افراد موفق ایرانی را آیا می‌شناسید؟

معمولا وقتی از افراد موفق صحبت می‌کنیم، به افرادی از سراسر جهان فکر می‌کنیم. اما واقعیت این است که ایران نیز مانند سایر کشورها افراد بسیار موفقی دارد که از صفر شروع کرده‌اند و توانسته‌اند به موفقیت‌های بزرگ دست یابند. این افراد در داخل کشور زندگی می‌کنند و می‌توانند الگوی خوبی برای ما باشند.

در این مقاله، قصد داریم چند نمونه از افراد موفق ایرانی را معرفی کنیم. این افراد در زمینه‌های مختلف مانند علم، هنر، و کسب و کار به موفقیت دست یافته‌اند. شما می‌توانید با دانستن داستان‌های زندگی آن‌ها، از آن‌ها الهام گرفته و از تجربیات این افراد موفق ایرانی بهره‌برداری کنید. بنابراین، با ما در دانشگاه کسب و کار همراه شوید تا با این افراد موفق ایرانی آشنا شویم و از داستان‌ آن‌ها بهره‌برداری کنیم.

معرفی احد عظیم زاده اولین فرد موفق ایرانی

احد عظیم زاده، یکی از شخصیت‌های برجسته در حوزه ثروت‌آفرینی است. او در سال ۱۳۳۶ متولد شد و داستان زندگی‌اش پر از انگیزه و تلاش است. در کودکی، پدر خود را از دست داد و از سن ۷ سالگی، روزها قالی می‌بافت و شب‌ها درس می‌خواند. این کودک، با حمل پشتی‌ها و قالی‌های کوچک به شهرهای مختلف می‌رفت و آن‌ها را برای کمی پول به فروش می‌رساند. این کارها برای کسب درآمد کمی بودند، اما احد عظیم زاده تلاش بی‌پایان خود را کم نکرد.

او در خاطراتش، از دشواری‌ها و محدودیت‌هایی که تجربه کرده، حرف می‌زند. او بر اثر فشارهای مالی، نتوانست تحصیلات خود را بیش از دیپلم ادامه دهد. اما با تلاش و کوشش، سرمایه‌اش به ۲۰ هزار تومان رسید و این مبلغ را به خانواده خود پس داد. بعدا، با ازدواج و تحمل مسئولیت‌های خانوادگی، احد عظیم زاده به دنبال دو آرزوی خود، یعنی خلبان شدن و کسب ثروت، رفت. او پس از مدتی دریافت کرد که برای رسیدن به ثروت، نیاز به همکاری و کار تیمی با دیگران دارد و از این راه برای خودش کارآفرین شود.

مقابله با محدودیت‌ها و تاسیس کسب و کار خودش

با پیروزی انقلاب اسلامی و در شرایطی که محدودیت‌های بسیاری وجود داشت، احد عظیم زاده تصمیم به توسعه کسب و کار خود گرفت. او یک کارگاه کوچک قالی‌بافی راه انداخت و به دنبال راهی برای گسترش فعالیت‌های خود بیرون از مرزهای کشور بود. احد عظیم زاده باور داشت که برای موفقیت بیشتر، باید به بازارهای جهانی فکر کند.

او با آگاهی از ارزش فرش‌های ایرانی در بازارهای بین‌المللی، به توسعه صادرات به کشورهای دیگر پرداخت. این تصمیم او نیاز به دانستن  زبان‌های خارجی و مهارت‌های تجارت بین‌المللی داشت که احد عظیم زاده به عنوان یک فرد با سابقه معمولی به این زمینه‌ها آشنا نبود که باعث شد با چالش‌هایی مواجه شود. او از دو برادر تاجری که در آلمان زندگی می‌کردند دعوت به همکاری کرد و سفر به هامبورگ را آغاز کرد.

