آشنایی با کتاب های رشته  mbaاز اوجب واجبات است. چرا که رشته mba  جزو رشته‌های پر طرفدار در دنیای مدرن می باشد. همین باعث شده تا هر سال دانشجویان بسیاری برای تحصیل در این رشته اقدام کنند. یکی از روش‌های پرطرفدار یادگیری mba مطالعه کتاب‌های مربوط به آن می‌باشد. فرقی ندارد که شما چه کسب‌ و‌کاری را شروع کرده‌اید. اگر می‌خواهید تحولاتی نوین ایجاد کنید، کتاب های رشته  mbaانتخاب خوبی برای شما خواهد بود.

از طرفی دیگر مطالعه کتابهای مفید رشته mba می‌تواند یک برنامه تحصیلی برای دانشجویان مختلف پس از اتمام دوره لیسانس باشد. چرا که کتاب‌های مذکور منبع غنی از تمام ناگفته‌های مباحث حسابداری، استراتژی و غیره می‌باشد. به همین جهت تصمیم گرفته‌ایم در این مقاله شما را با کتاب های رشته  mba و دلایل اهمیت آن آشنا کنیم. پس تا انتهای این سفر پر پیچ و خم همراه ما باشید!

چرا باید کتاب های رشته MBA مطالعه کنیم؟

کتابهای رشته  mba به این دلیل که اطلاعات شگفت‌انگیزی در اختیار خوانندگان قرار می‌دهند، بهترین انتخاب جهت مطالعه برای افراد موفق در کسب و کار و یا دانشجویان   mbaمی‌باشد. به عبارتی دیگر برای اینکه مدیری موفق باشید یا کسب و‌کاری بی نظیر خلق کنید، علاوه بر داشتن قابلیت‌ها و توانایی‌های درونی، آموزش های خاصی نیز در این زمینه نیاز دارد.

چرا که یادگیری تخصصی در حوزه mba  و مطالعه کتاب‌های این رشته شما را آماده می‌کند تا با مسئله‌های پیچیده و قابلیت حل و فصل کردن آن آشنا شوید. البته هر قدر مطالعه خود را افزایش دهید و اطلاعات خود را به روز کنید، باز هم کافی نیست! چرا که دنیای مدیریت و کسب و کار جهانی پر از پیشرفت و تحول می‌باشد.

با کتابهای مفید رشته MBA آشنا شوید:

تا به امروز کتاب‌های بسیاری در زمینه کسب و کار و رشتهmba   چاپ شده است؛ اما بهترین کتاب‌ها در این زمینه کدام است؟ آیا تمامی کتاب‌ها نقشه راه را به خوبی نشان می‌دهند؟ بی گمان خیر. چرا که کتاب های رشته mba  دارای سطح، موضوع و مخاطب‌های متنوعی هستند و باید همواره در خرید کتاب به این پارامترها دقت نمود. به خاطر داشته باشید که انتخاب منبعی مناسب در یک موضوع، به شما کمک خواهد کرد که به سرعت برق و باد پیشرفت کنید. به همین دلیل در ادامه برخی از پرطرفدارترین کتب در این حوزه را به شما معرفی خواهیم کرد.

  • استارت آپ ناب.
  • رهبری مزخرف، ممنوع!
  • از خوب به عالی.
  • صفر به یک.
  • مدیران و چالش‌های تصمیم‌گیری.
  • خلق مدل کسب‌وکار.
  • استراتژی اقیانوس آبی.

استارتاپ ناب، یکی از کتابهای مفید رشته MBA:

وقتی صحبت از خارق العاده‌ترین کتاب های رشته   mbaمی شود، بسیاری یکصدا نام استارتاپ ناب را به زبان می‌آورند. چرا که این کتاب، با ترفندی بی نظیر در کنار توصیه‌های عملی ارزشمند، شما را با ویژگی‌های یک کسب و کار پایدار نیز آشنا خواهد کرد. بنابراین اگر به یادگیری mba و کارآفرینی علاقه‌مند هستید، کتاب استارتاپ ناب گزینه‌ای عالی برای شما خواهد بود.

کتاب رهبری مزخرف، ممنوع، کسب و کارتان را رهبری کنید!

