد پرداخته شد. متاورس، پلتفرمی است که می‌توان در آن سرزمین‌های مختلف را کشف کرد، به درآمدزایی مشغول گشت و با افراد جدید آشنا شد. این جهان گسترده و پر از ماجراجویی، در قالب بازی‌هایی مختلف به افراد ارائه شده است. شما می‌توانید بهترین بازی متاورس برای کسب درآمد را انتخاب کنید و علاوه بر افزایش سرمایه‌تان، سرگرمی مفیدی را برای اوقات فراغت خود ایجاد نمائید! درست است که امروزه، این پلتفرم تا حد زیادی جدی گرفته نمی‌شود و هنوز درصد کمی از افراد به صورت کامل در آن فعالیت دارند؛ اما نهایتا، متاورس آینده زندگی ما خواهد بود و دیر یا زود، مردم مجبور به پذیرفتن این حقیقت خواهند شد.

Leave a comment