این دو برادر که قبلا از این مسیر عبور کرده و اصول تجارت بین‌المللی را می‌دانستند، احد عظیم زاده را به سفری به سالن‌ها و انبارهای فرش در آلمان همراه کردند. او در این سفر با سلیقه‌ها و تقاضای بازار هدف خود آشنا شد. سپس، تصمیم به سفر به ژنو در سوئیس گرفت تا بازارهای دیگری را نیز برای تجارت فرش خود کشف کند.

ایده فرش گرد بافی و جهش یکباره کسب و کار

احد عظیم زاده به‌طور اتفاقی در یک هتل در ژنو با یک تاجر ایرانی آشنا شد که به او پیشنهاد فرش گرد بافتن داد.  این دیدار تمامی مسیر زندگی او را به طور کامل تغییر داد. در آن زمان در ایران، فرش‌های گرد به طور معمول بافته نمی‌شد و کیفیت تولید فرش‌ها و تنوع رنگ‌ها نیز مناسب نبود. احد عظیم زاده تصمیم به آغاز کسب و کار فرش‌بافی گرد کرد. او ابتدا وامی به مبلغ ۶۰ هزار تومان از بانک گرفت و با پس‌اندازهای خود کارگاهی را اجاره کرد و چندین دار قالی برپا کرد. وی دستگاه‌ها و مواد اولیه مورد نیاز را اقساطی تهیه کرد و قدم به سمت مسیر جدیدی که برای خود انتخاب کرده بود، گذاشت.

فرش‌های گرد عظیم زاده توسط تاجران ایرانی مقیم آلمان در هنگام سفرهای خود به ایران خریداری شدند و عایدی از آن به مبلغ ۱۰۰ هزار تومان که ۸۰ هزار تومان از آن قرض بود و همچنین هزینه کارگاه اجاره‌ای ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود، به دست آمد. برای درک بهتر ارزش این مبلغ در آن زمان، باید بدانید که با ۵۰۰ هزار تومان می‌توانستید یک آپارتمان کوچک در تهران خریداری کنید. این معامله نقطه عطفی برای صادرات فرش‌های عظیم زاده به کشورهایی مثل آلمان، ایتالیا، سوئیس، انگلیس، بلژیک و دیگر کشورها شد.

از آن زمان، هر سفری به او ایده‌های جدیدی را به دنبال داشت. او با شناخت بهتر سلیقه مشتریان، بازدید از موزه‌ها و الهام گرفتن از هر سفر، همیشه تلاش می‌کرد تا طراحی‌های خلاقانه‌تری برای فرش‌های خود ارائه دهد.

از عرش به فرش رسیدن احد عظیم زاده یکی از افراد موفق ایرانی

در برابر همه ی پیروزی‌ها و دارایی‌هایی که به دست آورده بود، احد عظیم‌زاده احساس می‌کرد که چیزی کم دارد، چیزی از جنس پدرش! هرچند او حالا پدر شده بود، اما همچون یتیمی حسرت آغوش گرم پدر اذیتش می‌کرد. شاید به همین دلیل بود که تصمیم گرفت به سوی کودکان یتیم برود. با پذیرش مسئولیت سرپرستی چند کودک آرامشی که به دنبال آن بود را بار دیگر به دست آورد. ولی این آرامش دوام چندانی نداشت. درست در زمانی که احد خودش را در اوج روزهای خوبش می‌دید، یک بازی جدید در زندگی او آغاز شد. سال ۱۳۷۲ دوران اوج عظیم زاده پایان یافت. او در این باره می‌گوید:

«مشکلاتی پیش آمد، در ایتالیا، سوئیس، زوریخ، حتی در دبی! پول‌هایمان را خوردند! مبلغ بسیار زیادی را از دست دادم و به نیمه راه رسیدم! همه گفتند عظیم زاده تمام شد! به اندازه‌ای که فکر می‌کردم باید یک پیکان بگیرم و مسافرکشی کنم».

