بسیاری از کارمندان نگران هستند که هوش مصنوعی به زودی جایگزین آنها در محل کار شود. گزارش های اخیر نشان می دهد که زنان ممکن است بیشترین دلایل را برای این نگرانی داشته باشند.

جایگزینی زنان شاغل با هوش مصنوعی!

تحقیق از آزمایشگاه های Revelio در نیویورک و در ماه مه برگزار شد بلومبرگ بر اساس گزارشی که توسط دفتر ملی تحقیقات اقتصادی منتشر شده است، به مشاغلی می پردازد که احتمالاً با هوش مصنوعی جایگزین می شوند.

فیلتر کردن نتایج بر اساس جنسیت نشان می‌دهد که مشاغلی که عمدتاً توسط زنان اداره می‌شوند در خطر بیشتری برای جایگزینی با هوش مصنوعی هستند. این مشاغل وظایفی مانند مدیر صورتحساب و مطالبات، حسابدار حقوق و دستمزد، منشی اجرایی، تایپیست و نویسنده و متخصص حسابداری هستند.

هاکی اوزدنورن، اقتصاددان Revelio Labs به SHRM Online گفت که هوش مصنوعی برای جایگزینی کارگران بر اساس جنسیت برنامه ریزی نشده است. وی ادامه داد: زنان در مشاغل فنی استخدام نمی شوند. اما در تجارتحمایت کنندهمانند معاون اداری بیش از حد حضور دارند. این تنها مهم ترین عاملی است که فرصت های هوش مصنوعی را برای همپوشانی بیشتر با مشاغل پشتیبانی و تشدید تبعیض موجود ایجاد می کند.”

آرویند کریشنا، مدیرعامل آی‌بی‌ام اخیراً در مصاحبه‌ای گفت که این شرکت فناوری روند استخدام برای موقعیت‌هایی را که به راحتی می‌توان با هوش مصنوعی در بخش‌های پشتیبانی جایگزین کرد، کند کرده است.

هوش مصنوعی در حال حاضر شروع به تسخیر مشاغل کرده است

کریستی کیلی، وکیل سیفرث واشنگتن دی سی او گفت: “در حالی که هوش مصنوعی ممکن است برای اهدافی مانند کارایی و کاهش هزینه مفید باشد، ممکن است عواقب ناخواسته ای برای بازار کار داشته باشد.”

بر اساس گزارش جدید شرکت برون سپاری Challenger, Grey & Christmas مستقر در شیکاگو، هوش مصنوعی باعث از دست دادن نزدیک به 100000 شغل در ماه مه شده است. 4000 کارگر صرف نظر از جنسیت. این عدد تقریبا پنج درصد از کل مشاغل از بین رفت در این ماه، هفتمین عامل از دست دادن مشاغل در ماه مه است.

مطالعه اخیر گلدمن ساکس نشان داد که هوش مصنوعی ممکن است در نهایت جایگزین شود 300 میلیون شغل در سراسر جهان و تقریبا 20 درصد از مشاغل ایالات متحده. این گزارش پیش‌بینی می‌کند که در حوزه‌های حقوقی و اداری، مشاغلی که زنان در آنها به طور گسترده حضور دارند، بیشترین آسیب را متحمل خواهند شد.

آنچه کارفرمایان باید به خاطر بسپارند

در روزهای اخیر، بسیاری از سازمان های دولتی بر تاثیرات هوش مصنوعی در محیط کار متمرکز شده اند:

→ نیویورک اخیراً مقررات نهایی خود را در مورد استفاده از ابزارهای تصمیم گیری هوشمند در فرآیند استخدام صادر کرده است. اعمال این قانون 5 جولای آغاز خواهد شد

کاخ سفید در بحبوحه نگرانی های فزاینده مبنی بر اینکه این فناوری می تواند علیه کارگران تبعیض قائل شود و اطلاعات نادرست منتشر کند، محدودیت هایی را برای هوش مصنوعی در نظر گرفته است.

← در ماه مه، کمیسیون فرصت های شغلی برابر دستورالعملی را در مورد استفاده از هوش مصنوعی توسط کارفرمایان صادر کرد.

اهمیت تعریف قانون برای استفاده از هوش مصنوعی

وزیر دادگستری کریستین کیلی در مورد اهمیت قانون هوش مصنوعی گفت: “اگر هوش مصنوعی به صورت کنترل شده و حساب شده استفاده نشود، می تواند برای کارفرمایان و کارفرمایان مشکل ساز شود. ریسک قانونی برای آوردن «نیروی انتظامی به این مشکل توجه دارد و کارفرمایان نیز باید همین کار را بکنند.

او خاطرنشان کرد که شرکت‌ها باید بدانند که چگونه یک ابزار هوش مصنوعی خاص کار می‌کند و نحوه استفاده از آن را برای تأثیر منفی بر زنان یا سایر گروه‌های جامعه تحلیل کنند. این تحلیل‌های پیشگیرانه و ممتاز برای شناسایی حوزه‌های بالقوه مسئولیت برای تأثیرات نامتناسب ضروری هستند. اگر هوش مصنوعی بر یک گروه بیش از سایرین تأثیر می گذارد، ممکن است لازم باشد کارفرمایان جایگزین هایی را در نظر بگیرند.

او از کارفرمایان خواست که به طور فعال به دنبال استراتژی هایی برای خودکارسازی مداوم وظایفی باشند که هوش مصنوعی بر عهده خواهد گرفت. استفاده كردن نیروی کار موجود است بنابراین، سازمان‌ها با توزیع مجدد وظایف بین کارکنان، می‌توانند به طور مؤثر از مهارت‌ها و توانایی‌های نیروی کار خود در سایر ظرفیت‌های معنادار و مولد استفاده کنند.