ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا در یک کنفرانس تلفنی به سرمایه گذاران گفت که در حال گمانه زنی در مورد ربات تسلا به نام است. Optimus قادر به انجام وظایف در کارخانه تا پایان سال جاری می باشد.

به گفته ایلان ماسک، مدیرعامل این شرکت، ربات انسان نمای تسلا هنوز در مرحله آزمایشگاهی است، اما می تواند تا پایان سال آینده برای فروش آماده شود. تاکنون چندین شرکت در حال رفع مشکل کمبود نیروی کار و انجام کارهای تکراری در صنایع هستند لجستیک، فهرست، خرده فروشی و تولید ممکن است خطرناک یا خسته کننده باشد، آنها روی این ربات ها سرمایه گذاری کرده اند.

تجارت ربات از خودرو جلوتر است!

ماسک در تماسی با سرمایه گذاران این هفته گفت که یک روبات به نام تسلا را متصور است Optimus بتواند تا پایان سال جاری برخی وظایف بشردوستانه را انجام دهد.

ربات های انسان نما از یک شرکت ژاپنی خواهد بود و بوستون پویایی شناسی (مربوط به هیوندای موتور) نیز چندین سال است که در حال توسعه هستند. امسال، استارت‌آپ Figure تحت حمایت مایکروسافت و Nvidia برنامه‌هایی برای استقرار روبات‌های انسان‌نما در کارخانه‌های خودروسازی اعلام کردند. بی ام و قرارداد همکاری با این شرکت آلمانی در آمریکا امضا کرد.

ایلان ماسک قبلاً گفته بود که فروش ربات‌ها می‌تواند به بخش بزرگ‌تری از تجارت تسلا نسبت به سایر بخش‌ها از جمله خودروسازی تبدیل شود.

ماسک روز سه‌شنبه در تماس تلفنی با اشاره به قابلیت‌های هوش مصنوعی گفت: «فکر می‌کنم تسلا در موقعیت بهتری نسبت به سایر تولیدکنندگان ربات‌های انسان‌نما برای دستیابی به تولید انبوه با نتیجه‌گیری مؤثر در مورد خود ربات است».

نسل ربات های انسان نما در تسلا

ماسک سابقه طولانی در شکستن وعده های جسورانه به وال استریت دارد! او در طول سال 2019 تسلا به سرمایه گذاران گفت که تا سال 2020 شبکه ای از خودروهای خودران ایجاد خواهد شدرابسی تاکسیآغاز خواهد شد

تسلا در ماه سپتامبر 2022 اولین نسل از ربات های انسان نمای خود به نام “زنبور عسلارایه شده. امسال، این شرکت ویدئویی از نسل دوم ربات دو پا را منتشر کرد که یک تی شرت را در کارخانه این شرکت تا می کند.

ویدیویی که شرکت فیگور در ماه فوریه از ربات 01 به تنهایی نشان می دهد که چگونه قهوه درست کنید. در حالی که Boston Dynamics هفته گذشته از یک پلت فرم الکتریکی برای ربات انسان نمای اطلس خود رونمایی کرد که در حال چرخش و برخاستن از حالت خوابیده به حالت عمودی و راه رفتن دیده شد.