امروزه داشتن وب سایت به یکی از نیازهای اساسی تبدیل شده است. شاید فکر نمی کردید که کسب و کار شما به یک وب سایت نیاز دارد.

شما نیازهای خود را با شبکه های اجتماعی برآورده کرده اید، اما هیچ یک از این شبکه ها نمی توانند جایگزین طراحی وب سایت شوند، همانطور که یک وب سایت نمی تواند جایگزین شبکه های اجتماعی شود.

وب سایت چیست؟

عملکرد وب سایت چگونه است؟

آیا داشتن وب سایت هزینه اضافی دارد؟

آیا فقط داشتن یک وب سایت برای موفقیت مالی و اعتباری کافی است؟

اینها برخی از سوالاتی است که بیشتر افراد زمانی که می خواهند وب سایت یا شرکت خود را راه اندازی کنند و ذهن آنها را به خود مشغول می کند، در این مقاله به این سوالات پاسخ می دهیم.

همچنین در مورد سئو سایت و موفقیت مالی سایت صحبت خواهیم کرد انتظار ارتباط با مدیران سایت را داشته باشید.

1- وب سایت چیست؟

به عنوان کسی که فقط می خواهد یک سایت داشته باشد، باید بدانید که وب سایت دقیقا چیست؟ وب سایت با نام هایی مانند سایت، پورتال یا سیستم شناخته می شود.

وب سایت مکانی مجازی برای ذخیره اطلاعات مربوط به فروشگاه یا کسب و کار شما است که نام خاص خود را دارد که به آن دامنه نیز می گویند. به عنوان مثال janbalaghi.com دامنه ای در نظر گرفته می شود که مختص شرکت وبداران است.

وقتی این دامنه را در یک مرورگر خوب تایپ می کنید، اطلاعات شرکت صاحبان وب را خواهید دید.

2- عملکرد وب سایت چگونه است؟

اکنون که با توضیحات مختصری در مورد وب سایت آشنا شدید، باید بدانید که یک وب سایت چه ویژگی ها و عملکردهایی می تواند برای شما داشته باشد.

یکی از مهم ترین ویژگی های یک وب سایت دسترسی مداوم به اطلاعات شرکت یا محصولات فروشگاه شما است. فرض کنید هر روز چندین مشتری یا مشتری دارید که باید اطلاعات تکراری در مورد محصول یا خدمات شرکت خود را برای آنها تکرار کنید. در این صورت فقط آدرس وب سایت خود را به آنها بدهید تا بتوانند اطلاعات مهم سایت شما را ببینند.

این کار به ویژه در روزها و ساعات تعطیلی کسب و کار یا فروشگاه ارزشمندتر می شود زیرا کسب و کار یا فروشگاه شما از نظر فیزیکی بسته است، اما شما یک شعبه مجازی مانند یک وب سایت دارید که همیشه حتی در روزهای تعطیل باز است.

یکی دیگر از ویژگی های یک وب سایت اعتباری است که به کسب و کار شما می دهد، همه می توانند یک شبکه اجتماعی داشته باشند اما همه یک وب سایت ندارند. و افزایش طبقه کارگر شرکت و مغازه.

3- آیا داشتن وب سایت هزینه اضافی محسوب می شود؟

قبل از اینکه در مورد آن فکر کنید، باید از خود بپرسید که آیا به یک وب سایت نیاز دارید یا خیر؟ و بدانید که یک وب سایت چه هزینه هایی می تواند داشته باشد. در این قسمت به طور مختصر در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

هزینه های وب سایت معمولاً شامل 1- هزینه هاست 2- هزینه دامنه 3- هزینه طراحی وب سایت 4- هزینه نگهداری می باشد

3-1 هزینه ها

این قیمت مربوط به فضای میزبانی است که اطلاعات شرکت یا فروشگاه شما در آن ذخیره می شود که بسته به شرکت ارائه دهنده این خدمات ممکن است متفاوت باشد، این قیمت ممکن است بسته به شرکت ارائه دهنده، فضایی که در اختیار ما قرار می دهد و همچنین کیفیت و پیکربندی (منابع رم یا CPU که دارد) متفاوت باشد.

3.2 هزینه دامنه

این هزینه ممکن است بسته به قالب یا قالب دامنه ما متفاوت باشد. فرمت های زیادی برای دامنه هایی مانند COM .NET .ORG .IR و هزاران فرمت دیگر وجود دارد. هر کدام از این فرمت های دامنه قیمت متفاوتی دارند. مثلا قیمت janbalaghi.com با WEBDARAN.COM متفاوت است.

دامنه ها باید به صورت سالیانه رزرو شوند یعنی شما نمی توانید یک بار برای همیشه دامنه خریداری کنید. رزرو به این معنی است که دامنه را برای دوره ای که انتخاب کرده اید دارید، البته می توانید هر سال یا هر چند سال یک دوره رزرو جدید را تمدید یا خریداری کنید.

3-3 هزینه طراحی وب سایت

این قیمت شامل ایجاد ساختار و فرم و کنترل پنل وب سایت شما می باشد. هزینه طراحی وب سایت بسته به نوع وب سایتی که می خواهید داشته باشید می تواند متفاوت باشد، به عنوان مثال وب سایت شما یک شرکت یا فروشگاه است.

این قیمت بسته به ویژگی هایی که می خواهید وب سایت شما داشته باشد می تواند متفاوت باشد.

همچنین، هر شرکت یا شخصی که در زمینه طراحی سایت برای شما کار می کند ممکن است هزینه متفاوتی را برای آن از شما دریافت کند.

3-4 هزینه تعمیر و نگهداری

این قیمت شامل هزینه هایی است که معمولاً پس از طراحی وب سایت شروع می شود، این یکی از مهم ترین قسمت هایی است که باید به آن توجه کرد. فقط داشتن یک وب سایت کافی نیست و حفظ وب سایت حتی از داشتن خود وب سایت مهم تر است.

پس از طراحی وب سایت توسط شرکت یا شخصی که این کار را برای شما انجام می دهد، حتما به تعمیر و نگهداری توجه کنید.

این پشتیبانی شامل مشکلات فنی و مشکلات وب سایت شما می شود. به عنوان مثال، زمانی که وب سایت شما با مشکل فنی مواجه می شود یا سایت شما به درستی نمایش نمی دهد، یک مدیر وب سایت با دانش فنی این مشکلات را برطرف کرده و از ضررهای مالی احتمالی جلوگیری می کند.

این قیمت ممکن است بسته به شرکت یا افراد مختلفی که کار طراحی وب سایت شما را انجام می دهند متفاوت باشد.

حال با توجه به این موارد و کارکردهایی که ذکر شد

Leave a comment