معجزه از راه می‌رسد

در آن زمان احد عظیم‌زاده از امام رضا درخواست کمک می‌کند و خودش ادعا می‌کند که حاجتش را از امام رضا می‌گیرد. ظرف ۶ ماه، همه چیز دوباره به حالت قبل باز می‌گردد. اما در آن زمان، زندگی‌اش دچار تغییرات زیادی می‌شود. او این اتفاق را به این شکل توضیح می‌دهد:

«یکی از همکارانم به من گفت یک‌میلیون دلار ریختم به حسابت. قرار شد یک‌میلیون دلار دیگر هم بریزد تا برایش فرش بخرم. وقتی که بهم زنگ زد، نگفتم که ورشکست شدم و فرش ندارم! به آن‌ها گفتم حتی پول هم نریختید، مشکلی ندارد بیایید فرش‌هایتان را ببرید! سال ۷۲ دلار بطور ساعتی افزایش قیمت داشت، در آن زمان دلار را به ریال تبدیل کردم و وقتی می‌خواستم برای آن‌ها جنس بخرم، در کنارش برای خودم هم ۳۰۰-۴۰۰ میلیون تومان فرش خریدم. تا زمانی که می‌خواستم فرش‌های خودم را بفروشم، ۴۰۰ میلیون شد ۷۰۰ میلیون و بعدش هم یک میلیارد».

اقدام به سرمایه گذاری‌های دیگر و توصیه او به جوانان

عظیم زاده سرمایه خود را در حوزه‌های مختلفی هم به کار گرفت. او تصمیم می‌گیرد به بازدید از هتل‌های معروف در سراسر جهان بپردازد و به کار ساخت بزرگ‌ترین پروژه هتل در کشور خود بپردازد. این پروژه «قو الماس خاورمیانه» نام دارد که شامل سه برج است. دو برج از این پروژه برای مسکونی و تجاری بوده و برج سوم آن به عنوان یک هتل ۵ ستاره مجلل با ۳۵ طبقه طراحی شده است. هر یک از برج‌های مسکونی نیز شامل ۲۱ طبقه می‌شوند و در کل بیش از ۲۹۲ واحد مسکونی و ۵ پنت هاوس زیبا در این پروژه وجود دارد.

در طبقات پایین‌تر از برج‌های مسکونی، یک مجتمع تجاری با حدود ۴۸۶ فروشگاه طراحی شده است. همچنین، در فضای بین برج‌های مسکونی و هتل، یک مجتمع ورزشی نیز احداث شده است. عظیم زاده این پروژه را به عنوان آبروی کشور خود معرفی می‌کند و از سرمایه‌گذاری در آن با افتخار یاد می‌کند. او با افتخار اظهار می‌کند که ایران را دوست دارد و هیچ دلار یا ریالی در خارج از کشور نگه نداشته و سرمایه‌گذاری یا پولی ذخیره نکرده است.

من از پایین‌ترین نقطه شروع کردم، و توصیه‌ام به جوانان این است که به منطق و عقلانیت اهمیت دهند. من هرگز به سرعت پولدار نشدم. سخت کار کردم، زحمت کشیدم و اثرات این تلاش‌ها هنوز در من قابل مشاهده است. اما اصول اصلی من اعتقاد به خدا، تفکر و تلاش بی‌وقفه است. جوانان باید باور داشته باشند که می‌توانند با تلاش و تمرکز به موفقیت دست پیدا کنند. این فرمول من برای موفقیت است: تفکر درست، کار سخت و تلاش بی‌وقفه.

