فیلم بسته بندی پالت که به عنوان نایلون استرچ یا فیلم بسته بندی پالت نیز شناخته می شود، نوعی فیلم پلاستیکی است که در اطراف پالت کالا کشیده می شود تا آنها را در هنگام حمل و نقل یا ذخیره سازی محکم و حفاظت کند. این ماده به دلیل راحتی، مقرون به صرفه بودن و تطبیق پذیری در حال حاضر به طور فزاینده ای محبوب شده است.
یکی از بزرگترین مزایای فیلم بسته بندی پالت این است که در ایمن سازی و محافظت از اقلام در هنگام حمل و نقل بسیار موثر است. استرچ فیلم به طور محکم در اطراف پالت کشیده می شود و مانعی مطمئن ایجاد می کند که از جابجایی یا افتادن اقلام در حین حمل و نقل جلوگیری می کند. علاوه بر این، فیلم استرچ پالت به دلیل داشتن وزن سبک، استفاده از آن آسان است و آن را به یک انتخاب محبوب برای افرادیکه نیاز به بسته بندی وسایل دارند تبدیل کرده است.
یکی دیگر از مزایای فیلم بسته بندی پالت مقرون به صرفه بودن آن است. در مقایسه با سایر روش های بسته بندی، مانند کاغذ حباب دار یا کاغذ، فیلم استرچ پالت نسبتاً ارزان است. این باعث می شود که برای افرادی که نیاز به بسته بندی تعداد زیادی اقلام دارند، گزینه ای جذاب باشد.

فیلم‌های استرچ پالت در سایزهای مختلفی که نیازهای بسته ‌بندی متنوع را برآورده می‌کنند تولید می شود. از پالت استرچ فیلم می توان به صورت دستی یا به صورت مکانیکی از طریق دستگاه های بسته بندی استرچ برای کاربردهایی با حجم بالا از جمله کارخانجات استفاده کرد. به طور خلاصه، فیلم استرچ پالت نقش مهمی در تثبیت و محافظت از کالاها در طول حمل و نقل یا ذخیره ‌سازی دارد و این اطمینان را می دهد تا محصولات در شرایط اولیه و بدون آسیب به مقصد می‌رسند.

مزایای استفاده از استرچ فیلم

ثبات بار با استرچ فیلم

استرچ پالت باعث اتصال بارها به‌طور محکم به هم می‌شود و از جابجایی غیرمطلوب بارها جلوگیری می‌کند.

این ویژگی ثبات بار باعث کاهش خطر صدمات و خسارات در حین حمل و نقل می‌شود.

سهولت استفاده از استرچ فیلم

استفاده از استرچ پالت به عنوان یک روش بسته ‌بندی سریع و موثر به حساب می‌آید.

پالت استرچ فیلم به سهولت اطراف پالت پیچیده می شود و نیازی به ابزارآلات تخصصی نیست.

حفاظت از بارها با استرچ فیلم

استرچ پالت جهت محافظت از بارها در برابر عوامل محیطی مانند رطوبت، گرد و غبار را فراهم می‌کند. حفاظت از بار یک ویژگی مهم استرچ پالت محسوب می شود زیرا در مواردی که بارها به مدت طولانی در فضای باز نگهداری می‌شوند حفاظت از بار مساله مهمی است.

قابل بازیافت بودن استرچ فیلم

 بسیاری از استرچ پالت‌ها قابلیت بازیافت دارند، که باعث کاهش آسیب به محیط زیست می‌شود.

استفاده از استرچ فیلم پالت به‌عنوان یک راه‌حل کارآمد در زمینه بسته‌بندی و حمل و نقل بارها به ویژه در زنجیره تأمین و صنایع حمل و نقل، با توجه به مزایا و کارایی آن، رو به افزایش است.

انواع فیلم استرچ

انواع مختلفی از فیلم استرچ در بازار وجود دارد. در زیر لیستی از انواع مختلف استرچ فیلم را گردآوری کرده ایم. همچنین قابلیت‌های هر استرچ فیلم، کاربردهای رایج را بررسی خواهیم کرد.

فیلم استرچ جامبو

فیلم استرچ جامبو برای ایمن سازی بارهای بزرگتر و سنگین تر مانند مخازن، موتور، کارتن و پالت استفاده می شود. این فیلم استرچ قوی و بادوام برای پاسخگویی به الزامات چالش برانگیز و همیشه در حال تغییر در صنعت لجستیک و انبارداری طراحی شده است. فیلم‌های استرچ جامبو از چسبیدن پالت ها به یکدیگر جلوگیری می کند. شفاف، سبک و مقرون به صرفه است و در برابر هر شرایط آب و هوایی مقاوم است. همچنین می توان از آن برای بسته بندی انواع محصولات استفاده کرد.

فیلم استرچ ماشینی

 فیلم استرچ ماشینی یا پاور و سوپر پاور فیلم استرچ نیز نامیده می شود. استرچ فیلم ماشینی برای بسته بندی در کارخانجات متداول است. برای این نوع بسته بندی لزوما دستگاه مورد نیاز است. در این نوع بسته بندی ماشینی امکان بسته بندی سریع تر و کارآمدتر را فراهم می کند. این نوع بسته بندی می تواند بارهای بیشتری را در زمان کمتری ایمن کند.

