خرید آنلاین و تحویل در منزل می تواند کارآمدتر از رانندگی به فروشگاه باشد. اما بهتر است قبل از پر کردن سبد آنلاین خود کمی فکر کنید. در اینجا، یک متخصص تغییرات آب و هوای جهانی اثرات خرید آنلاین بر گرم شدن کره زمین را بررسی می کند.

آیا باید نگران اثرات زیست محیطی خرید آنلاین باشید؟

راحتی خرید آنلاین بی نظیر است. اما این راحتی با مصرف بالای انرژی و منابع و همچنین تولید زباله بیشتر همراه. حمل و نقل مورد نیاز برای خرید آنلاین باعث انتشار گازهای گلخانه ای می شود. بر اساس برخی برآوردها، سالانه سه میلیارد درخت آنها برای تولید بسته بندی برای انواع کالاها از جمله تجارت الکترونیکی بریده می شوند.

مراکز داده مورد نیاز برای ذخیره و بازیابی سفارشات، تقریبا ده بار آنها انرژی بیشتری نسبت به یک خانه معمولی مصرف می کنند و برای خنک کردن به آب زیرزمینی ارزشمندی نیاز دارند.

  • خرید آنلاین همیشه بدترین انتخاب نیست. کارایی مهم است

به این موضوع فکر کنید: کامیونی که سفارش‌ها را به چندین خانه تحویل می‌دهد، ممکن است تأثیر کمتری بر محیط‌زیست داشته باشد تا خریداران متعددی که سوار خودروهای خود می‌شوند و به سمت فروشگاه‌ها می‌روند. این امر به ویژه زمانی صادق است که مردم کمتر و با ارسال عمده خرید کنند.

مطالعه ای از موسسه تکنولوژی ماساچوست (MIT) نشان داد که خرید آنلاین در بیشتر است 75 درصدی از سناریوهایی که محققان معتقدند ممکن است پایدارتر از خرید سنتی باشند. این سناریوها خرید آنلاین با حمل و نقل تمام برقی و کاهش بسته بندی را پیش بینی می کردند.

  • ظهور خودروهای الکتریکی

خرده فروشان آنلاین و شرکت های حمل و نقل در تلاش هستند تا خرید آنلاین را سبزتر کنند. برخی از آنها بر روی خودروهای الکتریکی تمرکز کرده اند. به عنوان مثال Inc آمازون وعده سال 2030داشتن 100000 ماشین برقی در جاده ها اقدامی که آنها می گویند از انتشار میلیون ها تن کربن گرمایش جهانی در جو جلوگیری می کند.

شرکت یو پی اس این کشور قصد دارد ناوگان خود را با خودروهای برقی به روز کند، اما این برنامه ها با شرکتی که قرار بود کامیون های جدید را تامین کند، با مشکلات مالی مواجه شد. شرکت فدرال اکسپرس برنامه های سال 2040 کل ناوگان وانت و تحویل بسته خود را به برق تبدیل کند. به طوری که نیمی از ناوگان آن تا سال آینده برقی می شود.

برخی از شرکت ها نیز در حال آزمایش تحویل با ربات و پهپاد هستند. اما موارد دیگری نیز وجود دارد که باید در نظر گرفت.

  • بسته بندی و ضایعات نیز مهم هستند

شرکت هایی مانند آمازون شروع به کاهش خطرات زیست محیطی کرده اند کاهش پلاستیک در بسته بندی من دارم این شرکت که در روزهای اولیه خرید آنلاین، کوه‌هایی از جعبه، روکش حباب‌دار و سایر مواد بالشتک‌کننده برای اقلام کوچک تولید می‌کرد، حتی با تلاش برای کاهش ضایعات، هنوز هم گاهی زباله‌های زیادی تولید می‌کند.

برخی از شرکت ها شروع به استفاده از بسته بندی های قابل استفاده مجدد، قابل بازیافت و حتی زیست تخریب پذیر کرده اند. اما هنوز میلیون ها پوند پلاستیک محصولات بسته بندی به رودخانه ها، اقیانوس ها و محل های دفن زباله ختم می شوند.

کمتر بخر!

طبق یک مطالعه علمی در سال 2015تولید و استفاده از کالاها و خدمات خانگی، عامل انتشار 60 درصد گازهای گلخانه ای در جهان محققان دانشگاه میشیگان می گویند که در ایالات متحده بیش از 20 درصد انتشار گازهای گلخانه ای با مصرف خانوارها ارتباط مستقیم دارد.

بسیاری از خریدهای آنلاین محصولات وارداتی هستند که با کشتی‌های باری کربنی یا هواپیما به ایالات متحده می‌رسند. به عنوان تنها صنعت حمل و نقل، عامل سه درصد این یکی از انتشار گازهای گلخانه ای در جهان است.

برای کاهش گازهای گلخانه ای چه باید کرد؟

سازمان های هواشناسی خرید اجناس دست دوم یا تعمیر اقلام شکسته آنها آنچه را که قبلاً دارید تبلیغ می کنند. تعداد فزاینده ای از شرکت ها خدمات تعمیراتی را ارائه می دهند که گاهی اوقات به صورت رایگان انجام می شود. ویدیوهای YouTube دستورالعمل های گام به گام برای تعمیر تعداد زیادی دستگاه را ارائه می دهند.

اما اگر قصد خرید آنلاین دارید، راه های زیادی برای پایدارتر کردن خرید آنلاین شما وجود دارد. به کاهش تعداد بازگشتبرای مرور نمودارهای سایز لباس و بررسی محصول، لحظه ای را صرف کنید. بسیاری از مطالعات نشان می دهد که خریداران آنلاین بیشتر احتمال دارد یک کالا را برگردانند پنج برابر بیشتر خوب؛ این مشکل به معنای انتشار آلاینده های بیشتر ناشی از حمل و نقل است.

اگر چندین مورد را سفارش می دهید، سعی کنید سفارشات خود را در یک کالا ثبت کنید ارسال انبوه قرار دادم. بسیاری از شرکت ها از شما خواهند پرسید که آیا می خواهید این کار را انجام دهید. حتما به دنبال این گزینه باشید. بخش بهبود کسب و کارتجارت بهتر میز مطالعه) خرید عمده را برای کاهش بسته بندی اقلام فردی و استفاده از گزینه تحویل حضوری در محل های تحویل را پیشنهاد می کند.

خرید آهسته را تمرین کنید. مکث کنید و فکر کنید که آیا به این مورد نیاز دارید؟ گرفتن چیز جدید هیجان انگیز است، اما دوستداران محیط زیست توصیه می کنند که در مورد چیزی کاملا متفاوت هیجان زده شوید و به محیط زیست فکر کنید!