اکبر صدیق یکی از افراد موفق ایرانی

اکبر صدیق در شهر شاهرود استان سمنان به دنیا آمد. پس از اتمام دوره متوسطه، در سن ۲۰ سالگی به تحصیلات خود در سوئد ادامه داد و در رشته مهندسی شیمی از دانشگاه KTH استکهلم فارغ التحصیل شد. سپس به سازمان انرژی اتمی سوئد پیوست و در سال ۱۹۷۳ به عنوان رئیس بخش شیمی نایل منصوب شد. با این حال، علاقه اصلی او به تجارت بود و در سال ۱۹۷۶ از مقام دولتی خود کناره‌گیری کرد. او سپس به تأسیس شرکت ارتیووس در سوئد پرداخت، که هدفش توسعه و ساخت ساختمان‌های پزشکی با رویکردهای مدرن برای خدمت به بیماران قلبی و کم‌خونی بود. این توانایی‌ها به وی اجازه داد تا در زمینه تحقیقات علمی و کسب تجارب تخصصی فعالیت کند و محصولی به نام MIDA را برای تشخیص بیماری‌های قلبی و کم‌خونی ابداع کند.

نخستین گام در مسیر پروژه‌ای جدید که به توسعه مهندسی بیوشیمی (بخشی از علوم شیمی و زیست‌شناسی) اختصاص داشت، به عنوان استخراج پایه و اساسی از نظر علمی و آموزشی قرار گرفت. این کار، زیر نظر اکبر صدیق که تحصیلات خود را در زمینه شیمی داشت، پیش رفت. صدیق که همواره به دنبال پیشرفت و توسعه بود، با همکاری چندین دکتر و پژوهشگر در استکهلم و همچنین بیمارستان دانشگاه اراسموس در نتردام، کار توسعه بالینی را در دسته گرفت. این تلاش‌ها منجر به پیشرفت‌های مهمی شد که انگیزه صدیق را بیشتر کرد و او را به تصمیم برای ایجاد یک دفتر ثابت برای خود و تأسیس یک شرکت تولیدی و تجهیزی در حوزه لوازم پزشکی هدایت کرد.

تاسیس اولین دفتر کاری اکبر صدیق یکی از افراد موفق ایرانی

در نهایت، در سال ۱۹۸۶، اولین دفتر کاری تحت عنوان «ارتیووس» در شهر استکهلم تاسیس گردید. این اقدام به عنوان یک پیشرفت عظیم برای اکبر صدیق و پروژه‌اش شمرده می‌شد. در بازه زمانی بین سال‌های ۱۹۸۷ تا ۱۹۹۲، تکنولوژی و محصولات MIDA به طور چشمگیری توسعه یافت و بهبود یافتند و بیشتر و شناخته‌تر از گذشته شدند. این پیشرفت‌ها باعث شدند که نام MIDA در ۵۰ گزارش بالینی و ۵ پایان‌نامه دکترا به تصویب برسد.

اما اکبر صدیق از اینجا توقف نکرد و به همراه توسعه و پیشرفت MIDA، سیستم بازبینی به نام «کرونت» که شامل الگوریتم MIDA بود، توسعه داد و در پاییز سال ۱۹۹۲ آن را در بازارهای سوئد معرفی کرد. او همچنین به دنبال گسترش موفقیت‌آمیز این سیستم در بازارهای جهانی بود.

وارد شدن محصولات شرکت اکبر صدیق به بازار اروپا

با پیگیری‌های دقیق و کارآمد، اکبر صدیق به شرکت HP (Hewlett-Packard) راه یافت و در سال ۱۹۹۴ توافقی برای ورود به بازارهای اروپا با HP امضا کرد. در سپتامبر ۱۹۹۵، او اولین سیستم HP – MIDA را تولید کرد و یک سال بعد، فروش محصولات خود را در بازارهای اروپا آغاز کرد.