اگر می‌خواهید رهبری درست را یاد بگیرید، بی گمان کتاب رهبری مزخرف، ممنوع بهترین انتخاب برای شما محسوب می‌شود. این کتاب از آن جهت میان افراد مختلف معروف شده است که با دلایل قانع کننده، باورهای نادرست در مورد یک رهبر بزرگ را رد می‌کند. همین نکته باعث شده تا شما بتوانید به آسانی رفتارهای غلط را در وجود خود از بین برده و روی رفتارهای مثبت، تمرکز بیشتری کنید.

از خوب به عالی، پیشنهادی جذاب برای دانشجوی MBA:

کتاب از خوب به عالی، باورهای فعلی یک دانشجوی mba را پیرامون مباحث مختلف همچون مدیریت، مدیر عامل قدرتمند، تصاحب، ادغام سازمان‌ها و غیره را دگرگون می‌سازد. این اثر به قلم جیم کالینز تدوین شده که رازی شگفت‌انگیز پیرامون تفکر خلاق را ارائه می‌کند.

با کتاب صفر به یک، یادگیری MBA را تجربه کنید:

از جمله کتابهای پرفروش رشته mba می توان به کتاب صفر به یک، نوشته پیتر تیل، بنیانگذار و سرمایه‌گذار معروف فیسبوک اشاره کرد. ویژگی مثبت این اثر ارزشمند این است که به کمک می‌کند تا شما کسب و کار خود را از راه درست شروع کنید.

با کتاب مدیران و چالش‌های تصمیم‌گیری، زیر و بم رشته MBA را یاد بگیرید :

اگر جزو مدیرانی هستید که به دنبال بهبود مهارت‌های خود و استراتژی‌های کاربردی در رشته mba  می‌باشید. کتاب مدیران و چالش‌های تصمیم‌گیری گزینه مطلوبی برای شما به حساب می‌آید. به علاوه، این کتاب با متدی خارق العاده افراد را با شرایط مختلف تصمیم‌گیری و نمونه‌های واقعی آن روبرو خواهد کرد.

کتاب خلق مدل کسب‌وکار، کتاب پرفروش رشته MBA:

اگر به دنبال یک مرجع برگزیده در میان کتاب های رشته mba هستید، بهتر است مطالعه این کتاب را از دست ندهید!  به علاوه کتاب نامبرده به خوبی شما را با خلق ایده‌های نوآورانه و ارائه‌ پروژه‌های منحصر به فرد در کسب و کار فعلیتان آشنا می‌کند.

کتاب استراتژی اقیانوس آبی، لذت چالش رشته MBA :

اگر می‌خواهید با مطالعه یک کتاب، لذتی معادل تازگی و رهایی آب‌تنی در آب‌های اقیانوس را تجربه کنید، بهتر است همین حالا مطالعه استراتژی اقیانوس آبی را شروع کنید! این کتاب از سری کتاب های رشته mba  به شما کمک می‌کند تا شما در فضای رقابتی مسموم جامعه راهکاری‌هایی برای کسب موفقیت در بیزینس خود را کشف کنید و بعد از آن با موفقیت خود حس خوبی داشته باشید.

پاسخ به سوالات متداول:

آیا مطالعه کتاب های رشته mba به وقت زیادی نیاز دارد؟ خیر؛ مطالعه کتاب های رشته mba نیاز به وقت زیادی ندارد. یعنی شما تنها با 3 ساعت مطالعه می‌توانید به تمام مهارت لازم مسلط شوید.

مهم‌ترین مهارت‌های لازم ارائه شده در کتاب های رشته mba  چیست؟ به طور کلی مهارت اصلی ارائه شده در این کتاب ها شامل مدیریت افراد، اقتصاد، امور مالی،کارآفرینی و بازاریابی می‌باشد.

جمع بندی

در این مقاله به معرفی کتاب های رشته mba و دلایل اهمیت آن پرداختیم و هم اکنون به پایان سفر پر فراز خود در دنیای معرفی کتاب‌های کاربردی   mbaرسیدیم. حال نوبتی هم باشد نوبت شماست تا در بخش نظرات، کتابهای مفید رشته mba محبوب خود را به دانشگاه کسب و کار معرفی نمایید!

Leave a comment