فیلم استرچ دستی

این نوع فیلم استرچ تنها به صورت دستی برای مصارف کوچک کاربردی است.  فیلم استرچ دستی برای مشاغلی که روزانه مقدار کمی پالت را با بسته بندی می کنند (معمولاً 50 پالت یا کمتر) مناسب است. این نوع بسته بندی برای کارخانجات پیشرفته و برای بسته بندی های طولانی مدت توصیه نمی شود.

فیلم استرچ غذایی یا سلفون غذا

فیلم محافظ غذایی یا سلفون غذا، از هر محصول غذایی محافظت می کند: گوشت، ماهی، کلم، میوه، سبزیجات، محصولات لبنی. سلفون غذایی هم در شرکت‌های تولیدکننده مواد غذایی و هم در رستوران‌ها، هتل‌ها و آشپزخانه‌ها – خانگی و حرفه‌ای – استفاده می‌شود.

فیلم استرچ مبلی

از سلفون مبلمان برای بسته بندی مبل و همچنین برای لایه های داخلی مبل می توان استفاده کرد. از این استرچ برای صنایع چوبی و مبلمان جهت جلوگیری از گرد و خاک و بسته بندی نهایی محصول می توان استفاده کرد.

فیلم استرچ پالت

این نوع فیلم استرچ صرفا برای بسته بندی پالت مورد استفاده قرار می گیرد. استرچ فیلم پالت به اطراف پالت کشیده می شود و مانعی مطمئن ایجاد می کند که از جابجایی یا افتادن اقلام در حین حمل و نقل جلوگیری کند.

کاربرد پالت استرچ فیلم

این فیلم با ایجاد چند لایه محافظ حول کالاها، آنها را در برابر رطوبت، گرد و غبار، و آسیب‌های مختلف حفظ می‌کند. به همین دلیل، در بسته‌بندی محصولات حساس، استفاده از پالت استرچ فیلم ضروری است.

کاربرد پالت استرچ فیلم در لجستیک و حمل و نقل

در صنعت حمل و نقل، پالت استرچ فیلم به‌طور گسترده بر روی بسته بندی پالت‌ها استفاده می‌شود تا کالاها به شکل محکم و ایمن بسته ‌بندی شده و آماده حمل شوند.

نحوه انتخاب فیلم استرچ پالت مناسب

هنگام انتخاب فیلم استرچ پالت، چندین فاکتور وجود دارد که باید در نظر گرفته شود:

اندازه و وزن بار: اندازه و وزن باری که حمل یا ذخیره می شود، ضخامت و استحکام فیلم مورد نیاز را تعیین می کند. بارهای سنگین به فیلم ضخیم تر و قوی تری نیاز دارند تا اطمینان حاصل شود که در طول حمل و نقل ایمن باقی می مانند.
روش حمل و نقل: روش حمل و نقل مورد استفاده، مانند حمل و نقل کامیون یا هوایی، بر نوع فیلم مورد نیاز نیز تأثیر می گذارد. حمل و نقل هوایی ممکن است به فیلم با وزن کمتر نیاز داشته باشد، در حالی که حمل و نقل کامیون ممکن است به فیلم سنگین تری نیاز داشته باشد.
شرایط نگهداری در انبار: محیط ذخیره سازی مانند دما و رطوبت نیز بر نوع استرچ فیلم مورد نیاز تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، اگر محصولات در فریزر نگهداری می شوند، ممکن است به یک فیلم مخصوص با دمای پایین نیاز باشد.
نوع محصول: نوع محصولی که حمل یا نگهداری می شود نیز بر نوع فیلم  استرچ مورد نیاز تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، اقلام ظریف یا شکننده ممکن است به لایه نرم تری نیاز داشته باشند تا از آسیب در حین حمل و نقل جلوگیری شود.

آراس پلاسیتک؛ بزرگترین صادر کننده استرچ فیلم در ایران

پالت استرچ فیلم به عنوان یک ابزار حیاتی در زنجیره تأمین و حمل و نقل کالاها از اهمیت بسزایی برخوردار است. بنابراین انتخاب استرچ فیلم مناسب برای نیازهای شرکت‌ها و صنایع می‌تواند چالش بر انگیز باشد.

آراس پلاستیک یکی از پیشروهای تولید استرچ فیلم با تکنولوژی روز دنیا بوده و به ارائه محصولات با کیفیت بالا و انواع مختلف استرچ فیلم متناسب با نیازهای مشتریان، مشغول است.

محصولات آراس پلاستیک به عنوان پرطرفدارترین محصولات بسته بندی پلاستیکی است. همچنین با تیم تخصصی در بخش تولید در حفظ کیفیت محصولات، تلاش مستمر انجام می شود. در نهایت فیلم های استرچ با قیمت مناسب روانه بازار می گردد. شما می توانید بدون واسطه از کارخانه آراس پلاستیک انواع استرچ فیلم و استرچ فیلم پالت را تهیه کنید.

شرکت آراس پلاستیک با صادرات محصولات خود به کشورهای اروپایی از جمله؛ آلمان، ایتالیا، اسپانیا، رومانی، انگلستان، مجارستان، سوئد، لهستان، استرالیا، اوکراینو انگلستان و همچنین کشورهای ترکیه، آذربایجان، روسیه، عراق، گرجستان و پاکستان توانسته است جز بزرگترین صادر کنندگان استرچ فیلم در ایران مطرح شود.

آراس پلاستیک | www.arasplastic.com

Leave a comment