این پیشرفت‌ها به عنوان یک موفقیت عظیم برای اکبر صدیق و شرکت او محسوب می‌شد. اما بازارهای جهانی نیازمند به دانش و محصولات به‌روز و نوآورانه بودند. به همین دلیل، در سال ۱۹۹۴، ارتیووس یک واحد تحقیق و توسعه به نام “STS” را برای ورود به بازارهای جدید با استفاده از فناوری‌های بی‌سیم و محصولات تاسیس کرد. پروژه اصلی این واحد به نام “موبی-مد” بود. موبی-مد یک سیستم برای استفاده از ارتباطات بی‌سیم و تبادل اطلاعات بین بیمارستان‌ها و وسایل امدادی مانند آمبولانس‌ها و خدمات اورژانسی بود.

اولین آزمایش موفقیت‌آمیز موبی-مد در زمینه شبکه بی‌سیم در سال ۱۹۸۶ در یکی از شهرستان‌ها انجام شد. این تست اولین مورد پیشنهاد و بررسی سیستم توسط گروه صدیق و همکارانش بود. موفقیت این سیستم در آزمایش اول، منجر به توسعه نهایی آن و ورود به بازار شد. سپس، این سیستم به عنوان یکی از نخستین کیف‌های امدادی با رادیوی محلی با اندازه‌های مختلف برای حمل و نقل آسان معرفی شد.

طراحی محصول موبی- تکس

اکبر صدیق همچنین محصولی به نام «موبی-تکس» را ساخت و به بازار عرضه کرد. این محصول از ویژگی‌های ممتازی مانند حمل و نقل آسان و فعال‌سازی سریع برخوردار بود. این سیستم ارائه خدماتی چون بازبینی علائم حیاتی، استفاده از ارتباطات بی‌سیم، ارسال و دریافت پیام‌ها، تطبیق داده‌ها با داده‌های اندازه‌گیری شده قبلی (MDT) و گزارش‌دهی محافظت از بیماران (PCR) را امکان‌پذیر می‌ساخت.

اعتبار و اهداف استثنایی اکبر صدیق باعث شده است کهMOBI -MED از اوایل تاریخ تاسیس تا امروز در بازارهای سوئد موفق عمل کند و به عنوان بنیان‌گذار و رهبری در زمینه لوازم پزشکی بی‌سیم در بازار سوئد و بازارهای جهانی از جمله نروژ، انگلیس و آمریکا (در دوره ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۵) تشویق و تقدیر یابد. اما این مهم‌ترین از همه پیشرفت‌ها و توسعه‌ها برای اکبر صدیق نبوده ویژگی است، آن هم دریافت استاندارد عالی کیفیت بین‌المللی برای خدمات ارتیووس در مورد سیستم‌های خود توسط سازمان‌های معتبر در سرتاسر دنیا طی سه سال (از سال ۱۹۹۶) بوده است.

امروزه، ارتیووس نماینده و پرسنل فراوانی دارد. به طور کلی، بیش از ۲۶,۰۰۰ سرویس اورژانسی و ۵۰۰ بیمارستان قابل حمل، و ۱,۰۰۰ آمبولانس با استفاده از راهکارهای ارتیووس تجهیز شده‌اند. هر روز ثروت اکبر صدیق افزوده می‌شود، اما او از تلاش و یادگیری دست نمی‌کشد. او همچنین عضو هیات‌های مدیره چندین شرکت سهامی عام بزرگ است که سهام آن‌ها در بورس عرضه می‌شود، از جمله عضویت در هیأت مدیره کمپانی الکتا سوئد که از نظر وسعت و بزرگی در دنیا مقام دوم را به خود اختصاص داده است.

اکبر صدیق و درخشش نام او در هفته نام وکانز افرر

در سال ۲۰۰۴، هفته‌نامه اقتصادی «وکانز افرر» مقاله‌ای در مورد مهاجران برجسته در اقتصاد سوئد منتشر کرد و نام ۴۴ مهاجر برجسته را در این لیست آورد. در این لیست، اکبر صدیق نیز جزو ۱۰ نفر برتر این لیست بود. او همچنین دو بار جایزه “چکش طلایی” را در سال‌های ۲۰۰۶ و ۲۰۰۵ از کارل گوستاو شانزدهم (پادشاه سوئد) دریافت کرد. این جایزه به مدیران نوآور شرکت‌ها اهدا می‌شود. ثروت تخمینی ۵۲ مهاجر ثروتمند سوئد بیش از ۱۰ میلیارد کرون (SEK) است و بیش از نیم میلیارد کرون از این مبلغ به ۵ نفر ایرانی تعلق دارد. در جدیدترین فهرست ثروتمندان مهاجر سوئد که توسط روزنامه سیتی استکهلم منتشر شده است، می‌توان دو ایرانی را در این لیست دید:

  • اکبر صدیق از ایران با ثروتی بالغ بر ۲۰۰ میلیون کرون سوئد در رتبه ۹
  • علی اکبر کریمی از ایران با ثروتی معادل هموطن خود، یعنی ۲۰۰ میلیون کرون سوئد در رتبه ۱۰

علی اکبر کریمی و استراتژی خاص او

در سال ۱۹۷۵، علی اکبر کریمی یکی از افراد موفق ایرانی به دانشگاه تکنیک لینشو پینگ در سوئد رفت و در آنجا تحصیل کرد و به دلیل قدرت ریسک پذیری بالا و داشتن فکر اقتصادی برجسته، همواره به تولید و ایجاد صنعت فکر می‌کرد. او در رویاهای خود، شرکتی بزرگ با نام ایرانی را تصور می‌کرد که در جهان پیشتاز باشد.

در سال ۱۹۸۵، با سرمایه‌ای کم که از فعالیت‌های خرده صنعتی به دست آورده بود، گروه شرکت‌های پارس را تأسیس کرد. این گروه شامل شرکت‌های تولیدکننده صنعتی در سوئد است که محصولات و تجهیزات فلزی را برای خطوط تولید یا سیستم‌های صنعتی تولید می‌کنند. اساس این گروه در پیشرفت در صنعت و پالایش و تولید صفحه‌های فلزی با اندازه‌های مختلف از ۱ میلی‌متر به بالا است. این شرکت محدوده وسیعی از خدمات و تولیدات را برای مشتریانش فراهم می‌کند، به گونه‌ای که آن‌ها می‌توانند تمام نیازهای خود را در داخل این گروه برطرف کنند.

کریمی همواره به ارائه خدمات با کیفیت و مطلوب اهمیت می‌داد و اصل ارائه اطلاعات شفاف و مفید را رعایت می‌کرد؛ به گونه‌ای که اگر شما به عنوان یک مشتری نیاز به اطلاعات صنعتی داشتید، تنها کافی بود با یکی از شرکت‌های این مجموعه تماس بگیرید تا اطلاعات کامل در مورد محصولات و فرصت‌های همکاری با آنها را دریافت کنید. علی اکبر کریمی باور داشت که برای پیشرفت در کار، لازم است تکنولوژی را همواره به‌روز نگه دارند؛ بنابراین، سرمایه‌گذاری‌های مؤثر در تکنولوژی‌های مدرن باعث ایجاد اعتماد در میان مردم و تولیدکنندگان شده و این گروه قادر به ارائه طرح‌ها و محصولات متنوع در زمینه‌های مختلف، از جمله اتصال اجزای ماشین‌های سنگین، می‌باشد.

علی اکبر کریمی و باوری که او را جزو افراد موفق ایرانی کرد

کریمی همراه با تیم کاری متخصص خود، اعتقاد دارند که مسئولیت‌هایشان در تمام مراحل تولید و ارائه محصولات بسیار حساس و مهم است و هیچ خطایی در هیچ مرحله‌ای جایز نیست. این مسئولیت از توسعه نمونه‌های اولیه صنعتی تا زمانی که محصولات آماده برای فروش و ارائه به مشتریان باشند، ادامه دارد. علی‌اکبر کریمی پس از تلاش‌های فراوان، توانست گروه شرکت‌های پارس را به ۵ بخش گسترده‌تر تقسیم کند تا بتواند در زمینه‌های تخصصی بیشتری فعالیت نماید. او پس از دستیابی به سود و موفقیت‌های چشمگیر، شرکت ABL را تأسیس کرد. ABL با تمرکز بر کیفیت بالا، محصولاتی را تولید کرد که در شرایط سخت و دشوار نه تنها ایمنی بلکه مقاومت بسیار بالا داشت.

علاوه بر این، این شرکت محصولات منحصر به فرد و ویژه‌ای را به مشتریان خود ارائه می‌کرد که تمامی نیازهای آنها را برطرف می‌ساخت. این عمل به دستیابی به گواهی ISO 9001 برای کیفیت برتر محصولات انجامید که یکی از بزرگترین افتخارات علی‌اکبر کریمی بود و او را برای ادامه پیشرفت و توسعه ترغیب کرد. او با افتخار می‌گوید: “ما نمی‌خواهیم فقط جزء افرادی باشیم که تکنولوژی را گسترش می‌دهند، بلکه می‌خواهیم برترین و پیشتازترین در این عرصه باشیم”.

به نظر کریمی، انعطاف‌پذیری و آمادگی برای پاسخگویی به نیازهای مشتریان یکی از اصول اساسی برای پیشرفت و تفوق در تجارت است. او با بزرگ‌داشتن نظرات و ایده‌های مشتریان خود و استفاده از آنها در بهبود فرآیندهای تکنولوژیکی، همواره سعی در بهبود و به‌روزنگه‌داری تکنولوژی دارد تا در جهت تولید اجزای ورقه‌های فلزی برتر و ایمن تر حرکت کند. او تاکید دارد که ارائه بهترین خدمات به مشتریان همیشگی از اهمیت بسیاری برخوردار است.

درخشش نام علی اکبر کریمی در کشور سوئد

تمام این دستاوردها باعث شده تا نام علی‌اکبر کریمی در شهر لینشوپینگ سوئد، برای همه به یادگار بماند و در سال ۲۰۰۱ او به عنوان موفق‌ترین کارآفرین و بنیان‌گذار شرکت‌های پیشرو و موفق سال انتخاب شود. داوران به این دلیل او را انتخاب کردند که از دید آنها علی‌اکبر کریمی یک کارآفرین مهاجر است که با جرات، سرمایه‌گذاری جدی، و تمرکز بر تحصیلات و فناوری مدرن، توانسته است یک امپراتوری صنعتی بسیار موفق را ایجاد کند. او با سرمایه‌گذاری بزرگی در آموزش و تکنولوژی به تاسیس یک امپراتوری فولاد با بازدهی عالی پرداخت. اصلی‌ترین هدف از برگزاری این مسابقه، الهام بخشیدن به افراد به عنوان نمونه‌های موفق در عرصه تجارت سوئد بوده و به توسعه اقتصادی کشور کمک می‌کند.

گروه پارس با شناخت دقیق نیازهای مشتریان، از طریق بهبود عملکرد، ارتقا فروش و تولید و ارائه محصولات با کیفیت بالا برای تجهیزات ماشین‌های تولیدی، فروش‌های خرده‌فروشی و سایر فعالیت‌ها را توسعه می‌دهد. آن‌ها یکی از دلایل اصلی موفقیت خود را، توسعه پایدار و سودآوری مطرح کرده‌اند. این شرکت ارزش افزوده بسیاری را به مشتریان خود ارائه می‌دهد و به ایمنی محصولات خود اهمیت می‌دهد.

علی‌اکبر کریمی با اراده قوی به حفظ محیط زیست و رعایت قوانین محیط‌زیستی اعتقاد دارد. به همین دلیل، تمام فعالیت‌های خود را با رعایت احترام به محیط زیست انجام می‌دهد. این مسئولیت‌پذیری نیز به عنوان یکی از دلایلی از موفقیت شرکت او و تقاضای زیاد برای محصولاتی شناخته می‌شود که به محیط زیست آسیب نمی‌رسانند.

نگاهی کوتاه به زندگی بابک بختیاری یکی از افراد موفق ایرانی

داستان موفقیت بابک بختیاری یکی از داستان‌های الهام‌بخش افراد زیر صفر است. وقتی او در 14 سالگی شاهد ورشکستگی پدرش شد، تصمیم به کمک به خانواده‌اش گرفت. او به تجارت ساندویچ‌های صبحانه در مدرسه رفت و در زمان تفریح این ساندویچ‌ها را به همکلاسی‌هایش می‌فروخت.

بعدها، او به مسافرکشی پرداخت و پس از فروش ماشینش، با دوستش یک رستوران تأسیس کرد. اما با تجربه کمی که داشت، رستوران موفقیت آمیز نشد. سپس به کار در بوفه‌های مدارس پرداخت و بعداً بوفه‌های چند مدرسه را اجاره کرد. این تجربه نخستین گام او در دنیای مشاغل زنجیره‌ای بود.

بعد از تعطیلی مدارس، به فروش لوازم اداری پرداخت و لوازم کهنه را تعمیر و به فروش می‌رساند. این کار او به درآمد خوبی منجر شد و پس از تأسیس چند کارگاه تولید، به خاطر عدم مدیریت دقیق به ورشکستگی کشیده شد و وارد زندان شد.

اما بابک بختیاری توانست از زندان آزاد شده و در همین زمان به تأسیس آیس پک، کسب‌وکاری در زمینه تولید بستنی پرداخت. او تقنین بستنی‌ها را تغییر داد و با خلاقیت‌هایش، تعداد نمایندگی‌های آیس پک به بیش از 100 رسید. این داستان به عنوان یکی از داستان‌های موفقیت بزرگ در جهان شناخته می‌شود و بابک بختیاری به عنوان یکی از موفق‌ترین افراد جهان شناخته می‌شود.

سخن آخر درمورد افراد موفق ایرانی

در دنیای پرچالش امروز، داستان‌های موفقیت افرادی که از زیر صفر شروع کردند، منبع الهام و انگیزه بسیاری برای دیگران هستند. این افراد نشان داده‌اند که با اراده، کار سخت، و خلاقیت می‌توان از هر شرایطی برخاست و به موفقیت دست یافت. به عنوان مثال، بابک بختیاری با آغاز کار از سنین جوانی و پشت سر گذاشتن دوران ورشکستگی و زندان، به عنوان یکی از موفق‌ترین افراد جهان شناخته شده است.

در داستان‌های موفقیت این افراد، عواملی همچون تصمیم‌گیری قاطع، پشتکار، انعطاف‌پذیری، و خلاقیت بسیار برجسته هستند. آنها با چالش‌ها روبرو شده، از خطاها یاد گرفته و با ایده‌های نوآورانه، کسب‌وکارهایی راه انداخته‌اند که به طور کلی به جوامع خود و حتی جهان کمک کرده‌اند.

به عنوان یک درس ارزشمند، داستان‌های موفقیت افراد زیر صفر به همه‌ی ما یادآوری می‌کنند که هرکسی با تصمیم، تلاش، و ایمان به خود می‌تواند موفقیت‌های بزرگی را تجربه کند. این داستان‌ها به عنوان نمونه‌های الهام‌بخش به عنوان یک نگاه انگیزشی برای رسیدن به اهداف و رویاها در زندگی ما عمل می‌کنند.

ممنون که تا انتها همراه من در دانشگاه کسب و کار بودید. امیدوارم توانسته باشم شما را با افراد موفق ایرانی آشنا کنم. همچنین شما می‌توانید از طریق بخش نظرات با تیم دانشگاه کسب و کار در ارتباط باشید.